PDA

View Full Version : Отговарям на всякакви въпроси свързани с цикъл, тампони и др.



BEaUty_girl
07-25-2012, 13:52
Отговарям на всякакви въпроси свързани с цикъл, тампони и др.Питайте всичко!
Ще отговоря на два отдавна задавани въпроса:
1 Какви тампони да ползваме ако сме девствени?
2 Ще ми се скъса ли химената ако ползвам тампони?
1-Девствените момичета трябва да ползват тампони MINI или NORMAL
(аз лично съм най-доволна от O.B). http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=bg&sa=N&biw=1280&bih=933&tbm=isch&tbnid=-BiWeqZ68oE7mM:&imgrefurl=http://www.preissuchmaschine.de/in-Kosmetik/Hygieneprodukte/OB-Pro-Comfort-Tampons-Normal.html&docid=BeURd_tJKW3HtM&imgurl=http://www.windeln.de/media/catalog/product//3/5/3574660243390_1_2.jpg&w=860&h=1000&ei=pOsPUObZEsSytAbC4YGoDA&zoom=1&iact=hc&vpx=916&vpy=412&dur=1394&hovh=242&hovw=208&tx=123&ty=106&sig=104393612469654228236&page=2&tbnh=139&tbnw=124&start=32&ndsp=38&ved=1t:429,r:4,s:32,i:184 http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=bg&sa=X&biw=1280&bih=933&tbm=isch&tbnid=q9COp-UNqKRp3M:&imgrefurl=https://www.allyouneed.com/ayn-shop-gui/cat/K%25C3%25B6rperpflege/o.b.%2BPro%2BComfort%2BTampons%2BProComfort%2BMini ,%2B56%2BSt%3Fcatid%3D1%26artid%3D5444&docid=01ImodNdsICXLM&imgurl=http://s390354675.online.de/productpictures/large_Tampons_ProComfort_Mini,_56_St.jpg&w=350&h=370&ei=xesPUMLDIM3mtQbUsoDoDA&zoom=1&iact=hc&vpx=340&vpy=519&dur=720&hovh=231&hovw=218&tx=157&ty=109&sig=104393612469654228236&page=2&tbnh=147&tbnw=139&start=30&ndsp=41&ved=1t:429,r:15,s:30,i:210
2-Няма да се скъса, но, ако се притесняваш ползвай само MINI. Моля, оценете темата.Благодаря! Изгледайте това за спокоен сън без притеснения https://www.google.bg/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D-0t8dxVgYVY&rct=j&sa=X&ei=Fe4PUKXrDsfAtAbe8ICoAg&ved=0CFQQuAIwAw&q=reklama+na+tamponi+o.b&usg=AFQjCNH3jgiTL4x_O2qZL3L1ecBxQ5ecAw Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.

Deny05
07-25-2012, 14:01
Искам да попитам нещо, което ме мъчи от отдавна. От няколко месеца искам да ползвам тампони, ама малко ме шубе. Въпросът ми е има ли някаква възможност да се скъса връвчицата на тампона, когато го изваждаш? И как да извадим тампона ако се скъса връвчицата?

BEaUty_girl
07-25-2012, 14:10
Отговор към Deny05.На мен като ми дойде за първи път много ми харесаха тампоните и исках да ги пробвам обаче така ме беше страх, направо умирах мъчеха ме въпроси като: Ако се скъса конеца и немота да го извадя какво ще правя? Ако не мога да го сложа? Но на скоро ходих на море и нямаше как без тампон и се престраших толкова ми беше удобно на инструкцията си пише всичко няма нищо страшно.Но ако се скъса(в инструкцията си пише)няма страшно просто клякаш и напъваш и той си излиза ако не излезе лесно значи не се е напоил добре. Няма нищо страшно и ти гарантирам че много ще ти харесат и няма да се притесняваш няма да се скъса конеца.

BEaUty_girl
07-25-2012, 14:13
Изгледайте това http://www.youtube.com/watch?v=Zc5mQVioWPI https://www.google.bg/url?url=http://www.clip4e.com/play.php%3Fid%3D36038&rct=j&sa=X&ei=s_APUPb7DsvssgbCloGgAw&ved=0CFwQuAIwBw&q=reklama+na+tamponi&usg=AFQjCNG-piMBnGO_VL-vhXrH3VJQD9TRxA http://www.youtube.com/watch?v=m_BPfLHfwdc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=4B6ZOBD0Gek

sweetycherry33
07-25-2012, 15:24
На мен ми дойде за пръв път декември 2011 ... идваше ми много разбъркано и имаше малко кръв.За последно ми дойде на 11 януари, и то сравнително малко, доколкото си спомням за 2 - 3 дни.Трябва ли да се притеснявам?Благодаря предварително ! Отдавна се каня да споделя това...

