PDA

View Full Version : Май аз се оказах глупака...



ForzaFelipe
07-22-2012, 21:07
Здраавейте съфорумници,аз рядко се подвизавам с теми,обикновено си губя времето като се правя на разбиращ и коментирам квото мога,но сега ми трябва помощ и на мен :) помощ баш не,ама едно съветче няма да откажа..

Всичко започва преди около 2 месеца,когато се запознах с едно прелестно момиче...бях тъжен,унил и те така и тя сякаш събуди нещата.Първия ни месец мина в разговори по приятелски,оплакване и т.н. Всичко се преобърна когато решихме да отидем на кино...Сякаш тогава се запали тази любовна искра,но всичко се запали когато отидохме да играем боулинг след филма...и така изведнъж се оказах с туптящо силно сърце и мисли само за нея.Много бързо тя се превърна в човека който ме караше да се усмихвам,дори след като разбрах че ме скъсаха първия изпит...въпреки че тогава нещата започнаха да се спъват.Всъщност сега е момента да в момента,че тя е била адски влюбена в бившият й,обаче разбрала че той системно и изневерявал...и от това доста я е заболяло.Та така сякаш от нищото дойде и проблема...това сякаш изби изведнъж...Един ден тя започна да ме разпитва за приятелките ми,коя е тая,коя е оная,защо имаме толкова снимки във фейса...едната от тях е бившата ми(в началото когато още си писахме бях и говорил малко за нея) и тя започна да избухва защото бившата ми често ми обади 1-2 пъти да се видим на кафе с бивши съученици и да говорим за подаръка на една приятелка.Така приятелката ми стана адски досадна и започна да се държи адски глупаво...Започна постоянно на ми звъни да ме чуе къде съм или по скоро с кой съм.Постоянно ме питаше да не би да съм с някоя...Отидох на село и се скарахме жестоко,защото според нея съм ходел само да се зарибявам и тем подобни с момичетата...предложих и да дойде да ги види колко са годишни и какви са и да види с кого се събирам,но тя отказа,защото не ми била плюшена играчка която да разнасям и да показвам на аверите си...казах и че ако смята постоянно да е така,да се разделяме,щото така освен да се избием нищо друго няма да постигнем...тя ми каза че искала да я оставя и да ходя да си "вея п*шката наляво надясно" ...и така си заминах и не съм й звънял 1 ден,но след това тя ме потърси.Съдбата отреди тя да ми се обади на път да видим един авер докато е на работа там из полята,а аз отивам с братовчедка ми и една позната.Не й вдигнах като карах,а като стигнахме.Разговора започна с "Да не те прекъснах нещо с някоя?" и пак се започна със скандал,обаче в този момент от колата ми бръмчи музика,а братовчедка ми и приятелката ни пеят с цяло гърло из полята...Тва не ми помогна и излязох аз виновен в никаквата ситуация,защото "ето пак някъде купонясваш с момичета,значи правилно попитах дали не те прекъсвам" и заяви че късаме.Като се върнах след ден й се обадих,тя каза че си е в тях и нямала да излиза и не искала да ме вижда и да говори с мен.Нали съм добър и мил,взех един букет и отидох до тях (все едно аз съм виновния..),тя все пак ми се зарадва,личеше си че беше плакала...Говорихме си,обясних и ситуацията,и че се държи глупаво,и че аз не съм онзи че да я нараня,а й не го искам защото отдавна не бях изпитвал чувства към момиче както сега.Сдобрихме се и всичко уж се оправи.До петък,когато и казах че заминавам за Казанлък за 2 дни.Естествено тя нямаше нищо напротив,все пак имахме семейна сбирка по лош повод и нямаше как да не отида или да я взема,щеше да е малко тъпо.Проблема дойде когато събота се видях с едни стари познайници,с който не се бях виждал отдавна.Приказвахме се как е сега селото,какво правят всички и т.н. Разменихме набързо фейсбуци да се чуваме (то пък баш от всички който познавам,има 2 момичета сред тях и баш тях видях и баш техните фейсбуци нямах) .После си приказвах с приятелката ми,казах и че се видях стари познати че си приказвахме,но не споменах че са момичета...казах и че си разменяхме фейсове че да се чуваме и още от презноща започнаха смс-сите...тъй като им приех приятелствата,показва се в профила ми,моята видяла и се започна "ето,казваш че не си като него,а както уж си се видял с авери само момичета били" звънях й ама телефона спрян,писах и че не и казах,защото ще откачи и ще разтълкува нещата погрешно,както сега..говорихме сутринта и разговора пак завърши с това че не иска да ме чува и вижда повече....

