PDA

View Full Version : Страдам от безсъния.Моля дайте съвеити!



skromno
07-25-2012, 00:21
От около месец насам не мога да спя като хората.Всяка вечер като си легна само се въртя в леглото в продължение на няколко часа(около 3/4) и не мога да заспя.Ежедневието ми е горе-доло еднообразно,но не мисля,че това е проблемът.Всеки ден ставам около 3/4 часа(следобед) и хапвам нещо.След това към 6/7 излизам с приятели за около 2/3 часа да играем баскетбол,а понякога и само да се поразтъпча.Като се прибера започвам да играя на комютъра до към 3/4 часа сутринта и си лягам.Знам,че не е много добре да правя така и затова последната седмица пробвах да си лягам по-рано и следователно да ставам по-рано,но това не реши проблема ми.Една вечер даже като се легнах(беше към 3:30) и пак не можех да саспя но се въртях в леглото до 7 сутринта-тогава майка ми се събуди и ми каза да отида до парка(който е доста близо до мястото където живея) и да побягам.Послушах я и ходих да бягам около два часа.Като се върнах даже бях още по-свеж.Само дето ме болеше главата от това,че не съм спал.Тогава майка ми ми даде някакви хомеопатични(btw тя е лекар) и заспах като бебе.
Не желая да пия лекарства всяка вечер преди да заспя,затова моля дайте ми някакви съвети.Сега си лягам къв 1/1 и нещо(заспивам към 3/4 часа) и спя до към 12/13 часа.

Chacho
07-25-2012, 00:32
Стани по-рано, ще издържиш един ден сънен и ще заспиш вечерта по-рано.

Аз, за да си оправя режима, 1 ден не спя и лягам направо другата вечер.

druzilla
07-25-2012, 02:59
И аз имам г/д същия проблем (все пак пиша това в 5 сутринта :D).Спи ми се страшно много,чувствам се супер изморена,но като легна само се въртя с часове.Ежедневието ми също е доста еднообразно,но съм забелязала,че в дните в които излизам за повече време - заспивам по-лесно.Просто бъди по-активен през деня и пробвай и съвета на Chacho.М/у другото чела съм,че безсънието може да е причинено от стрес.Може би има нещо,което подсъзнателно те тревожи? И все пак,ако майка ти е лекарка - мисля,че тя е по компетентна по въпроса от нас.

x7aZzy
07-25-2012, 06:17
Това не е безсъние, това е нарушение в цикличността на съня. Ти спиш от 4 до 13 ---> общо 8 часа. Напълно достатъчно, за да функционираш нормално. Просто се е разместил биологичният ритъм. Няма за какво да се притесняваш.
Аз например от месец вече лягам в 3 и ставам в 8, това са 5 часа сън. И пак е нормално. Още първия семестър учихме, че 4 часа сън са минимумът, за да си здрав. Нормалната продължителност при повечето хора е 8 часа.
Слушай Чачо.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 07:54
Прочети Безсъние на Стивън Кинг

kalpazanka
07-25-2012, 08:55
Компютърът и безделието са ти виновни.

BEaUty_girl
07-26-2012, 10:29
И аз съм така това е от жегата +42t

lubo_4yka
07-26-2012, 23:49
начи спиш пекалено много за това ежедневие.. ако да речем това става по учебно време ще си по уморен защото ше ставаш рано и ала бала.. но когато седиш на компа и излизаш да се размотаваш с приятели не се уморяваш толкова много особено умствено .. тей че моя съвет е да си намериш некво занимание и да лягаш по-късно .. аз например също ставам към 12 но лягам към 5,6 ..дори и по-късно

HollyGolightly
07-27-2012, 04:03
Ставай по-рано, какво е това ставане в 2-3 ти си проспиваш целият ден , и бъди по-активен през деня. Иморявай се повече, недей да киснеш толкова време пред компютъра

bloodyF
07-27-2012, 08:35
един ден си легни в 11, но гледай на предната вечер да не си спал изобщо
ще видиш колко бързо ще си оправиш режима

sweetycherry33
07-27-2012, 09:54
И аз имам такива нощи.Понякога всички ги имаме за съжаление.
Но да е всяка вечер ... не знам, по - добре ходи на лекар и ако искаш може да пробваш това - една вечер не си лягаш въбоще, както и деня след нея и после си лягаш в 22 или 23.Мисля, че може да ти помогне.