PDA

View Full Version : Сами преценете!



smiley974
07-24-2012, 22:29
Повечето от вас ще почнат веднага да ме нападат с обиди и критики за това че съм пълна.Но преди да започнат нека поне малко се замислят преди да пишат каквото и да е било.

Както разбрахте от по горе сам пълна. Винаги казвам на родителите си че няма да си хвана гадже, а те ми отговарят така-Нищо че си пълна все ще се намери някое момче което щете хареса!- но аз просто не вярвам в това. Колкото и да гледам момичетата като мен(пълничките) как се разхождат с техните приятели ми става гадно. Ако в сайта има хора които ще ми помогнат ще ме разберат ще съм им много благодарна.

latinmoon
07-24-2012, 22:37
За всеки влак си има пътници :) .. Ако толкова те мъчи това и не може да се харесаш отслабни .. Не е толкова трудно колкото си мислите всичко е до мисълта ( + хранене и спортуване естествено :Д ) !

GLaDOS
07-24-2012, 22:49
Спортувай.Храни се разделно.
Вярно е,че все някой ще те хареса,но нали се сещаш,че всеки си има критерии.Всеки си търси нещо аналогично на него самия.Малко са двойките слаб с пълна и обратно,макар че съм се изумявал не един път.
И все пак,предприеми нещо,ще се чувстваш добре сама за себе си.Готино е да усещаш самочувствието :)

БожиятАгнец
07-25-2012, 05:14
Това 97 в никът ти май са годините. Ако е така не виждам какво те притеснява - та, ти си още едно пате! Предстои ти още много пълнеене, слабеене и още какви ли не метаморфози, докато станеш лебед.

Имах едно време една съученичка, мисля, че й викаха "танкът" или нещо подобно, но все така тежкогабаритно, защото беше наистина пълна. Към шестнайстата й годишнина всичко бавно и деликатно започна да си идва на мястото. Досадните сланини се превърнаха в хубави, прелъстителни извивки, а освен това се сдоби с бюст и дупе за завиждане. Макар че не беше нещо особено в лицето след тези промени много от хубавите момчета започнаха да й обръщат внимание.
От друга страна моя приятелка забеляза, че напълнява, беше горе-долу на същата възраст. Обсеби се на тема диети и всъщност и до ден днешен е така. Отслабна...Обаче освен това порасна с пет сантиметра. (Нещо от типа 176, 55 кг беше, но не си спомням точно; ах, тези хормнони и този пубертет...) Беше я страх да не напълнее и в крайна сметка заприлича на скелет и въздействието на чаровното й лице значително отслабна. Така и не можа да се сдобие с типично женски телесни форми. И тя си има ухажори, но са значително по-малко от тези на съученичката ми.
Разбираш ли накъде бия?
Не те агитирам да не поддържаш тялото си, но го прави с мярка - останалото ще стане от самосебеси.

Пък сега имаш да се занимаваш с далеч по-интересни и позитивни неща, като например развитието ти, като личност...Защото, колкото и да си представителен външно винаги можеш да въздействаш далеч по-силно на себе си и останалите хора, ако притежаваш правилните качества.

babity
07-25-2012, 05:22
От малка съм пълна. Сега пак съм закръглена, но преди и особено по време на пубертета, бях чудовище. И да, така и не си намерих свестен приятел. Не ме разбирай грешно, сега не съм цъфнала и вързала, но пък опциите са вече доста по - различни. Мога много неща да ти кажа по темата, ама сега точно съм аут ъф тайм. Ако искаш, драсни едно ЛС.

xoxi
07-25-2012, 05:53
Ако не те харесват, няма да е заради тялото, а заради мрънкането.
Не познавам човек, който да харесва хора с ниско самувствие или дори без такова. Никой не обича да слуша за комплексите на другите, нито да му се оплаква някой цял ден и непрекъснато да задава ненужни въпроси относно външния си вид.
Първо приеми себе си, такава, каквато си. След това вече ако искаш и смяташ за абсолютно необходимо, започни някакви промени, НО не драстични и внезапни.
Има си момчета, които харесват скелети, други харесват по-закръглени, трети харесват с по-големи дупета, четвърти с по-малък бюст, пети нещо друго... Каквато и да си, както и да изглеждаш, винаги ще има момчета, които няма да те харесват.
По-важно е ти сама да се харесваш. Ако ти не се харесваш, не очаквай от абсолютно никой друг да го прави.

xXxPETYAxXx
07-25-2012, 06:53
И аз бях доста едричка до 14 години. После не знам как отслабнах, май много намалих сладките неща(мнооого сладко ядях като малка). То и сега не съм със супер якото тяло, но се приемам и се харесвам. Пък понякога това има предимства - не те харесват само заради знойното ти тяло, а заради вътрешността ти.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 06:55
Повечето от вас ще почнат веднага да ме нападат с обиди и критики за това че съм пълна.Но преди да започнат нека поне малко се замислят преди да пишат каквото и да е било.