Въпроса ми е,има ли смисъл да продължавам с това момиче?За краткото време в което сме заедно се развихриха такива глупави скандали,че вече си мисля че няма надежда за нас,аз не мога да си само в къщи и тя да е единственото момиче с което контактувам...харесва ми,имаме адски много общи интересни,мога да я слушам с часове без да ми писне какво говори,а и тя така...Но просто не вярвам ад го изтрая тази ревност,разбирам че е много наранена,но ако не престане с това не вярвам че може да се получи нещо между нас....и аз съм будалата който се опитва да създаде сериозна връзка...

Пардон,отпуснах се в писането,ама то ся е скучно,тамън ще има какво да четете 8-)

nIkEnCeTy_bE
07-22-2012, 21:13
Няма смисъл да си с нея. Карате се за някакви глупости, а тази ревност не се търпи. Втълпяваш си, че ти си виновен, а всъщност изобщо не си. Прави нещата от мухата слон.

Glamour92
07-22-2012, 21:18
Поговорете си кротко,като разбрани хора и и обясни с нормален тон,че ти не си бившият й и дай да разбере,че държанието й е нелепо,истерично и крайно обидно спрямо теб и те натоварва.
Освен това й напомни,че реални поводи за ревността й съществуват единствено в нейната собствена глава и е редно да поработи върху това, ако желае да има някакви по-нататъшни отношения с теб.

Ако не се трогне и изпълненията продължават-остави я да се лекува от старите си рани,иначе ще се измъчиш,много.

SisiStrange
07-22-2012, 21:22
Проблемът не е толкова, че е ревнива. Да, такава е, според мен реакция след бившия и. Не твърдя, че е правилно. Винаги съм мислила, че е пълна простотия да пренасяш старата си връзка в новата, но иди дойди. Проблемът е, че дори не ти позволява да и обясниш. Не те слуша. Не те допуска до себе си. Тя, ако си е навила на пръста, че ще направиш като бившия и, ако ще да се затвориш в мазето без компютър и приятели, пак ще се чуди какво правиш всеки път, когато ти падне батерията и не и вдигнеш телефона (примерно). Тя просто не ще да приеме, че си различен и толкоз. Само дето не тропа с крак. Така става като не си оставиш достатъчен период за успокояване преди нова връзка.

От теб зависи дали си склонен да водиш такава връзка.

Моят съвет е да и дадеш един последен шанс. Казвам го, защото все си мисля, че не е от характера и, а от някакви глупости, набили се в главата и от бившия и. Кажи и това, което писах в първия абзац. Обясни и, че всичко зависи от нея, не от теб. И я остави малко да помисли над нещата. 1 седмица поне. Ако след това няма промяна, няма смисъл.

notlike
07-22-2012, 21:25
Бий й шута, братле. Тази няма да те остави намира. Ревност НЕ се лекува - от такъв тип хора бягай надалеч! Гадно ти е, но по-добре да не си причиняваш повече. Няма да свикнеш, нито тя. Ако все пак я обичаш чак дотам, обясни й го като на нормален човек - просто й кажи "Ако не те обичам, няма да съм с теб. ОК?". Бъди директен, явно трябва да вземеш ти контрола. Понякога е добре да вземеш предимството:)

