PDA

View Full Version : Кое идва първо?



MarkKnight
07-20-2012, 00:05
Дали влюбването идва доста време след като сте тръгнали с гаджето си или още преди това.При вас как е?И какво мислите за противоположния вариант?

SisiStrange
07-20-2012, 03:46
Зависи как се е случило. Със сегашния ми приятел не сме се познавали много много преди да тръгнем, тъй че нямаше как да стане преди това. Но стана бързо след това.

Hilary_
07-20-2012, 05:08
Влюбвам се само в човек, който познавам. В началото може да бъде само силно привличане.

Amore-Mio*
07-20-2012, 06:19
Зависи от хората и обстоятелствата.

При настоящия ми приятел чувствата ги имаше още преди да тръгнем, макар да не бяха толкова силни, както сега. Но с времето станаха още по - силни и истински, за което съм щастлива.

Имала съм случаи, в които бях заедно с едно момче за някакви си седмици: нямах чувства в началото, след това също не изникнаха. И сложихме край.

babity
07-20-2012, 06:53
За влюбване... рядко се обвързвам с хора, в които да съм влюбена. Но да кажем, че обикновено преди това ми се случва. Досега само един сполучлив опит имам да започна нещо и след това да се проявят чувства, при положение че в началото съм нямала.

LadyDi
07-20-2012, 07:45
Аз лично не разбирам въпроса...

TheBeliever
07-20-2012, 08:02
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

magita
07-20-2012, 17:10
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

same ....

MarkKnight
07-20-2012, 18:22
Аз лично не разбирам въпроса...

Кога се влюбваш в човека с когото си,преди или след началото на връзката ви

Wednesday666
07-20-2012, 18:25
По принцип влюбването ми е предпоставката да искам връзка с някого. На мнение съм, че без него ( или поне силно привличане, то не може да е веднага влюбване ) връзката си губи основата.

Taam
07-20-2012, 19:23
Никакъв шанс да се захвана с някого преди да усетя, че съм влюбена. И то много влюбена, независимо дали се познаваме от 10 години или от 2 месеца.
Ако ми харесва само като мъж, ще му го кажа, за да сме наясно, защото... е някак нечестно. Аз лично не съм имала случай, при който от сексуално привличане или приятелски симпатии чувствата ми да прераснат изведнъж в нещо по-голямо.

toad
07-20-2012, 20:00
Кога се влюбваш в човека с когото си,преди или след началото на връзката ви
Девойката ми се струва се ебаваше с теб ...

Love Sucks
07-20-2012, 21:45
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

И при мен така, макар че един път точно такъв филм бях вкарала и после много съжалявах..

Goddess
07-20-2012, 22:12
Няма никакъв шанс да започна връзка с някого само защото ми е симпатичен или приятен. Съответно трябва да имам тръпка към него, да ми е влезнал под кожата. А да го заобичам, естествено, се изисква повече време. :)

Chacho
07-20-2012, 22:18
Влюбвам се преди да сме се срещали.

Anichkaxxwee
07-20-2012, 22:35
Според мен, първо трябва да има привличане, тръпка.

Shiiverss
07-20-2012, 23:00
И двете ;д .. Понякога, когато човека е по-специален се влюбваш, а когато е просто някоя, може и никога да не се влюбиш. Просто само я харесваш. Относително е.

Chacho
07-20-2012, 23:04
Разговорът за кокошката и яйцето ми допада повече.

Rebirthing
07-21-2012, 17:14
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

И аз така.

Cloud9
07-21-2012, 21:17
Разговорът за кокошката и яйцето ми допада повече.

И аз мислех че това ще обсъждаме.

Първо привличане ,после връзка.Връзка без привличане си е чиста мъка.Да чакаш ей така да се влюбиш в гаджето ти е в основата на всички уредени бракове...като добавим и няколко крави за зестра

embraceme
07-21-2012, 21:18
Не ти разбирам много въпроса,но любовта от пръв поглед понякога се оказва много стабилна. И според мен винаги първо идва влюбването,някакъв тип привличане.

SisiStrange
07-21-2012, 21:23
Не правите ли разлика между привличане, химия и влюбване? Аз правя. За мен привличането се изразява в пеперудките, тръпката, силните симпатии, желанието за още срещи... А влюбването е една голяма идея по-напред.

