PDA

View Full Version : Искате ли да имате деца?



SisiStrange
07-25-2012, 10:20
Не веднага, разбира се. :) В последно време започнах прекалено често да засичам хора, които твърдо казват, че не искат никога. Попринцип, планирате ли един ден да имате деца? И какви са доводите ви?

babity
07-25-2012, 10:24
Разбира се, че искам. Не мисля, че това е смисълът с главно С на живота, ама е едно от нещата, които го осмислят. Хората, които не искат за мен са пълни самогъзници и егоисти.

TheBeliever
07-25-2012, 10:30
Не си се представям с дете. Не смятам, че бих била добра майка. Липсва ми всякакъв майчински инстинкт, нервите ми се опъват в присъствието на деца, нямам подход към тях. Не мога да си представя аз да бъда отговорна за живота, здравето и бъдещето на човешко същество.

Ако в бъдеще ми се промени нагласата може и друга песен да запея, но на сегашния акъл - не, не искам деца.

xoxi
07-25-2012, 10:43
Не знам.
Никога не съм си се представяла с дете. Не мисля, че ставам за добра майка.
Прекалено много се притеснявам и сигурно ще задушавам детето си с моето присъствие около него.
Около мен винаги има деца и виждам как с годините се изменя и отношението ми към тях, но непохватността и объркването си остават.
Преди избягвах около мен да има деца, защото се чувствах не на място. В последно време обаче се радвам на компанията им малко повече. Обаче не мога прекалено дълго да се занимавам с едно дете. Тичам по него, грижа се за него, но мине малко време и усещам нуждата да се освободя от отговорност и да помисля за себе си, да изляза някъде, без да мисля за него.
Да не говорим пък какво ще е това човече 24/7 да е с мен и аз да поемам пълна отговорност за него.
Котката ми като се разболее и аз се паникьосвам, а ако става въпрос за малко човече направо ще полудея.

Предполагам, че на тези години съм точно в периода, в който съм между ЗА и ПРОТИВ и е пълна каша в главата ми.
Истината е, че бих искала някой ден да имам дете, но при условие, че до мен има мъж, който има железни нерви и е готов да бъде до мен и детето, когато аз получа някой нервен срив. :D

Blab
07-25-2012, 10:47
искам, да.
искам да мога да си го позволя.
защо? защото имам прекрасни гени и вярвам, че мога да създам и отгледам смислен, плътен, ценен Човек, от най-изчезващия вид;

DisappointedDreamer
07-25-2012, 10:50
Искам, мда.
Разбирам се чудесно с малки дечица, и те много ме харесват. Обичам да се занимавам с тях, обичам да ги разсмивам, да се грижа за тях. Работила съм като детегледачка, обожавах тази работа. Вярвам, че ще се справя чудесно като майка.
Живея самостоятелно с брат ми на толкова години и се справям страхотно с всички домакински работи, както и с грижите около брат ми, така че вярвам че няма да имам никакви проблеми с отглеждането на няколко дребосъци.
Пък и страшно много искам близнаци - баща ми има сестра близначка, аз съм с брат близнак, иии страшно искам това да продължи и аз да си родя 1 двойка близнаци и да им се радвам страшно много.

jghgh
07-25-2012, 10:51
Тия, дето казват, че никога не искат деца, по-добре и да нямат според мен.
На кака ми една позната е така, жената гони 30-така и имам чувството, че мрази децата, обича само котки. Не е няква грозна и дебела и ми е много интересно защо има такъв начин на мислене. Категорично против деца е, мисли само за котки и за външния си вид, а, и да си намери тъпкач (по нейни думи). Е, такива хора защо да се размножават?

Аз искам деца, но като му дойде времето. Сякаш искам да е възможно най-изтеглено напред във времето. Моята майка ме е родила на 28 години, някъде там не е толкова фатално. Искам максимално да се осъществя, преди да се отдам на гледане на деца. Какво толкова, че няма да съм млада майка.

Anonyss
07-25-2012, 10:51
Вдигна си въшките ^^

Он топик: Все още съм млад и имам да уча. Мисля, че ще мога да се справя с децата, но кой ли знае. Докато не ми дойде на главата няма да разбера : ))

SisiStrange
07-25-2012, 10:53
Майка ми има една колежка... която е на 60 мисля и на времето не е искала деца никога. Сега само се оплаква, че няма такива и е сама. Много... тъжно звучи.

TheBeliever
07-25-2012, 10:56
Майка ми има една колежка... която е на 60 мисля и на времето не е искала деца никога. Сега само се оплаква, че няма такива и е сама. Много... тъжно звучи.

И аз познавам такива хора. Но те искат деца, не за да бъдат родители, а за да не са сами. А това, според мен, е грешно.

cyclops
07-25-2012, 10:57
Искам разбира се. Семейството е може би смисълът на живота ми. Искам да имам семейството, което не съм имала. Искам щастливо семейство с любящ мъж и повъзможност поне 2 дечица. Обичам детата, разбирам се чудесно с тях. Вярвам, че ще се справя. Няма нищо по-прекрасно от това да създадеш човешки живот и после да го отгледаш... плод на нашата любов. А той би бил прекрасен баща, в това съм сигурна!

Blab
07-25-2012, 10:58
някои от най-съществените хора, които познавам, нямат деца.
твърде много са променяли света и/или развивали(сег. прод.) себе си, а времето е отминало. жалко за света.
затова си умирам от кеф, когато млади интелектуални двойки създават и отглеждат поколения. раждат надежда за бъдеще.<3

DisappointedDreamer
07-25-2012, 10:58
И аз познавам такива хора. Но те не искат деца, за да бъдат родители, а за да не са сами. А това, според мен, е грешно.

Ъхъ, точно.
Децата трябва да са желани. Добре, бремеността в първия момент може да е изненада и непланувана, но ако двамата решат да задържат детенцето/децата трябва да са добре наясно с това, което искат и дали въобще желаят да го отгледат.

Sh@d0w
07-25-2012, 10:59
Искам деца и то поне две. Мисля че бихме се справили страхотно като родители, бихме могли да ги научим на много неща, да ги възпитаме да бъдат стойностни хора.

Иначе дали скоро или след време - това времето ще реши. Не мога да разбера хората, които не искат деца - те са най - голямата радост в живота на една двойка.

Taam
07-25-2012, 11:08
Искамм , даже най-много искам да си осиновя :)
Но в последно време това се оказа в голямо разминаване с плановете ми за артистична реализация.. и не съм много убедена, че ще мога да му дам грижите и вниманието, които заслужава. Надали ще имам много време за семейството си (и почти никакво време за самата себе си), но така или иначе- той животът ще си реши сам. Кога, колко,..

Hilary_
07-25-2012, 11:09
Искам разбира се, но още ми е рано за такава отговорност.
Преди това трябва да си подредя живота и да направя куп неща, които с деца - не бих могла да си позволя.

PullMeCloser
07-25-2012, 11:16
Искам. Дори момченце искам! След 7-8-9-10 годинки (:Д), когато си имам(е) стабилна работа и доходи и сме самостоятелни, обаче. Мисля, че бих била добра майка и определено бих могла да дам добро възпитание на децата си.

sashko705
07-25-2012, 11:17
Ъъ... не.. аз все още не съм свикнал с мисълта, че някой ден ще трябва да остарея и, че ще трябва да съм отговорен за някой друг, освен за себе си.. т'ва не е за мен.. Естествено ще си имам най-прекрасната жена, ама не си се представям с деца поне за сега..

DarkTemplar
07-25-2012, 11:29
Искам разбира се. В подходящия момент и с подходящия човек.

dimitar_ak
07-25-2012, 11:31
Истината е проста. Ако не отгледаш дете, значи просто паразитираш на този свят. Моите връстници вече имат по две. Аз го мисля, но май още не ми е дошло времето. Искам сегашната жена до мен да е майка на децата ми.

fenkaaa
07-25-2012, 11:45
Не си се представям с дете. Не смятам, че бих била добра майка. Липсва ми всякакъв майчински инстинкт, нервите ми се опъват в присъствието на деца, нямам подход към тях. Не мога да си представя аз да бъда отговорна за живота, здравето и бъдещето на човешко същество.

Ако в бъдеще ми се промени нагласата може и друга песен да запея, но на сегашния акъл - не, не искам деца.

Каквото и да ти липсва,то ще си дойде на мястото,след като видиш отрочето си на бял свят :) Тогава съвсем изведнъж то ще бъде най-важното в живота ти,а отговорността ще дойде от самосебеси :)

Аз лично бих искала да имам някой ден,надявам се в близките 3-4 години,ако съм все още със сегашния си приятел.Искам да оставя нещо след мен,да има нещо,за което ще живея и ще дам всичко за него,а именно за детето си (надявам се да е едно :D ) .. Живот и здраве пък ще видим,каквото дойде :)

TheBeliever
07-25-2012, 11:45
Истината е проста. Ако не отгледаш дете, значи просто паразитираш на този свят. Моите връстници вече имат по две. Аз го мисля, но май още не ми е дошло времето. Искам сегашната жена до мен да е майка на децата ми.

Предпочитам да бъда класифицирана като "паразит", пред това да пръкна на този свят нежелано дете, което най-вероятно няма да бъде щастливо с майка като мен, просто защото обществото смята за норма това, че всеки е длъжен да остави потомство.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 11:51
Можеш да допринесеш за света по-много по-различен начин от това само да родиш някое детенце.
Не смятам, че хората които не искат да имат деца са по-малко хора.

