PDA

View Full Version : медицински сестри ?



kratik
07-22-2012, 08:56
Искам да попитам дали в България има работа за медицински сестри :) в момента съм 11 срещу 12 клас и трябва да взема решението какво да уча :)
първо беше рехабилитация ,но после като се замислих мед. сестра е по-добре
:)а и ако не е в България може и за чужбина да замина ,там поне търсят много такива и заплащането е много добро
:) с това мое запитване искам да получа отговор на въпроса хубаво ли е това като специалност
и като цяло всякакви съвети и напътствия
МОЛЯ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ !!!

mimsssssss
07-22-2012, 14:29
Хубаво е на който му харесва. Лично аз да бия инжекции, да сменям системи, да слагам катетри и да отнасям подлоги не мисля че ми харесва. Ама всеки с вкуса си. Има и патолози и на тях им е хубаво. За Гърция мога да ти кажа, че заплатата е висока в клиниките, иначе си е нормална. Но тук една приятелка учеше в гимназията още с това направление и ходеха на стаж от 11 клас още. Сега обаче за допълнителен стаж няма места и трябва да чака 2 години за да стажува и чак тогава може да запише в уни. Абе всяка страна си има изисквания, така че ако искаш в чужбина, се насочи първо към страна и тогава покривай критериите им.

bilqnavod
08-19-2012, 16:19
Аз завършвам 4ти курс тази специалност. Остават ми 2 държавни изпита. Не мисля да ходя в чужбина, защото там работят като болногледачи на дементни хора. Ако ме разбираш хора с загубен интелект и връзка с реалността, които си вършат нуждите в леглото. За сега смятам да остана тук. Искам да работя по специалността. Толкова се блъсках 4 ри год с това образование, няма да отида да бърша задници в чужбина :) Иначе професията е супер за жена. Аз се ориентирах също на твоята възраст да уча това. Много е хуманно и благородно - за каузата говоря.
А за парите - надявам се нещата да се подобрят. Все пак образованието е една инвестиция в бъдещето силно го вярвам :)
А на теб успех ти желая.