PDA

View Full Version : Онова, което искам да променя в себе си.



Alisha28
07-25-2012, 20:43
Така ...
Последните няколко месеца ми бяха тежки и депресарски точно по тийнейджърски. Ама толкова тежки и горчиво влюбени, че не излизах от вкъщи, не правех нищо, понякога дори не ми се четеше (което си е някакво свръхчудо) и най-вече – бях забравила да се грижа за себе си. Не ми пукаше как съм се облякла, колко МакДоналдс съм погълнала и дали на някого му прави впечатление. Имах чувството, че съм някъде извън това измерение, нищичко не ме впечатляваше. Обаче е редно някъде тук да спра, защото иначе ще се наложи да си пренеса поста в раздел „Любов“ или „Училище и приятели“, или просто някъде другаде, но не и тук. Мисълта ми е, че от края на май в мен трепна някаква живинка, взех да се разбуждам, ако мога така да се изразя. Започнах да тичам, да правя упражнения, да броя калории, да мрънкам за дрехи, да си взимам нови козметични продукти, да излизам. Докато не се разболях (световъртежи.основно.) и това не ми скапа всичко. Обаче сега съм твърде решена да почна отначало редом с всичко онова, което искам да променя в себе си.

Лятото е за промени.

Бих се радвала много, ако има какво да добавите, да ми помогнете или посъветвате. Ще подредя исканията си по важност (хохо).

1.Акне
Е, тук май няма много какво да кажа, отидох днес до личния лекар и си взех направление за дерматолог. Ще отида утре/вдругиден и мисля, че това е най-доброто решение.

2.Тялото ми
Не съм сигурна колко килограма съм в момента, защото ме е страх да се кача на кантара (последно бях 48 като се мерих), но искам да отслабна около 5-6. Най-вече ми се иска да сваля от бедра и корем, както и да ги стегна. Решила съм да скачам на въже 30 мин и след това тренировка за стягане, дали ще помогне? Не ме съветвайте да тичам, ЗНАМ, че е най-доброто. Просто няма как в момента. Ще се радвам, ако ми дадете някакви ефикасни упражнения за крака, основно бедрата. Ако някой е изпробвал и е доволен. Освен това ... всеки ден ли трябва да ги правя? През ден? Как е по-добре?
За хранителният режим съм решила, че намалям максимално сладкото, тестеното, мазното и ям три пъти на ден, като закуската ми е богата на белтъчини и е най-силна.

3.Нокти
Обезобразявам ги. Воля му е майката тука, за да спра да ги „чопля“ и късам, но ето – последните три седмици ги пусках, тъкмо се радвах, че вече са станали дългички и просто несъзнателно като съм изнервена – пуф! Пък и са ми много чупливи. Ако може да ми кажете някакъв заздравител или нещо, което ползвате за нокти попринцип?

4.Коса
Е, не е като да не си обичам косата. Нещото, което най-много харесвам в себе си всъщност. Права, гъста, тъмнокестенява, мека на допир и ... абе, схванахте ми мисълта. Обаче миналата година си я бях подстригала малко над рамената и сега ми е някъде под закопчалката на сутиена, даже още малко надолу. Расте ми бързо по начало, но все пак реших да почна да употребявам хининова вода. Само след баня върху мокра коса ли се нанася? Проблем ми е че косата ми цъфти. Не доста, но да кажем, че .. си цъфти. Хд Ще отида да се подстрижа, а след това с какво против цъфтеж да я третирам? Някакви кристали, гелове, работи, не съм много запозната. Мда. И ако може да ми кажете откъде мога да ги закупя и на какви цени са горе-долу?