ShtrudeL
07-25-2012, 11:52
По принцип не обичам деца и не мога да ги търпя около мен. :о Казаха ми,че като ги заобичам тогава ще съм готова за мое. А аз вярвам, че ще обичам само моето и ще му се радвам и ще му се лигавя като за всички останали. :3
А относно това дали искам или не...
Не мога да си се представя като майка, сигурно с детето ми ще сме на един акъл хахаха, но и не искам да съм на 35+ и да съм самичкО без детенце сякаш...

dimitar_ak
07-25-2012, 12:07
Не е до обществото. Природата така функционира. Организъм започва живота си, създава поколение, след което умира за да освободи място за по-младия и евентуално еволюирал към по-добър.

jghgh
07-25-2012, 12:16
Е, какво значи паразитираш.
Не на всеки му е мисия да си създаде деца, но това не значи, че не съществува с някаква мисия.
На мен такива хора са ми много тъжни и изглеждат жалко, но ако това е пътя, който са избрали, нека си го следват.

TheBeliever
07-25-2012, 12:17
Значи съм грешка на природата. :lol:

SisiStrange
07-25-2012, 12:19
Е не се карайте де. :D То се знае, че всеки за себе си решава. Мен просто ми се щеше да чуя горе/долу по какви причини хората се отказват от идеята да имат деца. :)

angelss_love
07-25-2012, 12:20
Разбира се че искам.Това е едно от най-хубавите неща в живота.А децата толкова много ме радват.За мен хората които неискат да имат деца са безбожни изроди..

DisappointedDreamer
07-25-2012, 12:24
За мен хората които неискат да имат деца са безбожни изроди..

Моля?
Ти в ред ли си?
Ебаси тъпите изказвания.

Дай да разпънем такива хора на кръст, или да ги изгорим на кладата?

angelss_love
07-25-2012, 12:26
ДА в ред съм..Ама ти май не си.Защо да са тъпи изказванията ми.Какви хора са тия дето неискат да имат деца?Саможивници които мислят само за себе си..Бахти глупавите хора.....Като гледам ти май си един от тия

TheBeliever
07-25-2012, 12:26
Айдеее, вече съм и безбожен изрод. :lol:

Не е ли по-голяма изродщина да направиш дете, знаейки, че го обричаш на нещастие, примерно? Защо да имам дете като съм преценила, че няма да мога да му дам това, от което всяко едно детенце има нужда? Това не би ли ме направило по-безбожен изрод?

classy
07-25-2012, 12:27
Тия, дето казват, че никога не искат деца, по-добре и да нямат според мен.
На кака ми една позната е така, жената гони 30-така и имам чувството, че мрази децата, обича само котки. Не е няква грозна и дебела и ми е много интересно защо има такъв начин на мислене. Категорично против деца е, мисли само за котки и за външния си вид, а, и да си намери тъпкач (по нейни думи). Е, такива хора защо да се размножават?

Аз искам деца, но като му дойде времето. Сякаш искам да е възможно най-изтеглено напред във времето. Моята майка ме е родила на 28 години, някъде там не е толкова фатално. Искам максимално да се осъществя, преди да се отдам на гледане на деца. Какво толкова, че няма да съм млада майка.

На същото мнение съм. Искам деца (след време разбира се). Но искам преди това да съм развила себе си. Някъде към 27-28,за мен е хубава възраст.Съжалявам,че редактирам поста си,но искам да добавя нещо. Със сигурност искам повече от 2 деца. Някой сега може да ме нападне и да ми каже "Как ще се грижиш за тях,ти добре ли си" бла бла,знам,че в БГ рядко се срещат хора с над 2 деца,но аз живея в чужбина и тук да видиш хора с по 3-4 дечица (че даже и повече) си е съвсем нормално. :)

angelss_love
07-25-2012, 12:27
Ами направи така че да можеш да му дадеш всичко ;).Тези неща зависят от теб,не от мен..Като чета тъпият ти коментар и особенно тази част от него :
"Не е ли по-голяма изродщина да направиш дете, знаейки, че го обричаш на нещастие, примерно?" Ами дай тогава всички да умираме,щото сме обречени на нещастие????????

DisappointedDreamer
07-25-2012, 12:32
ДА в ред съм..Ама ти май не си.Защо да са тъпи изказванията ми.Какви хора са тия дето неискат да имат деца?Саможивници които мислят само за себе си..Бахти глупавите хора.....Като гледам ти май си един от тия

Ужасно си загубен/а.
Тъпи са изказванията ти. Какво? Ако примерно някои хора носят гуменки, а други не искат да носят гуменки, то тогава те са безбожни изроди? Чуваш ли се, бе?
Хората които не искат да имат деца са хора като всички останали, но с различни представи за тях и за света. Като не искат да имат деца, няма да имат деца и толкова. Ти не си никой/я че да ги съдиш и да им лепваш грозни епитети.
Точно хората като теб са безбожни изроди.
А, колкото до мен - аз искам да имам деца, но това не означава че трябва да обикалям, псувайки тези които са направили своя избор и не искат да притежават детенце.


Ами направи така че да можеш да му дадеш всичко ;).

Ми, като не иска да има дете? Това да не би да е закон и всички които не искат да имат деца трябва да бъдат обезлавени?

valdesbg
07-25-2012, 12:33
Аз дечица искам да имам. Близначета за предпочитане.

Инак мис плосък корем, вземи се скрий някъде с кифленските си изказвания. Не си уцелила темата и хората пред които да се правиш на интересна.

TheBeliever
07-25-2012, 12:35
Ами направи така че да можеш да му дадеш всичко ;).Тези неща завият от теб,не от мен..
Не говоря за материални неща, а за любов, търпение, внимание и т.н. Тези неща не се купуват и не се учат. Или ги носиш в себе си, или не.

Според мен ако не можеш да отгледаш едно дете както си му е редът, ако не можеш да му създадеш щастливо и безгрижно детство, ако не можеш да го накараш да се чувства желано и обичано, по-добре да не го създаваш. Аз съм преценила за себе си, че няма да мога да се справя с отглеждането на дете от емоционална и психическа гледна точка. Затова и не желая да имам дете. И според теб, това, че не искам да обричам едно дете на нещастието аз да съм му майка, ме прави изрод. Ами така да е.

angelss_love
07-25-2012, 12:37
Ужасно си загубен/а.
Тъпи са изказванията ти. Какво? Ако примерно някои хора носят гуменки, а други не искат да носят гуменки, то тогава те са безбожни изроди? Чуваш ли се, бе?
Хората които не искат да имат деца са хора като всички останали, но с различни представи за тях и за света. Като не искат да имат деца, няма да имат деца и толкова. Ти не си никой/я че да ги съдиш и да им лепваш грозни епитети.
Точно хората като теб са безбожни изроди.
А, колкото до мен - аз искам да имам деца, но това не означава че трябва да обикалям, псувайки тези които са направили своя избор и не искат да притежават детенце.



Ми, като не иска да има дете? Това да не би да е закон и всички които не искат да имат деца трябва да бъдат обезлавени?


Глупак.Недей много разсъждава.Първо не ми казвай каква съм аз и каква несъм.Щом съм преценила ще пиша каквото си искам.Всеки си има мнение.И моето мнение е такова..Да не съм казала за теб че си безбожен изрод бе смях?Имай си деца ама внимавай да не са такива уроди като теб ;)

Ewok
07-25-2012, 12:38
Преди не исках, но вече се замислям.
Смятам да е напълно планирано, след 27-28 и да е само едно и момиче (последните две не зависят от мен, но е хубаво да си мечтая :д)

Не исках, защото ще ми отнема цялото време, ще ме изтощава и общо взето свободният и егоистичен живот спира. Пък и като цяло не харесвам малки деца.
Но пък от друга страна ако вече съм постигнала и преживяла каквото искам, то това е естествената следваща стъпка и няма да е толкова страшно.
+ че искам да създам един мислещ и пълноценен човек повече за обществото
пък и смятам, че щом си е моето би трябвало да го харесвам :д

DisappointedDreamer
07-25-2012, 12:45
Глупак.Недей много разсъждава.Първо не ми казвай каква съм аз и каква несъм.Щом съм преценила ще пиша каквото си искам.Всеки си има мнение.И моето мнение е такова..Да не съм казала за теб че си безбожен изрод бе смях?Имай си деца ама внимавай да не са такива уроди като теб ;)

Женско съм.
И ти си невъзможната глупачка в случая, която не е способна да разсъждава правилно. Хич не завиждам на децата, които ще се пръкнат от теб.
Такава си - идиотка, която не знае какви хора съществуват, и най-важното не може да ги разбере. Тесногърда глупачка, която не вижда по-далеч от носа си и малките си цици. Няма да се учудя ако половината хора, които всеки ден срещаш странят от теб, поради издишването ти на врели и некипели нагоре и надолу.
Аз деца ще имам, да. И ще бъдат страхотни, възпитани, интилегентни и пълноценни хора с таланти и най-вече хора, притежаващи възможността да вникнат по-дълбоко в същността, изборите и личността на дадени хора, и therefore напълно да избягнат такива случаи, в които биха така жестокото унижили себе си и неправилно обидили всички останали. И тази заслуга ще бъде и тяхна, но най-вече моя и на баща им.