Amore-Mio*
07-25-2012, 18:04
^ Принципно в такъв случай би трябвало да посетиш гинеколог. Да, възможно е да не е нещо сериозно или да е свързано с това, че имаш цикъл от скоро, но един преглед никога не би бил излишен.


Относно тампоните:
Възможно е да са удобни, но в никакъв случай не са полезни. Не изхвърлят изцяло и достатъчно мръсната кръв, която след врем може да доведе до инфекция. В обикновени случаи е най - добре да се използват превръзки, а в по-специални: като море и басейн - нека си е тогава с тампони.

Та, да се обърна към BEaUty_girl със съвет да погледнеш важната тема. Има си такава тема и то важна, където всеки си задава въпросите и който може - отговаря. Нека компетентността ти по тази тема да си я изразяваш там. Тъй като в случая тази тема е ненужна.

BEaUty_girl
07-25-2012, 18:31
Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.

Bonbonchencetyy
07-26-2012, 09:47
Аз имам няколко въпроса...
1.Чувала съм,че не е добре да се използват тампони SUPER,а по-скоро MINI и NORMAL.Защо SUPER тампоните не са препоръчителни за използване?
2.Как се причинява СТШ(синдрома на токсичния шок)?От това,че се използват само тампони и не се редуват с дамски превръзки,или от това,че тампона преседява дълго време във влагалището,или зависи от размера на тампона?
3.Колко често трябва да се сменят тампоните(на колко часа)?

BEaUty_girl
07-26-2012, 10:13
Отговор към Bonbonchencetyy!
1-Не се препоръчват за момичета(не жени) за да не си разкъсат химената и за това е препоръчитело момичетата и девствените жени да ползват NORMAL и MINI.
2- СТШ се получава от задържането на мръсната кръв във влагалището (в тялото) затова тампоните трябва да се сменят на 2-4 часа.
3-Най-безопасно е да се сменят на 2-3 часа.

Bonbonchencetyy
07-26-2012, 10:28
Отговор към Bonbonchencetyy!
1-Не се препоръчват за момичета(не жени) за да не си разкъсат химената и за това е препоръчитело момичетата и девствените жени да ползват NORMAL и MINI.
2- СТШ се получава от задържането на мръсната кръв във влагалището (в тялото) затова тампоните трябва да се сменят на 2-4 часа.
3-Най-безопасно е да се сменят на 2-3 часа.
Благодаря!

Violenza
07-26-2012, 12:42
Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.
Как ще няма повод за притеснение да не ти идва повече от половин година?!

BEaUty_girl
07-26-2012, 13:42
Ами няма повод за притеснение на всяко момиче което познавам и на мен също първата година идва много различно на мен като ми дойде за пръв път чак след 4 месеца ми дойде пак и на приятелките също е било така а сега си им е нормално

sweetycherry33
07-26-2012, 15:26
Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.

Мерси...

sweetycherry33
07-26-2012, 15:28
^ Принципно в такъв случай би трябвало да посетиш гинеколог. Да, възможно е да не е нещо сериозно или да е свързано с това, че имаш цикъл от скоро, но един преглед никога не би бил излишен.


Аз вече ходих на гинеколог, преди 2 -3 месеца някъде, но за бяло течение.Направиха ми изследване и гинеколожката каза, че имам недостиг на ... (забравих им името) . Нищо друго не ми каза.Не знам какво е това отношение към пациентите...както и да е, благодаря.Дано да не е нищо сериозно, както каза...

sweetycherry33
07-26-2012, 15:28
Как ще няма повод за притеснение да не ти идва повече от половин година?!

И аз вече започвам да се притеснявам...Дано да не е нищо сериозно.

Violenza
07-26-2012, 15:52
Бягай при надежден гинеколог. От скоро имаш цикъл и да ти пропусне месец или да е нередовен, окей, ама 7 месеца да не ти дойде си е баш за притеснение, изобщо не е нормално.

thelover3
07-27-2012, 12:59
Носиш ли превръзка/тампон 2/3/4 дена преди да трябва да ти дойде по график?

