PDA

View Full Version : Загубен Iphоne 4s 8GB



Mislex4eSiJenskoBe
07-23-2012, 17:23
Преди около седмица си загубих Iphonе в едно такси в Бургас. Аз не съм от там но съм на почивка тук. Беше късно и нито аз нито приятелите ми запомниха име или нещо друго на таксито... За първи път губя телефон и то точно Iphоne .. Много гадно стана ама кво да се прави. Подадох жалба в полицията всичко, но ми казаха че шансът е много малък и с една дума нямаш ли народно въже никога няма да ти го върнат. Опитах тук там ама никъде не се навиха все пак не съм от тук ..

Въпроса ми е някой друг губил ли е подобно скъп телефон и дали са му го намерили и няма ли някакъв друг шанс да се проследи. Телефонът дава че е изключен. Все пак е Iphone имам и парола на екрана и все сам си мислел че такъв телефон е много лесно да се проследи но явно е загубена кауза. Все пак ще ми е интересно да разбера дали някой друг е губил и дали са му го върнали :)

JuStIc3
07-23-2012, 19:46
Аз си изгубих Samsung 525 wave. Имах и пин код и код за отключване на телефона така че освен да вдига и да ми затвори, не можеше да направи друго. Обадих се в полицията и ми казаха че имало някакъв шанс да се намери там да се проследи не знам си какво .. отказах се да се занимавам .. Звънях му в 2-3 през нощта ... Тоя човек нито ми вдигна нито ми затвори ..

machoka
07-24-2012, 18:44
Подавайте жалба с всички данни на апарата в такива случаи. Много често като ударят местни дилъри, заложни къщи или каквото там, намират много откраднати вещи примерно в дадено помещение и ако не си подал официална жалба - те не знаят на кой са и си ги присвояват. Ако има подадена жалба, не е малък шанса в един хубав ден да ти звъннат на домашния и да ти кажат 'имате един телефон при нас' )
Случвало се е на мои познати, както и обратното - приятел си купува телефон от заложна къща и след 2 седмици му звънят на вратата 'вие ли разговаряте от апарат с IMEI NO....', и той 'да', 'конфискуваме ви го, защото е откраднат, за да го върнем на собственика'..

също за това си пазете документите, с които го купуват. Помисли си имаш ли договор, касова бележка или някакъв друг документ, че е твоя собственост / ти си го закупил.