PDA

View Full Version : Тренировка вкъщи



nqmaznacheniee
07-24-2012, 11:15
Ходих на фитнес, но ми се наложи по определени причини да спра преди няколко месеца, а сега ще започна пак в края на септември (евентуално). Та въпроса ми е заслужава ли си през това време да правя каквото мога вкъщи ? Имам 2 дъмбела с общо 16 кг. тежести, а лостчето мисля, че е 2. Имам и лост в двора, а ще си направя и успоредка за кофички. Знам, че тренировката ще е далеч от тази във фитнеса, но все пак заслужава ли си да започвам или да изчакам да си тръгна на фитнес ?

awerw
07-24-2012, 11:42
Чак пък далеч от тази във фитнеса...... ако знаеш какво да правиш можеш доста добра тренировка да направиш

nqmaznacheniee
07-24-2012, 14:47
е квото и да си говорим има голяма разлика. Всъщност за рамо, бицепс, трицепс, че и гърди се получава добра тренировка ама се чудя за краката и гърба какво точно да правя.

awerw
07-24-2012, 17:46
гръб- гребане, широко гребане, пулоувър, мечка (може да ти е леко, ама наблягай на техниката), а за краката слагаш дъмбела на врата и клякаш или държиш дъмбела между краката си и правиш клекове с подскоци или плие :)

redbul2
07-24-2012, 19:19
Х... Та въпроса ми е заслужава ли си през това време да правя каквото мога вкъщи ? ...Знам, че тренировката ще е далеч от тази във фитнеса, но все пак заслужава ли си да започвам или да изчакам да си тръгна на фитнес ?

Да,разбира се,че си заслужава. Така ще се подготвиш по-добре за фитнеса. И когато започнеш в зала ще тръгнеш от по-големи тежести и няма да си губиш времето за възстановяване на добрата форма отпреди. Направо ще тръгнеш с летящ старт, бързо ще постигнеш максималните резултати. С две думи тренировката у дома ще те подготви за сериозните тренировки във фитнеса.

bReAk3R
07-24-2012, 19:28
Опа, аз тебе те мислих до сега за момиче, ти момче... Иначе си заслужава и не е далеч от тренировките във фитнес залата... Винаги си заслужава ако имаш средства и желание. :)
Btw за краката не можеш ли просто да клякаш? За гърба също има кво :D Набирания както трябва...

nqmaznacheniee
07-24-2012, 21:52
Мерси на всички. Значи тези дни ще започна (сигурно още утре). Иначе за краката мисля също и да карам колело на по-голяма скорост. А корема кога е по-добре да го правя - в дните, които почивам или когато тренирам ?

Chacho
07-24-2012, 21:53
Коремът е добре той да почива. Прави го през 2 дена примерно.

nqmaznacheniee
07-24-2012, 23:20
аха ок

Кенпачи
07-27-2012, 07:41
За крака можеш да правиш спринотове. Примерно 5-7 по 50 метра.Аз лятото поне 1 месец замествам фитнеса с лостове и понеже там не могат да се тренират краката , правя спринтове. Много добре ми се отразяват . Не пречи да опиташ