PDA

View Full Version : Въпрос за хапчета! :о



ShtrudeL
07-25-2012, 22:06
Спокойно, става дума за такива, които могат да се взимат и без лекарско предписание.

Кои са най-добрите за успокоение? :3

-Валериан
-Валидол
-деанксид

Тея знам :3

Трябва ми да ги пия, когато ми е нервно/притеснено, защото иначе се побърквам и мисля, че ми се отразява и на тялото понякога, защото ми е ставало и лошо от притеснение :о

Трябва да нямат странични ефекти (ама и не би трябвало, щом са достъпни без рецепта)

От тея изброените по колко таблетки са и колко струват? :3
Мама май веднъж ми даде едно много гадно и леко смрадливо хапченце от шишенце (като на д-р Хаус ^^), ама не искам да я питам за хапчета, щото е паника и коооой знае какво ше си помисли. ^^

yakuza_
07-25-2012, 22:09
Един авер беше опънал повече линии и сърцето му беше откачило, пи един валидол и му мина. Така, че аз бих заложил на него.

nqmaznacheniee
07-25-2012, 22:10
не знам ама съм чувал, че валериана е доста силничък ;д

prosto_chovek
07-25-2012, 22:11
валерианата е най - естественото, което можеш да пиеш. Успокоява за кратък период, вкарва пулса в ритъм. Валидолът е синтетична валериана. Деанкситът е като нож с две остриета, щото успокоява качествено, но после може да ти се върне двойно и да подскачаш (казвал ми го е лекар). Най - добре пий мляко с мед или легни и затвори очи, опитвайки се да се успокоиш, не ти трябват химии и глупости :)

ShtrudeL
07-25-2012, 22:14
хммм
ох

значи валидол или ъъ глог, мента, валерианА? :3

и мани го тоя мееед и затворени очички, не деействат такива работи :о


Видях, че Г/М/В е в шишенце с 50 таблетки, което е добре, а валидола как е?

prosto_chovek
07-25-2012, 22:18
колкото по - естествено - толко по - добре. Пий ГМВ - то, същото е, ама има по - малко синтетични съставки :)

psychopath
07-26-2012, 01:17
Аз като казвам, че се друса вие не вервате...

awerw
07-26-2012, 08:33
валериан

machoka
07-26-2012, 08:42
я си сядай на гъза и не пий боклуци, че ще те напляскам! да не си на 60 години бе, или па излизаш всяка вечер пред 50хил публика, че си за медикаментозно лечение на стрес/напрежение? не ги пипай тия лайна, щото ще те ПЛЯС-КАМ! Твоето от нямане на кво да праиш и лиготия.

LadyDi
07-26-2012, 08:55
сега ще дойде калпазанката и ще те набие! :)

ledenakrasota
07-26-2012, 09:01
Аз отказах да мина на хапчета, защото бях само на 13г. Това те съсипва и се пристрастяваш. :) Не съжалявам.

Валидолът се взима при болки в сърцето. Валерианът върши чудесна работа. Пила съм и двете. Кофтито е, че в критичен момент, ако ги вземеш и ще ти бъде малко замаяно. И двата вида хапчета стават. Третото не съм го чувала, но и в аптеката може да те насочат. Също така попитай личната лекарка. Аз съм с ниско кръвно, ако има някакво значение и валерианът ми е действал най-добре.

ShtrudeL
07-26-2012, 09:38
мф какво пристрастяване, какви глупости, тея неща се продават без рецепта и особено пък глог, мента и валериана са... билки... бля

yakuza_
07-26-2012, 09:40
типично за наркоманите... отричат, че са пристрастени

ledenakrasota
07-26-2012, 09:45
мф какво пристрастяване, какви глупости, тея неща се продават без рецепта и особено пък глог, мента и валериана са... билки... бля

Мише, учиш нещо свързано с медицина...
Когато си подложен на силен и постоянен стрес, без значение какво ти изписва лекарят, дори да е нещо без рецепта, си склонен към пристрастяване. Ставаш зависим като болния, който се пристрастява към морфина, защото това го държи. Така сумати хора се пристрастяват към успокоителни, дори най-леките. Стресът е фактор номер едно за редица болести днес.

Ако просто се лигавиш и се чудиш какво да правиш, е друг въпрос... :)

ShtrudeL
07-26-2012, 09:51
-.-

Напълно съм сериозна.
Както и да е. -.-

LadyDi
07-26-2012, 09:52
Никога не съм пила успокоителни.
Признавам ги само в случай на нервна криза, пристъп на истерия (инцидентни случаи, свързани с някакво събитие), нещо такова. Но да си подложен редовно на стрес и да го бориш с успокоителни, нем.

ledenakrasota
07-26-2012, 09:57
Никога не съм пила успокоителни.
Признавам ги само в случай на нервна криза, пристъп на истерия (инцидентни случаи, свързани с някакво събитие), нещо такова. Но да си подложен редовно на стрес и да го бориш с успокоителни, нем.

За американците е ежедневие. Ти представяш ли си да тъпчеш собственото си дете с успокоителни?! :shock:

LadyDi
07-26-2012, 09:58
За американците е ежедневие. Ти представяш ли си да тъпчеш собственото си дете с успокоителни?! :shock:

Не. А и не ме интересуват американците. Те са дебели и глупави.

John_Deep
07-26-2012, 10:33
"Глог, мента, валериана" на билкова основа.. препоръчвам него ;О

PainMonopoly
07-26-2012, 12:45
мф какво пристрастяване, какви глупости, тея неща се продават без рецепта и особено пък глог, мента и валериана са... билки... бля

Силно ме съмнява да си под чак такъв стрес, че успокоителните да са единственото решение...

ShtrudeL
07-26-2012, 15:08
Не съм под стрес омг :о

Просто има моменти, в които ного се притеснявам. :о
Все едно отивате на изпит/зъболекар/етц

machoka
07-26-2012, 15:16
Трябва ти момченце да те гушне в трудния момент, щру) Това няма да го намериш в никое хапче. Моля те, не ги свиквай тия лАйна.

hug

ShtrudeL
07-26-2012, 15:36
Трябва мии, да *hug*

ledenakrasota
07-26-2012, 16:11
Не съм под стрес омг :о

Просто има моменти, в които ного се притеснявам. :о
Все едно отивате на изпит/зъболекар/етц

битч плеасе

RagioL
07-26-2012, 19:06
Едно време бяха ми предписали подобни неща.
След едномесечно редовно препиване с редбул.

kalpazanka
07-26-2012, 19:41
сега ще дойде калпазанката и ще те набие! :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Знам къде живее и как изглежда :D


Ся сериозно- Щруд, недей с деанксиТ.