PDA

View Full Version : Как да се преборя с тея лунички ??



Djanett
07-21-2012, 18:09
Не ги искам вече !

kalito126
07-21-2012, 18:20
Не мисля,че има начин да се премахнат...Може би с операция или нещо подобно,но за друго не се сещам.

kitty02
07-21-2012, 19:11
Луничките си имат своя чар ;) ФДТ?

polq2
07-22-2012, 00:03
Аз също имам. Тате като малък е имал и ми каза че като е станал по голям са му се махнали, дано и на нас двете да ни се махнат. А зимата не ти ли намаляват?

GirLN
07-22-2012, 13:41
^Подкрепям. И аз като по-малка (сега щото съм много голяма :D) имах, особено лятото като ме напечеше слънцето и лицето цялото ми ставаше в лунички.

Quimera
07-22-2012, 14:50
Абе и аз имам лунички и по едно време исках да ги махам. Ето какво знам, дано да ти помогне:

- Някои от луничките ми са по рождение, но повечето се появиха през годините. Много съм светла и изгарям много лошо и много бързо. Ако и ти си така, да знаеш че новите лунички са заради вредата, която е нанесла слънцето на кожата ти. Използвай слънцезащитен крем винаги, когато излизаш през лятото. И гледай да е със сериозна защита. Аз използвам SPF 50.
- Чела съм, че соковете от магданоз, от домат и от лимон помагат. И трите избелват, така че има известна логика. Никога не съм пробвала, така че нищо не мога да кажа, но можеш да потърсиш информация за тях.
- Микродермоабразията би трябвало да помага. Общо взето е като ексфолиране, но много по-надълбоко и принуждава кожата да се обнови, защото премахва горния и слой и почиства стабилно. Така че разни петънца, малки бръчици, разширени пори и даже белези би трябвало да изчезнат. Скъпо е да ти я правят в салон, а и вероятно ще ти трябват доста процедури, но пък има разни машинки, които можеш да си вземеш. Струват нещо от порядъка на 150 долара и нагоре.

Честно казано, така и не направих нищо за тия лунички, даже не се мъча специално да ги покривам с фон дьо тен и коректор. Но пък си има начини да се премахнат - чети, събирай информация и дерзай :)

Djanett
07-22-2012, 17:25
Аз също имам. Тате като малък е имал и ми каза че като е станал по голям са му се махнали, дано и на нас двете да ни се махнат. А зимата не ти ли намаляват?

Ами и аз съм като тебе зимата леко намаляват а лятото направооо ...

Moniichkaa
07-22-2012, 17:32
пробвай с някой избелващ крем ..

Djanett
07-22-2012, 17:52
пробвай с някой избелващ крем ..

баба като е била млада също си е слаагала а сега още на 50 лицето и е в бръчки не искам и моето да стане такова ще пробжат да се мажа с магданоз

PullMeCloser
07-22-2012, 19:34
Глупости. Няма да ти стане лицето на бръчки, съвременната козметика е много добра, особено по-скъпите марки.
И аз имам лунички. Не знам дали ги искам. Понякога искам да ги махна напълно, понякога да ги избеля леко. Обаче другите ми ги харесват, казват ми да не си ги пипам. Зимата се мажех с един избелващ крем на SVR. Мисля, че имаше някаква минимаааааална разлика, а още от март съм започнала да се мажа с 50-ти фактор. Мисля и зимата да го правя. Мажи си лицето с фактор и ти и ще видиш как ще ти се появяват значително по-малко.

Alisha28
07-22-2012, 20:08
Подари ги на мен! <3

http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p7470.html - Това може да е в помощ.

Amore-Mio*
07-23-2012, 12:50
Няма начин.

С времето сами ще изчезнат.

Аз също имам. И в повечето случаи това е единственото нещо, което не ми харесва, но вече съм се приела такава, каквато съм. А и на всички други им допадат , и дума да не става да ги махам.

И двамата ми родители са имали като малки. И при двамата започнали да изчезват към 17 - 18 годишна възраст, и постепенно са изчезнали. Към 24-годишна възраст вече са нямали, вижда се и от снимките това. Брат ми също имаше, но на него му изчезнаха някъде към 20-годишна възраст. Та, така де.

Просто се харесай такава, каквато си.
От бабините деветини и от козметиката, е напълно възможно да избледнеят леко, но не и да ги премахнеш напълно. А ако си напълно сигурна, че искаш да ги избелваш, то най - добре е да го правиш през зимата. Тъй като слънцето не е толкова силно. Но е препоръчително зиме и лете да си със слънце-защитен крем / лосион и т.н.

neverbackdownx
07-27-2012, 09:26
Не се притеснявай, аз също имам :) Повярвай ми , доста са сладурски. С течение на времето, като че ли моите леко избеляха, но по-хубаво е да бъдеш с лунички :)

LoveChocolate
07-27-2012, 09:54
Според мен пък е много сладко момиче с лунички :)

DarkTemplar
07-27-2012, 11:07
Луничките са сладки, не ги пипайте.