PDA

View Full Version : Ветеринарна медицина на английски - къде?



maxXy
07-22-2012, 21:55
Здравейте!
Не съм сигурна дали темата е за тук... Ако не е - моля, преместете я.
Имам голям проблем - много се разочаровах от бъгарското образование, но тук няма да навизам в подробности защо.
Голямата ми мечта е да се занимавам с ветеринарна медицина, последните месеци преди матури и т.н. много се готвих и изкарах хубави оценки.
Но тук имам само един избор - Тракийския университет - а чувам много противоричиви мнения за там.
Ориентирала съм се към нещо в чужбина, желателно е да е в англоговоряща страна, защото разбрах, че ако е на английски в неанглоезична, образованието не е на ниво.
Попитах една организация, която се занимава с това, но те казаха, че не сътрудничат с университети с ветеринарна медицина и че ще ми е много трудно да си намеря и да се запиша.
Та затова пускам темата - ако някой учащ в чужбина (Англия, САЩ, Австралия) случайно знае нещо за университет с ветеринарна медицина да ме насочи към някой конкретен град и т.н. да ми е по-лесно да се ориентирам.
Всяка информация в тази насока ще ми бъде полезна!

mimsssssss
07-22-2012, 23:12
Мога да ти кажа, че за САЩ и Австралия билетите са много скъпи, трябва да кандидатстваш за визи и един куп глупости. Препоръчвам ти Великобритания. Където и да избереш няма да сгрешиш. Попитах една приятелка от Англия, препоръчва:
University of Bristol – Бристъл, Англия
University of Edinburg – Единбург, Шотландия
University of Oxford – Оксфод, Англия
University of Cambridge - Кеймбридж, Англия
Подредени са по предпочитания от най-малко към най много, така че Кеймбридж обира овациите :)

maxXy
07-25-2012, 10:08
Сигурна съм за последните :) Много ти благодаря за отговора, дано живот и здраве ви пиша някой ден от Англия! :)