PDA

View Full Version : Система



prosto_chovek
07-22-2012, 14:20
Има ли някъде в София тренировки по РБИ Система, щото прерових гугъл и нищо не намерих? :)

kosder
07-22-2012, 14:28
Всеки знае какво е РБИ система. Дай малко повече информация.

prosto_chovek
07-22-2012, 14:30
ми то който знае, той може да ми отговори :D Система е руско бойно изкуство на спецчастите, както крав мага. Крав мага имаше по едно време, ходих малко, ама май го закриха, та ми е интересно дали това го има сега :)

montana6
07-23-2012, 00:27
Не знам да има такова в България. Върви на винг-чун, там е истината.

prosto_chovek
07-23-2012, 00:29
ходих малко, не ми хареса. Крав мага ми хареса, ама, както казах, закриха клуба. Май вярно няма система в България, за съжаление :)

montana6
07-23-2012, 00:32
На Крав Мага и аз съм много голям фен, но там цаката е да тренираш при истински експерти от Израел. Тва тука беше пълна пародия и преподаваше някакъв псевдоспециалист. Много хубаво са направили, че са го закрили.

prosto_chovek
07-23-2012, 00:36
и ти си прав. Обаче техниките пак не бяха лоши. То си беше един вид самоподготовка при показана техника от някой, който имаше хабер. Ама самото бойно изкуство си е много хубаво. Аз съм по прложните такива :)

montana6
07-23-2012, 00:42
Крав Мага не е бойно изкуство, а система за самозащита. Има разлика. Имам доста филмчета с техники от Крав Мага. Мога да ти ги дам и да тренираш с някой приятел, ако си зарибен толкова.

И все пак не отхвърляй винг-чун-а с лека ръка. Източните бойни изкуства и бойни спортове въобще отначало може да ти се сторят много скучни, защото се набляга само на основите (както при всяко друго нещо). Но при винг-чун-а се напредва доста бързо и за 2-3 месеца редовно ходене се научават доста работи. Отделно, че точно това бойно изкуство има уникални техники, които никъде другаде ги няма, така че определено има какво да се види.

prosto_chovek
07-23-2012, 00:48
http://www.youtube.com/watch?v=gFzNkA9-BwU ето го едното, а ето и другото http://www.youtube.com/watch?v=pd2ZEY1xKQg

доста са сходни :)

prosto_chovek
07-23-2012, 00:50
Крав Мага не е бойно изкуство, а система за самозащита. Има разлика. Имам доста филмчета с техники от Крав Мага. Мога да ти ги дам и да тренираш с някой приятел, ако си зарибен толкова.

И все пак не отхвърляй винг-чун-а с лека ръка. Източните бойни изкуства и бойни спортове въобще отначало може да ти се сторят много скучни, защото се набляга само на основите (както при всяко друго нещо). Но при винг-чун-а се напредва доста бързо и за 2-3 месеца редовно ходене се научават доста работи. Отделно, че точно това бойно изкуство има уникални техники, които никъде другаде ги няма, така че определено има какво да се види.

не отхвърлям винг чун. Хубаво и ефективно е. Както казах, ходих на няколко урока. Не съм сигурен дали има добре подготвени трениори. Ходил съм и на карате, както и на бокс, борба, малко айкидо, малко джудо. Така че не отхвърлям източните бойни изкуства, но намирам това за по - приложимо :)

montana6
07-23-2012, 00:51
Всъщност във второто клипче няма само Крав Мага, а има доста елементи на айкидото. Това видео е по-известно под друго наименование и е дело на един сърбин, който има доста висок дан по айкидо.

prosto_chovek
07-23-2012, 00:55
прав си, просто се опитах да ги съпоставя като фон на гледката :D
http://www.youtube.com/watch?v=odYqo4ea-rE ето, това е по - чисто :)

montana6
07-23-2012, 00:56
Е, хубаво, ама не разбрах що правиш съпоставка и що ги даваш тея клипчета въобще. Разбрах, че те радват. 8-)

prosto_chovek
07-23-2012, 01:00
именно защото ме радват :D
а това също си заслужава да се види http://www.youtube.com/watch?v=IRP1OP69Clo :)

montana6
07-23-2012, 01:01
не отхвърлям винг чун. Хубаво и ефективно е. Както казах, ходих на няколко урока. Не съм сигурен дали има добре подготвени трениори. Ходил съм и на карате, както и на бокс, борба, малко айкидо, малко джудо. Така че не отхвърлям източните бойни изкуства, но намирам това за по - приложимо :)

Виж сега, винг-чун-а има три варианта (ако мога така да се изразя): турнирен винг-чун, класически винг-чун и уличен винг-чун. Именно последният е доста приложим на практика и се набляга най-вече на техники за самозащита. Всъщност винг-чун-а е, да не кажа, най-приложимото бойно изкуство в реална ситуация.

Това е по принцип. С треньорите в БГ не знам как стоят нещата напълно. Доколкото са ми казвали приятели, са на едно сравнително добро ниво, но може и да не са толкова добри.

psychopath
07-23-2012, 01:26
Знам кого да попитам, само да не забравя. : )
Не знам защо имам вътрешното усещане, че доста ще си допаднеш с въпросните господа. ;д

montana6
07-23-2012, 01:30
Постът ти за мен ли се отнасяше или за prosto_chovek? 8-)

psychopath
07-23-2012, 01:32
За просто (под)човек :* :Д
Нищо лично ;р

prosto_chovek
07-23-2012, 10:37
За просто (под)човек :* :Д
Нищо лично ;р

хихихи, та кои са тия господа, аз като гледах в гугъл май няма такъв клуб в България, камо ли в София :)

psychopath
07-23-2012, 13:34
Ако има нещо такова - то ще бъде неофициално. : )
Като ги видя ще питам, ако има...то те ще знаят.
Иначе друго имах предвид, като казах, че ще си допаднеш с тях. ;д

prosto_chovek
07-23-2012, 13:36
е, не те разбрах, затова питах какви са хората, за да разбере именно това :D :)

lady_hs
03-06-2015, 13:51
Krav maga все още има !! при Амир Горен който е полковник в Еврейската армия и тука има база за антитероризам!! Няма 6 -5 при него !!