PDA

View Full Version : Марихуана



Geminicous
07-21-2012, 23:28
Одобрявате ли употребяването на марихуана и " за " или " против " легализацията и сте ? По колко пушите и как ви влияе ? Чувствате ли се зависими ? Защо пушите ?

Аз лично употребявам и съм " за " легализация . Марихуаната отключва нови светове в моето въображение , мисля по - детайлно , кара ме да се чувствам по - весел и по - освободен . Имало е периоди в които съм пушил всеки ден и периоди в които съм палил по една на 2-3 месеца . Не чувствам зависимост и за мен няма зависимост . Мразя комплексарчетата , които пушат за да се правят на интересни , аз приемам пушенето за нещо по - висше , като нещо религиозно или като култ ами вие ?! :)

TiMad
07-21-2012, 23:46
не ,щот те прави на копеле

Geminicous
07-21-2012, 23:56
Не предполагах , че ще има толкова интелигентни отговори .

IcameHereToFuckBitches
07-22-2012, 00:01
Одобрявате ли употребяването на марихуана и " за " или " против " легализацията и сте ? По колко пушите и как ви влияе ? Чувствате ли се зависими ? Защо пушите ?

Аз лично употребявам и съм " за " легализация . Марихуаната отключва нови светове в моето въображение , мисля по - детайлно , кара ме да се чувствам по - весел и по - освободен . Имало е периоди в които съм пушил всеки ден и периоди в които съм палил по една на 2-3 месеца . Не чувствам зависимост и за мен няма зависимост . Мразя комплексарчетата , които пушат за да се правят на интересни , аз приемам пушенето за нещо по - висше , като нещо религиозно или като култ ами вие ?! :)

Личи си колко не си от "комплексарчетата" дето само се правят на интересни - не ни интересува дали пушиш, честно казано, пък и на мен ми се струва, че си просто поредния презадоволен лигльо, който вместо да харчи 20-те лева дето му ги дават за закуски по предназначение ги дава за 3 цигари марихуана, и после се прави на интересен и говори за култове и други неща, от които не разбира. И как пък те кара да се чувстваш по-свободен ?
Пропаднала работа...

Geminicous
07-22-2012, 00:10
Еми по - освободен си , нямаш такива задръжки . По - детайлно гледаш на нещата , обръщаш им по - голямо внимание , ако видиш 1 мравка , ще се замислиш , как ли се чувства , какво ли е да си мравка и всякакви такива лудории . Исках да разбера дали и на другите им действа по подобен начин , а не само се хилят като гламави . И не, не съм поредният презадоволен лигльо :)

IcameHereToFuckBitches
07-22-2012, 00:14
Добре, кажи ми откъде взе парите за последните 10 пъти когато си пушил тогава ?

Geminicous
07-22-2012, 00:26
От джобните ми , но повярвай ми не са 20 лв и не се чудя къде да ги похарча :)

lamer4e7o
07-22-2012, 16:26
Е, браво, баце. Радваме се за теб! Продължавай в същия дух!

HatersGonnaHate
07-22-2012, 16:48
А защо пропусна да кажеш, че ти забавя мозъчната дейност :?

nqmaznacheniee
07-22-2012, 16:53
Теб кво те интересува с кви пари си взима тревата, ако ще и крадени да са. Тук темата е съвсем друга и тя е за или против. Всъщност на мен ми е все тая дали ще е легализирана въпреки, че пуша. Има много гледни точки и естествено тези, които пушат е да са "за" а другите "против". Може би цените ще паднат малко или много, а и качеството да се подобри, но така или иначе тези пари, които отиват за държавата пак ще пълнят гушата на някои и големите печеливши ще са те. Аз съм по-скоро против, защото, за да има пак някакъв контрол и положителен ефект от цялата работа трябва стабилна държава, а да се сравняваме например с холандците и да изтъкваме тях, като пример, че легализирането е правилния избор е смешно.

Geminicous
07-22-2012, 18:14
А защо пропусна да кажеш, че ти забавя мозъчната дейност :?

Забавя мозъчната дейност в големи количества . Все пак всичко прекалено е вредно !

Geminicous
07-22-2012, 18:18
Теб кво те интересува с кви пари си взима тревата, ако ще и крадени да са. Тук темата е съвсем друга и тя е за или против. Всъщност на мен ми е все тая дали ще е легализирана въпреки, че пуша. Има много гледни точки и естествено тези, които пушат е да са "за" а другите "против". Може би цените ще паднат малко или много, а и качеството да се подобри, но така или иначе тези пари, които отиват за държавата пак ще пълнят гушата на някои и големите печеливши ще са те. Аз съм по-скоро против, защото, за да има пак някакъв контрол и положителен ефект от цялата работа трябва стабилна държава, а да се сравняваме например с холандците и да изтъкваме тях, като пример, че легализирането е правилния избор е смешно.