И май е това. И без друго стана супер дълго, за което искрено се извинявам, но рядко мога да описвам нещо с малко думи. ^^

LoveChocolate
07-25-2012, 21:29
1.Акне - тук нямам как да ти помогна , не съм запозната и не съм имала акне (да чукам на дърво)
2.Тяло - Почни фитнес
3.Нокти - тук само волята играе :D изчакай да пораснат малко (не ги гризи) отиди на ноктопластика и си ги направи за да ти е жал да ги разваляш и гризеш
4.Коса - продължавай с хининовата вода (аз съм много доволна и всеки път когато пуснат тема за растеж на косата много я хваля и препоръчвам :D ) А за цъфтежите си купи кристали :) Моите са за 7,90

Дано да съм ти помогнала :)

Enchanting
07-26-2012, 09:42
1. За акнето сигурно ще ти препоръчат Зинерит. Влияе добре, но за известно време..
Можеш да си правиш различни маски с хума, също.
2. За стегнато тяло- може да плуваш. Стяга се коремът
4.Подстригвай се по- често. Само връхчетата.
Също можеш да си вземеш някакви маски за коса. Има някои доста скъпи, но и по евтини.
Скъпите не са гаранция! Зависи от косата. Аз използвам една http://shopix.bg/Deva-Perfect-Care-maska-za-kosa-Q10-3v1
става по мека и здрава... само, че аз я взех за 3 лв. някъде. :)

wiiwa
07-26-2012, 11:02
За ноктите можеш да използваш различни естествени заздравители, чувала съм че доматите, лимоновият сок помагали.
А за косата се постарай да не я гориш много, ако можеш изобщо. Ам авторке, виж си личните

kittenella
07-26-2012, 11:45
1. Акне - дерматолога ще те посъветва, той знае най-добре. Аз лично си търкам лицето със скраб, правя си маски, домашни и купешки, и се мажа с крем всяка вечер - изсушаващ крем здраве за раздразнена кожа и акне, препоръчвам!
2. Тялото - упражнения и ограничения в яденията.
3.Нокти - имах същия проблем като теб, само че не ги гризях, ами те просто си бяха чупливи и се разслояваха.Решението - http://www.google.bg/imgres?q=rimmel+%D0%B2%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0% B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB&um=1&hl=bg&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=625&tbm=isch&tbnid=5j5lBQnTT6rEQM:&imgrefurl=http://www.marvi.bg/lycra-pro-nail-rescue-vtvarditel-za-nokti-3451.html&docid=1HYr3-dLyuDTAM&imgurl=http://www.marvi.bg/pr_images/Lycra-Pro-lak-za-nokti-nail-rescue.jpg&w=2592&h=3872&ei=qCwRUJ7KEoXHswbanIHwCg&zoom=1&iact=hc&vpx=255&vpy=108&dur=725&hovh=275&hovw=184&tx=135&ty=137&sig=112650926380770200012&page=1&tbnh=133&tbnw=114&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:1,s:0,i:72 - една маникюристка м го препоръча, най-добрия втвърдител, който съм ползвала. Оправи ми ноктите, ще го намериш в ДМ, цената му е 6,49 лв . А като го свърших използвах този заздравител http://www.google.bg/imgres?q=rimmel+%D0%B7%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0% B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB&um=1&hl=bg&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=625&tbm=isch&tbnid=O_p_6_3rVEjssM:&imgrefurl=http://mydropsofrainbow.blogspot.com/2012/01/blog-post_29.html&docid=LF44gQtHVz5JpM&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/-cfZoFKPdmj8/TxwVndMr1XI/AAAAAAAAAUs/IFMkchsrPDo/s1600/rimmel_base.jpg&w=729&h=972&ei=JS0RUL2NBIXptQaZooGIDw&zoom=1&iact=rc&dur=289&sig=112650926380770200012&page=1&tbnh=146&tbnw=110&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:4,s:0,i:81&tx=41&ty=49 . Колкото до гризенето на ноктите - силна воля и горчив лак.
4. Коса - кристали или пшенично масло за краищата и НЕ я третирай много-много с преса!
Надявам се ти помогнах, а колкото до това, че е имало период, в който не ти е пукало за нищо...просто си помисли, че веднъж ще живееш живота си тук и така по този начин и няма смисъл да го пропилееш, заради нещо или някой, който те е наранил и предизвикал състоянието ти! :)

Alisha28
07-26-2012, 11:57
Не си гриза ноктите, точно за това не става с горчив лак и т.н. хд Просто ги късам (с пръсти) , не съм сигурна как да го обясня ..
А иначе косата изобщо не я третирам с преса. Само по специални поводи евентуално.

И, да, благодаря ви .. ^^