PDA

View Full Version : Отслабването и правилния хранителен режим



elitovt
07-21-2012, 21:59
Здравейте. Момиче на 15 години съм, тежа 50 кг. и съм висока 1.50 Много статии изчетох и сега много съм се надъхала да отслабна. Значи на мене най-много ми пречи това че много ми се яде сладко, такива вафлички, но нали знаете ''Трай бабо за хубост'', иначе според вас как да премахна желанието да си похапна една вафличка такаа нещо сладко, но да не е нещо прекалено. Та така да си дойдем на думата.

Според вас, ако например сутрин ям- яйце със салата, следващ ден овесени ядки със вода, след това например кисело мляко, но за киселото мляко съм чувала много отрицателни отговори, че не е за голямо предпочитане. Така че вие какво ще кажете, затова дотук ? След това на обяд да ям пак някаква салата или пък супичка, от време на време риба и относно месото какво месо да ям което да е подпомагащо отслабването? След това следобед някакъв плод. И вечерта пак салата.

А относно тренировките? Ако например сутрин бягам и правя аеробни упражнения, както и тае-бо, 100 коремни преси (за корема) ще има ли от всичко това някакъв резултат според вас. Дано да ми помогнете :) :)

wikity098
07-21-2012, 22:05
http://ask.fm/wikity098

Alisha28
07-21-2012, 22:16
Не че съм най-компетентната, но понеже и аз съм на тази вълна последната седмица, изчетох доста неща, пък и от приятели знам други и т.н.к.
За подтискане на апетита знам, че трябва да пиеш много вода. Преди всяко хранене по чаша и през деня по 2 литра, може и повече. А другото е воля. Казваш си, че това нещо няма да го ядеш или на негово място хапваш плод, салата, нещо по-здравословно.
Храната ти трябва да е разнообразна. Белтъчини сутрин, на обед и вечеря да бъдат включени протеини, защото те се преобразуват по-лесно в мускулна маса. Намали тестеното, сладкото, чипсовете, МакДоналдса и подобни простотии. За храненето повече не мога да ти кажа.
Упражненията съчетани с определен начин на хранене, разбира се, че ще дадат резултат. Но преди да правиш упражнения за стягане, сваляй излишни калории с кардио (тичане, скачане на въже ..). От тях ще свалиш най-много. Упражнения за стягане в интернет бол, подбираш си каквито ти харесат за определените мускулни групи и така. Коремните преси за корем са добри принципно.

FuckingFreak
07-22-2012, 09:18
^Защо първо да сваля, пък после да стяга? Да губи двойно повече време, като може да прави двете неща едновременно? Коремните не са най-добрия вариант за корема. :)
А като ти се хапва вафличка, хапни вафличка. Ние от тук не можем да ти помогнем.
Само ще ти кажа - не гладувай. Вечерята да ти е салата е пълна простотия, само си залъгваш стомаха. Не си ли някоя пържолка+салатка...И това с водата не помага, но пий много! Аз само до обяд изгълтвам два литра...

Alisha28
07-22-2012, 10:05
Защото ми казаха, че било добре половин час кардио, примерно, след това си правиш упражненията за стягане. Защото само с упражнения не се отслабвало. Това не е ли правилно принципно? ;о

Jaune
07-22-2012, 11:09
Правилно е това, просто в първия ти пост звучи като "отслабни и след известно време (а не след кардио тренировката) прави упражнения за стягане" :)
Иначе трябва да осъзнаеш, че това, че ти се яде сладко, си е един вид пристрастяване към захарта. Когато спреш боклуците, започват да не ти се ядат след известно време. Гарантирам ти, че ако си го наложиш, няма да ти се дояжда.
Мисли в посока коя храна ме прави енергична и в добро настроение, коя храна ме засища. В случая вафлите не са печеливш избор, огладняваш половин час след като изядеш една. Хапвай плодове, мед, тахан с мед, има много алтернативи на сладкото, които са полезни и носят нещо на организма.
Киселото мляко няма проблем да го ядеш според мен, единственият проблем може да възникне ако си лакто-нетолерантна, т.е. не ти понасят добре млечните. Ако се подуваш и не се чувстваш добре след кисело мляко, не го яж. Иначе менюто ти го бива, но наблегни на месото и не яж само салата вечер, определено. Може да добавиш и сурови ядки, но в малки количества - до 50 грама. Не се притеснявай да ядеш мазнини, стига те да са полезни - каквито са в ядките, авокадото, зехтина.
Колкото до тренировките, аеробното натоварване е добро за отслабване, но анаербното е още по-добро. Потърси в нета за интервалните тренировки. Коремните на този етап едва ли ще имат някакъв ефект, има по-добри упражнения за корем така или иначе, но не наблягай на тях за момента, не са задължителни.

FuckingFreak
07-22-2012, 12:52
Тя добре да замества на тоя етап вафлите с плодове и мед, ама нека и с тях е внимателна. Че преди понеже си бях бая лакома и не можех да си извадя ръката извън буркана с медеца, половината отиваше за 3 дни и се чудех какво не е наред. Пък да не говорим меда, който продават, колко е мед - глюкозо-фруктозен сироп, предполагам? Защото аз лично никъде не съм виждала истински акациев мед, за какъвто всички продавачи представят своя и се продава уж, тъй като на цвят той е бял/прозрачен. Той вдига инсулина повече от бялата рафинирана захар, затова е добре да се хапва сутрин или след тренировка... :)

Jaune
07-22-2012, 19:56
Намира се истински мед, но рядко. Аз иначе имам домашен вкъщи.
Иначе половин буркан мед не мога да изям никога, но просто не съм по сладкото толкова. :Д А промишлени количества плодове мога, да, не че е правилно.

FuckingFreak
07-23-2012, 06:14
Да, и на мен по принцип ми става лошо от 2 лъжици, ама като го нямаше сладкото или това ядях, или мюсли направо от кутията. Друго спасение нямаше. :D

latinmoon
07-23-2012, 20:43
^Защо първо да сваля, пък после да стяга? Да губи двойно повече време, като може да прави двете неща едновременно? Коремните не са най-добрия вариант за корема. :)
А като ти се хапва вафличка, хапни вафличка. Ние от тук не можем да ти помогнем.
Само ще ти кажа - не гладувай. Вечерята да ти е салата е пълна простотия, само си залъгваш стомаха. Не си ли някоя пържолка+салатка...И това с водата не помага, но пий много! Аз само до обяд изгълтвам два литра...

няма какво повече да коментирате .. това е най-правилно .. :)