PDA

View Full Version : Общи теми на разговор



M.M.
07-20-2012, 12:15
Имам си приятел от малко повече от 2 седмици.. знам, че е малко, но много често имаме моменти с които просто седим и мълчим и не знаем какво кажем и се получава едно ужасно неловко мълчание.. не знам дали и на вас се е случвало.. та искам да попитам какво се очаква да направя в такъв момент, моля ви дайте ми съвет, защото наистина не знам..

draid
07-20-2012, 12:17
Е толкова ли няма за какво да си говорите. Например какво сте правили в предишният ден, какво ще правите утре и т.н. Теми за разговор бол.

M.M.
07-20-2012, 12:18
е да, но когато тези теми за това какво сте правили и какво ще правите се изчерпат..

SisiStrange
07-20-2012, 12:19
Можеш винаги да говориш за всичко, което ти е интересно на света. И да слушаш всичко, което му е интересно на него. Не знам как е възможно да нямате теми за разговор.

M.M.
07-20-2012, 12:23
еми някакси е възможно... може да е знак,че не сме един за друг

SisiStrange
07-20-2012, 12:25
Или, че не се отпускате достатъчно, когато сте заедно?

M.M.
07-20-2012, 12:30
да... може би

Amore-Mio*
07-20-2012, 15:09
Отпуснете се просто, когато сте двамата. Все пак вие сте двойка, нищо че връзката ви е доста прясна още. Не се притеснявайте относно това за какво ще си говорите, то разговора ще си дойде само - стига единия от двамата да даде някаква тема за разговор. А такива много: ако все още не сте опознали достатъчно или те интересува нещо: питай го. Тъй да направи същото.

За някакви хобита.
И подобни.

Важното е да се отпуснете, защото мълчанието не е много добро и добър знак.
Кажи за нещо, което ти е интересно, което те е развълнувало.

nqmaznacheniee
07-20-2012, 15:41
може да си говорите за хероино зависимите или циганизацията на България, теми бол..

autumn666
07-20-2012, 15:57
Вие не се ли опознахте преди да тръгнете? Защо сте заедно, като няма за какво да си говорите?
Не знам, за мен най-важното нещо в една връзка са общите интереси. И тъй като по принцип съм доста общителен човек, на мен никога не би ми било приятно да седя в компанията на човек, който мълчи. Просто ми е скучно.
Но иначе, винаги има за какво да си говориш с който и да е... I mean, музика, филми, книги, какво си правила вчера, какво интересно ти се е случило, кво си яла, не сериозно. Не знам, има толкова много неща, за които можете да си говорите, чак ми се струва странно.
То темите трябва да си идват сами... и ако не е така...ъм да, не сте един за друг.