PDA

View Full Version : Адските болки в очите..плоблем !



amnessia
07-24-2012, 19:46
От 2 години и половина някъде , при преглед при Очен лекар ми бе поставена диагноза късогледство.Сложих очила и на 2те очи по 0,75 диоптър.Отначало ги носех постоянно.От близо 1 година ги нося само пред компютъра,телевизора и на даскало.От тогава не съм ходила , но от 2 дена имам адските болки в очите бодежи , тежест , главоболие. Без очилата сега не виждам и на 1 метър , супер замъглено ми е и ако гледам без тях постоянно ги напрягам от което следва , че още повече ме болят.Ясно е , че в близките 2 седмици ще ходя на лекар и искам да ви попитам ако ми каже че трябва да си увелича диоптъра например на 1 , 2 и нещо , дали да се съглася.Защото тя ми каза дори да започнеш да не виждаш много добре и с тях няма да сменяме диоптъра веднага , нe било хубаво да се сменя в близките 3 години с по - висок. :X

mkio
07-25-2012, 15:50
Говори ти глупости, аз нося повече от 1 диоптър и лекарката ме посъветва да ходя на 6 месеца, защото на такава възраст, в която организмът се развива бурно, може да се налага честя смяна на диоптъра. Мисля, че ти е ясно защо те болят очите, аз също бях така, преди да сложа очила. И ги носи, защото късогледството лесно прогресира.

amnessia
07-25-2012, 20:52
Ами сега като отида сигурно ще го сменя , не мога вече..