PDA

View Full Version : Тъп въпрос



mlakniwe
07-23-2012, 15:19
Днес ми се наложи да правя обратен завой на непознато място и май не го напрайх както трябва искам някой да ми разясни червената или синята стрелка е правилният начин за правене на обратен завой-идвам от булевард и аз го напрайх както е на червената стрелка, но почти съм сигурен, че е грешно-тоест минах плътно в ляво и си завих-нямаше никви други коли-много рядко карам и съм забрайл правила и всичко, някой да ми каже как се прави обратен в тази ситуация-имам от 1 година книжка но да съм карал 10-20 пъти кола и то само извънградско и днес ми се наложи и май се осрах с тоя обратен-сигурно съм много тъп, но кво да прая-питам просто от любопитство, щото може пак да ми се наложи
http://prikachi.com/images/899/5047899P.jpg

yakuza_
07-23-2012, 15:23
има ли "островче" (бяла пресечена маркировка) след тая градинка (кафявото) ?

mlakniwe
07-23-2012, 15:48
тва кафявото е всъщност някъв канал/тоест има дупка/ и по края има храсти незнам как да го обясня по друг начин-не е маркировка или няква градинка-няма остров май-то дори мост се пада май и канала минава отдолу-ся като се замисля май беше забранено обратен на мост но не знам тоест аз идвам от булевард и за да вляза в пътя за другата посока трябва да мина по моста имам стоп-но аз минах покрай този канал а май е трябвало да се престроя в дясно и така да завия

machoka
07-23-2012, 15:50
Ти въобще имаш ли право на обратен завой там? Кви знаци имаше там, които важат за теб, видя ли? Светофар, пешеходна пътека?

mlakniwe
07-23-2012, 15:58
нямаше светофар имаше пешеходна пътека май-то щом съм сам няма значение, но ако имаше коли щеше да стане сложно ако аз нещо съм сбъркал-има само 2 стопа на посоченото място за тоя второстепенния път-другият път и булевард разделен със канал

Oy7ofCon7roL
07-23-2012, 16:00
За теб специално червената линия е правилното. За другите двама евентуални участници в движението белите линии, които си описал за тях също са правилни. Ако има коли и на трите точки, които си описал, колите би трябвало да минат в следния ред
> първо си ти, след това е оня пешо дето идва отдолу, а онзи дето идва отгоре вдясно трябва да ви изчака да минете и двамата и след това да мине той

Само синята линия е грешна

Oy7ofCon7roL
07-23-2012, 16:53
а и между другото обикновено в твоята ситуация ако имаш ти знак за разрешен обратен завой на оня отгоре ще му е даден знак за направо и надясно
подчертавам обикновено