granger
07-25-2012, 12:47
Искам,3 искам...без претенции, сао да са живи и здрави,пък ще ги изгледаме :D

cyclops
07-25-2012, 12:49
Егати крайностите. Всеки има право да решава какво да прави с живота си. Това, че не създаваш поколение не означава, че не правиш други добри дела. Пък и както някой спомена по-горе, по-добре детето да е обичано и отглеждано, отколкото обратното...и да бъде изоставено в дом, например. Не знам какви са тези крайности, но определено са глупави. Най-тъпото е да правиш нещо, само заради общественото мнение.

scrooper
07-25-2012, 12:52
Искам. Създаването на семейство може да бъде един прекрасен етап от живота, а и е заложено в природата!

angelss_love
07-25-2012, 12:54
По-скоро аз не завиждам на теб и твоите бъдещи "изродчета".Ти пък голяма разбирачка се изкара да не би да разбираш всички хора?Много мразя хора като теб,които много знаят по тия скапани форуми.Нито си ме видяла нито нищо,без да видиш човека как знаеш че имам малки цици.Ясно ти си много завистлива.Дано децата ти не приличат на теб и бъдат по възпитани.А не да се заяждат по форумите с непознати хора.Тъй като съм по-умна от теб ще спра да пиша и няма да си тровя нервичките с такива мухли като теб.А ти ако искаш си счупи пръстчетата от писане ;) Приятен ден ти желая "умнице" ;) И се научи да пишеш "интилегентни' явно не си много "интилегентна".Пише се "интелигентен"...Хаха хубаво е,че има хора като теб да ме разсмиват :D

SisiStrange
07-25-2012, 12:58
angelss_love , ще те помоля най-любезно да не пишеш в темата ми повече. :) Ако си решила твърдо да довършваш този интелектуален спор, има опция за лични съобщения. :)

angelss_love
07-25-2012, 13:00
Нямаш проблеми сладурче ;) Айде лек ден

DisappointedDreamer
07-25-2012, 13:01
Не, не смея да твърдя че разбирам всички хора. Но поне се опитвам, преди да почна да ги съдя за щяло и нещяло.
Да, знам много, и като форума е скапан, какво по дяволите търсиш тук?
Ааа, да, много съм завистлива :lol: спокич, имам нещо повече от лисичи муцуни и набъбнали пъпчици.
Ох, да. Хората, които не споделят твоето мнение и с право те нападат словесно наистина не са възпитани. Страшна логика. Същата си като всички останали опърлени госпожички. Ох, същото може да кажа и за теб - кой ти дава правото да наричаш хората, които не искат да имат деца безбожни изроди? Това не говори ли зле за твоето възпитание? Айде, моля ти се гледай в своята паничка, защото аз много харесвам моята и не смятам скоро да я променям.
:lol: уау, и накрая доста се пооплеска.
Апф, няма да се занимавам с хора, които не умеят да виждат.
Адиос от менИ.

П.П. Извинявай че така се разгорещих, Сиси.

LazarBg
07-25-2012, 13:10
Аз пък искам момиче и момче ноо, в бъдеще разбира се.. :)

Supermassive____
07-25-2012, 13:12
Цитат от един стар филм: "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш." ;)

TheBeliever
07-25-2012, 13:19
Интересно как като кажеш, че не искаш да си шофьор, защото ти липсват нужните качества, те поздравяват за трезвата преценка, а когато кажеш, че не искаш да си родител, защото ти липсват нужните качества, те изкарват изрод, неизпълняващ дълга си към природата.

sashko705
07-25-2012, 13:23
Разбира се че искам.Това е едно от най-хубавите неща в живота.А децата толкова много ме радват.За мен хората които неискат да имат деца са безбожни изроди..

Mри изчадие ограничено.. по-добре не създавай деца, ако ше са като тебе..

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m68jthbNM21rs42kqo1_500.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m68jthbNM21rs42kqo2_500.gif LOL

Wednesday666
07-25-2012, 13:27
ДА в ред съм..Ама ти май не си.Защо да са тъпи изказванията ми.Какви хора са тия дето неискат да имат деца?Саможивници които мислят само за себе си..Бахти глупавите хора.....Като гледам ти май си един от тия

И аз съм такава значи. Какво ти дава право точно на теб да лепваш такива етикети на хората? Аз не мисля само за себе си, мисля какво ще мога да дам на едно дете. Може да си променя мнението след 10 години, но сега така мисля. Дай да умирам сега. Доста плоско разсъждаваш.

bilqnavod
07-25-2012, 13:28
Да, разбира се! :)

babity
07-25-2012, 13:39
Може да си променя мнението след 10 години...

Т'ва е ключовия момент. Казвам го като човек, който не харесва малки деца и не се разбира с тях.

Не ми е за цел да създавам спорове, ама ми е супер смешно като почнете с тези изказвания как сте дошли с мисия на тоя свят и блаблаблаблабла. Половината от вас дори ремонт на собствено жилище няма да успеят да направят за един живот време, та да си въобразявате, че точно вие с нещо ще промените света или въобще ще допринесете.

Също много култово беше пророчеството на Дриймърката за това какви ще са децата и. Ако вижаш нещо в бъдещето и за моите деца, обади че ми е интересно. :D

Wednesday666
07-25-2012, 13:47
Т'ва е ключовия момент. Казвам го като човек, който не харесва малки деца и не се разбира с тях.


Значи не съм само аз :). Нищо, сега ще дойде онази мацка, яхнала метлата, да ни каже какви безбожни изроди сме 8-)

LadyDi
07-25-2012, 13:51
Ей какво хубаво скандалче сте си заформили тука :lol:
Деца трябва да се правят. Но трябва да се правят от хора, които са готови (и искат) да поемат отговорността за друго същество. Известен брой години едно човече ще зависи изцяло от теб.
Но когато чувстваш, че не можеш да се погрижиш за дете, по-добре да не правиш. Или чакай докато ти дойде музата, или се стискай цял живот.
Хората, които не искат да имат деца не са безбожни... кво беше там. Те просто са направили съзнателния избор да не оставят след себе си нещо недовършено. И имат реална преценка за това, че са неспособни да го отгледат.

Аз за себе си искам деца. Не защото това е смисъла на живота ми, а защото ще ми е хубаво да се грижа и за някой друг за разнообразие. Единственият ми страх е да не се проваля като родител. Но това си зависи от мен, нали така?

Violenza
07-25-2012, 14:14
Не вярвах, че може да има толкова малоумен спор.


Обожавам децата, най-чистите създания са. Много искам да си имам поне двечки. Сега все още се чувствам млада и неподготвена за деца, а и не съм намерила "Мъжът", но намеря ли го, ще съм най-щастливата майка.

Annabeth
07-25-2012, 14:22
Със сегашното си мислене не искам деца. Попринцип не ми идва отвътре общуването с тях, изнервям се, не знам какво да правя, а особено като почнат да се лигавят ми иде да им изшия един як и да си скрият фасона. Още от малка съм така 8-) . Не че не се занимавам с деца, имам малък брат, както и по-малки братовчеди и често ми се налага да ги гледам и го правя, но не ми носи ама никакво удоволствие. Като гледам приятелките ми как се прехласват по разни дечурлига на улицата, ми не мога така, не го разбирам. Може би частта с майчинските инстинкти ми куца.
Е не знам как ще мисля след 10 години, надявам се да съм се променила, тогава бих искала дете. Но такава каквато съм сега, не мисля, че бих била добра майка. Мога да се грижа за дете, но любов и отдаденост, не мога да му дам. Не виждам защо някои тръгват да съдят хората, които не искат деца. Нима е по-добре да родиш дете и да не му дадеш любов и да бъде нещастно? В крайна сметка всеки си прави своя избор, защо трябва да бъде "изрод", ако не иска. На това му казвам ограничено мислене. Иначе по отношение на децата мисля, че имам напредък. :D Доскоро не можех да ги понасям изобщо, а сега нямам проблем да остана с тях известно време, което пак не е достатъчно, но времето ще си покаже.

LadyDi
07-25-2012, 15:36
Попринцип не ми идва отвътре общуването с тях, изнервям се, не знам какво да правя, а особено като почнат да се лигавят ми иде да им изшия един як и да си скрият фасона. Още малка съм така 8-) .
Бе и аз съм така, ама нали знаеш, че на мама гарджето винаги е най-хубавото, умното, сладкото, несополивото и нелигавото? ;)

Amore-Mio*
07-25-2012, 15:52
Искам , разбира се.
Първо , че това дете или деца ще са част от мен и него, и от нашата любов. Второто, което е ще ни дарява с щастие и смисъл на живот, по - голямо желание за нещата. Като цяло не виждам нищо лошо в това да имаш дете, стига да има подходяща среда за неговото развитие, доходи и всичко, за да е добре това дете.

marilyn
07-25-2012, 17:05
Не веднага, разбира се. :) В последно време започнах прекалено често да засичам хора, които твърдо казват, че не искат никога. Попринцип, планирате ли един ден да имате деца? И какви са доводите ви?

