PDA

View Full Version : Не можем да спазваме диета сами и искаме другарче ;) vol.6



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

Jaune
04-12-2014, 12:01
Недейте да пренебрегвате тия болести, защото границата е много тънка...

tonssy
04-12-2014, 12:15
Тя не прилича на анорексичка в момента, много си е добре според мен даже, обаче с тия приказки колко МНОГО имала нужда да отслабва си върви баш към такива наклонности.



Ама, честно казано, не знам дали ме дразнят повече attention whore като нея или простовати като тази...

Интересни заключения правиш. Не знаех, че наблюденията ми върху външния вид на други хора от ежедневието, ме правят "простовата".



Просто... майка ми има позната, която е с Хашимото. Не съм запозната в детайли, но едно от нещата е, че метаболизмът й е ТОЛКОВА БАВЕН, че ако не гледа какво яде, ще стане слон за нула време. Жената полага неимоверни усилия и тежи 50 килограма. (на око ти казвам.) На фона на това оплакванията на поредната пикла, нямаща контрол върху себе си, че "всичко й се лепяло" (докато избира да й се лепят "хубави неща" като дюнери, пържени картофи и т.н), ми се струват доста жалки.

Аз съм същата. Имам Хашимото, какви ли не проблеми с цикъл и хормони..тялото пак си го поддържам и смея да твърдя, че съм в доста добра форма- това не го казвам, за да се хваля, нито пък е само лично мое мнение, а за да стане ясно, че човек иска ли да постигне нещо- няма какво да го спре.

DownloadVirus
04-12-2014, 12:22
Някой да го е правил The 30-Day Squat Challenge? http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-workout/butt-exercises/tight-ass-30-day-squat-challenge/?

Много му се чудя. Имам нужда да си стегна дупето, но ме притеснява, че натоварването на коленете ще дойде доста. Някой?

По-добре прави с тежести и нека е с правилна техника ,дълбоко.
Ба жени клякат с по 70-80 кг на гърба повече от теглото им с години,ти от няколко клека със собствено тегло колената да ти омекнат.

anonymous708973
04-12-2014, 12:37
Имам проблеми с коленете и избягвам да ги натоварвам.

Тези са с тежести, на рисунките се виждат :д
Техниката се надявам да ми е правилна - гледам линията на коленете при клека да не прекрачва линията на пръстите на краката (иначе коленете ми отиват) , но това значи, че гърбът ми не е прав. Няма как едновременно и двете да направя.

strawberry88
04-12-2014, 13:13
Кляканията няма да навредят на коленете, ако клякате правилно - краката да са разкрачени на разстояние колкото раменете или малко повече. Коленете също не трябва да преминават нивото на пръстите на краката. Гърба трябва да е изправен и да не се навеждате напред. Кляканията според мен са най-ефикасното упражнение за дупе. Така че клякайте на воля! :Д :---)

Едит: сега видях, че сте ме изпреварили. хД

Hayashi
04-12-2014, 13:24
Искам да кажа, че в тази тема повечето мацки са супер груби.

А сега към въпроса ми.

Опитвам се да не пропускам закуска, но нямам много време преди лекции и не знам какво да си направя. Интересувам се от барзи, лесни и полезни рецепти, които да мога да си приготвя за около 10-15 минути. Омръзна ми да ям почти един и същи сандвич всяка сутрин. xD

Naive
04-12-2014, 13:27
Относно Хашимотото - Хашимотото е кофти нещо в случай, че не пиеш лекарства. Ако пиеш, проблеми с метаболизма не би трябвало да имаш, ако дозата е точна.

Jaune
04-12-2014, 13:49
Искам да кажа, че в тази тема повечето мацки са супер груби.

А сега към въпроса ми.

Опитвам се да не пропускам закуска, но нямам много време преди лекции и не знам какво да си направя. Интересувам се от барзи, лесни и полезни рецепти, които да мога да си приготвя за около 10-15 минути. Омръзна ми да ям почти един и същи сандвич всяка сутрин. xD


Тахан с мед
Кисело мляко с мед/семена/ядки/овесени ядки/трици/зародиш/пектин
Плодове
Яйца
Тричава палачинка
Бананова палачинка

strawberry88
04-12-2014, 13:57
^О, да. А първото е най-бързо. :Д Аз почти всяка сутрин ям кисело мляко с овесени ядки, сурови ядки (най-често бадеми), мед, сушени плодове, може и някакви семена да сложа... абе каквото имам, слагам. :D

tonssy
04-12-2014, 14:01
Палачинките също стават бързо- аз ги правя с пълнозърнесто брашно, а и можеш да ги гарнираш със здравословни неща.