Ммм мисля , че ако се легализира и стане законна ще намалее употребата , защото няма да е извън закона и няма да има комплексарчета , които да се правят на интересни , а ще останат истинските любители на марихуаната .

Geminicous
07-22-2012, 18:18
Теб кво те интересува с кви пари си взима тревата, ако ще и крадени да са. Тук темата е съвсем друга и тя е за или против. Всъщност на мен ми е все тая дали ще е легализирана въпреки, че пуша. Има много гледни точки и естествено тези, които пушат е да са "за" а другите "против". Може би цените ще паднат малко или много, а и качеството да се подобри, но така или иначе тези пари, които отиват за държавата пак ще пълнят гушата на някои и големите печеливши ще са те. Аз съм по-скоро против, защото, за да има пак някакъв контрол и положителен ефект от цялата работа трябва стабилна държава, а да се сравняваме например с холандците и да изтъкваме тях, като пример, че легализирането е правилния избор е смешно.

Ммм мисля , че ако се легализира и стане законна ще намалее употребата , защото няма да е извън закона и няма да има комплексарчета , които да се правят на интересни , а ще останат истинските любители на марихуаната . :)

filmimilmi
07-22-2012, 19:11
За легализацията естествено, НО само за пълнолетни. Иначе е забавно да слушаш, когато 15 годишни без никакви проблеми в живота се ентусиазират да обсъждат точно подобни теми и горе долу със следните аргументи: "бате, ми мноу ясно, бате, че тряя да легализират коза, копеле, ама ги е страх, че отваря съзнанието и хората ше почнат да се осъзнават, бате...", докато в същото време едвам са се научили да пишат името си грамотно.

sashko705
07-22-2012, 21:35
Еми по - освободен си , нямаш такива задръжки . По - детайлно гледаш на нещата , обръщаш им по - голямо внимание , ако видиш 1 мравка , ще се замислиш , как ли се чувства , какво ли е да си мравка и всякакви такива лудории . Исках да разбера дали и на другите им действа по подобен начин , а не само се хилят като гламави . И не, не съм поредният презадоволен лигльо :)

Аз се чувствам така без да употребявам нищо...

nqmaznacheniee
07-22-2012, 22:25
Ммм мисля , че ако се легализира и стане законна ще намалее употребата , защото няма да е извън закона и няма да има комплексарчета , които да се правят на интересни , а ще останат истинските любители на марихуаната . :)

Напротив ще стане точно както и с цигарите - същите тези ще ми размахват тревата си на възможно най-посещавани места, като училища, кафенета и къде ли не. Не че сега някои не го правят, но ще станат още повече тези. Общо взето за истинските пушачи не виждам разлика от това дали ще е легална или не. Аз съм по-скоро за идеята за декриминализация - да има определение от закона количества при които да не ти се прави проблем, защото не е нормално за някакви смешни 2-3 грама или айде максимум 5 (както май е в Холандия) за лична употреба да те изкарват най-големия престъпник.

psychopath
07-22-2012, 23:17
Не ме кефи, тъпо ми е. Който иска, нека си пуши... Легализацията е утопия, освен това е абсолютно безсмислено.
Иначе съм пушил достатъчно през годините, за да имам обективно мнение, вече не ме кефи, не пуша...тази година съм пушил няколко пъти, но не ме кефи вече.

За дришльовците, които парадират с това, че пушат - смърт, аборт, хероин и семенна течност!

Mo6no
07-25-2012, 01:16
Против употребата съм на наркотичните вещества и не е нужно да се аргументирам. Би трябвало да се декриминализира държането на наркотици за лична употреба* и да се замени с глоба + други странични мерки. Защото наркоманът не е престъпник в класическия смисъл на думата и е човек, на който по-скоро трябва да се помогне, отколкото да бъде наказан толкова тежко.


* като се дефинират границите на количеството за личва употреба, за да не стане както е било преди да махнат този текст от закона.

druzilla
07-25-2012, 02:51
Аз се чувствам така без да употребявам нищо...
Хаха и аз съм така.Аз никога не съм употребявала каквото и да е,но съм за легализацията.Така или иначе,който иска да взима наркотици,факта,че е незаконно - не го спира.Имам познати на 13-14 години,които пушат марихуана и си пишат статуси във фейсбук,за "дамата в зелено" и мислят,че са големи гъзари.За мен е просто малоумно.