Както разбрахте от по горе сам пълна. Винаги казвам на родителите си че няма да си хвана гадже, а те ми отговарят така-Нищо че си пълна все ще се намери някое момче което щете хареса!- но аз просто не вярвам в това. Колкото и да гледам момичетата като мен(пълничките) как се разхождат с техните приятели ми става гадно. Ако в сайта има хора които ще ми помогнат ще ме разберат ще съм им много благодарна.

И, какво искаш да ти кажем?
Че и дебелите хора ги харесват и че няма да си умреш девствена мома?

LadyDi
07-25-2012, 07:38
Ние не можем да ти помогнем да се харесаш. Нито можем да отслабнем вместо теб.
Както ти казаха - спортувай, храни се умерено, тренирай нещо. Изобщо, движение да има. А и си малка още. Пубертетът едва те е ударил. Ще израснеш, ще се източиш, тялото ти ще се промени.
Но трябва да започнеш да се харесваш сама и да не мрънкаш, че си такава и онакава, а да извличаш най-доброто от себе си.

Mia ^.^
07-25-2012, 10:30
Постът ми е доста дълъг, но си струва да му обърнеш внимание по-внимателно и ако ме послушаш, ще си помогнеш много. Давам ти практически съвети.

Ако има нещо, което човек не харесва, винаги е по-добре да се опита да го промени, а когато това се отнася до собствената му личност, дори е длъжен, в името на собственото си щастие! =] Не се притеснявай толкова от външния си вид, защото в тази възраст организмът се развива и твърде често се случва някое момиче да е по-пълничко и с някоя друга година, нещата се нормализират. Разбира се, затова е нужно и да се съобразяваш как се храниш, диетите не са решение - пълноценното и разнообразно хранене, с много плодове и зеленчуци е тайната за здраве и добро самочувствие!! Не се подлъгвай по модите с диети и нечовешки лишения, диети само с определен тип храна и подобни простотии, защото можеш само да си докараш болести или някакви усложнения. Те не са ефикасни, винаги след това човек си качва обратно килограмите и дори още отгоре, а освен, че ще се чувства ужасно, заради провала, това е огромен стрес за организма и натоварва всички ключови за добрата обмяна на веществата органи. Освен това диетите изобщо не трябва да се прилагат при деца и тийнейджъри, защото това ще наруши нормалното развитие на организма и може да доведе до сериозни последствия!!
Ще се повторя - пълноценно и разнообразно хранене, много плодове и зеленчуци, минимално количество сладкиши, банички, чипсове, мазни, тестени, пържени храни, всякакви неща, които са полуфабрикати - сведени до възможно най-малкото количество! Не просто, че това ще ти помогне да нормализираш теглото си, но и ще се чувстваш прекрасно когато организма ти е изчистен от боклуците, които пробутват във всяко фаст фууд заведение и ни продават в лъскави опаковки във всеки супер маркет. Предполагам, че не си вегетарианка? Месото е много важно за балансираното хранене, особено за твоята възраст, но и с него не трябва да се прекалява. Избягвай колбаси и тежки меса с много мазнини в тях, яж бяло месо най-вече. Яж много риба! Тя е много полезна и ако много често обичаш да си хапваш месо, никога няма да си прекалила с нея, защото месото й е леко и съдържа изключително полезно естествено масло с омега 3, което много хора пият на хапчета за добро тегло. Но защо трябва да се тъпчеш с химии, когато можеш просто да ядеш риба! =] Но никога пържена, само печена и на скара! Забрави всичко пържено изобщо, дори нещо да е много полезно, когато е пържено, е безсмислено да се яде!
Вместо да казваш на вашите, че няма да си хванеш гадже, кажи им, че имаш проблем и искаш те да ти помогнат. Много е трудно когато си дете да се храниш и живееш здравословно, ако вашите не го правят. Те трябва да положат грижи също да се хранят пълноценно и да не ядат боклуци, за да не страдаш и ти покрай тях. Карай ги да готвят с малко мазнина, да купуват и ядат много салати и плодове и ако трябва им забрани да взимат сладкиши и тестени неща, както и храни с много захар, пастички, тортички, вафлички и нз още какво. Ако на тях им се яде, да си взимат за тях само и ти да не знаеш, че има. Ако на теб много ти се яде сладко, яж мед или черен шоколад с най-малко 60% какао, по-добре е 75-80%, той е много полезен, но само ако е в тези проценти и хубавото му е че дори се наяждаш от по-малко количество с него. Никога не яж млечен шоколад или бял - в белия дори няма шоколад, той е масло и захар - абсолютно вредно и безсмислено е да си тровиш организма, когато черния не само, че ще ти достави удоволствие, но дори е полезен. Какаото е антиоксидант и се отразява добре на обмяната. =]
Не слушай подобни глупости "за всеки влак си има пътници", това е вярно, но не значи, че трябва да се примиряваш и да се даваш на първия срещнат, който те загледа. Трябва и ти да имаш критерии и подбор, за да не страдаш. Важното е как се отнася той с теб, трябва да те уважава.
Намери си занимания, които са ти приятни, с които да си запълваш времето и да излизаш повече навън. Трябва много да се движиш, ако не обичаш да спортуваш, това не значи да седиш по цял ден вътре на стола/дивана/леглото. Разхождай се в парка като за начало, после ставай рано сутрин и тичай. Първоначално по-малко и по-бавно и повече ходи и с всеки ден увеличавай все повече тичането за сметка на ходенето. Прави си упражнения вкъщи, в интернет има много полезни клипчета с всякакъв тип упражнения. Скачай на въже! Забавно е и е много, много полезно!