DownloadVirus
04-12-2014, 14:06
Прави си просто от миналият ден или когато имаш време ,защото иначе няма как.
Аз като закъсам ям на стола има пържоли салати това онова,но това е просто за залъгване,истинско ядене там ще ми излезне нещо от порядъка на 5-6 лева,а вкъщи ще ям двойно за тези пари :D

mayaaa
04-12-2014, 19:39
Някой да го е правил The 30-Day Squat Challenge? http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-workout/butt-exercises/tight-ass-30-day-squat-challenge/?

Много му се чудя. Имам нужда да си стегна дупето, но ме притеснява, че натоварването на коленете ще дойде доста. Някой?
В началото правих нещо подобно, даже беше с по-малко дни клекове, защото имаше и други упражнения и е наистина добро. Уникален ефект има това нещо!


добре бе, не сте ли се замисляли че заради такива груби и повърхностни мнение като тия въобще съществуват понятията анорексия и булимия? наложените социални норми и рамки, в които така силно искат да паснат всички момичета, защото видиш ли иначе не струваш като човек и си за боклука.. продължавайте, продължавайте, съдете и рушете човешки животи заради едната му външност :)
Кои са грубите мнения, не мога да разбера? Анорексията и булемията си имат ред причини, а не свършват с груби изказвания, но това е друг въпрос.
Извинявай, ама ми е много смешно да говориш за социалните норми и грубите коментари за човешката външност в тема с цел нейното подобряване. Плюс, че сигурно голяма част от пишещите тук са повлияни от "общественото мнение", за да решат да отслабнат.

Hayashi
04-12-2014, 20:49
Всъщност има много смисъл. Темата е с цел да да си помагаме, а не да задам въпрос и да ме охулят колко съм зле да питам, после да ми обяснят как всичко, което правя е грешно и накрая (то това май в друга тема беше), че няма смисъл въобще да правя опити да тренирам или да отслабвам, защото всичко е генетично и ми е писано да съм дебела.
Примерно аз не съм повлияна от общественото мнение, още по-малко пък се старая да отслабвам.
И тъй като съм нито дебела, нито имам желание да отслабвам ми е доста по-полезно да видя в тази тема момичета (защото по принцип в този раздел сме главно мацки), които са наистина мотивирани да се грижат за себе си, а не някой да ми обяснява колко съм зле и колко съм анорексична.
Има една тънка разлика между това наистина да се опиташ да помогнеш на някого и това да му напрапиш как всичко, което ти правиш е толкова по-правилно.


На всички, които се включиха с идеи за закуска, супер много ви благодаря! Аз няма как да ходя в кафетерията, защото ни е много голям кампуса и не ми стига почивката, а вече съм си казала, че ще ям възможно най-малко полуфабрикати.

anonymous708973
04-13-2014, 01:16
Мда, и аз издирвам полезни и бързи идеи за закуска.

Преди си правих всеки ден кисело мляко с размразен микс плодове (продава се замразен, аз го слагам в микровълновата за малко), домашна гранола и малко екстра ядки... може и сушени боровинки. Ама ми писна.

Правих си палачинки от намачкан банан, 2 яйца, малко фини овесени ядки и настъргана лимонова кора.

Или пък ментов чай + портокал + 4 пълнозърнести бисквити + кисело мляко.

Или пък можеш да си изпечеш солени мъфини, да ги замразиш в отделни торбички и когато бързаш, просто размразяваш един за 2 минути в микровълновата, хапваш го с кисело мляко и заминаваш.

