PDA

View Full Version : Книга за вампири 2



Greater
07-21-2012, 10:08
Части от произведението ми са базирани от части от "Дневниците на вампира"


Здравейте започнах да пиша книга за вампири искам да ви попитам как е?Ето я и втора глава :)


Вече втора седмица съм вампир.Сега търся този,който ме ухапа,за да разбера повече за него,а и за мен.Отидох на мястото където ме ухапа.Почнах да викам да се появи.И след време се появи зад мен. Попита ме какво искам.Аз му казах, че искам да знам кой е, откъде идва и изобщо всичко за него.Той ми разказа за себеси,сподели ми името си.Каза че се казва Виктор Блек.Бяга от брат си Айзък.Брат му е бил превърнат от семейство първородни вампири.Айзък е ловез на вампири и върколаци.Той е помогнал на този който го е превърнал да избие семейството си,защото те го държали в клетка, и убили момичето,което харесва.Сега Айзък и първородният търсят начин да убият първият вампи,защото като го убият те ще се сдобият с силата му,а сдобият ли се силата на Димитри те ще суздадат армия от вампири и ще започнат война с върколаците.Виктор ми каза,че сега има план да отиде в Сейлъм да намери някаква вещица която ще събуди "Върховната".Нейното име е Аманда Браун.Тя била най-могъща вещица.Вампирите били я затворили в омагьосана гробница от вещицата която ние търсим.Нейното име е Анджела Мейсън.Вампирите заплашили Анджела,че ще убият и(която не е вещица,ако не упои Аманда.Анджела Мейсън се съгласила,но казала,че ще има последствия.тя упоила "Върховната" вещица.Извикала вампирите те я захвърлили в гробницата и точно преди Анджела да вземе силите на Аманда и да заключи гробницата със заклинание,тя прокълнала вампирите.Слънчевата светлина да ги изгаря,върбинката също и да умират от дървен кол в сърцето.Анджела заключила Аманда в гробницата и от там нататък никой н ебил виждал Аманда.Аз попитах Виктор,дали Анджела ще се съгласи да освободи Аманда.Той ми каза, че знае как да я накара. Замислих се,защо да търся начин да убивам Виктор.След като,последствията ще са фатални.Ако го убия няма кой да попречи на Айзък.А следователно и аз ще съм в опасност,защото всеки върколак ще иска да убива вампирите,за аз съм новак.Попитах Виктор, дали може да му помога.Да отида с него в Сейлъм.Той се поколеба, но се съгласи. Каза:"Бъди готов Пол". Аз си тръгнах.Отидох в един хотел Въздействах на рецепционисттаа.Легнах си в стаята.Събудих се на следващия ден.Отидох при Виктор.Той беше готов.Казах му:"Чакай малко!Ти как се излагаш на слънце"? Той ми показа някакъв камък.Попитах го какъв е той.Той ми каза, че чрез камъка излиза на дневна светлина. Каза ми, че Аманда го е направила за него.Брат му й е въздействал да им направи такива камъни."Ще накарам Анджела да направи такъв и за теб."Така ми каза.Тръгнахме.Аз бях с качулка и очила.Хубаво беще,че денят беше мрачен.Валеше дъжд.

kalito126
07-21-2012, 12:19
И пак не ми харесва описанието...Казах му:"Чакай малко!Ти как се излагаш на слънце"? Той бръкна в джоба на дънките си и извади един камък.Беше мъничък,около четири сантиметра и изглеждаше съвсем обикновен.Точно затова реших да питам кое му специалното.Той ми каза, че чрез камъка може да излиза на дневна светлина без проблеми. Обясни ми, че Аманда го е направила за него.Брат му й е въздействал да им направи такива камъни." Анджела ще направи такъв и за теб." Така ми каза.Тръгнахме.Небето се намръщи и не след дълго заваля дъжд.Веднага сложих качулката си.Бях щастлив,че денят е мрачен...Отговаряше на същността ми...
Нещо подобно.Ако съм честна първата част повече ми хареса,но с малко редактиране ще станат.

Greater
07-21-2012, 13:39
И пак не ми харесва описанието...Казах му:"Чакай малко!Ти как се излагаш на слънце"? Той бръкна в джоба на дънките си и извади един камък.Беше мъничък,около четири сантиметра и изглеждаше съвсем обикновен.Точно затова реших да питам кое му специалното.Той ми каза, че чрез камъка може да излиза на дневна светлина без проблеми. Обясни ми, че Аманда го е направила за него.Брат му й е въздействал да им направи такива камъни." Анджела ще направи такъв и за теб." Така ми каза.Тръгнахме.Небето се намръщи и не след дълго заваля дъжд.Веднага сложих качулката си.Бях щастлив,че денят е мрачен...Отговаряше на същността ми...
Нещо подобно.Ако съм честна първата част повече ми хареса,но с малко редактиране ще станат.