И да не пропусна - не знам точно колко си пълничка, но в днешно време все повече деца и девойки с нормално тегло се смятат за пълни или дебели по някакви неразбираеми, сбъркани причини. Да нямаш гадже на 14 е съвсем нормално и това не е критерий дали си хубава и слаба. Критерият е дали се чувстваш добре в кожата си. Трябва да се харесваш! Дори и наистина да си малко по-пълничка, това не значи, че не си красива, важното е да се чувстваш добре и да се харесваш. Ако смяташ, че имаш нужда от подобрение на теглото, просто направи това, което ти изписах горе, вярвай в себе си и го прави с любов и желание да си здрава и щастлива, а не по други болни причини. И не гледай лъскавите модни списания, защото куклите там не са истински, дори на живо не изглеждат по този начин, по който са показани и никоя реална жена не е такава, а свестните момчета не обичат фалшификати. =]
Дерзай!

Amore-Mio*
07-25-2012, 16:44
Като не си харесваш тялото: направи промяна. Наложи си една силна воля и вярваш в това, което правиш. Не е толкова трудно да започнеш да тренираш и да се храниш здравословно.

Иначе си е нужно и самочувствие.
Което при теб липсва.

Violenza
07-25-2012, 16:52
Не са ти важни килограмите, ами как ти се чувстваш. Щом не ти е добре така, отслабни докато не стигнеш положение, в което да се харесваш. Иначе ще продължаваш ей така да се вайкаш, а другите да те успокояват. Абсурдно ми е самочувствието на някого да се влияе чак толкова от едното тяло, но щом така ти се отразява на теб, определено трябва да направиш нещо по въпроса.

Seeker93
07-25-2012, 16:58
Спорт , воля , воля , воля , инат , инат и мнооого търпение.Удовлетворението след резултатите е невероятно просто..

HollyGolightly
07-25-2012, 17:08
Престани да гледаш на себе си по този начин, никой не харесва момичета които постоянно се оплакват от теглото си и от външният си вид. Започни да се приемаш такава каквато си, защото ако ти самата не се харесваш , и другите няма да те харесат. Аз самата също съм пълна и с годините винаги съм била комплесирана заради това, но сегашният ми приятел ме харесва за това което съм, а не за това което не съм. А ако не се харесваш, все още си на 14-15 години, никага не е късно за промяна.

Ewok
07-25-2012, 17:25
Аз малко офтопик, но да кажа, че Violenza има лично, ако не и подскачат :д