PDA

View Full Version : Паспорт



Gerry905
07-18-2012, 06:00
Хора, искам да ви попитам нещо относно паспортите. След 1 месец ще ходя в Австрия и Полша, но не знам дали трябва да си правя паспорт. Гледах в Интернет и доколкото разбрах, понеже България не е член на ШЕНГЕН проверяват границите и следователно трябва да си изкарам паспорт. Също така ако някой горе-долу знае цените за изкарване на паспорт без експресни (на 15 съм)?

Hayashi
07-18-2012, 08:44
За един месец нормален паспорт няма да успееш да си изкараш, защото той някъде за месец и половина излиза.
Със самолет ли ще пътуваш?
При Австрия и Полша няма проблем тъй като са членки на ЕС. Но ако е със автобус или влак и се минава през Сърбия, или Украйна трябва паспорт задължително.

SorrowEyes
07-21-2012, 08:35
На мен ми стана готов за 20 дни, така че възможно е. 42лв.е паспорта някъде, но понеже си на 15, задължително трябва да има родител с теб, който да си въведе данните си и да се подпише.
Понеже Австрия и Полша са в ЕС, не ти трябва паспорт, можеш да влезеш в страната и с лична карта.
Но е хубаво да имаш и паспорт, защото малко или много се мръщат на лична карта - но да, може само с нея.

Allex
07-21-2012, 20:47
Аз дадох 40 лв. за паспорт и ми отне някъде месец да го напрявят..иначе както каза SorrowEyes ти трябва родител, които да си подпише и въведе данните

Quimera
07-22-2012, 15:24
И също имай предвид че не можеш да напуснеш страната сама без нотариално заверена декларация от двамата ти родителя че те пускат.

Daisy11
07-24-2012, 14:57
Да трябва ти паспорт задължително откъдето и да минаваш, ако беше на 18 можеше само с лична карта в ЕС и Сърбия, но както виждам си на 15. Ако си само с единия родител ти трябва и декларация и акт за раждане да имаш в тебе + копия и от двете. Предполагам за 1 месец ще ти го издадът има и бързи поръчки, но трябва да плащаш повече за тях.