PDA

View Full Version : Вагинални гъбички ''Candida Tropicalis''



nelity16
07-17-2012, 22:02
Добър ден на всички искам да се посъветвам с тези които са имали и имат този вид гъбички защото са много гадни .. имах остър сърбеж , парене , обилно гъсто бяло течение и остри болки при полов акт .. казват че може да съм ги получила от приятеля ми но и двамата сме 100% сигурни че не е от него пък и винаги ползваме презерватив ! .. преди тези и повреме на тези гъбички пиех много антибиотици понеже все нещо излизаше .. първо подут зъб после го изкарах , после варицела , после бронхит е него си го имам от малка .. и след това различни видове хапчета за гъбичките предписани от гинеколог естествено .. и все си мислехме че може да е от това но не е било .. Имам проблеми с тези гъбички от 5-6 месеца , ходила съм при много гинекологи но в началото ми казваха че е просто възпаление на пикучния мехур предписаха ми вагинални хапчета и др. , не мина .. след това личния ми лекар ме прати в поликлиниката за да ми вземат кръвна и уринална проба .. когато видя резултатите каза че е цистит и ми предписа някакви лекарства но пак нищо .. след това отидох при друг добър гинеколог в града и той ми взе цитонамаска и я изпрати за изследване в микробиологията .. след 1 седмица отидох за да взема резултатите и той ми каза че имам Candida Tropicalis вид гъбички който са много рядко срещани и вече 2 месеца се лекувам с Урунгал (капсули) .. трябва да ги пия още 2 месеца и да отида на преглед за да види дали има подобрение .. ако можете да помогнете с някакви съвети ще съм много благодарна .....

cyclops
07-18-2012, 09:24
А случайно да си си правила и изследване за хламидии?
Иначе гъбичките са много упорити при някои жени. Бъди търпелива и когато не си сигурна в нещо поискай още допълнителни мнения. Не се отказвай и се опитай да си подсилваш имунната система по някакъв начин.

dimitar_ak
07-18-2012, 09:30
Вероятно имаш отслабен имунитет.

nelity16
07-18-2012, 09:53
не съм си правила изследване за хламидии .. тези гъбички край нямат от 6 месеца се тъпкам с различни видове хапчета сумати и пари заминаха .. ами може малко да съм с слаба имунна система .. но как да я подсиля ям повечето плодове и зеленчуци ...