PDA

View Full Version : Неграмотните по форумите!?!?



mikko123
07-20-2012, 20:38
Каква е тази масова простотия, срещана из хората пишещи по форуми и сайтове в интернет да заместват "я" с "е"? До колкото се сещам на клавиатурата не са една до друга тези букви, че да ги бъркат от бързане, както да речем "е" и "и"?

Ето за какво говоря - вместо да пишат "Щом искаш да купиш колата трябва да дойдеш да Я видиш", те пишат "да Е видиш"? Още примери: "Ще ти пратя песента да Е чуеш" ?!?!?

Това е отвратително и на никой български диалект не знам да се говори така. Дали според вас това не се дължи на факта, че повечето хора просто не посещават форуми, а по форумите пребивават определени хора, с по-нестандартно мислене и тази замяна на Я с Е е начин да си измислят свой стил на писане?

yakuza_
07-20-2012, 20:41
е не е като да не знаят кога се пише И и Й

psychopath
07-20-2012, 20:55
Това с Е-то ми бърка в не знам кое...не помня в кой край, но някъде говореха така.

СЕЛЯНИ, УМРЕТЕ БЕ! УМРЕТЕ!

mikko123
07-20-2012, 20:55
Това с И и Й е по-малко дразнещо дори. Не виждам какво би накарало човек да сбърка Я с Е обаче в такова изречение.

yakuza_
07-20-2012, 21:08
точно ти да го кажеш .. :lol:

аз не правя тема, където да обвинявам хората за правописа им и да допускам грешки :(

prosto_chovek
07-20-2012, 21:09
Каква е тази масова простотия, срещана из хората пишещи по форуми и сайтове в интернет да заместват "я" с "е"? До колкото се сещам на клавиатурата не са една до друга тези букви, че да ги бъркат от бързане, както да речем "е" и "и"?

Ето за какво говоря - вместо да пишат "Щом искаш да купиш колата трябва да дойдеш да Я видиш", те пишат "да Е видиш"? Още примери: "Ще ти пратя песента да Е чуеш" ?!?!?

Това е отвратително и на никой български диалект не знам да се говори така. Дали според вас това не се дължи на факта, че повечето хора просто не посещават форуми, а по форумите пребивават определени хора, с по-нестандартно мислене и тази замяна на Я с Е е начин да си измислят свой стил на писане?

просто децата са неграмотни. Между другото, пунктуацията също е важна. Мен и грешките с нея ме дразнят. И тези грешки, за които говориш, не са най - лошото. По - лоши са грешките от типа на "нашЯт", "колкУ", "пАрвенец" и прочее. Неграмотността ни залива отвсякъде, за съжаление :)

prosto_chovek
07-20-2012, 21:12
а ти имаш в първия си пост точно 9 пунктуационни грешки и като цяло темата е лишена от какъвто и да било смисъл :)

FuckedUp
07-20-2012, 21:25
Лапетата не ценят грамотността.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/311/035/948.gif
(да е по-драматично)

mikko123
07-20-2012, 21:39
Темата не е за да ги обвинявам, а да започнат да пишат "Я". В живота никога не съм чул човек така да говори "да Е видиш", от който и край на България да е.

machoka
07-21-2012, 07:54
Не знам, ама аз като чуя македонска реч, имам чувството, че съм заврян в най-дълбоката провинция със селяндури. Ефектът е по-смехотворен като го видиш всичко това в писмен вид, показано в някоя сериозна институция.

Snik4er
07-21-2012, 08:11
Ко имати у предвит? Аз ни съм срещал ората да пишат тъй никаде. Тя неграмутностъ винаги ше е има, кот и да праити тъи чи ни съ притесняваити!

kosder
07-21-2012, 08:29
Незнам -.-

notlike
07-21-2012, 09:57
Всъщност, с времето хората научават уроците си и не правят толкова граматични грешки. Въпросът с пунктуацията остава обаче доста актуален. Това е грешка на родителите, преподавателите и цялата система, която не се грижи за своите поколения, а щедро подпомага чалга деградацията, купоните, алкохолизма и апатията на младото поколение. Ставаме свидетели как все по-малко хора се интересуват от това, което се случва около тях.. мнозина по форумите дори не знаеха за атентата в Бургас и питаха какво се е случило. Колко би им коствало да погледнат статуса на един приятел, който се е позаинтересовал и е постнал някакъв линк. Не мисля, че е кой знае колко много. Уви, предпочитат да харесат снимката на някоя красавица и да бъдат 2453-тия тип, който ще "лайкне" албума. Неграмотността е сериозен проблем в много страни, а ние бяхме измежду тези, които са с 90%+. В момента силно се съмнявам да сме на тези числа, дано все пак сме запазили ниво около 75-80%, защото ще унищожим това, което ни е дадено.

ShtrudeL
07-21-2012, 11:08
мхохох много обичам хора, които преценЯТ, вместо да преценяват, или обръщат ударенията на думички като 'месо', или 'злато', или 'змия'.. ;о

БожиятАгнец
07-21-2012, 13:45
няграмутнитя да мй едат чяпа!

IcameHereToFuckBitches
07-21-2012, 14:09
Аз пък най-много обичам да ям сладко червено ягоди !