Mim40z
09-28-2012, 17:46
Аз мисля ,че трябва да я легализират и да оставят всеки каквото си иска да прави с нея , или поне в България да разпространят медицинската марихуана.

cookie78
09-28-2012, 19:14
Хаха и аз съм така.Аз никога не съм употребявала каквото и да е,но съм за легализацията.Така или иначе,който иска да взима наркотици,факта,че е незаконно - не го спира.Имам познати на 13-14 години,които пушат марихуана и си пишат статуси във фейсбук,за "дамата в зелено" и мислят,че са големи гъзари.За мен е просто малоумно.
Йъп..

notlike
09-30-2012, 10:44
Аз съм ЗА марихуаната и ще се обоснова защо (пробвал съм, но не съм "активен" в това отношение)
-всеки има право да избере свой начин да се забавлява. Някой обича да танцува, друг да тренира, трети да се дрогира. ОК, щом е избрал тоя път, така да бъде. Няма смисъл за 2-3 грама да се правят кой знае какви проблеми.
-ако решиш, че си достатъчно готин, да пушиш, прави го. Това отваря врати на другите да те задминат многократно по умствени възможности и да ти изядат хляба. Преди бях срещу тревоманите, защото това е тровене на организма, но с времето осъзнах, че ще изглеждам смешен и жалък в очите на "гъзарите". Затова направих по-умното - да ги оставя да живеят своя живот. След години те ще се осъзнаят сами и няма да им трябва някой като мен, но тогава разликата в нашите капацитети ще бъде достатъчно голяма, за да работят за мен, а не аз за тях. Всичко е въпрос на интереси. Защо в Америка тревата се третира като легална, макар по закон да е престъпление да се пуши? Другарите капиталисти овреме са се усетили, че, оставяйки в ръцете на "зелената Мария" младите хора, последните ще разрушат бъдещето си и ще бъдат по-лесни за управление, по-глупави, така че богаташките деца да си вземат местата на високите етажи, а нелегалният бизнес ще си върви, така че наркокартелите да пускат рушвети в нечий джоб.

Като заключение ще кажа, че не виждам смисъла в това да обричаш бъдещето си, за да се смееш като идиот на показан пръст :)

ccdesigns
09-30-2012, 12:27
Интересното е, че за неща като алкохол и цигари се хвърлят много повече пари и са доста по-вредни от марихуаната, а са легални и са ежедневие за много от младежите. Марихуаната далеч не е толкова вредна, колкото цигарите примерно и докато към цигарите се пристрастяваш, то марихуана можеш да пушиш, когато си искаш и те кара да се чувстваш далеч по-весело. Някой хора говорят за дрогиране и пропадане, все едно, че не за марихуана, а за хероин говорим.

А пък за тва кой пуши от гъзария и кой е така... От гъзария пуши тоя, дето след тва се хвали наляво и надясно, а не тоя, дето пуска тема да се обсъди този въпрос (понеже в началото на темата изкараха автора "тъпо гъзарче, което си дава и последните пари за марихуана" lol).

xPafx
09-30-2012, 14:31
Не пуша и не съм пушила, не ме интересува особено дали ще я легализират или не. Нямам претенции. Не съм против употребата, не съм и за. Щом някой е преценил така, нека си я пуши, но е тъпо да се прави за гъзарията, сама и само да се покажем кви сме яки, майна. Хора, които познавам и пушат, казват ,че го правят, за да избягат от проблемите, но не е ли по-добре да ги победим, отколкото да бягаме от тях.. А и според мен, на трезва глава, най-добре се разсъждава, стига да имаш сиво вещество и да знаеш как да го използваш.

SÜß
09-30-2012, 15:02
Личи си колко не си от "комплексарчетата" дето само се правят на интересни - не ни интересува дали пушиш, честно казано, пък и на мен ми се струва, че си просто поредния презадоволен лигльо, който вместо да харчи 20-те лева дето му ги дават за закуски по предназначение ги дава за 3 цигари марихуана, и после се прави на интересен и говори за култове и други неща, от които не разбира. И как пък те кара да се чувстваш по-свободен ?
Пропаднала работа...

+

young.wild.and.free
10-01-2012, 20:26
Хора коза не е кой знае какво, защо го обсъждате толкова много? Който си му е кеф си пуши, на който не му харесва- не :). Иначе съм За. Била съм кажи- речи редовен пушач, а понягоа се случва 1 път на месец, два.

heartshapedbox
10-08-2012, 21:49
За легализацията естествено, НО само за пълнолетни. Иначе е забавно да слушаш, когато 15 годишни без никакви проблеми в живота се ентусиазират да обсъждат точно подобни теми и горе долу със следните аргументи: "бате, ми мноу ясно, бате, че тряя да легализират коза, копеле, ама ги е страх, че отваря съзнанието и хората ше почнат да се осъзнават, бате...", докато в същото време едвам са се научили да пишат името си грамотно.

Съгласна.

Nikolcheto24
10-11-2012, 20:52
Не пуша, но съм за легализацията и.Все пак е в количества по безвредна от цигарите и алкохола.Освен това марихуаната е често използвана за медицински нужди.