И аз не искам деца. Не само на тези години (19) да раждам, ами принципно. Това не е за мен, не си се представям като майка, имам други приоритети в живота. Някак си... нямам потребност от това да имам деца, нямам желание, не си представям живота си като майка. Искам да уча, после да работя, да се развивам, да пътувам много... като цяло плановете ми за бъдеще не включват бременности и семейство. А друг аспект на нещата е и отвращението ми от самата бременност. Не бих си го причинила на тялото.
А някой ден ако си променя мнението и реша, че искам да имам наследник, бих осиновила детенце. За мен това е много по-благородна и зряла постъпка.

Glamour92
07-25-2012, 18:30
Искам и знам,че ще бъда добър родител,но на не повече от 1 дете.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 19:28
Тая демокрация масово промива мозъците на хората,ей...Гледате псевдоамерикански филми,дето някви изкуствени и фалшиви образи драматизират,че не можели да бъдат родители,това не било за тях,не се справяли с деца,имали други приоритети и пр.ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!Срам ме е да чета как някой поставя ПОСЛОВИЧНИЯ СИ ЕГОИЗЪМ пред това да отгледа живо същество,негова плът и кръв,да предаде у него частица у себе си.Че за какво ще са ви всичките кариери,почивки,пътувания и пари,като няма да има на кого да ги оставите и с кого да споделите щастието си?Как ще се почувствате като видите,че хората около вас дават пример на други хора,разпространяват у тях добродетели като вашите и са щастливи И с кариера,И С ДЕЦА.А какво имате вие?Безразборни връзки,удовлетворяващи сексуалния ви нагон,прилична банкова сметка и купища снимки от екскурзии,които гледате сами или показвате на женените си приятели с деца?ЖАЛКО Е.Майчинският инстинкт не е нещо,което имаш по рождение.Той се придобива.Няма как да видиш как ти подават живо същество,което е част от теб,и да не ти трепне нещо в душичката.Виждайки как това парче месо(малко груб израз) има нужда от теб,за да оцелее,да се развива,няма как да останеш безучастен.Значи можете да се правите на големите примерни половинки,да се хвалите наляво-надясно колко се обичате и каква прекрасна връзка имате,но не можете да стигнете до обичайния развой на тези отношения-ДЕТЕТО.Какво по-хубаво от това да имаш всички неща в кариерен и личен план,да виждаш плода на любовта си с любимия човек?Защо смятате,че отглеждането на дете непременно е бреме?Ако и вашите родители мислеха така,сега нямаше да съществувате.Липсата на деца ви се струва идеалният вариант докато сте по-млади,ама като минете 40-те и видите как обкръжението ви е порастило децата си и се гордее с постиженията им,ще съжалите,че навремето сте избрали себичния си егоизъм пред това да бъдеш щастлива майка,която да предаде опита и качествата си на някой друг,вместо да им се възхищава сама и като стане на 60-70 да се чуди защо бабите пред блока се гордеят с внуците си,а тя стои и гледа безучастно отстрани...Запомнете,че щастливият човек е НЕ този с материалното,което минава и заминава,а този,който оставя нещо след себе си и дарява живот!!!Дано не е твърде късно,когато ви дойде акълът в главата и го осъзнаете...

ПС:Предполагам,че мнението ми по темата ЯСНО се подразбра :D

LadyDi
07-25-2012, 19:38
^ Прекалено даже. Набъкала си го с главни букви. За съжаление си много далеч от истината, обаче.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 19:42
Интересно как като кажеш, че не искаш да си шофьор, защото ти липсват нужните качества, те поздравяват за трезвата преценка, а когато кажеш, че не искаш да си родител, защото ти липсват нужните качества, те изкарват изрод, неизпълняващ дълга си към природата.

Напротив.Аз също нямам вродените качества за шофьор,не ми идва да преценям разстояние и габарити на колата,бързо да реагирам на ситуации и пр.Приятелят ми може,сякаш му идва отвътре.Карам отскоро,имам ЖЕЛАНИЕ и МОТИВАЦИЯ да се науча и вече имам доста голям напредък,карам много прилично и това само за няколко месеца.След няколко годинки съм сигурна,че ще бъда и по-добър шофьор от него и баща ми.Искам да кажа,че не всичко,за което си мислиш,че ще е еди-как си,защото не ти е вродено еди-какво си,става така.Не можеш да кажеш каква майка ще си,при положение,че не си имала деца.Да,сега ще ме нападнете с приказки от рода на "Защо трябва да създавам дете,за да се убедя,че съм права и то да е нещастно цял живот?".На това предварително отгпварям с една мъдра философска мисъл "УСПЕЛИЯТ ЧОВЕК Е СЪМНЯВАЩИЯТ СЕ ЧОВЕК! " Ако мислиш,че знаеш и можеш всичко,значи нещо не ти е наред...

ForzaFelipe
07-25-2012, 19:48
Искам,даже повече от 1,важното е само да се уредя така че да мога да си позволя с жена ми да ги гледам добре.

GreenFairy
07-25-2012, 19:49
Искам деца в един хубав момент в бъдещето. Смятам, че ми е вродено от природата още като съм се родила като момиче. Смятам, че до 6-7 години ще порастна достатъчно за да мога да възпитам и отгедам детето си по най-добрият според мен начин. За моите 20 години е рано за деца, но съм твърдо решена, че ако случайно нещо стане (въпреки хапчетата) няма да го махам, ако не друго знам, че семейството ми винаги ще е зад мен и ще ме подкрепя. :)

DisappointedDreamer
07-25-2012, 19:50
Ох, русокоске, далееееееч си от истината.
Дори няма смисъл да ти обяснявам къде бъркаш.

Изморих се.


Срам ме е да чета как някой поставя ПОСЛОВИЧНИЯ СИ ЕГОИЗЪМ пред това да отгледа живо същество

И напротив. Потребителите които заявиха, че не искат деца не поставят себе си на първо място. Те поставят първо чувствата и нуждите на детето. Знаят че не могат да му осигурят това от което едно дете се нуждае и следователно просто не искат да го раждат.
Хора различни, с различни желания/мечти/цели/нужди. За някого пълноценен и щастлив живот означава безразборните връзки, задоволен сексуален нагон и пътуване из света, както ти самата се изрази. За други, като теб, това не е от голямо значение - ти търсиш нещо по традиционно и сериозно, и те блазни идеята да си отгледаш детенце.
Нито едното, нито другото може да се нарече егоизъм. Просто имате различни представи за света, живота си и как искате да го изживеете. Нито в едното, нито в другото има нещо лошо.

xXxPETYAxXx
07-25-2012, 19:54
Не съм ви чела всички коментари, но нямаше как да не забележа скандала :D
Толкова са заядливи някои хора, много жалко, че на фона на тази тема пак намират за какво да се плюят едни други.
Темата е за личен отговор - споделяне на личното мнение, а не неговото НАЛАГАНЕ и ОБИДИ спрямо всеки със собствено мнение!
Аз за момента не искам деца - рано ми е още. Но това не значи, че не искам никога да нямам! Когато му дойде времето.

LadyDi
07-25-2012, 19:55
Понеже България е пълна с неегоистични хора, дето създават поколение без да мислят... затова сиропиталищата са пълни с деца. И да не ме контрирате сега с това, че са цигани. Щото по логиката на Русокоската, циганите излизат най-несебичните и себераздаващи се. Понеже се множат.

Goddess
07-25-2012, 20:07
Принципно не се радвам на чужди деца, много рядко. Изнервям се, дразнят ме ако са по-продължително време около мен, но понякога са ми сладки. Обожавам си малката братовчедка, но и с нея не мога да се занимавам кой знае колко. Въпреки всичко искам дете, разбира се. Сигурна съм, че ще съм добра майка и ще си го гледам както трябва, просто като си е мое е съвсем друго. Не разбирам хората, които казват, че никога не искат деца...нали сме на този свят, за да оставим нещо след себе си, а именно - поколение. И няма по-жалка картинка от саможиви хора..остарели и самотни.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:09
нали сме на този свят, за да оставим нещо след себе си, а именно - поколение. И няма по-жалка картинка от саможиви хора..остарели и самотни.

Можеш да оставиш на този свят много други, по-различни неща от едното поколение.
Колкото за последното - въобще не знаеш какво са преживели тези хора и дали те са/били щастливи.
Така че не мисля, че е правилно да бъдат наричани жалка картинка.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 20:12
по логиката на Русокоската, циганите излизат най-несебичните и себераздаващи се. Понеже се множат.

Явно съм ви жегнала по някакъв начин,щом започнахте и думите да ми изопачавате :) Щастлива съм,че е имало ефект от думите ми.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:14
Не ти изопачаваме думите, просто дрънкаш глупости.

LadyDi
07-25-2012, 20:15
Не си ни жегнала. Просто си твърде крайна в изказванията си.
А и, generally, не си права. Но не само ти грешиш в темата.
И не виждам как изопачавам думите ти :) Аз просто ги ползвам в защита на една теза.

valdesbg
07-25-2012, 20:16
Блонди, не ме карай да се смея докато пия течности.. моля.

Шофирането и отглеждането на дете са две коренно различни неща. Шофирането е като карането на колело, то е способност, която можеш да научиш. Като плуването. Докато отглеждането на дете изобщо не е способност а начин на мислене. Не можеш да се научиш да отглеждаш деца. Щото детето не е телефон или телевизор, придружен с книжка с инструкции. Ако беше така.. ехеее колко по лесно щеше да е. Отглеждането на дете може да се сравни с изследване на непозната територия. Това първо.

