PDA

View Full Version : Промяна за няколко месеца.



anichkka
07-19-2012, 20:53
Знам, че ви е писнало от теми за отслабване, но и аз трябва да си изкажа мъката. Писнало ми е от себе си. Не се харесвам! Висока съм 170 и съм 65 килограма. Попринцим не ми личат толкова и не съм дебела, но съм едра и.. пухкава. Никога не съм се харесвала по бельо, а сега, когато лятото е тук, се чувствам ужасно депресирана, заради това, че не мога да сложа бански със самочувствие. Много пъти съм почвала диета, но никога не съм успявала да постигна резултати. Винаги се отказвам. Нямам достатъчно воля. Но този път искам, мамка му. ПИСНА МИ! Въпросът е според вас какво точно трябва да ям, как да спортувам, за да мога в рамките на няколко месеца да се усети ВИДИМО ДОБРА промяна. Мисля, че ако сваля 10 килограма ще е перфектно. За колко време може да се постигне и при какви обстоятелства? И някой би ли ми казал ПО-ТОЧНО какво ще е най-добре за тялото ми като храна и спорт, защото е ясно, че трябва да не ям сладко, тестено и да не пия газирано и да извършвам физическа дейност. Ще съм благодарна, ако бъдете по-конкретни.
Другият ми огромен проблем са стриите. Оттам и ми дойде да напиша тази тема. Преди малко видях, че са ми излезнали стрии на гърба.. по-точно на кръста. Нито съм отслабвала, нито съм надебелявала рязко.... и са МНОГО И УЖАСНИ! :(:(:(:(:( Отстрани на корема също се виждат някакви и вече са бели, но тези са по-стари и знам защо са.. Но сега тези на гърба направо.... Има ли някакъв лек, който поне да ги заличи частично????

Hayashi
07-19-2012, 20:58
Посети диетолог да ти изготви режим.
Отиди на фитнес и помоли инструктора да ти помогне.
А аз бих ти препоръчала, ако във вашия град има закрит басейн, може да ходиш да плуваш.

anichkka
07-19-2012, 21:01
Забравих да спомена, че нямам възможност да ходя на фитнес, така че какво бих могла да правя вкъщи и съотвено навън, ако не изисква нещо специално? Тичане например, скачане на въже и т.н. Такива неща мога, но фитнеса го изключвам.

Замисляла съм се за диетолог, но мисля, че в моя случай няма такава нужда. Килограмите ми верно не са 2-3, но нямам и да свалям 30, така че мисля, че с подходящия режим и ВОЛЯ бих се справила сама. Само ми е нужна вашата помощ.

А за басейна - не,няма за съжаление.

FuckingFreak
07-20-2012, 05:49
Тичай. Гледай упражнения от bodyrock.tv. Направи си сама sandbag- от стара раница пълна с книги, бутилки с вода, ориз, боб и каквото друго се сетиш. Разнообразявай си тренировките. Направи си ги приятни.
Яденето - тук не става въпрос какво не ядеш, а какво ядеш. Защото ти пак можеш да си изключила сладко,тестено и пържено, но да не си набавяш необходимите протеини, мазнини и въглехидрати (ако не знаеш какво представляват те, сега е момента да научиш) и затова да циклиш на едно място. Всеки спортист знае, че за поддържане на добър тонус на мускулите е нужно определено количество протеин - например по 2 грама на кг телесно тегло. Така че на теб ще са ти нужни около 120-130г белтъчини, които можеш да ги набавиш от месо, риба, яйца, мляко (избягвай прясното по време на диетата), сирене, кашкавал... Те се съдържат също и в зърнени и бобови, както и ядки, но нямат всичките незаменими аминокиселини, което означава, че не са напълно функционални за организма. Ако искаш да отслабваш - бъди по-предпазлива с въглехидратите - ориз, картофи, овес, царевица, бобови, плодове (хапвай ги, но нека не са ежедневно по килограм ябълки, примерно, и избягвай по-богатите на въглехидрати - смокини, банан, ананас, с динята и пъпешите внимавай). Мазнини - тук е много просто. Избягваш рафинирани растителни мазнини. Всичко друго ти носи само ползи - екстра върджин зехтин, сурови ядки, животински мазнини, всички те са много важни за нас жените.
Разпредели си храненето през деня, така че да не оставаш гладна, но не и да буташ храна в устата си на всеки 30 минути, ако не ти е приятно. Излишно се затормозява стомаха. Ако имаш 4 хранения на ден, то е добре да съдържат:
1.закуска : белтъчини+въглехидрати - сутрин от мазнини нямаш нужда, те само забавят приема на другите две. пример : яйца с овес/ кисело мляко с овес, абе варианти много
2.обяд: белтъчини+въглехидрати - нека и тук е така. пример: месо с картофи/ориз и салата
3.следобедна закуска: тук можеш да хапнеш плод/ядки
4.вечеря : белтъчини+мазнини - месо с кашкавал или сирене, салата - също може да заложиш на по-мазно месо като свинското например.
Ако ти се яде след 6 вечерта, просто яж. Пълна глупост е да гладуваш, особено ако си лягаш по нощите. Ти си нагласи както на теб ти е удобно часовете, може да вкараш още една междинна закуска. След тренировка задължително (нека подчертая, не кардио тренировка) хапвай нещо, съдържащо белтъчини. И това е общо взето.
Ако не знаеш състава на храните - разгледай сайта bb-team.org. Там има и много полезни статии, упражнения със собствено тегло и свободни тежести, както и тренировъчни програми и дамски дневници, откъдето ще можеш да взимаш идеи за хранене и трениране. :)

anichkka
07-20-2012, 08:35
Благодаря ти за изчерпателния отговор. :)
Други?

koshtramba
07-20-2012, 08:41
Изрежи си от някое списание някоя яка кака с хубаво тело и си я сложи над леглото! По-голям стимул от това НЕМА.

FuckingFreak
07-20-2012, 09:56
А какво очакваш да прочетеш в другите отговори? Нещо по-различно ли? Просто питам :)

Amore-Mio*
07-20-2012, 15:06
Струва ми се, че 10 килограма са прекалено много за отслабване - някак си ми се вижда нормално теглото относно ръста, но все пак, не знам.

Иначе най - доброто решение ще ти предложи диетолог: ние не сме специалисти по тази тема, а и все пак става въпрос за твоето здраве. А диетите ти го съсипват. Отиди на диетолог, който да ти предпише хранителен режим, подходящ за теб. Отделно си имай и волята.

Иначе гледай упражнения от internet, щом нямаш възможност за фитнес.