BonnieandClyde666
04-13-2014, 12:25
Най-добрата закуска е яйца+бавен въглехидрат (овес, макарони, пълн. хляб и т.н.)!

girlwithblueeyes
04-14-2014, 12:06
Аз като знам преди как закусвах само с чай и плод сега не мога . В момента малко купичка овесени ядки с кисело мляко ми се струва страхотна идея за закуска.Към тях слагам годжи бери или био какаови зърна . С канела или настърган лимон.
Вчера откраднах идея от Инка и си направих палачинка от овесени ядки но без яйца . Иначе като количество продължавам да ям малко но важното е че поне разнообразявам малко .

need.a.change
05-03-2014, 22:29
Еха!10 дни не съм влизала и вече ми се е измислил нов прякор "attention whore ".Най-вероятно затова го правя,щото нали виж ,тука се познаваме с всички лично и искам да ми вдъхнат самочувствие и увереност .Оле,оле...
От 10 дни насам никакво сладко и никакъв хляб не съм яла ,с 2 кг съм надолу и личи и отвън.Предполагам тренировките помогнаха ,защото няколко пъти ходих да тичам на стадиона,но поради гадното време останалите тренировки бяха вкъщи.Започнах 30 days shred . 1во ниво го преминах ,10 дни без почивка и виждам как коремът е видимо по-стегнат. Ще пиша пак,но ще гледам да не се набивам толкова на очи.

bj76
05-05-2014, 06:14
Здравей те. Реших и аз малко да се стегна и определено имам нужда( 150см; 55 кг.) преди около месец и половина бях 62 кг но успях да ги сваля с 30 day shred. Мислех си пак да почна някоя от тези програми но ме е страх да не ми се увеличат още бедрата и прасците, защото като клякам определено доста се очертава мускула на бедрото. Така че ако можете да ми предложите някоя програма която няма да ми натоварва краката но все пак и там да отслабна ще съм ви много благодарна! :)

KGVlove
05-05-2014, 08:03
Здравей те. Реших и аз малко да се стегна и определено имам нужда( 150см; 55 кг.) преди около месец и половина бях 62 кг но успях да ги сваля с 30 day shred. Мислех си пак да почна някоя от тези програми но ме е страх да не ми се увеличат още бедрата и прасците, защото като клякам определено доста се очертава мускула на бедрото. Така че ако можете да ми предложите някоя програма която няма да ми натоварва краката но все пак и там да отслабна ще съм ви много благодарна! :)
Времето се стопли и най - добре тичай.

Jaune
05-05-2014, 09:03
Аз мисля да почна ето това
http://www.blogilates.com/blog/2011/06/16/6596867132/
от днес. :Д

BonnieandClyde666
05-05-2014, 10:44
Само си губите времето с глупости!

Jaune
05-05-2014, 11:25
^Не издържа да не вметнеш нещо.

BonnieandClyde666
05-05-2014, 12:09
Така е! ;)

anonymous708973
05-05-2014, 12:26
Най-добрата закуска е яйца+бавен въглехидрат (овес, макарони, пълн. хляб и т.н.)!

Пълнозърнести макарони :)
Не бели.

Само вмятам, сигурна съм, че го знаеш.

BonnieandClyde666
05-05-2014, 12:56
Тва имах предвид!

BonnieandClyde666
05-05-2014, 12:56
А може също така яйца и ядки. ;)

Stellichka
05-06-2014, 18:21
Топените сирена дали са добра идея ? Знам , че повечето са със сумати подобрители и консерванти , но все пак .. ?

BonnieandClyde666
05-06-2014, 18:30
Не! По-добре обикновено сирене.

Ou7oFmYhEaD
05-06-2014, 20:40
Охх да се оплача и аз, налага се да прекратя консумацията на млечни храни по здравословни причини, направих го, но от тогава страшно много ми се яде сладко. И това при условие, че се храня с добра храна: месо, яйца, ориз, картофи, варива, салати,ядки, плодове, чайове и т.н. Дано привикна и се откажа от сладострастията, че ще стане страшно.

babity
05-07-2014, 01:40
Яж няк'ви растителни заместители, ако просто ти липсва вкуса на млечните. С'а за заместител на киселото мляко не съм чувала, ама пък кашкавали, сирена и млека валяло.

Jaune
05-07-2014, 06:34
Има соево май, ама кой знае колко е скъпо, а и не мисля, че е здравословно...

tonssy
05-07-2014, 07:41
Топените сирена дали са добра идея ? Знам , че повечето са със сумати подобрители и консерванти , но все пак .. ?

Освен консервантите, имат и доста повече мазнини.