DragonLady
07-21-2012, 21:42
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

+1
От всичките ми връзки до сега винаги така е ставало. Първо пепрудките, после по сериозните неща като любов и тн.

PyCoKoCkA93
07-21-2012, 22:22
Тръпка,харесване,влюбване и обич са съвсем различни понятия.Поотделно можеш да имаш само първите две,но за да стигнеш до последната фаза,минаваш през всички останали по реда си. :)

Следователно е малко относително.Ако има тръпка и харесване,най-често се стига до връзка,а оттам и до влюбване,а в един по-късен етап и до любов.Но може и да си остане само до начален стадий.В първия случай влюбването идва с времето,а във втория времето е това,което не позволява това да се случи.Аз лично съм почитател на първия вид-всичко по реда си и с времето си.Защото понякога е трудно да различиш тръпката от влюбването, и ти трябва време за това. :)

wikity098
07-21-2012, 22:26
http://ask.fm/wikity098

JonkataK
07-21-2012, 23:55
Истинското влюбване определено идва след като 2ма души са обвързани, дори при някои трябва доста време. Не е изключен варианта да си влюбен и да не си обвързан, но според мен истинската любов идва чак след като хората се обвържат, сближат се и така нататък.

Nestlee
07-22-2012, 15:56
Нали преди да тръгнем с някого трябва да се влюбим в него. Не тръгваме с някой за да се влюбим. Демек влюбването първо?

Пък да тръгнем с някого и после да се влюбим... м рядко се случва. Поради простата причина, че ако не обичаме някой и нямаме никакви симпатии, не тръгваме с него?

И ,да, идеално ми е ясно какъв е въпроса и че е поставен просто, но иска сложен отговор. Но не съм от хората, който си усложняват живота напразно.

psychopath
07-23-2012, 00:01
Според мен пък "влюбването" има няколко етапа...
Примерно в първия трябва да присъства базисно привличане + интерес, след това развитие на процеса - опознаване, запазване на интереса, изграждане на някакви отношения, представи, очаквания и завтърждаване. : )

Teri __
07-23-2012, 02:14
Така аз съм с приятеля ми който се познаваме почти година а ходим почти от 3 месеца и аз си мислих , че го много преди да тръгнем ,но чак след това разбрах какво се нарича обич чувствата станаха много по силни и по сплотени и даже осъзнах ,че до сега не съм имала такива чувства към никой сякаш той е единствения който ме накара да разбера и сякаш съм влюбена истински и дълбоко

TheBeliever
07-23-2012, 07:29
Защо започнахте да намесвате и обичта?

iiordanova
07-23-2012, 11:34
За да тръгна с някой трябва да я има тръпката. Да ме привлича,така че изобщо няма да се обвържа с някой просто,защото ми е симпатичен.

GreenFairy
07-23-2012, 20:40
Не сме се познавали преди да тръгнем със сегашният ми приятел, беше любов от пръв поглед както се казва. Усетих тръпка, когато го видях и голямо желание да се запозная с него и да разбера що за човек е. Около 2 седмици по-късно разбрах, че съм влюбена в него.

tanichka97
07-26-2012, 09:21
За да пожелая връзка с някого, трябва да има някакво привличане и наченки на влюбване. Не любов, но тръпка, "пеперуди" - абе, да ми е завъртял главата. Такъв филм като "ще тръгна с него и ще чакам да се влюбя" при мен няма.

+1 .. Аз лично смятам,че за да си осъществя връзка с някого аз трябва да го харесвам или както каза TheBeliever да има "пеперуди" :D защото лично за мен и това е чисто мое мнение не може да има връзка без да има чувства.За мен тогава това не е връзка а просто някакво зарибяване. ;)

bloodyF
07-26-2012, 10:07
Дали влюбването идва доста време след като сте тръгнали с гаджето си или още преди това.При вас как е?И какво мислите за противоположния вариант?

има и случаи когато не се влюбваш
просто си караш с някой по дефолт
при мен предпоследнят път беше , че се влюбих (или поне се привързах много) преди да е станало нещо съществено
а последният съвсем нямаше тръпката и пеперудките в стомаха и т.н. :/