DeviL_AsS
07-22-2012, 21:27
Правила съм такива работи и сега се усещам,че са мн тъпи и е нямало абсолютно никакъв смисъл от тях,но явно наистина това че бившия и и е изневерил много я е травмирало..Ако момичето си заслужава и имаш търпение ще е хубаво да и помогнеш да оправи това си държание :) Ако ли не-късай я,може да се осъзнае пък.

xXxPETYAxXx
07-22-2012, 21:28
В предната си връзка допусках същите грешки като приятелката ти... вече знам, колко тъпо държание съм имала, ама какво да се прави. Кажи й, че и даваш седмица-две да премисли нещата. Ако може да спре с тея изблици супер, ако не - няма смисъл да се натоварвате с тази връзка. Успокой я, че е единствена, кажи й, че поведението й и липсата й на доверие към теб те обиждат, и й предложи да си дадете време, както казах една или две седмици. Да премисли нещата момичето,ако може да се осъзнае, че не си й бившия. Няма смисъл да продължавате така просто.

PyCoKoCkA93
07-22-2012, 21:56
Тя е много наранена от бившия си.Такова нещо остава травма за много дълго време и не се преодолява никак лесно,а понякога и изобщо.За да вървят нещата,тя трябва да ти има доверие,а на този етап това няма как да стане.И да говориш с нея,това няма да помогне.Ще каже,че разбра проблема,че ще се опита да се промени и пр.,но при първия "проблем" отново ще запее старата песен,отново ще има познатите цупене,мрънкане,каране, сръдни...Сам си прецени дали си готов да търпиш това за неизвестнен период(под неизвестен разбирай много дълго)...

bReAk3R
07-22-2012, 21:57
Ква е тая, бе?

ForzaFelipe
07-22-2012, 22:02
Еми то хубаво да и дам втори шанс,ама тя в момента си мисли че аз трябва да се извиня и тя трябва да ми даде втори шанс?!?Аз нямам намерения обаче да се извинявам и да се моля за втори шанс за нещо което не съм направил,а тя си е внушила нещо..

nIkEnCeTy_bE
07-22-2012, 22:11
Еми то хубаво да и дам втори шанс,ама тя в момента си мисли че аз трябва да се извиня и тя трябва да ми даде втори шанс?!?Аз нямам намерения обаче да се извинявам и да се моля за втори шанс за нещо което не съм направил,а тя си е внушила нещо..

Не си длъжен, защото не си виновен. Не бива да свиква с това.

PyCoKoCkA93
07-22-2012, 22:57
Без вина виновен...Ако сега на момента не поставиш ясни граници и не и кажеш,че не може да се държи с теб като с послушно кученце,което изпълнява номера,тя никога няма да спре.Не,че и говоренето ти дава особени гаранции де,но е много по-добре от това да се извиняваш за...НИЩО.Лично за мен тази връзка няма бъдеще,защото не можеш да очакваш стабилно отношение в дългосрочен план,ако човекът те има за своя собственост още от самото начало на връзката :)

prosto_chovek
07-22-2012, 23:06
разкарай я тая, само ще ти трови живота. Такова, дето само ще ти надига за щяло и за нещяло, не ти трябва. Какво, нямаш право да познаваш други момичета ли? Никой не казва, че изневеряваш. Ама това нейното си е направо безумие. И няма да се промени. Махай я :)

psychopath
07-22-2012, 23:23
Братле, проблемите не са в теб, ами в нея. Поговори с нея, но бъди адски директен и й кажи, че така нещата не могат да продължават, ако няма да ти има доверие и ще има само скандали...няма смисъл да продължавате така.
Дръж си позицията, ти не си направил нищо нередно...
На мен би ми било много обидно липса на доверие до такава степен и това би убило удоволствие, интерес и всичко...
Без ревност няма как, но в една връзка трябва да има доверие, разбирателство, комуникация и компромиси. : )

SisiStrange
07-23-2012, 04:13
Еми то хубаво да и дам втори шанс,ама тя в момента си мисли че аз трябва да се извиня и тя трябва да ми даде втори шанс?!?Аз нямам намерения обаче да се извинявам и да се моля за втори шанс за нещо което не съм направил,а тя си е внушила нещо..