Stellichka
05-07-2014, 18:53
Благодаря за отговора ! :)

babity
05-08-2014, 12:09
Има соево май, ама кой знае колко е скъпо, а и не мисля, че е здравословно...

'що да не е?
понеже май изглежда, че опонирам, не е така, просто ми е интересно, нищичко не знам по темата.

Stellichka
05-08-2014, 12:27
Полезно е , но не е по вкуса на всеки :/

Dagichka
05-08-2014, 15:28
Ou7oFmYhEaD , нали знаеш, че и в повечето сладкиши има яйца /яйчен прах/ и тн. млечни неща? ако ти допадат на вкус яж Орео, те се водят вегански. а за соята аз чувам все лоши мнения, пък не знам..

Jaune
05-08-2014, 17:52
За соята като цяло има много спорове, защото 99% от производството й е ГМО. Промотира образуването на фитоестрогени (мисля), тоест един вид променя нивата на хормоните в тялото, натрупва се естроген, което не винаги е ОК, абе, не знам, не съм проучвала лично, но съм чела такива неща. Всеки си преценява принципно, не мисля, че е кой-знае какъв проблем, ако не се прекалява с консумацията.

Ou7oFmYhEaD
05-10-2014, 12:09
Dagichka Аз съм наясно, че сладкишите имат сухо мляко, консерванти, яйца и други, но аз ядях предимно конфитюри, домаши сладкиши и бонбонони- но не шоколадови, за щастие привикнах да ги отказвам, първо намалих количеството и така. :)

420
05-25-2014, 15:28
от днес съм на 90 дневната диета обаче единственото нещо което ме дразни е, че не знам какво да ям когато съм на училище? от 08:00ч до 15:30ч наистина нямам понятие как ще издържа само с 2 плодчета :D вие какво ядете през това време преди да се приберете вкъщи ;?

queen_ofdisaster
05-25-2014, 15:46
Не съм спазвала диети и не знам как се издържа на 2 плодчета :D Но принципно от наблюдения върху приятелки мога да ти кажа,че има как ;) Например бананът е доста засищащ плод,крушите също стават за залъгване на глада..ако в диетата е позволено,можеш да си вземеш и малко сурови ядки. :)

420
05-25-2014, 16:49
за ядките и аз си мислех , но също бисквитите белвите ще ми пречат ли на диетата ? щото уж се водят диетични :D

DownloadVirus
05-25-2014, 16:54
Еми виж съдържанието им и прецени . Просто е.

BonnieandClyde666
05-25-2014, 18:29
За пореден път се очудвам, как някои хора и понятие си нямат какво означава думата "диета!"

queen_ofdisaster
05-25-2014, 18:30
е колко пък да ти пречат на диетата,едно пакетче е около 200-250 калории :D а засищат и са вкусни.

420
05-25-2014, 19:54
За пореден път се очудвам, как някои хора и понятие си нямат какво означава думата "диета!"

аз под диета не разбирам глад :))

BonnieandClyde666
05-26-2014, 03:09
[QUOTE=420;110от 08:00ч до 15:30ч наистина нямам понятие как ще издържа само с 2 плодчета :D вие какво ядете през това време преди да се приберете вкъщи ;?[/QUOTE]
О, не това изобщо не е глад!

nickeyy97
05-26-2014, 05:47
от днес съм на 90 дневната диета обаче единственото нещо което ме дразни е, че не знам какво да ям когато съм на училище? от 08:00ч до 15:30ч наистина нямам понятие как ще издържа само с 2 плодчета :D вие какво ядете през това време преди да се приберете вкъщи ;?

за мен това е една от най-глупавите диети - дори не е точно на принципа на разделното хранене и + това какъв е смисъла да гладуваш един цял ден само с плодове, а на 29-тия да си само на вода?! Знам че има много хора на които е помогнала и са отслабнали, но след като се спре спазването й, при повечето случай има йо-йо ефект, защото хората се връщат към предишните си навици. Според мен е много по-добре да си направиш режим, който ще може да спазваш цял живот и при който няма да умираш от глад.

Dagichka
05-26-2014, 12:54
правила съм около месец 90 дневната и цялата ми кожа се нацепи.. иначе че има ефект, има, но хич не е това начинът принципно.. да изкараш ден на плодве и един на вода обаче е полезно, детокс му се вика.