Недей да излизаш с евтините плоски клишета за парчето месо и бабите на 70. Всички знаем че пушенето е вредно, наркотиците водят до зависимост и алкохола причинява цироза, и все пак това са основни бичове на нашето време. Заучените оправдания и клишета просто няма да подействат на мислещите. Както казах по горе - отглеждането на дете пряко зависи от начина на мислене. Отглеждането на дете е много повече от себераздаване и споделяне. Може би тази ти розова представа предопределя и начина ти на мислене. Ще ти дам един пример - аз не обичам малки топчести пухести животинки. Нищо не трепва у мен при вида на зайче, мишле, бебе коте или малко кученце. Нищичко. Дай ми една тарантула, змия, гущер, бръмбар хлебарка от пеещите или нещо от рода и съм твой до гроб, мило и драго ще дам гадинките да си живеят нормално. Айде ся.. какво ми има че бащинския ми инстинкт не се включва при вида на малко беззащитно животинче? Егоцентрик ли съм?

Отглеждането на едно дете е начин на живот. Не всички хора могат/искат да споделят с другите. Което не ги прави задължително лоши. Щото нали.. няма как всички да са ни възпитали еднакво. Егоизъм би било да имаш фабрика за хляб и да не даваш на другите. Ако имаш малка фурничка обаче, да не споделяш хляб с другите би било нормално.

А и това със съмняващия се човек е огромна глупост. Още не ме е издразнило достатъчно за да ти кажа защо. Желанието е необходимо, но не и достатъчно условие за да направиш нещо. В противен случай костенурките щяха да летят, а рибите да ходят по земята.

Goddess
07-25-2012, 20:17
Можеш да оставиш на този свят много други, по-различни неща от едното поколение.
Колкото за последното - въобще не знаеш какво са преживели тези хора и дали те са/били щастливи.
Така че не мисля, че е правилно да бъдат наричани жалка картинка.

Не се сещам за "много други" неща, които да са по-значими (според мен). Освен ако не е някакво откритие, в помощ на човечеството. Лекарство за смъртоносна болест, някакво изобретение и подобни. Но рода си е род.
Не знам дали са щастливи и не ме интересува, защото знам, че аз не бих била на тяхно място. Всеки си има право на избор, някои може да са си добре, други да съжаляват. Не случайно точно такива саможиви хора са озлобени като цяло и не могат да общуват и съжителстват нормално с други. Ми жалко е. Не го казвам в обидния смисъл.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 20:17
Темата е за личен отговор - споделяне на личното мнение, а не неговото НАЛАГАНЕ и ОБИДИ спрямо всеки със собствено мнение!


Намирисва ми,че И към мен беше насочен тоя пост :D Аз каквото имах да кажа,го казах.Да,изразявам се по-емоционално,но не целя да наложа мнение.Щом си взел решение на зрели години,трудно ще го промениш.Изказах мнение,пък ако то разубеди някого,добре е дошло.Нали това е смисълът да изкажеш мнение-намираш или съмишленици,или противници.А най-добре е да намериш хора,които да се замислят над казаното от теб и да извлекат от него положителното за себе си. :)

valdesbg
07-25-2012, 20:20
Блонди, форума не е за да изкажеш мнение. Форума е за да представиш и защитиш позиция. И най-важното да знаеш защо го правиш.

Мнение се изразява на по бира.

LadyDi
07-25-2012, 20:20
Не случайно точно такива саможиви хора са озлобени като цяло и не могат да общуват и съжителстват нормално с други. Ми жалко е. Не го казвам в обидния смисъл.
Душата, айде, моля ти се и ти ли подхвана тази песен. Да не искаш да имаш дете не значи, че си саможив и не можеш да съжителстваш нормално с други хора.
Моля ви, не се излагайте.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:21
(според мен).

точно, според теб ^^
Ии, хубу, ти не би била щастлива на тяхно място, но те са щастливи в своите обувки, и ти как ги наричаш им е през оная работа, нали се сещаш?
иии, не съм съгласна че всички самотни старци, нежелаещи едно време дечица са озлобени същества,
има и хора с деца, които са също толкова озлобени и саможиви

но както и да е,
разни хора, разни идеали



Моля ви, не се излагайте.

Наистина.

DNJ
07-25-2012, 20:28
Не си се представям с дете. Не смятам, че бих била добра майка. Липсва ми всякакъв майчински инстинкт, нервите ми се опъват в присъствието на деца, нямам подход към тях. Не мога да си представя аз да бъда отговорна за живота, здравето и бъдещето на човешко същество.

Ако в бъдеще ми се промени нагласата може и друга песен да запея, но на сегашния акъл - не, не искам деца.

TheBeliever, само да започна с това, че абсолютно мога да те разбера и нито искам да те осъждам, нито нищо. Когато прочетох първото ти мнение, а именно цитираното, ми напомни за много близка моя приятелка, с която бяхме в един клас в гимназията. Тя имаше същите възгледи като теб, ако не и по - крайни. Аз по - нервно и нетърпеливо същество от нея не познавам, колкото и да я обичам. Преди да се омъжи беше със сегашния си съпруг около 2 години и забременя. Както и да е...роди детенцето си и когато отидох на погачата тя ми сподели, че не може да повярва, че това е тя. Още си спомням думите и - " Аз едва изтърпявам човек до себе си и не мога да повярвам, че когато Митко (бебето) ме буди по 5 -6 пъти през нощта не изпитвам грам нервност, а напротив." Това, което написах не е с цел да ти кажа иносказателно, че ако забременееш нещата ще се променят, просто исках да ти го споделя, защото много ми напомняш на нея :)
Иначе, аз за себе си мога да кажа, че много искам деца...работя с деца и ги обожавам, колкото и трудно да е понякога. Това за мен е много голяма мечта и се надявам да мога един ден безпроблемно да забременея и да родя едно съкровище.

Goddess
07-25-2012, 20:33
Ничий избор не осъждам, просто казах, че не го разбирам и не се и опитвам. Така мисля аз. Не сме в съдебна зала, за да ми опонирате кой-какво. Има хора и хора, при всеки случая е различен. А под саможиви нямах предвид липсата само на деца, ами на близки като цяло. И не съм казала, че всички такива са озлобени, но повечето, с които поне аз съм се сблъсквала. Аз така ги виждам нещата и знам, че искам да създам поколение. Хората, които не искат деца, изборът им също е за уважение, защото поне преценяват, че няма да могат да се справят с отглеждането и възпитанието и не раждат, за да ги захвърлят после в сиропиталища или пък да ги задържат, но да нехаят за живота и възпитанието им и да стават крадци, убийци и всякакви утайки. В такива случаи, по-добре наистина да не се създава поколение. Просто познавам хора, които вече и да искат, няма как да имат деца и съжаляват, че навремето не са създали.

xXxPETYAxXx
07-25-2012, 20:34
Блонди, форума не е за да изкажеш мнение. Форума е за да представиш и защитиш позиция. И най-важното да знаеш защо го правиш.

Мнение се изразява на по бира.

Можеш да си защитиш мнението без да обиждаш другите. И не русокоске, оная мацка дето беше се заяла с ДД ме подразни. Изроди били не знам си к'во... Всеки си решава за него си дали иска или не да има дете.

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:36
Можеш да си защитиш мнението без да обиждаш другите. И не русокоске, оная мацка дето беше се заяла с ДД ме подразни. Изроди били не знам си к'во... Всеки си решава за него си дали иска или не да има дете.

Валдес никой не е обидил.

Йоанке, това че не се опитваш да разбереш тези хора говори лошо за теб
иии сега пееш друга песен ^^
както и да е

draid
07-25-2012, 20:37
Мдаа, че то какъв е смисъла от живота иначе... Ако е писано, ще се радвам много да имам :)

wopbabalubop_
07-25-2012, 20:42
Искам и то много! Искам да си осиновя едно детенце, може би негърче хихихи.. Обичам адски много хлапетата!

Goddess
07-25-2012, 20:43
Валдес никой не е обидил.

Йоанке, това че не се опитваш да разбереш тези хора говори лошо за теб
иии сега пееш друга песен ^^
както и да е

А защо ми е да ги разбирам ? Пак казвам, не ги съдя. Изборът си е техен. Те пък вероятно не разбират мен, но какъв е проблема ? Пак казвам, че има хора и хора. Абсолютно не ме интересува дали комшийката Петра иска или не иска деца. Пак ще я поздравявам, пак бих седнала на една маса с нея ако е пич. Не държа на всяка цена да разбирам някого, след като си е за него и мен не ме касае лично. И песента си е същата, просто е страшно относително.

xXxPETYAxXx
07-25-2012, 20:45
Валдес никой не е обидил.


Нямах предвид, че той е обидил някого... ама някой по-рано каза, че хората, които не искали деца били изроди или нещо от сорта. И аз твърдо бях против до преди около година-ненавиждах да съм в компания на деца, е какво аз съм "бивш изрод" ли. Не мисля, че е така. Всеки си има глава на раменете.

valdesbg
07-25-2012, 20:45
Петя... може, ама не е задължително винаги.

Йо - ако не искаш да разбираш някого изобщо не го коментирай и не изказвай никакви оценки по негов адрес. И не питай защо.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 20:46
1. Не можеш да се научиш да отглеждаш деца.