Ами недей. Едва ли е задължително разговора да започне с извинения от коя да е страна. Отиваш, хващаш я за ръчичка и и обясняваш ясничко как стоят нещата. Ако започне да се тегли, фръцка и прочие, и казваш да се стегне, че следващ разговор няма да има. Като вече си изяснил всичко от твоя ъгъл (без обаче да има прекомерни романтизми и тн. - най-добре да си една идея по-директен), я оставяш да мисли. Кажи и, че очакваш от нея това. Да седне, да си използва мозъка и когато е готова, ама наистина, да ти се обади.

Sh@d0w
07-23-2012, 04:29
Абе какво си и се заобяснявал и се влачиш подир нея, като някакъв отчаян айде няма да продължа. Вземи се стегни малко и и дай да разбере, че с лигавщини няма да я бъде. Какво ходиш и и угаждаш, търпиш я сякаш е единствената на тая планета, а ходите от скоро. Пуснеш ли я сега да ти се качва на главата, за после не ми се мисли.

Отиди при нея, поговорете на сериозен тон, и и дай да разбере че нямаш никакво намерение да и изневеряваш. И да спре с лигавщините, защото това изнервя. Ама и го кажи сериозно, така че да го разбере.

Ако после си продължи по стария начин, просто я зярежи, не ти трябва мрънкало.

Teenhelp1
07-23-2012, 06:06
Няма да и се извиняваш да не е луда.Ти не си бившия й за да и изневеряваш поговорете по-сериозно за това и ако пак е така оставяй няма само да се тормозиш за някакви глупости.Станала е прекалено истерична не трябва никое момиче да те приближава...

valdesbg
07-23-2012, 07:59
Значи от няколко месеца въртиопашката ти прави фасони и ти се чудиш как да оправиш нещата?

Верно си глупака обаче. Девойчето ясно ти е показало че иска да ти дава наклон на трибуквеника, а ти що се съгласяваш.. не знам. Че на всичкото отгоре се чувстваш виновен когато и се опълчиш. Поне секс правите ли?

П.П. Сам ли ще се плеснеш, или аз да дойда да ти помогна?
ДД

Amore-Mio*
07-23-2012, 08:04
Ревността й е прекалена и надали ще изчезне от нищото. Това е част от характера й, който може да се опита да промени - само, ако тя иска. Така, че или сядаш да говориш с нея, или се разделяте.

То вие само се карате и се разделяте през 2 дена: по - добре ще е да се сложи край завинаги.

TheBeliever
07-23-2012, 08:22
Бе, то хубаво разговори, ама те са говорили. Нейната ревност, избиваща в параноя, не вярвам да се повлияе от още говорене.

Ясно и кратко й кажи, че е можело да сте много щастливи заедно, много си я харесваш, но с държанието си тя е прецакала всичко. След това си тръгваш и не я търсиш повече. Без излишни обяснения, в никакъв случай извинения. Нека чуе, че тя е в грешка, не ти, че вината в случая е изцяло нейна. Дано това я накара да се замисли. Но ти акъл няма да можеш да й налееш.

Walle
07-23-2012, 09:39
Според мен, както всяко друго момиче тя си обича първия. За момичетата е болезнено да са сами затова дори и да са влюбени в един те могат да се хванат с друг ;). Общо взето искам да кажа, че тя не иска да е сама и затова е с теб, а е толкова ревнива, защото ако й изневериш и ти, това ще я съсипе. Понеже жените имат силно чувство за собственост

DisappointedDreamer
07-23-2012, 09:51
Според мен, както всяко друго момиче тя си обича първия. За момичетата е болезнено да са сами затова дори и да са влюбени в един те могат да се хванат с друг ;). Общо взето искам да кажа, че тя не иска да е сама и затова е с теб, а е толкова ревнива, защото ако й изневериш и ти, това ще я съсипе. Понеже жените имат силно чувство за собственост

Моля?

