PDA

View Full Version : Целувките



PainMonopoly
07-22-2012, 19:47
Забелязал съм, че доста хора в чужбина преживяват странности, свързани с целуването по бузите. Специално нашето поколение в БГ почти не се целува: момичетата и момчетата карат на ръкостискания или се прегръщат ако са си по-близки. Да, но в някои други страни се целуват по 2, по 3 пъти при запознанство, за здрасти и за чао и то дори без да са особено близки.

Например миналата година когато бившата беше при мен, някакви испанци си тръгваха и ни казваха чао. Един я пита "вие в България по колко пъти се целувате - по 2 или по 3?". Тя вика "no kisses" и го отряза. :Д

Преди няколко месеца една румънка, с която току-що се бях запознал и не си бях казал повече от 2-3 изречения, като си тръгвах ѝ подадох ръка. Тя: "Hm, yes. A handshake.". :D

Аз лично продължавам както в България да съм нецелувателен, защото така съм свикнал, пък и ми е доста дискомфортно да тръгна да целувам момиче, с което тъкмо съм се запознал. А явно при тях етикета изисква аз да го направя първи, не тя. Други, по-смели от мен българи се възползват от ситуацията и целуват всички. :Д

Как стоят нещата при вас? Имали ли сте подобни странни ситуации? :D

mimsssssss
07-22-2012, 22:32
Навсякъде се целуват по бузаъа, едновременно със здрависването. Ако сем по-близки и с другата ръка се прегръщаме. Не живея в България. Когато съм си в България го правя, но само с двама най-близки приятеля. Иначе тук винаги, дори и мъжете се прегръщат и целуват, така е от уважение.

darkness848
07-23-2012, 01:46
Тук, в Испания, хората те целуват винаги, когато се запознаете и понякога и когато се разделяте.
В началото всички момичета ми се смееха, когато ме представяха на някоя нова персона, била тя момче или момиче, защото, когато се запознаваме, аз нали си им подавам ръката, а те ми отвръщат със същото и ме дърпат към тях да ме целунат по бузата. :D
Е, в крайна сметка свикнах и аз и сега когато се запознавам с някой винаги го целувам.
Когато обаче си отида в България, пак настъпват едни гафове... 8-)
Например, миналата година, най-добрата ми приятелка ме запозна с едно много готино момче. И нали представя ни и аз викам "Приятно ми е", той отговаря със същото и подава ръката и аз му отвръщам обаче в същото време го целувам и по бузите и той остана като ударен с мокър парцал. :lol:
По-късно му обяснихме нали от къде това целуване и така... :D

bloodyF
07-26-2012, 19:37
малко е странно, като живееш в Бг и отидеш на гости или на почивка някъде и всеки те целува,ама шанс 8-)
в Португалия по 2 пъти и аз не се дърпам, обаче баба ми много и й се сърдят даже.,

DragonLady
07-27-2012, 00:40
Наскоро ме запознаха с един норвежец, който след като си каза името и ми стисна ръката тръгна да ме прегръща :D И то пред гаджето си. За чао същата работа. Разни хора, разни манталитети.

Violenza
07-27-2012, 06:16
Това ми е кошмарът. МНОГО мразя чужди хора да ме докосват като цяло, пък някой да посегне да ме целуне по бузата... и вече съм на път да припадна. Ръкостискането е идеално и ми е предостатъчно, с тия прегръдки и целувки лошо ми става.

crazyy13
07-27-2012, 21:07
Абе и мен това ме шокира първоначално, тука в Белгия се целуват на разбъркано, за "здрасти" , за "чао", за "добре дошъл" абе за всичко. Това за тях е уважение и ако не ги целунеш направо се сърдят. Сутрин в училище е просто ужасно :D не дай боже да забравиш някого . И това не е само между приятели ами само да знаеш името на някои, трябва да го целуваш .. и тук идва неприятният момент когато трябва да целуваш колеги или приятели на вашите, или някой който ти е антипатичен , но го познаваш .. Т.Т . Но пък сега като съм свикнала като си дойда лятото в бг и като се видя с някой по навик тръгвам да го целувам .. :D

PainMonopoly
07-28-2012, 12:20
Най-лошото би било когато и мъжете се целуват. :Д Казвали са ми, че френските белгийци го правят.

http://ragegenerator.com/images/ragebuilder-faces/Miscellaneous-2/gay-seal.jpg

crazyy13
07-28-2012, 13:59
Ами белгийците го правят но по скоро само по-възрастните, а да ти кажа в училище между момчета почти винаги се ръкостискат защото има много чужденци и за тях също е странно да се целуват между мъже :D

Carpe Diem
08-03-2012, 12:55
Ами, аз живея в Дубай и там не се целуват по бузите, само се прегръщат. Но, в България, не приятелите, но роднини, и приятели на нашите ме целуват по бузата и ми е супер странно. Мисля, че и тук се е случвало но вече просто не го правим :) Еволюция, хаха!