2. ...аз не обичам малки топчести пухести животинки. Нищо не трепва у мен при вида на зайче, мишле, бебе коте или малко кученце. Нищичко. Дай ми една тарантула, змия, гущер, бръмбар хлебарка от пеещите или нещо от рода и съм твой до гроб, мило и драго ще дам гадинките да си живеят нормално. Айде ся.. какво ми има че бащинския ми инстинкт не се включва при вида на малко беззащитно животинче? Егоцентрик ли съм?

3. Не всички хора могат/искат да споделят с другите. Което не ги прави задължително лоши.

4. няма как всички да са ни възпитали еднакво.

5.А и това със съмняващия се човек е огромна глупост. Още не ме е издразнило достатъчно за да ти кажа защо.

6. Желанието е необходимо, но не и достатъчно условие за да направиш нещо. В противен случай костенурките щяха да летят, а рибите да ходят по земята.


1.Можеш,стига например да имаш ПОДХОДЯЩИЯ човек до себе си.Ако толкова много го обичаш и виждаш как очите му грейват като види чуждо дете,дали няма да се замислиш?Дали няма да си кажеш,че щом любовта ви е толкова силна,щом сте едно цяло и споделяте всичко,това няма да е достатъчна предпоставка,за да направите такава важна стъпка,знаейки,че половинката ви ще бъде до вас и ще ви помага във всичко?

2.Чудесно.Вероятно,докато детето ти е бебе няма да си толкова привързан към него,но като поотрасне и започнете да контактувате като човек с човек така да се каже,няма да се откъсваш от него.Наречи го предчувствие ;)

3.Следващия път като тези хора идат,за да си поприказват с някоя приятелка,съседка,роднина и т.н,нека си кажат,че "не всеки може да споделя с другите".Каквото повикало,такова се обадило.

4.Не е нужно мама и тати да те накарат да отгледаш или не дете.Това е пълна глупост!!!

5.Това няма да го коментирам,че няма толкова общо с темата...

6.Това го кажи на фрийрънъри и баскетболисти в инвалидни колички,писатели без ръце,танцьори с липсващи крайници или увреден слух и т.н... Защото надали са имали кой знае каква мотивация,за да го направят.

ПС:Не искам да обиждам никого,не отричам хората,които не искат деца и не ги мразя.Просто не съм ги разбирала преди,не ги разбирам и сега и няма и за в бъдеще да ги разбера.../изказвам и защитавам мнение и позиция/

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:46
Йоанке,

Защото ще избегнеш такива прости изказвания по форумите ---> няма да се излагаш
Да, не те интересува дали комшийката Петра иска или не иска деца, и да би седнала с нея на една маса, докато междувременно я наричаш саможив, озлобен човек. Това не говорили за лицемерие?
захапаха те и ти веднага запя друга песен
ама както и да е

LadyDi
07-25-2012, 20:49
1.Можеш,стига например да имаш ПОДХОДЯЩИЯ човек до себе си.Ако толкова много го обичаш и виждаш как очите му грейват като види чуждо дете,дали няма да се замислиш?Дали няма да си кажеш,че щом любовта ви е толкова силна,щом сте едно цяло и споделяте всичко,това няма да е достатъчна предпоставка,за да направите такава важна стъпка,знаейки,че половинката ви ще бъде до вас и ще ви помага във всичко?

2.Чудесно.Вероятно,докато детето ти е бебе няма да си толкова привързан към него,но като поотрасне и започнете да контактувате като човек с човек така да се каже,няма да се откъсваш от него.Наречи го предчувствие ;)

3.Следващия път като тези хора идат,за да си поприказват с някоя приятелка,съседка,роднина и т.н,нека си кажат,че "не всеки може да споделя с другите".Каквото повикало,такова се обадило.

4.Не е нужно мама и тати да те накарат да отгледаш или не дете.Това е пълна глупост!!!

5.Това няма да го коментирам,че няма толкова общо с темата...

6.Това го кажи на фрийрънъри и баскетболисти в инвалидни колички,писатели без ръце,танцьори с липсващи крайници или увреден слух и т.н...
http://bigbeatradio.com/static/emoticons/facepalm.gif

babity
07-25-2012, 20:53
Стига съска, кукло. Не можете да не фамилиарничите двамината, ама ако мислиш, че това много ти подсилва тезите... просто да те уведомя, че не е така. К'во лицемерие, аз ако трябва да съм коректна с всеки, с който сядам на една маса... къде ще ми излезе сметката от тоя живот? А това, че не разбирам/споделям нечие мнение не значи, че не можем да сме близки. Най - добрата ми приятелка също твърди, че не иска деца, но ние сме най - добри пяители.

Chacho
07-25-2012, 20:53
1.Можеш,стига например да имаш ПОДХОДЯЩИЯ човек до себе си.Ако толкова много го обичаш и виждаш как очите му грейват като види чуждо дете,дали няма да се замислиш?Дали няма да си кажеш,че щом любовта ви е толкова силна,щом сте едно цяло и споделяте всичко,това няма да е достатъчна предпоставка,за да направите такава важна стъпка,знаейки,че половинката ви ще бъде до вас и ще ви помага във всичко?

2.Чудесно.Вероятно,докато детето ти е бебе няма да си толкова привързан към него,но като поотрасне и започнете да контактувате като човек с човек така да се каже,няма да се откъсваш от него.Наречи го предчувствие ;)

3.Следващия път като тези хора идат,за да си поприказват с някоя приятелка,съседка,роднина и т.н,нека си кажат,че "не всеки може да споделя с другите".Каквото повикало,такова се обадило.

4.Не е нужно мама и тати да те накарат да отгледаш или не дете.Това е пълна глупост!!!

5.Това няма да го коментирам,че няма толкова общо с темата...

6.Това го кажи на фрийрънъри и баскетболисти в инвалидни колички,писатели без ръце,танцьори с липсващи крайници или увреден слух и т.н...

Ъъъъъ. Таковааа.. Ъъъ.. Без думи съм.

Goddess
07-25-2012, 20:54
Петя... може, ама не е задължително винаги.

Йо - ако не искаш да разбираш някого изобщо не го коментирай и не изказвай никакви оценки по негов адрес. И не питай защо.

Мисълта ми беше, че всеки си решава сам за себе си и независимо кой-кого (не) резбира, на никого не оказва влияние. И не толкова, че не мога да разбера някого, колкото, че не мога да приема дадено нещо за себе си (но пък не е и нужно), просто защото се опитвам да се поставям и в чуждата позиция. Та затова коментирам и оценявам от моята си камбанария, за да върви някаква дискусия. Това не значи, че моите коментари и оценки имат някаква тежест, както и на когото и да било друг тук.


Йоанке,

Защото ще избегнеш такива прости изказвания по форумите ---> няма да се излагаш
Да, не те интересува дали комшийката Петра иска или не иска деца, и да би седнала с нея на една маса, докато междувременно я наричаш саможив, озлобен човек. Това не говорили за лицемерие?
захапаха те и ти веднага запя друга песен
ама както и да е

Ама вие сте тези, които не знаят за какво спорят всъщност.
Казах, "ако е пич"! И това за саможивия, озлобен човек никъде не съм го обобщила за всички. Може пък да са си щастливи, да. Ма може и да не са. Кой ме е захапал и коя ми е другата песен в случая, че така и не разбрах ? Продължавам да си държа на мнението, просто с всеки следващ коментар, се захваща нещо все по-частно и относително "ако, ако..ако". Еми да, случаи - много, хора - различни, аз просто казах какво мисля в най-общ смисъл. Ако тръгнем да анализираме всеки човек какво може да е преживял и на какво може да се дължи изборът му....и ние ще си останем саможиви тука. :D

DisappointedDreamer
07-25-2012, 20:56
http://bigbeatradio.com/static/emoticons/facepalm.gif

това и
смея да твърдя че валдес ще бъде страхотен баща, привързан към детето си дори когато е малко.

Ellyinka
07-25-2012, 20:56
искам много.. :) това е една от мечтите ми и осмисля бъдещето ми

valdesbg
07-25-2012, 20:58
Блонди, свали си розовите очила моля те. Любов, любов ама си има и принципи, които другия би трябвало да уважава и зачита ако иска да се отнасят по същия начин с него и да са заедно с половинката си. Може и да не се съгласява с тях. В къщи куче НЯМА да влезе ако ще развод да последва от това. Примерно.

Между компромис и погазване на себе си има разлика. Може би ти не я осъзнаваш.

Вероятностите са хубаво нещо. Продължавай да разсъждаваш, не ми пречиш.

Тва не го разбрах със съседките?

Не е нужно да те карат, те полагат основите на това какво ще станеш в бъдеще. Искаш или не ти си това което си благодарение на родителите си. Дали заради тях или въпреки тях.. е отделна тема.

Ще им го кажа. Ако се замислиш малко... всичките които изброи зависят от един или друг уред и/или труда на някой. Сами нищо не са постигнали освен да си култивират желание.

Йо, между разбирам и приемам има разстояние колкото от тук до луната.

ДД, мерси!