Иначе защо повечето ползвате превкъзки? На мен са ми неудобри и ми е некомфортно, особено през лятото. Тампоните са много по-практични.

bonbonkata_26
07-27-2012, 17:45
Ползвай това с което се чувстваш най-добре

angelss_love
07-29-2012, 00:13
Здравейте, от миналия месец имам ужасното чувство за постоянно уриниране, мислех си че ще ми мине, но нестана. И така до този месец. Реших се и отидох на личната лекарка, казах и че ми се ходи често по малка нужда до тоалетна, че ми пари и ме болят бъбреците. Но тя се направи на голяма разбирачка и ми изписа едни хапчета които да пия, с което ми каза че би трябвало да се оправя.. Ама ето на не се оправих. Отидох след 7 дни при нея и и казах че несъм се оправила а тя ме прати на ехограф. Гледаха ми бъбреците и откирах че имам песъчинки..
Взеха ми урина и стерилна урина. Вчера ходих да си взема изследванията, но само едното било готово, всъщност и другото било, но искали пак да дам стерилна урина. Казаха ми е имам чревни бактерии., За които питах няколко пъти но не ми се обесни какво е това? Казаха ми че няма закакво да се притеснявам. Тъй като водя полов живот. а майка ми незнае и неискам да и казвам.. Мислех си, че съм прихванала нещо, но няма как защото ползваме презерватив с приятелят ми.. Апък и мисля че той няма някакви зарази. Сега пък и на всичкото отгоре имам някакво бяло течение, но се съмнявам че това е защото трябва да ми идва след седмица. За сега съм добре вече не ми пари, но пък ме боли. Незнам какво да правя хораа.. Помагайтее, . Миналият месец правих секс на 03. 06 и 2-3 дни след това ми се появиха тези симптоми, веднага си помислих че това е гонорея,защото инкубационният пеериод е от 2 до 7 дни..Тези симптоми ту ми се появяват ту изчезват, незнам притеснявам се како може да е..Ходих миналият ден да си взема пак изследванията,казаха ми че са добри и ми е останала малко пикочна киселина която с много вода ще се изкристализира.Но проблемите ми не свършват до тук,казаха ми че съм добре,но аз не се чувствам така..Отново имам онова чувство че ми се пишка постоянно..Може би защото пия повече вода или незнам?Днес ми дойдее с ужасни болки..Така ме срязваше...отвратително..По азрових се в интернет и видях че симптомите които имам си съвпадат с гонореята,дали несъм я хванала от моя приятел?

BEaUty_girl
07-29-2012, 09:21
Ами за паренето може да имаш пикочни бактерии не е сериозно, но питай личният лекар отново , а за бsлото течение ако не е жълто и не мирише няма за какво да се притесняваш просто ползвай ежеднeвни превръзки като BELLA panty , Descreet.Немога да ти помогна повече за което съжалявам

пAteNцЕ
07-29-2012, 11:29
Имам мерак да отида на гинеколог.Не че нещо,ама да се уверя че всичко е наред(че от многото четене се понаплаших де). Как протича обикновено посещението при гинеколог? о.О А също и прегледа? о.О

едит: забравих да спомена,че ако е мъж,ще ме е срам :cool:

Your.Passion
07-29-2012, 11:34
^ ето патенце http://intimno.rozali.com/problemi/p1720.html .

пAteNцЕ
07-29-2012, 11:36
мерси :-*

Your.Passion
07-29-2012, 11:42
Прочете ли статията ?

пAteNцЕ
07-29-2012, 11:54
чета и препрочитам ако имам въпроси ще питам ;) полезно е и преди съм ровила там,ама не съм намирала това :oops:

BEaUty_girl
07-29-2012, 11:56
Благодаря, че помогна Your.passion

Your.Passion
07-29-2012, 11:57
Няма проблем :) .

BEaUty_girl
08-19-2012, 17:45
Няма те ли въпроси?

ivetmanova
08-28-2012, 09:29
Имам един въпрос.преди година ми дойде и като бях в цикъл всичко беше ок,но последният път когато ми дойде чувствах някаква болка отдолу преди 2 дена пак ми дойде и пак тази болка по-слабо но пак я има..незнам какво е и се притеснявам,не искам да ходя на гинеколог,на 13 съм и не водя полов живот моля помогнете ми :)

BEaUty_girl
09-14-2012, 13:22
Това са менструални болки

Bloodlust
09-16-2012, 20:51
Какво ще кажеш за тампоните с апликатор?

~The Smile~
09-20-2012, 18:44
Ще ми кажеш ли какви са тези симптоми-сърбеж (отдолу,тоест вагината) и парене? Искам да разбера какво ми става...този сърбежж.... :x :-#

Mirchu
09-22-2012, 20:28
Как да ми дойде по-рано. От порядъка на 2 3 дни? :)

Hayashi
09-22-2012, 21:57
Няма такъв вариант да ти дойде по-рано.