Stellichka
05-26-2014, 13:30
Аз на 90 дневната се подложих миналата година и не издържах особено , отслабнах малко. Сега качих зимата около 5 килца и месец юни ще ги свалям, а може и повече. От днес започнах диетата по гликемичен индекс и да ви кажа се чувствам много добре. Не гладувам, а и храната , която ям е вкусна :). Някой правил ли е диетата, за да каже дали дава резултат ?

NqkfaNikakva21
06-11-2014, 11:47
от днес съм на 90 дневната диета обаче единственото нещо което ме дразни е, че не знам какво да ям когато съм на училище? от 08:00ч до 15:30ч наистина нямам понятие как ще издържа само с 2 плодчета :D вие какво ядете през това време преди да се приберете вкъщи ;?

Не че нещо, ама въобще прочела ли си правилата?! Понеже аз такова нещо не знам да има в тази диета.

Runaway11
06-11-2014, 18:10
е колко пък да ти пречат на диетата,едно пакетче е около 200-250 калории :D а засищат и са вкусни.

Не е важно колко калории са, а какво има в тях - те боклуци въобще не са диетични или нещо подобно. И тея 4 бисквити няма да те заситят повече от една ябълка ;)

starr21
06-24-2014, 14:08
Имам въпросче. Като си по-пълен в баджаци,но пък на корема ти му няма нищо,възможно ли е да ти се смалят гърдите при отслабване? Смисъл,тъй като гърдите ми са доста малки,а повечето пълни жени имат огромни бюстове,така да се каже,съвсем ли ще ми изчезне бюста? :) Мерсиии :)

Zorin
06-27-2014, 08:30
Здравейте! :)
Аз сега си се прибрах за лятото в България в някакъв тих ужас. По принцип метаболизмът ми е страшно бавен, наддавам лесно и смъквам трудно, а там, където живея, всички масово се тъпчат с полуфабрикати и аз като работя и уча от 9 до 9 имам точно 0 минути да си сготвя или приготвя нещо здравословно. И при все, че април месец преминах през операция, за която възстановителния период беше около месец и половина, едно че не се движех особено, а и вместо дънки постоянно носех клинчета с някакви роклета върху тях. Най-лошото при клинчетата е, че не усещаш, че ти понамаляват като ти се увеличава коремчето. :) Прибрах се определено понапълняла и сега си правя разтоварващо-отслабващ режим с упражнения и 90-дневния метод. Дотук съм доволна - не че съм отслабнала кой знае колко за 1 седмица, разбира се, но аз самата се чувствам по-тонизирана и енергична.
Искам да споделя аз как си пия водата всеки ден от режима, една много освежаваща и тонизираща рецепта, детоксикира организма, а и аз каквато съм заплесната често забравям да пия вода ако някой не ме бие с шишето по главата :)
Това, което използвам е една бутилка литър и половина, в която вечерта слагам половин лимон и една малка, обелена краставичка, и двете нарязани на тънко. Към това добавям, ако ми се намира, 4-5 парченца джинджифилов корен и няколко листчета прясна мента. Последните две не са задължителни, реално основното са лимоните и краставиците. Джинджифилът влияе много добре на вътрешните органи и на метаболизма, а ментата придава хубаво ухание и също спомага преработката на веществата. През нощта я оставяйте в хладилника да не цвръцнат краставиците, но през деня може да се оставя на стайна температура. Аз си я пия директно от бутилката, като свърши водата малко повече от половината се пренапълва. Сутрин преди да се яде каквото и да било е хубаво да се изпиват по две чашки от тази вода. И трябва и да се спрат всякакви газирани напитки, но то това важи за който и да е било здравословен режим. Аз газирано не обичам и не пия.
Днес съм на варива, ще си направя варени картофки за обяд ^^
Това, което аз съм разбрала поне за себе си, е че като се изключат очевидните junk foods и се купуват и консумират пресни зеленчуци и плодове е напълно възможно да се поддържа здравословно тегло и здравословен режим на хранене без диети. Проблемът при мен е, че аз като обичам една храна я ям по много и се тъпча без да съм гладна, което не е много добре. Ограничаването на количествата също е доста важно.