PDA

View Full Version : Бяло течение ?



gabby1995
07-19-2012, 11:21
Здравейте , на 17 год. съм и преди да отида на гинеколог реших да се посъветвам с вас.

Когато правим секс с приятеля ми от мен се отделя много голямо количество бяла течност . Един ден ми стана дизкомфортно и се притесних пред приятеля си. Първоначално мислех ,че е от прекалена възбуда докато правим секс.
Няколко дни преди цикъла ми ,бялото течение е толкова силно ,а след като ми свърши , първите няколко дни го няма , но след това отново става много силно. Не знам какво да правя , много неудобно се чувствам , особено пред приятеля ми ,защото той обужава да ми прави орална любов.

Вие имали ли сте този проблем , и как сте се лекували ?
Посещавали ли сте гинеколог и какво ви е препоръчал той ?

SexPLozZiv
07-19-2012, 11:57
Не разбирам от такива работи, но моят съвет е иди на гинеколог...

babity
07-19-2012, 12:16
Т'ва бялото случайно да не е мъзга? С к'ва консистенция е въпросното бяло и винаги ли се появява или само по време на секс?

TheBeliever
07-19-2012, 12:21
Прочети това http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#10 и опитай да прецениш дали не става въпрос за цервикална слуз. Ако е така всичко е наред и няма смисъл от ходене по доктори.

LadyDi
07-19-2012, 12:46
Ако е така всичко е наред и няма смисъл от ходене по доктори.
Смисъл от ходене на доктори винаги има, дори да е за профилактичен преглед. Една нормална жена и без да има проблеми трябва да ходи на гинеколог на преглед веднъж на 6 месеца. МИНИМУМ 1 път в годината. Ама минимум.

dream1707
07-19-2012, 12:48
Цервикалната слуз не е ли само при овулация ... а до колкото разбрах от темата това е почти постоянно състояние и не само по време на овулацията..
И аз съм в същото положение между другото... само чакам удобен момент да си взема направление за гинеколог, че съм малко затрупана напоследък и нямам време

dream1707
07-19-2012, 12:49
П.П ... една приятелка ми разправя за интимен душ гел, женски, специално за бяло течение... и каза, че имало някакво подобрение при нея, но все още не го е ползвала много дълго време...

Amore-Mio*
07-19-2012, 18:20
Отиди на гинеколог.

Принципно проблема с бялото течение е доста често срещано.
Аз за щастие го имам само ден - два преди цикъла.

cyclops
07-19-2012, 18:45
Бялото течение, особено когато е обилно е признак на проблем и нито интимент гел, нито бабини рецепти ще го излекуват ако става дума за някоя инфекция, гъбички и т.н. Единственото решение е гинеколог и както се спомена по-горе редовните прегледи при гинеколог са задължително за момиче водещо полов живот!

PullMeCloser
07-19-2012, 20:40
Гинеколог, мда. Има ли сърбеж и зачервяване? Някакъв дискомфорт?

DNJ
07-19-2012, 20:50
И при мен се появява бяло течение от дъжд на вятър, аз съм от ходещите на гинеколог старателно ( за профилактика) и да чукам на дърво всичко е наред. Това обаче не трябва да те успокоява по никакъв начин. И все пак имам съмнението, че бъркаш терминологията. Когато правиш секс е нормално да се отделя течност от влагалището ти...това е различно от бялото течение.

Bonnev
07-19-2012, 21:21
По принцип се отделя такава когато жената "е готова за секс", при възбуда. Използва се до някъде за допълнително овлажняване доколкото знам :? Все пак няма как да сме сигурни, че става дума за това, което описвам, така че мисля, че гинекологът е най-доброто решение :)

TheBeliever
07-19-2012, 21:44
Смисъл от ходене на доктори винаги има, дори да е за профилактичен преглед. Една нормална жена и без да има проблеми трябва да ходи на гинеколог на преглед веднъж на 6 месеца. МИНИМУМ 1 път в годината. Ама минимум.

Едно е профилактика, друго е да отиде на лекар за несъществуващ проблем.

LadyDi
07-20-2012, 06:02
Едно е профилактика, друго е да отиде на лекар за несъществуващ проблем.
Когато това нещо я притеснява до толкова, че да пусне тема тук, по-добре да отиде, за да се успокои. Щото тука всеки "компетентен" сега ще каже той какво знае, какво е чел или какво му е казала Пена от съседния вход.
Научете се, че когато нещо ви притеснява в здравословен аспект, трябва да се консултирате с лекар, а не да пишете по тийн форуми. Хубаво, искате да видите дали някой не е минал през същото, ама такива бели може да си докарате на главата...

alex_deni
07-23-2012, 09:37
Бях в абсолютно същата ситуация, и аз много време се чудех дали това е някакъв здравословен проблем и се оказа, че това са гъбички. Не се притеснявай, не са нищо сериозно, оправят се за 3-4 дни с вагинални таблетки и някакви мазила. Предполагам имаш и сърбеж ? Отиди на лекар все пак, да ти предпише точните лекарства, или поне говори с майка си. Това е нещо което се случва на абсолютно всяка жена, поне по веднъж в живота.

Ronnan
07-23-2012, 10:54
Разгледайте тази анкета, не че искам да ви отчайвам, ама най често ефекта от лекарствата е временен и обще взето бялото течение няма оправия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98822.0

Така че в един момент след 10-тото тъпчене с хапчета мазила и т.н. човек просто трявба да реши и да спре да се трови с лекарства. Това го казвам и от собствен опит. Всеки път когато приятелката ми отиде на гениколог ни изписват разни мазила хапчета и т.н. с които се тровиме и двамата, а освен че правиме оборот на фармацевтичната индустрия (както и на техните дистрибутори а именно гениколозите) ефект никакъв.

systemlos
07-28-2012, 00:25
Отиди на гинеколог! И моят случай беше подобен, от начало не се тревожех.. в последствие се оказа, че имам "ischerichia coli" , които трябва да бъдат лекувани.