PDA

View Full Version : Момиче в чужбина?



petrunka
07-25-2012, 11:51
Преди време бях публикувал тема за проблема си с едно момиче - пуска въдици, аз се хващам и тя после почва да пуска резачки от всякакъв характер до окончателното приключване на контактите нина 1 юни. Оттогава досега е минало време и емоционалното взаимодействие е отшумяло/е, все пак не знам как бих реагирал, ако не дай си Боже я срещна още веднъж/, а след 20 дена вече ще замина на доволно голямо разстояние от нея - като студент в чужбина, пътувам на 14 август - и съответно ще срещна нова среда, различна от нашата. Тъй като специалността е международна, ще има студенти от най-различни страни по света и съответно ще срещна момичета с коренно различно възпитание и маниери и благодарение на лошия опит, на загубеното време тази пролет, съм абсолютно убеден, че дори отвътре огън да гори, няма да се предам толкова лесно. Като цяло това, което е искам е да бъда харесан за това, което съм, такъв какъвто съм, без да се представям в някаква идеалистична посока. Лошата истина е, че като си харесам някое момиче, импулсите проработват много бързо и после не успявам.. Очаквам съвети и предложения, но...МНОГО МОЛЯ ЗА СЕРИОЗНИ ОТГОВОРИ. Такива, които си избиват комплексите по форуми и ще ми излязат с някакъв тъп отговор, въобще да не си помислят да пишат!

TheBeliever
07-25-2012, 11:56
Съвет относно какво? Как да сваляш момичета в чужбина ли?

petrunka
07-25-2012, 12:04
това беше малко глупав отговор.. без да си правя идеализиран образ, да бъда харесан..

TheBeliever
07-25-2012, 12:12
Еми, той и въпросът ти не е от най-умните. Как да бъдеш харесван заради теб самият? Като бъдеш интересен и качествен човек, с когото е приятно да се общува. И даже тогава ще има хора, които няма да те харесат. Няма универсално решение на "проблема" ти.

xXxPETYAxXx
07-25-2012, 12:17
Ми като искаш да бъдеш харесан за това, което си - бъди това, което си. Бъди себе си.
И аз не схващам логиката във въпроса ти, все едно да питаш с какъв цвят да си облечен на White Party.

EarthHeaven
07-25-2012, 16:04
Здрасти,
1.поздравления,че ще заминеш като студнет в чужбина
2.относно това, че ще си в чужбина обаче....мястото не прави хората различни
3.за да си харесван, колкото и банално да звучи, бъди себе си и НЕ си търси идоли.
(тук ще ти дам пример - падах си по едно момче години наред и той често допускаше грешката да се опитва да прилича на някоя известна личност, даже предполагам, че ми се е обиждал ако му дам някакъв съвет за имидж или поведение, но истината е, че най-добър съвет можеш да получиш от някой, който си е падал по теб, защото той е видял предимно САМО и НАЙ доброто в теб....) така че....
4.не ми е ясно каква е била драмата с това момиче, за което си пускал тема преди време (въпреки че ми звучи познато), но ако някой ден я видиш пак, вместо да се панираш и да се чудиш как би реагирал я питай(чисто приятелски) - Какво тя е харесала в теб?
5.Най-важното - забавлявай се...взаимоотношенията(било то дори само секс), които не се базират на положителни чувства рядко имат бъдеще или оставят приятен спомен ;)

П.П. И наистина....научи се да се изразяваш малко по-точно, защото понякога и това може да те остави на сухо - аз лично НАРОЧНО не съм отговаряла на въпрос, който обаче е формулиран неясно (с много "ако"-та и завоалирани "може би"-та) със също толкова неясен отговор, което от една страна може да бъде сметнато за РЕЗАЧКА(от отсрещната), но от друга старан(ако се замислиш) е чиста провокация...

Amore-Mio*
07-25-2012, 16:52
Ми като искаш да бъдеш харесан за това, което си - бъди това, което си. Бъди себе си.
И аз не схващам логиката във въпроса ти, все едно да питаш с какъв цвят да си облечен на White Party.

Съгласна.

marilyn
07-25-2012, 17:12
Ако сам не се харесваш-другите няма да те харесват. Идеята е да имаш самочувствие и да си самоуверен. Проблемът, че не си харесван е в теб... явно.

valdesbg
07-25-2012, 18:15
За да има сериозни отговори, трябва да има сериозен въпрос. В случая такъв няма.

По темата: Бай Ганьо в Европа, ако не си чел, вземи го прочети.

Taam
07-25-2012, 18:25
Реално не си прави очаквания за абсолютно нищо. Не си предначертавай планове за това кое, как, с кого, защо и под каква форма ще стане. Просто се отпусни малко, защото на мен ми се струва, че хвърляш много прешър, за да обмисляш как евентуално да започне да корегираш себе си, т. е. да се представиш в избраната от теб светлина, такъв, какъвто искаш да те виждат хората...В това няма смисъл и освен, че е наивно, е напълно в разрез с това, което се очаква да правиш като студент в чужбина.
Дъ-ъ, релакс малко.

PyCoKoCkA93
07-25-2012, 18:44
Ако правиш планове и развиваш сценарии и случки в главата си,доникъде няма да стигнеш,повярвай ми.Хората там няма да са кой знае колко по-различни от нас(англичаните са единственото изключение,но няма да навлизам в подробности),така че бъди себе си,не се притеснявай от развоя на събитията и ще видиш как хибавите неща сами ще започнат да се случват.

ПС:Поздравления,че си избрал да продължиш образованието си,макар че аз не съм фен на заминаването в чужбина.Но всичко си има своите ползи-ще видиш свят,ще научиш език...