о.о

Ти си пълен тъпак.

ForzaFelipe
07-23-2012, 10:45
Тя ся чак ме е блокирала навсякъде,и не ми дига,пак ще ходя до тях то е ясно..Правя го това защото ми харесва,ако не бяха тези глупости и цялата й несигурност...След миналия разговор тя ми каза че осъзнава грешката си,че наистина прекалява,но ето че няколко дена след това...пак същото...Не може да ми говори че е осъзнала грешката си и 3 дни след това да ми прави абсолютно същия фасон....

xXxPETYAxXx
07-23-2012, 12:41
^ Абе никъде недей да ходиш! Остави я малко да се осъзнае, че прекалява. Отидеш ли ще очаква винаги да отстъпваш и да те върти на пръста си. Когато се усети, че й липсваш и се е държала тъпо(ако въобще стигне до това заключение) ТЯ ще те потърси и тя ще ти се извини за ужасното си поведение!

psychopath
07-23-2012, 12:43
Направи това, което ти каза TheBeliever. : )

Ако си осъзнае грешката, окей...тя ще те потърси, ти не я търси.

PyCoKoCkA93
07-23-2012, 16:48
И да говориш с нея,това няма да помогне.Ще каже,че разбра проблема,че ще се опита да се промени и пр.,но при първия "проблем" отново ще запее старата песен,отново ще има познатите цупене,мрънкане,каране, сръдни...Сам си прецени дали си готов да търпиш това за неизвестнен период(под неизвестен разбирай много дълго)...

Май си дойдохме на думата,а? :)

fenastz
07-23-2012, 21:05
Не.

GLaDOS
07-24-2012, 01:15
Параноята е лошо нещо. Зависи от теб дали ще се откажеш или не,дали си заслужава или не...

balu4ka
07-24-2012, 06:25
Ужас ,опасявам се ,че си мазохист.Тая ревност нейната е просто отвратителна,а ти бая дълго си я търпял и продължаваш да го правиш.В случая не си ти виновният и не виждам причина за да се извиняваш.Това ,че тя няма доверие на никой си е лично нейн проблем,не трябва проблемите от бивши връзки да се намесват в нови такива.Тя трябва да се промени ,но според мен нека го осъзнае сама,ти си се опитал и не е станало.Явно при нея с приказки не става,ами с действия.Остави я малко сама да се осъзнае,ако тя те потърси окей.

bloodyF
07-24-2012, 08:01
говори с нея, обясни и че нямаш нищо към никоя и толкова
ако е нормална ще те разбере, ако не ставаш и си тръгваш
в крайна сметка не е единствената, пък с тая ревност само проблеми ще си имате

ThE LaDY iN tHe NiGhT
07-24-2012, 19:33
От една страна е нормално да реагира така, защото е била наранена преди и това остава като травма все пак, но тази ревност показва, че ти няма доверие, а доверието е нещо много важно в една връзка. По мое мнение нещата не могат да се оправят, тя винаги ще те ревнува и ще подозира, че си с друга. Дано някога осъзнае грешката си и види какво губи или какво е изгубила, но ти не трябва да се измъчваш, не е честно спрямо теб. Все пак ти не си нейното бившо гадже.

ForzaFelipe
07-24-2012, 22:01
Нормално,ненормално,говори хме с нея и тя сама си каза че не е готова за сериозна връзка..

DisappointedDreamer
07-24-2012, 22:04
Откри топлата вода.

Walle
07-26-2012, 11:28
Млъквай путкопоклонник