PDA

View Full Version : Бръснене с самобръсначка по интимните части



dev22
07-19-2012, 10:49
Здравейте на всички ! Като за начало ще кажа,че съм момче,за да не стане някакво объркване.Значи обръснах се отдолу с самобръсначка,но там където е обръснато започна да става на червени точици леко подобие на пъпки,но няма течност в тях.Та трябва ли да се притеснявам за нещо ? По принцип съм виждал братовчедка си като си избръсне кракта и те стават така,но не знам това място е по-нежно и да не стане някоя инфекция ?

sambadance94
07-19-2012, 14:14
Спокойно! Самобръсначката един вид изстъргва горния ти слой на кожата няма как да не стане така.. :)

notlike
07-19-2012, 14:47
Е, мажи се с някакви работи, за да минава. Слагай примерно пяна, а след бръснене някакви лосиони, това-онова. Все пак не си бръснеш брадата..

Dirty Version.
07-19-2012, 16:38
по принцип не трябва да се използва самобръсначка защото е много вероятно косъмът да се обърне и да започне да расте подкожно и се получава пъпка и се събира гной или вода и е много неприятно и болезнено. По-добре използвай кола маска. Знам, че боли, но е по ефикасно. :)

dev22
07-19-2012, 16:52
мерси за отговорите ;)

draid
07-19-2012, 19:24
Бръсни се с пяна и остра самобръсначка, както и не на контра. Хубаво е след това афтършейф, въпреки че аз не ползвам за интимните части че е мн неприятно.

dev22
07-19-2012, 19:25
Бръсни се с пяна и остра самобръсначка, както и не на контра. Хубаво е след това афтършейф, въпреки че аз не ползвам за интимните части че е мн неприятно.Е как да не на контра като остават косъмчета ?

draid
07-19-2012, 19:33
Бръсни ги странично, дори и да остават са си някакви минимални. Така или иначе ако не се бръснеш всеки ден, все ще има малко. Ако не искаш грам отиваш на кола маска. И предполагам ползваш самобръсначка за еднократна или ?

dev22
07-20-2012, 08:06
Бръсни ги странично, дори и да остават са си някакви минимални. Така или иначе ако не се бръснеш всеки ден, все ще има малко. Ако не искаш грам отиваш на кола маска. И предполагам ползваш самобръсначка за еднократна или ?самобръсначка за еднократна - позна :D , ами добре де не мога да разбере какво може да стане на контра,обясни ми ?

Amore-Mio*
07-20-2012, 08:33
Нормално си е.

Ако можеш да търпиш на болка - действай с кола маска.

draid
07-20-2012, 11:40
самобръсначка за еднократна - позна :D , ами добре де не мога да разбере какво може да стане на контра,обясни ми ?

Първо самобръсначките за еднократна не са остри, имат малко ножчета и се налага да повтаряш по много пъти, което от своя страна раздразва кожата много. Задели 20лв за самобръсначка и си купи един хубав жилет. А когато бръснеш на контра, косъмчетата се отрязват много ниско и след това при растежа травмират кожата около тях.

Asatovv
07-20-2012, 13:17
Значи моят проблем е почти същият.Бръсна се с пяна на жилет слагам си обилно и като свърша винаги тече кръв малко или много винаги тече.Бръсна се отдолу отскоро и първият път като ми стана така се пооплаших малко след бръсненето слагам aftershave и кръвта спира и всичко си е наред...до другия ден.Когато се появяват множество пъпки и понякога сърби може би заради потта и на едно място отстрани винаги се появяват повече пъпки и вече не знам просто какво да правя.Аз чакам по някакъв начин кожата там да ми свикне с бръсненето,но явно това няма как да стане...

draid
07-20-2012, 18:13
Значи моят проблем е почти същият.Бръсна се с пяна на жилет слагам си обилно и като свърша винаги тече кръв малко или много винаги тече.Бръсна се отдолу отскоро и първият път като ми стана така се пооплаших малко след бръсненето слагам aftershave и кръвта спира и всичко си е наред...до другия ден.Когато се появяват множество пъпки и понякога сърби може би заради потта и на едно място отстрани винаги се появяват повече пъпки и вече не знам просто какво да правя.Аз чакам по някакъв начин кожата там да ми свикне с бръсненето,но явно това няма как да стане...

Същото и за теб, остра самобръсначка и не на контра. Ако сте и малки, кожата е по нежна и често се получава така

dev22
07-20-2012, 19:28
И при мене ги има пъпките,обаче след време се махат и си остава чиста кожа.На 16 години съм,не знам само другия потребител не знам на колко е .. :D

Asatovv
07-20-2012, 20:33
на 17 съм :)

notlike
07-21-2012, 07:44
Аз и с бръснарско ножче съм се минавал няколко пъти и има добър ефект. Чисти добре. Внимателно обаче, че с него се изисква умение, иначе се резваш неизменно. Но малко афтършейв и минава - е, ще ти пощипе де. А относно колата маска - абсурд. Това е нежна зона и подобни простотии с цел печалба могат да донесат парични блага и на някой доктор. С тази мисъл за "чистота" може да стане голям гаф - по-добре да имаш 2-3 косъмчета несъзнателно, отколкото да си рискуваш здравето. Лично мое мнение.

bloodyF
07-21-2012, 11:06
е при момичетата не е ли чувствителна зона?
ама още не сме умряли от нищо 8-)

бръсни се по посока на косъма, дори и да остават
с пяна за бръснене и самобръсначка за многократна употреба : )
а не на контра щото се получават подкожни косъмчета , които всъщност са ти пъпчиците..

New_Teen_Mashine
07-21-2012, 19:38
Инфекция?
Може би си ги бръснал напречно на косъма пробвай да сложиш сапун преди това или след това нямам идея :)