PDA

View Full Version : Защо това се случва ?



alexilaiho61
07-20-2012, 15:53
Здравейте на всички :)
От 13 години живея във Сан Диего (САЩ) и имайки предвид разстоянието и цените на самолетните билети до милата,родна и скъпа България, нямам възможност да си идвам често..Но март месец се върнах за известно време и забелязах нещо,което тотално ме изуми и разочарова ! Народа ТОТАЛНО оглупява и деградира ! Не съм очаквал че е възможно да се постигне такъв регрес за толкова малко време в такава малка и скромна държава.. Всички казват че, американците били глупави,дебеле,егоисти,лиц мери и etc.Може би са,но съм останал с впечатление че те ценят това което имат и не биха го заменили за нищо ! 4-ти Юли,ден в който,цяла 300 милионна Америка се обединява ! Защо във нашата 7млн. държава това нещо, което гради основите на един народ,липсва ? Наистина ми е болно,че всичко това се случва,но най-жалкото нещо е че,хората се обиждат и унижават взаимно ! Не може ли да се променим ? Разбирам, че в България наистина имаме жалко ръководство и не мога да забраня на никой да спре да я плюе,но не е ли възможно да го правим малко по дискретно а не чак толкова публично?! Имаме държава чиято история е в пъти по голяма от тази на 200 годишната,елементарна история на САЩ. Моля ви сънародници,нека бъдем с една идея по-добри с хората около нас и нека се отнасяме по добре със мястото в което живеем!
Благодаря на всичко,които си направиха труда да прочетат молбата ми :)

windowlicker
07-20-2012, 17:18
Здравейте на всички :)
Но март месец се върнах за известно време и забелязах нещо,което тотално ме изуми и разочарова ! Народа ТОТАЛНО оглупява и деградира ! Не съм очаквал че е възможно да се постигне такъв регрес за толкова малко време в такава малка и скромна държава..

Нищо не се е променило, но просто не си обръщал внимание преди. И аз живея в САЩ и си ходя рядко, но вече по други причини.

PainMonopoly
07-22-2012, 23:35
Това са преувеличения и клишета. Аз в България не съм заобиколен от глупаци и деграданти, защото си подбирам социалната среда така че да е от образовани и интелигентни хора и така е откакто влязох в гимназия. Останалите - не оглупяват и не деградират, просто винаги са си били такива.

Quimera
07-22-2012, 23:52
Това са преувеличения и клишета. Аз в България не съм заобиколен от глупаци и деграданти, защото си подбирам социалната среда така че да е от образовани и интелигентни хора и така е откакто влязох в гимназия. Останалите - не оглупяват и не деградират, просто винаги са си били такива.

Съгласна - недей така с тия blanket statements, въпрос на обкръжение е. Аз уча в Испания и хората, от които съм принудена да бъда обградена (съучениците ми), са просто плачевна картинка, с много малки изключения. Няма такива инфантилни, тесногръди, игнорантни малки душици. От друга страна, хората, с които се обграждам и мога да нарека приятели са на светлинни години от сънародниците си. В България, а и навсякъде другаде по света, е същото. Идваш си рядко и затова не си имал възможност да отсееш близкия ти приятелски кръг. Това обаче не означава че всички сме така :)

darkness848
07-23-2012, 01:41
Съгласна - недей така с тия blanket statements, въпрос на обкръжение е. Аз уча в Испания и хората, от които съм принудена да бъда обградена (съучениците ми), са просто плачевна картинка, с много малки изключения. Няма такива инфантилни, тесногръди, игнорантни малки душици. От друга страна, хората, с които се обграждам и мога да нарека приятели са на светлинни години от сънародниците си. В България, а и навсякъде другаде по света, е същото. Идваш си рядко и затова не си имал възможност да отсееш близкия ти приятелски кръг. Това обаче не означава че всички сме така :)

А пък аз си мислех, че само аз ги определям за такива хора... 8-)

Quimera
07-23-2012, 16:31
А пък аз си мислех, че само аз ги определям за такива хора... 8-)

Испанците ли? Ох, душици мамини, всеки ден тряа да си припомням да дишам дълбоко и евентуално да броя до десет, щото направо ме избива на агресия, пък аз по принцип съм спокоен човек :D Но пък ако попаднеш на свестни, са много свестни.