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 21:21
Грешката ви е в това,че абсолютизирате всичко.Не ми се навлиза в теми как човек се променя под влияние на едни или други фактори и пр.Сега разсъждавате по един начин,но не знаете какво ще ви се случи след известно време и дали то няма да преобърне живота ви и представите ви за света...Нямам какво повече да кажа...Не,всъщност имам,но явно е излишно.Значи за вас да искаш да имаш семейство и деца е слагане на розови очила.Ок :Х :Х :Х

ПС:Грешка...за НЯКОИ от вас

LadyDi
07-25-2012, 21:23
Значи за вас да искаш да имаш семейство и деца е слагане на розови очила.Ок :Х :Х :Х
Не. За нас тезата "Ако не искам да имам деца, тогава за какво живея" е буламач.

Goddess
07-25-2012, 21:24
Йо, между разбирам и приемам има разстояние колкото от тук до луната.

Да, така е, прав си. Но в случая не ставаше въпрос в буквалния смисъл "приемам", а в хипотетична ситуация да се поставя на мястото на даден човек. Просто няма как да разбираш всички, затова пък гледаш, анализираш, правиш си изводи и избори сам за себе си и е все тая дали си съгласен с чуждите, защото никого не го касае всъщност, защото всеки си решава. Аз не искам всички да са като мен и да мислят по моя начин.

Your.Passion
07-25-2012, 21:29
искам, да.
искам да мога да си го позволя.
защо? защото имам прекрасни гени и вярвам, че мога да създам и отгледам смислен, плътен, ценен Човек, от най-изчезващия вид;

Да !!!!

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 21:45
Не. За нас тезата "Ако не искам да имам деца, тогава за какво живея" е буламач.

Правя последен пост,защото не виждам смисъл да говоря повече.Да се върнем на това със съседките,което и валдесбг уж не разбра.Щом ти проявиш егоизъм в живота,не искайки да споделяш нищо с никого,не се учудвай ако ти отвърнат по същия начин.Или казано по друг начин:искаш да бъдеш изслушан и да си поприказваш с някого...ами не се учудвай,ако след време няма с кого да го направиш,защото ако целия свят мислеше по този скопен начин,ако и твоята собствена майка е била на този принцип,хората ще изчезнат като динозаврите,а ти нямаше да пишеш тук,защитавайки такава теза...

Под "ти",нямам предвид конкретно теб...

ПС:Айде сега,изяжте ме.

LadyDi
07-25-2012, 21:59
Щом ти проявиш егоизъм в живота,не искайки да споделяш нищо с никого,не се учудвай ако ти отвърнат по същия начин.Или казано по друг начин:искаш да бъдеш изслушан и да си поприказваш с някого...ами не се учудвай,ако след време няма с кого да го направиш
Да не искам да имам деца и да не искам да споделям нищо с никого са две коренно различни неща. Има хиляди начини да оставиш следа след себе си и да се чувстваш пълноценен в живота. Погледни фрийрънърите и баскетболистите в инвалидни колички,писателите без ръце,танцьорите с липсващи крайници или увреден слух...
Наистина е време да се замислиш върху живота и да излезеш от балончето, което си си изградила.

valdesbg
07-25-2012, 21:59
Никой не се учудва бе. Въпроса е че който може/иска да споделя го прави независимо от събеседника. Логиката ти пак гони вятъра. Хубавото на нашия свят е че има всякакви хора. И така и трябва да бъде. Не бива да си правим мръсно или да се дърпаме от нещо нормално за нас, само щото другия постъпва така както според нас не е правилно. Или да мрънкаме. Много двулично е.

Примерно аз пари на непознати не давам, независимо дали са просяци или костюмари. Независимо дали са за бира или за болното им братче. Независимо дали ме помолят плахо или ми нахалстват.

Love Sucks
07-25-2012, 22:08
За мен времето, когато имаме нужда от деца е тогава, когато няма какво друго да осмисли живота ти. Иначе, да, искам да имам деца, друг е въпроса, че изобщо не мога да си се представя като майка. :D

embraceme
07-25-2012, 22:13
Искам да ,след време, вероятно ще съм добър баща ,защото акъла ми е на дете . Ще се разбираме добре,друг е въпросът ,че в България не е толкова лесно да отгледаш дете като народът няма 1 стотинка ;/

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 22:22
Има хиляди начини да оставиш следа след себе си и да се чувстваш пълноценен в живота.

Повечето хора,които не искат да имат деца мислят така.И остарявайки,правейки си равносметка,стигат до жалкото заключение,че след себе си не са оставили НИТО деца,НИТО нещо значимо(било откритие,книга,модел за подражание на много хора и т.н.).Следващият път като си кажете "Аз не искам да имам деца" се запитайте какво по-добро от това можете да направите в живота си,за да се чувствате значими и пълноценни в сфера различна от майчинството...

Приключих тук.Казах,каквото имаше да кажа.Продължавам да живея в "балончето си",но ако бях на ваше място,антимайките,наистина бих се замислила в какво ще съм по-добра и по-значима.Защото е жалко,когато от два стола,останеш на земята.

Nam3less3
07-25-2012, 22:39
Всички хора, които нямат деца(от тези които познавам), са се провалили в живота по един или друг начин или просто са безперспективни(но и те искат да имат).

Развиващите се хора печелят пари, намират си подобен съпруг и като им омръзне типичния живот искат да имат деца, да създадат нещо смислено и т.н., накрая става неестествено да не искаш деца.

SisiStrange
07-26-2012, 05:57
Леле, вие хора в ред ли сте?

Пуснах кротка, мирна темичка с идеята за 2-3 странички спокоен дебат, а вие се разкостихте. о.О Карате се за такива простотии, че нямам думи. Децата са ЛИЧЕН избор. Не нещо, подлежащо на обсъждане. Не са нещо, за което човек трябва да бъде убеждаван. Лол.

Да, аз също не мога да разбера хората, които не искат деца. Ама това, че аз не зацепвам, далеч не значи, че е нещо лошо. Всеки си знае за него си.

Идеята на темата беше изясняване на причините един човек да не иска да остави поколение. От чисто любопитство.

LadyDi
07-26-2012, 06:03
Идеята на темата беше изясняване на причините един човек да не иска да остави поколение. От чисто любопитство.
Ние туй го изяснихме. После се появиха самоповярвали си романтички, дето се вкараха тука дискриминация.

SisiStrange
07-26-2012, 06:05
Да. Аз мисля, че също си го изясних. Явно главната и основна причина е липсата на майчин инстинкт като цяло. И останалото произлиза.

LadyDi
07-26-2012, 06:07
Да. Аз мисля, че също си го изясних. Явно главната и основна причина е липсата на майчин инстинкт като цяло. И останалото произлиза.
Може и така да се каже. Макар че аз вярвам, че майчинският инстинкт е... относителна работа. Липсва и при много реализирали се майки.

SisiStrange
07-26-2012, 06:11
^ Може би, защото много от тях поначало нямат... такова голямо желание да имат деца. По-скоро се примиряват заради мъжа си, родителите, които мрънкат за внуче и тн. Или са израснали с ясната представа, че ТРЯБВА да имат деца и това е толкова естествено за тях, че не стигат до размисъл дали наистина искат това. Чудно ми е само дали после усещат някак факта, че не са добри майки. Или си кретат напред с мисълта, че всичко е така, както трябва да бъде.

LadyDi
07-26-2012, 06:13
Не знам. Ще ти кажа като родя ;)

bloodyF
07-26-2012, 07:37
да,искам
2 или 3 деца искам
но преди това бих желала да си устроя живота, намеря Човека и тогава
да мога поне нещичко да им дам
всичко е ясно, че поне в България няма как..

tanichka97
07-26-2012, 09:04
Аз бих искала,но то е ясно,че няма да е сега. :D Защото нали все пак целта ни по принцип е да продължаваме родът. :) Когато си намеря подходящия човек и ще си родим живот и здрав две дечица и ( както казва един мой приятел ) ще си "живуркаме" заедно :D :)

iiordanova
07-27-2012, 20:57
Леле,какви спорове са станали тук.
Аз лично бих искала да имам дете на 30+ просто,защото искам всичко да съм му подсигурила и да не му липсва абсолютно нищо. Искам да си имам доходи,а не си броя стотинките за храната му.Не искам то да се чувства зле заради моите постъпки. Та,това е причината да не искам дете на ранна възраст (22-25). Искам да съм достатъчно сигурна в партньора и в избора си. То за партньор не мога да съм сигурна никога,защото в днешно време хората се разделят-събират постоянно. Няма го това патриархално семейство,което на много им се иска. Просто искам да се почувствам сигурна,че този мъж може да даде на детето ми обич и грижи дори да не сме заедно. Аз мога да гледам на нещата реално,не съм от тези,които се заслепяват от любов и правят някакви безумни неща.
Сега не харесвам особено децата,дразнят ме като реват,пищят и т.н. Винаги се усмихвам на децата искрено,но просто до там. Не мога да ги изтрая цял ден,сигурна съм. Но това по-скоро е от възрастта ми,може би след години това ще се измени тотално в друга посока.

Chacho
07-27-2012, 21:18
Тая есен ще ставам милионер и идните 5 години се отдавам на разврат. После, ако не съм направил прекалено много бебета без да искам и ми е чиста съвестта, може да помисля за дете. Да внимава да излезе момче. И трябва да не се раздавам много в леглото, че току виж се пресиля за близнаци или тризнаци.

