PDA

View Full Version : Фасети



DNJ
07-19-2012, 21:26
Здравейте на всички. Нека да започна с малко предистория. Така...на 24 години съм в момента, но когато бях на 9 ( с вече сменени млечни зъби) си счупих на теракота в училище предните два. От тогава съм с изградени от полимер зъбки ( защото слава Богу не се счупиха изцяло). Нищо не си личи, изглеждат супер естествено и никой няма да прдположи, че не са мои, но те все пак си имат давност от около 10 - 15 максимум години. Замислила съм да сложа фасети именно на тях, защото така или иначе зъбите са компрометирани, а фасетите могат и да ги поизправят малко (съвсем леко издадени са напред). Та, има ли някой с подобен проблем, слагали ли са му фасети, къде, за колко пари и съответно доволни ли сте? Ще съм ви много благодарна за информацията!

babity
07-19-2012, 21:42
Нормална ли си, фасетите излизат към 600лв на зъб. Консултирай се със зъболекар, има и по - достъпни алтернативи.

DNJ
07-19-2012, 22:21
babity, наясно съм, че са скъпи, но съм се ориентрала към тях. По - трайни са и по - естествени, на този етап мога да си ги позволя, за това искам съвет именно за тях. Много пари съм хвърлила за зъбите си с по - евтини варианти и си дадох сметка, че е по - добре веднъж да вложа за нещо по - качествено, отколкото през 5 години да давам по 100лв. минимум на зъб, защото полимерите ми често падат и айде пак. Много е гадно :(