PDA

View Full Version : Професионален фотоапарат



twilightkid
07-26-2012, 04:59
Здравейте ! :) Понеже знам, че тук, в този форум има добри фотографи, бих искала да ми препоръчате професионален фотоапарат, който да не е на зверски висока цена, но да има сравнително добри функции. Искам да кандидатствам с фотография, така че е добре да се уча отсега и съм твърдо решена да си купя професионален фотоапарат, защото със сапунерки нищо не постигам.. :) Така че, който има опит и идеи, моля да ги сподели с мен. Благодаря !

Lucho
07-27-2012, 15:12
Кажи ориентировъчна цена за да ти се даде конкретен модел. Защото всичко е субективно - за едни хора 10 бона са много, за теб може да са нормална сума. Затова говорим...

twilightkid
07-27-2012, 21:24
Около 900 - 1000. Просто искам нещо DSLR но не знам за тази малка цена ще мога да си намеря :)

oppu
07-29-2012, 20:57
Canon 1000D е супер апарат. някъде към 800 лв излиза като можеш с остатъка да си вземеш един хубав обектив . :)

Lucho
07-30-2012, 14:23
Canon 1000D е супер апарат. някъде към 800 лв излиза като можеш с остатъка да си вземеш един хубав обектив . :)

При наличен 1100D с разлика в цената от порядъка на 50-150 лв. просто не си струва покупката на предходния модел (1000D) - 1100D може да записва клипове, докато 1000D не може. И т.н. и т.н. множество разлики.

Ето един ориентировъчен магазин -> http://magazin.photosynthesis.bg/

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 14:27
Leica S2.

ShtrudeL
07-30-2012, 14:32
мхмхмхмхм

Canon 1100D е перфектен за тая цена + че може да прави клипове. И като цяло каноните са по-добри от Никоните по отношение на клиповете. (поне така съм чувала)
Взимай го него, а като имаш повече парички един ден хаха - Nikon D90, или някой по-нов модел.

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 14:33
А за какъв чепей ти е тоя професионален фотоапарат ?

twilightkid
07-30-2012, 23:33
Написала съм, че искам това да следвам, искам да започвам да разучавам настройките и т.н., общо взето искам да се уча от сега, повече опит да имам.
Leica S2. относно този пост, защо ми препоръчваш апарат на стойност 30 000 долара или нещо от сорта, наистина е добър апарата, ама за момента разполагам само с 1 000 . хаха

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 23:42
Щото е професионален, и е добър ;D
Не знам, някак си супер странно ми става някой като каже искам професионален фотоапарат, дето струва майка си и баща си, за да _______ ( избери от : да се снимам, да правя снимки, да се уча, щото ме кефи да снимам, обичам фотографията и т.н. )

Та... де да знам, може би да вземеш нещо по-евтиничко, да се понаучиш, да попрочетеш повече по темата... Щото все пак, 1000 лева никак не са малко пари за мен, и да се уча на нещо такова би било грехота. Като исках да се науча да свиря на китара, си взех китара за 150 лева, не Fender за 1500...

twilightkid
07-31-2012, 00:09
Разбирам те, но някак си от мнооого малка снимам с някакви сапунерки, искам нещо по - професионално, полу-професионален според мен също би ми свършил работа, но просто не мога да се ориентирам какво да взимам.. Не искам да съжалявам за дадените пари :)

Lucho
07-31-2012, 22:32
Щото е професионален, и е добър ;D
Не знам, някак си супер странно ми става някой като каже искам професионален фотоапарат, дето струва майка си и баща си, за да _______ ( избери от : да се снимам, да правя снимки, да се уча, щото ме кефи да снимам, обичам фотографията и т.н. )

Та... де да знам, може би да вземеш нещо по-евтиничко, да се понаучиш, да попрочетеш повече по темата... Щото все пак, 1000 лева никак не са малко пари за мен, и да се уча на нещо такова би било грехота. Като исках да се науча да свиря на китара, си взех китара за 150 лева, не Fender за 1500...

И при четирите случая избора на по-скъпа техника си заслужава. Щом ги има парите - нека ги даде за нещо качествено.

Например Nikon D5100 е полу-професионален, но пък малко по-евтиният вариант D3100 също не е лош. Наскоро анонсираха и пуснаха в продажба D3200, но пък няма да можеш да използваш максимално втория само с китовия обектив, непременно ще трябва закупуване на поне още един, но това е относително. Ще си закупиш някакво допълнение само тогава, когато наистина се убедиш че ти трябва.