PDA

View Full Version : Крав Мага и за бойните изкуства



vqra
07-20-2012, 21:47
Както се вижда това не е известен спорт в България. Но искам да помоля някой който е тренирал такова нещо или тренира да ми разясни за какво става въпрос. Пишете моля ви къде сте го практикували и учили този спорт. Ако може дайте препоръки за някой училища за бойни изкъства в София. Търсих в Google, но няма кой зане каква полезна информация. Благодаря ви много :)
пс. извинявайте, ако има правописни грешки. :$

Chacho
07-20-2012, 21:56
Крав Мага ли те интересува конкретно или си търсиш бойно изкуство?

vqra
07-20-2012, 22:02
Ами търсех бойни изкуства и сега открих крав мага. Така,че се интересувам и от двете. :D ако може някой друг съвет...

lepinto
07-20-2012, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=L0hB9aCvxr8 нещо такова ли ?

vqra
07-20-2012, 22:29
НЕЕЕЕЕ!! Доста е грубичко. Пък и аз съм момиче, тези мускол са.... мношко. ИСкам нещо от рода на самоотбраната и да е забавно в същото време. Точно затова споменах за крав мага.

Chacho
07-20-2012, 22:31
За крав мага можеш да провериш това (не знам дали е все още валидно):

Линк Крав Мага (http://wmma.entertheroom.eu/clubs/view/1/0/411/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0/%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D 0%BA%D0%B8/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D 1%82%D0%B0/Commando-Krav-Maga-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D 1%82%D0%B0-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F)

За други бойни изкуства:

http://www.mma-bulgaria.com/clubs/


А с каква цел се интересуваш? Искаш да се научиш на самозащита, да спортуваш, да добиеш самодисциплина, нещо друго?



Едит: Джудо, кикбокс, карате (бих избрал киокушин, но това е лично предпочитание), таекуондо, ММА или бойно самбо, муай тай.

Разгледай в нета кво представляват. Ако си харесаш нещо, можем да ти дадем малко повече инфо.

vqra
07-20-2012, 22:35
Да най-вече за самозащитата. Аз съм от онези хора, който винаги спортуват нещо. До сега беше гимнастика и реших да сменя с нещо по диво :) . Допада ми идеята за крав мага и така реших. И много благодаря за сайта.

Chacho
07-20-2012, 22:46
Линк означава препратка към сайт/уебстраница. Просто беше много дълъг линкът и го съкратих на Линк Крав Мага, не е част от името на бойното изкуство.

Крав Мага е ориентирано към самозащита, но честно казано е публична тайна, че не е особено практично, предвид треньорите, на които вероятно ще попаднеш и начинът, по който се показва. Въпреки това, което и бойно изкуство да избереш, най-вече зависи от треньора и самата теб, чак след това от съответното БИ. И е задължително да отидеш на пробна тренировка, да опипаш почвата и да прецениш дали ти допада.

Кикбокс, бокс, джудо, муай тай и бойно самбо (или ММА) са добри за самозащита. По наблюдения, повечето момичета се записват на бойни изкуства с ритници (кикбокс, муай тай, таекуондо), но граплинговите (джудо, самбо, борба) са също доста интересни и добре ще се съчетаят с опита ти от гимнастиката.

Трябва ти зала, в която ще има редовно спаринг, тренира физиката ти и не са прекалено изкуствени (ограничаващи) правилниците. Тези, които съм ти изброил, са горе-долу такива. Търси нещо, което е по-просто и практично, а не "въртиш ръката отсам, след това си прескачаш крака, качваш му се на главата и му обезвреждаш ръката, докато той е неподвижен".

slicky
07-21-2012, 07:05
Чачо, ами Винг чунът не е ли точно БИ за самозащита? Аз като гледах е доста разпространено и мисля да се пиша скоро.

prosto_chovek
07-21-2012, 09:39
моме, аз съм тренирал малко крав мага и ти го препоръчвам, ако имаш възможност, да се захванеш. Става и за мъже и за жени, че и за деца. Много е ефективно, интересно и те учат не само на кютек, ми те подготвят и психологически, не се искат някакви кой знае колко големи мускули, така че ако можеш - пробвай :)

Chacho
07-21-2012, 12:11
Чачо, ами Винг чунът не е ли точно БИ за самозащита? Аз като гледах е доста разпространено и мисля да се пиша скоро.

Абеее относителна работа. Ако имаш стажа на треньор, може и да успееш да го приложиш за самозащита.

Savage14
07-21-2012, 13:19
Крав мага в България няма. Преди няколко години имаше някакъв клуб в София в Лозенец, но бързо бързо го разкриха "треньора" що за измамник е. Щом си момиче най-добре бокс или кик-бокс. Муай Тай не се записвай защото е грозна гледка как момичета се душат... Аз лично ти препоръчвам кик-бокс

BreakingDawn
07-21-2012, 20:42
Chacho виждам ,че разбираш та да питам :D Нещо ми прищрака в глава и реших,че искам да тренирам кик-бокс.. та можеш ли да ми разясниш малко по въпроса щото като потърся инфо ми излизат само снимки :D
По принцип ме кефят бойните спортове и покрай баща ми знам някои неща,но не много и искам да се развия..Между другото съм тренирала за доста малко:карате,айкидо и още нещо ама не се сещам :D

Chacho
07-22-2012, 00:15
http://ikken-sport.com/contacts.html