BEaUty_girl
01-20-2013, 11:51
Ще ми кажеш ли какви са тези симптоми-сърбеж (отдолу,тоест вагината) и парене? Искам да разбера какво ми става...този сърбежж.... :x :-# Може да имаш гъбична инфекция иди при личен лекар може да се мажеш със крем бочко за подсичане.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQusx0Oro9TP6nXhkbfIoAHso9vOFU_d 8Y2qTGBz4-sWs5Wsvau

AnarchyPunk
01-22-2013, 00:47
Отговор към Bonbonchencetyy!
1-Не се препоръчват за момичета(не жени) за да не си разкъсат химената и за това е препоръчитело момичетата и девствените жени да ползват NORMAL и MINI.
2- СТШ се получава от задържането на мръсната кръв във влагалището (в тялото) затова тампоните трябва да се сменят на 2-4 часа.
3-Най-безопасно е да се сменят на 2-3 часа.

А какво му е лошото сама да си разкъсаш химена? Много по-добре е даже, тъй като повечето момчета няма да ти го разкъсат и да изчакат една седмица да заздравееш преди да правят секс, а сексът непосредствено след дефлорацията може да е не само травмиращ, но и биологически опасен. Девойки, препоръчвам да се замислите за тампони Super, а защо не и нещо по-сигурно ;-)

rubby179
01-22-2013, 10:07
Ще ми кажеш ли какви са тези симптоми-сърбеж (отдолу,тоест вагината) и парене? Искам да разбера какво ми става...този сърбежж.... :x :-#

Може би става въпрос за бактериална или гъбична инфекция. Трябва да отидеш на гинеколог за да ти изпише подходящо лекарство. Ако не се лекуваш навреме, тези заболявания са много упорити и същевременно заразни. Може да си предизвикаш и други здравословни проблеми.

SwEeTMuFFiN
01-22-2013, 12:36
И мен ме мъчи един въпрос: :? Овулацията (пътя на яйцеклетката от яйчника до матката) продължава 14 дни, нали (или може от 10 до 14)?
Ако приемем, че съм в овулация и ще ми дойде там след 7 дена примерно, как се забавя или се ускорява идването? Не питам за средства, а за това как някое въпросно лекарство действа на това да не започне изтичането на "червената течност"? Имам предвид, че ако имам някакво средство, как то действа на това да ми дойде по-рано или късно?
Не искам да експериментирам. Питам хипотетично, защото се замислих от една случка: на една жена не й идва и използва бабините лекарства с люспите лук и й идва на следващия ден?!? Според мен е било съвпадение защото (ако наистина това помага) то трябва да подейства и след това няколко дена овулация да й дойде след 20 дена примерно? :) Ще се радвам на отговор, ако можете да ми го дадете .

Amore-Mio*
01-23-2013, 19:45
Може да имаш гъбична инфекция иди при личен лекар може да се мажеш със крем бочко за подсичане.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQusx0Oro9TP6nXhkbfIoAHso9vOFU_d 8Y2qTGBz4-sWs5Wsvau

Не е задължително да е гъбична инфекция.
Възможно е да са симптоми на цистит.

shmatarok
01-23-2013, 20:28
И мен ме мъчи един въпрос: :? Овулацията (пътя на яйцеклетката от яйчника до матката) продължава 14 дни, нали (или може от 10 до 14)?
Ако приемем, че съм в овулация и ще ми дойде там след 7 дена примерно, как се забавя или се ускорява идването? Не питам за средства, а за това как някое въпросно лекарство действа на това да не започне изтичането на "червената течност"? Имам предвид, че ако имам някакво средство, как то действа на това да ми дойде по-рано или късно?
Не искам да експериментирам. Питам хипотетично, защото се замислих от една случка: на една жена не й идва и използва бабините лекарства с люспите лук и й идва на следващия ден?!? Според мен е било съвпадение защото (ако наистина това помага) то трябва да подейства и след това няколко дена овулация да й дойде след 20 дена примерно? :) Ще се радвам на отговор, ако можете да ми го дадете .

Глупости. Овулацията продължава един-два дни и е процесът, чрез който се освобождава яйцеклетка, готова за оплождане.
По другия ти въпрос не съм много сигурна, може би в съответните лекарства се съдържат вещества, които стимулират изхвърлянето на неоплодената и мъртва яйцеклетка и затова менструация настъпва по-рано.