PDA

View Full Version : Кога да го напрявя? Моля за съвети...



SweetV1025
07-27-2012, 07:32
Здравейте! Така,значи,правих секс със презерватив преди около 16 дни.Сега обаче цикълът ми закъснява 3ти ден вече.Правих си тестове Presto два през първия и втория ден на закъснението, и двата отрицателни.Доста се притеснявам и реших да си купя и един Sure Check за по-сигурно,обаче го правя за първи път и не ми е много ясно.По форумите четох,че трябвало да се изчака поне до 7мия ден на закъснението,пък на кутийката и в упътването пише,че може и на първия ден.Знам,че 3 дни закъснение е малко,на мен ми се случва често да ми дойде 2,3,4 дни по-рано или по-късно (преди 2 месеца преживях много стресова ситуация и ми дойде 2 пъти за 1 месец)пък и пътувах повече километри (около 500) преди 2 дни,а и майка ми каза,че е възможно и от жегата да закъснява...Дайте някакви съвети какво да правя,кога да направя теста?

Violenza
07-27-2012, 07:36
Като всеки друг тест е - 14 дни след акта или на първия ден от закъснението.
И все пак - презерватив, 2 отрицателни теста и ти все още се притесняваш?

xXxPETYAxXx
07-27-2012, 08:08
И все пак - презерватив, 2 отрицателни теста и ти все още се притесняваш?
+ нередовен цикъл, пътуване, стрес, жеги

Спри да се паникьосваш и ще ти дойде!

dream1707
07-27-2012, 08:26
От стрес закъснява, спри да се паникьосваш... Направила си два тестаи двата са отрицателни, по принцип ти е нередовен и тнт .. Успокой се и ще ти дойде :)

marilyn
07-27-2012, 10:17
Споко, излез от филма. Щом презерватива не се е късал, и тестовете са отрицателни... дишай дълбоко. Явно ти закъснява от това, че ти е нередовен, от стреса, от пътуването...

DragonLady
07-27-2012, 12:41
Споко, излез от филма. Щом презерватива не се е късал, и тестовете са отрицателни... дишай дълбоко. Явно ти закъснява от това, че ти е нередовен, от стреса, от пътуването...

+1
Само се успокой :) Всичко ти е наред.

Amore-Mio*
07-27-2012, 13:52
А кое те кара да се притесняваш, при условие, че всичко е било наред, било е с презерватив и не се е скъсал? Тестовете се правят 14 дни след рисковия полов акт или след първия ден от закъснението. Направила си 2 теста - отрицателни. Време е да се успокоиш. Майка ти е права: цикълът може да закъснява поради жегата /промяна в климата/, стрес, напрежение, прием на антибиотици и така нататък.