PDA

View Full Version : Запис на песен



vladi979
07-27-2012, 04:54
Здравейте , искам да запиша рап песен , но имам нужда от помощ в началото. Все още нямам представа какъв микрофон да си взема защото трябва да ми обесните разликите и да ме насочите към някой модел. Незнам и с коя програма трябва да работя и все още нямам текст. Ако някой е навит да ми помогне да пише на ЛС или тук и дори може да запишем нещо заедно. :) Моля без обидни коментари и неподходящи изказвания.

FasterBeach
07-27-2012, 22:03
Вкъщи ще ти е малко cложно да запишеш. Не за друго... просто нямаш средствата за тази цел (звукоизолации, бла-бла). И каква песен искаш да записваш, след като още нямаш текст ? :D
Измисли си текста, ако можеш и бийта (Предлагам ти fl studio, аз с него работя), хвани някакъв микрофон и свали някоя програма за записване (ако незнаеш, пиши на лс, мога да ти кажа някоя друга..)
НО не очаквай да постигнеш нещо :) Най-добрия вариант е да си отидеш в студио. Ъъ... първо си измисли текста де :D

FasterBeach
07-28-2012, 19:31
Да не забравиш да пуснеш един линк на това, което си сътворил, като си готов. Ако не тук - на лс ! За да ти хвърлим някоя друга критика/похвала.

igrrata
09-22-2013, 11:15
zdraveite.
kazvam se mariqn i iskam da zapisha hip hop pesen -texta go imam no ispitvam zatrudneniq sas biita.
ako nqkoi moje da me posavetva,shte sam mnogo blöagodaren. :)

baby_baby
09-22-2013, 13:28
В домашни условия едва ли ще успееш да запишеш

strave
09-26-2013, 09:38
Преди да тръгнеш за какъвто и да е запис си помисли какво качество ще се получи.Виждам,че искаш насока за микрофон.Микрофона е един от последните компоненти-както ти казаха преди това трябва да имаш условията за запис.Ясно,че с акустичното третиране трудно ще се справиш,но най малкото ще ти трябва и една външна звукова карта с предусилвател за да стане записа качествен.Нямам представа от кой град си,но ако има професионално студио имаш възможността да отделиш 30 лева на час за професионален запис,това е по-добрият вариант.