А како ти казах вече бях я написал.Нямах време да редактирам,защото имах работа.А това което си написала ми хареса много относно това.Ако искаш може да помагаш за книгата ? ;)

kalito126
07-21-2012, 14:14
Благодаря за предложението,но не съм голям фен на "Дневниците",тъй че трудно ще мога да ти помогна...Е,накрая мога да проверя за правопис и да добавя разни пейзажи,но иначе няма да ти бъда много полезна. Все пак мерси за предложението. :)

Greater
07-21-2012, 14:41
Благодаря за предложението,но не съм голям фен на "Дневниците",тъй че трудно ще мога да ти помогна...Е,накрая мога да проверя за правопис и да добавя разни пейзажи,но иначе няма да ти бъда много полезна. Все пак мерси за предложението. :)

да аз точно за това искам :)

kalito126
07-21-2012, 14:46
Тогава съм съгласна.

Greater
07-21-2012, 16:34
Тогава съм съгласна.

Еми тогава супер :)) ейсега ще ти дам Скайп

DisappointedDreamer
07-21-2012, 20:00
Смесица от Underworld и Vampire diaries. Нищо ново.

Greater
07-22-2012, 10:06
Смесица от Underworld и Vampire diaries. Нищо ново.

Еми то горе си пише,а и Underworld даже не съм го чувал ;) Като ти е скучно не чети :)

Alisha28
07-22-2012, 10:23
"Като ти е скучно, не чети ..."
Чакай малко, нали искаш да изкажем мнение? Иначе нямаше да ни питаш как е.

Лично мнение: Вземи си една българска граматика и понаучи що е то "абзац" или "запетайка". Освен това, за да пишеш книга: 1. Трябва да четеш много, много, ама МНОГО. 2. Трябва да имаш собствена идея, която да пресъздадеш, а не да крадеш чуждите. Дори и да е за забавление доста по-забавно би било сам да си измислиш история, герои и прочее.
Не ми харесва, без да се обиждаш. Приеми това като градивна критика, опитай се да обогатиш описанията и структурираш правилно текста. ^^

Greater
07-22-2012, 12:16
"Като ти е скучно, не чети ..."
Чакай малко, нали искаш да изкажем мнение? Иначе нямаше да ни питаш как е.

Лично мнение: Вземи си една българска граматика и понаучи що е то "абзац" или "запетайка". Освен това, за да пишеш книга: 1. Трябва да четеш много, много, ама МНОГО. 2. Трябва да имаш собствена идея, която да пресъздадеш, а не да крадеш чуждите. Дори и да е за забавление доста по-забавно би било сам да си измислиш история, герои и прочее.
Не ми харесва, без да се обиждаш. Приеми това като градивна критика, опитай се да обогатиш описанията и структурираш правилно текста. ^^

1. Знам какво е абзац и запетайка просто на места не са спазени :)
2.Благодаря за съветите
3.За първи път пиша книга :)

LadyDi
07-25-2012, 07:48
Ти не пишеш книга. Ти хвърляш някакви изречения тук там, които (макар и да са смислово свързани) не правят книга. Много хляб има да ядеш.
Това, което си написал цялата втора глава ли е? Ако е така... лошо.
После, хвърляш адски много информация в няколко реда. Трябва да разшириш описанията, разказната част.
Изобщо... книга не се пише като погледаш малко сериали. Имаш нужда още доста книги да прочетеш, за да започнеш да пишеш. Засега пишеш някаква историйка, дори не мога да го нарека новела, защото не е изобщо издържано.

bijou
08-12-2012, 16:39
Ти не пишеш книга. Ти хвърляш някакви изречения тук там, които (макар и да са смислово свързани) не правят книга. Много хляб има да ядеш.
Това, което си написал цялата втора глава ли е? Ако е така... лошо.
После, хвърляш адски много информация в няколко реда. Трябва да разшириш описанията, разказната част.
Изобщо... книга не се пише като погледаш малко сериали. Имаш нужда още доста книги да прочетеш, за да започнеш да пишеш. Засега пишеш някаква историйка, дори не мога да го нарека новела, защото не е изобщо издържано.

1+