PDA

View Full Version : МОЛЯ ВИ, СПЕШНО Е, ПОМОГНЕТЕ МИ...



s0phie
07-18-2012, 23:47
Здравейте, аз съм момиче в тийнейджърка възраст и пуша от по-малко от година.. г/д е година, но не точно... та значи чудя се дали ако спра цигарите и започна да дъвча дъвки без захар когато ми се пуши и не си променя храненето ще напълнея? Аз имам воля и ще успея, но въпросът ми е дали ще напълнея или няма :) Благодаря ви, наистина исках да ми помогнете, понеже става въпрос за здравето ми и искам да си помогна и се радвам, че се осъзнах бързо, благодаря ви!

3oPuTy
07-19-2012, 05:38
Всеки организъм е различен и при всеки спирането на цигарите действа по различен начин.
Ако видиш,че започваш да качваш просто ограничаваш вредните неща докато се нормализираш и готово.

FuckingFreak
07-19-2012, 05:44
По-малко от година, тийнейджърка. Айде моля ти се, това с качването си го чула от някоя тетка, която няма друга работа, освен да се оплаква, че е дебела, въпреки че на ден изяжда по две активии и една ябълка. Въпросните качват, защото преди цигарите са им били един вид заместител на хранене и когато не пушат, огладняват и се наяждат с квото видят. Ти едва ли дори запалваш всеки ден. Така че споко, по-вероятно е да си счупиш крака, докато слизаш по стълбите, отколкото да надебелееш...

ssilo
07-19-2012, 06:22
Не съм много сигурна дали напълняването идва директно от цигарите или от това, че ги заместваш с храна. Спри ги, храни се умерено и тренирай и няма да качиш и килце, освен мускулна маса.

MaLkaTa_LaDy
07-19-2012, 06:25
Както каза ssilo напълняването идва от това, че като откажеш цигарите започваш да заместваш навика с храна. От своя страна цигарите също намалят апетита, за това като ги спреш апетита ти ще се увеличи. Ако не си промениш начина на хранене, няма да напълнееш.

Glam0rous
07-19-2012, 06:25
Хората напълняват, защото се нервят като не пушат и започват да го заместват с ядене. Ако си така разумна да не се тъпчеш с всичко, което видиш нещата ще са ок.

FuckingFreak
07-19-2012, 09:39
Абе, вие как го виждате една тийнейджърка да пуши толкова редовно, че чак да не се храни и да замества храната с цигари? Пали сигурно не повече от 2-3 цигари, докато е в компания с приятели. Въобще, говорите пълни безсмислици ми се струва. :)

MaLkaTa_LaDy
07-19-2012, 09:47
Ти говориш пълни глупости разбрала, недоразбрала какво сме казали.

FuckingFreak
07-19-2012, 09:51
Да, права си. Въобще не схванах за какъв НАВИК говориш, при положение че искрено се съмнявам авторката да е на повече от 15-16. Къде си срещала момиче на тази възраст с изграден навик!? Или слушаш някви превземки, дето само се тюхкат как не могат да изтраят 2 часа без да пушат, сякаш са се родили с цигара в устата.

strawberry88
07-19-2012, 09:56
Аз подкрепям коментарите на FuckingFreak! 8-)

3oPuTy
07-19-2012, 10:25
И какво ако е на 15-16?!Вие на училище не ходите ли?!Аз като ходех още в основното (5-6 клас) съм ги гледала как всяко междучасие ходят да пушат,а какво остава за след няколко години?!
Всеки човек приема тия ла*на (без извинение) и привиква към тях по различен начин.
Аз съм виждала 14-15 годишни,които пушат по 10-тина цигари само до обяд,докато са на даскало ... :?
А това с "когато спрат цигарите ядат повече" е пълна глупост :? Майка ми спря цигарите след 30-тина години стабилно пушене,но си яде точно толкова,колкото и преди - супер малко,амааа е нá за 6 месеца качи 15кг.
Приятелка пък,която пушеше в рамките на 6-7 години след спирането им дори смъкна малко без да е пазила диети,а единственото й движение е вкъщи-офиса-кафенето-офиса-вкъщи и евентуално петък и събота на кръчма и диско ...

Glam0rous
07-19-2012, 13:56
Е тва, че постоянно ходят да пушат не е защото не издържат, а защото си е доста реномирано на тия години да попушваш. Всички сме били така все пак и се знае - изглеждаш по-голям, по-готин, показваш колко не ти пука за правилата. Все глупости.