LeprikonA
07-28-2012, 12:05
Аз много искам. Искам или да са едно или може би две,или да са близнаци, не че е концерт по желание де, ама нищо не пречи на мечтите :Д. Като цяло всичкото блъскане напред е с цел добра реализация за да може това евентуално ново човече да бъде обгрижвано както трябва, без да му липсва нищичко.

Мисля, че бих могла да го гледам добре, доста от техниките ги понаучих покрай дребосъците вкъщи, даже си чакаме едно още зимата, умирам си от кеф ^^. То не е само да знаеш кога да го нахраниш, смениш пелените, в колко да го заведеш или вземеш от училище, възпитанието е трудно. Ако сам със себе си не можеш да се справяш, било то материално/финансово/душевно/емоционално, какво остава да научиш този нов живот да се справя самичък. Все пак всичко се отразява именно на него пряко или непряко.

Мисля си дори за осиновяване. Т.е да имам и мое и осиновено дете, за да може да не са сами и двете, а и ако мога да ги гледам с радост бих го направила.

mrazqkindergarten
07-28-2012, 14:58
Искам едно дете (момиче), но не съм сигурна, че ще намеря човек, от когото си струва да имам дете.

Chacho
07-28-2012, 14:59
Искам едно дете (момиче), но не съм сигурна, че ще намеря човек, от когото си струва да имам дете.

Искаш ли да ти направя?

petetyyy
07-28-2012, 15:13
Аз лично не искам да имам деца ако причината ще е своевременна форма на осмисляне на живота или обогатяването му по някакъв начин. За мен това да имаш деца, само защото не си могъл да придадеш друг смисъл на живота си и не си открил начин да си щастлив е чиста проява на егоизъм. Ако се абстрахираме от това и причината е друга не виждам нищо лошо, но аз лично виждам живота си по друг начин, имам съвсем други приоритети, но ако в даден момент от живота си реша, че искам да има малко човече, за което да се грижа и да продължи рода ми- да, ще имам :)

MORGAN666
07-28-2012, 15:18
както бе казъл един "велик" български премиер: \\\"Когато му дойде времетооо!

пAteNцЕ
07-28-2012, 15:19
Разбира се че искам! Може и малка да съм,за да го мисля отсега, но какво по-хубаво да се радваш на дете? Обичам деца(и ме е яд че си нямам братче или сестриче :( ) и смятам,че с много любов и грижи ще отгледам с удоволствие и отдаденост,без да искам нещо в замяна.

mrazqkindergarten
07-28-2012, 15:51
Искаш ли да ти направя?

Хахаха... :D Мерси, ще пропусна.

granger
07-28-2012, 16:10
мЪ нидей,той е порнозвезда,хубави ще ги прави.

SisiStrange
07-28-2012, 16:11
Ей, загорелници! Не ми спамете. :P

granger
07-28-2012, 16:16
Извинявам се :(
Иначе ще се повторя - 3нки искам,ама поживем увидим,квото дойде!

realpain
07-28-2012, 16:18
Опредлено Да.Възможно най скоро само трябва да намеря точния човек до себе си :)

smilelady
07-28-2012, 19:36
Може би.
Има си плюсове и минуси като всяко нещо.
Например голямата отговорност.. това винаги ми е било проблем.Мога да се грижа сама за себе си, но опре ли и до някой друг.. особено пък до бъдещите ми деца(ако някога имам такива)
Много зависи и от човека до мен.По принцип не се водя по чуждото мнение и правя това, което АЗ смятам за редно, но в този случай не решавам сама..

3oPuTy
07-29-2012, 08:22
Разбира се,че искам.
Много обичам децата,разбирам се страхотно с тях и съм сигурна,че ще съм отлична майка :)

uleto37
07-29-2012, 09:42
Аз обожавам децата,те ме харесват и имам майчински инстинкт (както майка ми и сестрите ми).Аз съм от семейство с 4 деца и искам да имам едно голямо и задружно семейство.Отговорът ми е да,искам да имам деца.

justasmile
07-29-2012, 10:03
Мм.. да, бих искала (: Но от правилния човек, който би направил всичко за детето си.

Chacho
07-29-2012, 10:06
Хахаха... :D Мерси, ще пропусна.

Някоя друга?

CocktailMaker
07-29-2012, 11:23
Искам разбира се. Семейството е може би смисълът на живота ми. Искам да имам семейството, което не съм имала. Искам щастливо семейство с любящ мъж и повъзможност поне 2 дечица. Обичам детата, разбирам се чудесно с тях. Вярвам, че ще се справя. Няма нищо по-прекрасно от това да създадеш човешки живот и после да го отгледаш... плод на нашата любов. А той би бил прекрасен баща, в това съм сигурна!

Много хубаво го написа!
Няма нищо по-хубаво от децата, обожавам ги и искам и аз да имам поне две. Ако е възможно нека да са повече. И на майка ми и на баща ми семействата са големи, с по 2 сестри и братя и като се съберат на едно място всички се получава едно още по-голямо семейство. НОООО преди това, задължително трябва да си подредим нещата, да сме финансово стабилни, защото това е огромна отговорност. Едно е да си студент, да живееш сам и да ядеш каквото ти падне, да караш на сух хляб с лютеница и друго е да отглеждаш дете. Всичко трябва да е прецизно и перфектно! ;)

Linns
07-29-2012, 14:12
Искам да имам деца.
Искам да имам семейство, а какво е един семейство без малки палавници? Лично аз смятам, че децата са плод на любовта между родителите и ако ги няма сякаш нещо липсва във връзката. Децата са най-прекрасното нещо на света, най-искрената любов която човек може да изпита.

LadyTerrible
07-29-2012, 14:22
Да,искам :) но след нещо от порядъка на 10тина години,искам да си поживея :D освен това държа и бебето да е планувано и с човека до мен да сме заедно.Не бих допуснала детето ми да е плод на някаква тъпа авантюра и да бъде отглеждано без семейство или по-лошо - в разбито семейство.

mechone
07-31-2012, 18:45
Повече от всичко.

Anichkaxxwee
07-31-2012, 23:29
Ами, за сега поне не искам деца. Много пищят, не знам.
Може би, след време, когато порасна, може да си променя мнението.
Но за сега не искам.

dope
08-08-2012, 13:49
Искам деца,но след като направя кариера и мога да им осигуря добър начин на живот,както и достатъчно внимание. :)

BlueGirl
08-08-2012, 20:39
Разбира се,че искам.Много обичам деца.Мисля,че с моите собствени ще се разбирам доста добре един ден.Мечтая си за близначета :):):)

scandalousLady
08-08-2012, 20:56
Искам, след доста годинки, разбира се живи и здрави :) . Важното е с човека до мен да го искаме и да сме готови, за да може децата да имат хубаво семейство.

UltrasGirl
08-08-2012, 21:29
Да,искам :) но след нещо от порядъка на 10тина години,искам да си поживея :D освен това държа и бебето да е планувано и с човека до мен да сме заедно.Не бих допуснала детето ми да е плод на някаква тъпа авантюра и да бъде отглеждано без семейство или по-лошо - в разбито семейство.
+1 Много обичам малките палавници ;д

Luidgie
08-08-2012, 22:29
Ами да бих желала бебета още сега, ако може над 30 броя, че е криза... къщата трябва да се боядиса с нещо....

BranwenTheBrave
08-08-2012, 22:38
Тъй, като подкрепям нашият президент, който се бори за увеличаване на броят на мъртвите бебета (което е важно за икономиката ни) съм готова да му съдействам във всеки един удобен момент! :)

LadyDi
08-08-2012, 22:48
Тъй, като подкрепям нашият президент, който се бори за увеличаване на броят на мъртвите бебета (което е важно за икономиката ни) съм готова да му съдействам във всеки един удобен момент! :)
дори и да си се опитала да вкараш някаква ирония, определено не ти се получи

ledenakrasota
08-08-2012, 22:50
Да!

HollyGolightly
08-09-2012, 01:13
Да искам да имам поне 2 или 3. Обичам децата и повечето деца които познавам също ме харесват : ) . За мен няма по-важно нещо от семейството. Бих имала деца още сега, не ми е до това, че не съм се "наживяла" просто не мисля че мога да им дам на тези деца това, което бих могла да им дам след някоя друга година , когато завърша и имам нормална работа.

BrokenInnocence
08-09-2012, 16:44
По принцип не обичам деца и не мога да ги търпя около мен. :о Казаха ми,че като ги заобичам тогава ще съм готова за мое. А аз вярвам, че ще обичам само моето и ще му се радвам и ще му се лигавя като за всички останали. :3

Същата история е и при мен. Не че чак не ги обичам, просто са ми безразлични, не съм от хората, които като видят дете и хукват да му се радват, да го прегръщат, да му говорят и т.н. Общо взето като ми сложат пред мен дете, седя и го гледам и толкова. Преди и децата хич не ме харесваха, в последно време все около мен обикалят, чак ми става неудобно. :D Иначе искам да си имам няколко, нямам братя и сестри и затова винаги съм искала голямо семейство. И съм убедена, че като са си мои ситуацията ще е съвсем различна - ще ги обичам, ще им се радвам и ще се разбираме добре... ама 'щото са си мои.

marin4itu
08-10-2012, 15:18
Обичам децата, все пак уча за детска учителка. Много искам да си имам мое, но след някоя друга годинка и все пак ако се случи неочаквано, ще си го родя и ще си го гледам.