PDA

View Full Version : Споделете любимите си цитати..



anonims
07-27-2012, 18:18
Споделете любимите си цитати от филми или песни.. книги или списания.. все едно :)
един от мойте е :
Landon: you know the real reason why you scared? It's because you want to be with me, too.

druzilla
07-29-2012, 12:47
"I'm so ugly. But that's ok.'Cause so are you."
"You know what they say about hope,it breeds eternal misery"
"Jenna can`t here us.She is blind" :D
"You want a love that consumes you. You want passion and adventure, and even a little danger"
"If you want to make the world a better place - take a look at your self and then make the change"
"Another day has gone,I`m still all alone.How could this be?-You`re not here with me.You never said googbye..Someone tell me why did you had to go and leave my world so cold?"

Hiphoplove
07-30-2012, 19:59
''Защото никoй не се събужда сутрин обичайки някой, и следобед да престане да го иска''

''Ако любовта е червена аз съм далтонист''

''It's nothing personal, I don't like anybody.''

''Believe that you can achieve, achieve more than anyone can believe''

''Работата е там че ми харесва да съм с теб.Животът ми е по-хубав с теб, отколкото без теб.''

Има още много, но не ми се пише :D

EinGutesKind
07-31-2012, 09:31
Духът чрез слово и сила безкрайна
дано ми открие не една тайна,
че да не трябва в пот и срам
да говоря онова, което не знам.
А да прозра какво свързва света
в дълбочината, там, в същността.

:)

Zoki
08-09-2012, 09:56
Една от отличителните характеристики на нашия век се състои в това, че знаем всичко и не правим нищо. (Александър Херцен)
Ако утрото не ни будеше за нови радости, ако вечерта не ни оставяше никаква надежда, би ли си струвало да се обличаме и събличаме. (Йохан Волфганг фон Гьоте)
Всеки интелигентен човек трябва да прочете през живота си 8-10 книги. Кои именно? Тъкмо за да разберете това, прочетете 15 000 тома. (Исаак Бабел)

white knight
08-09-2012, 12:15
"Спираш да погледнеш за чудовище под леглото си когато осъзнаваш че чудовището живее вътре в теб"

"Батман танцувал ли си с дявола на бледа лунна светлина"

"Всеки ден се събуждам с надеждата да срещна честен човек"

"Най-добрият начин да не страдаш от разбито сърце е да се престориш че нямаш такова"

"Преди да сте решил че изпадате в депресия или имате занижена самооценка задължително се уверете в това че не сте заобиколени от пълни идиоти"

"Човек сам се ражда и сам умира а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат"

Elli *
08-10-2012, 19:52
'' Hearts are made to be broken by love '' - Ville Valo

Айа
08-12-2012, 09:31
Два нови любими цитата от книгата "Миниапокалипсис" на Вирджини Депант, която прочетох съвсем наскоро:

"Чарът на жената се оценява по класата на претендентите."
и
"Да се отличаваш от стадото никога не е било лесно."

Angelous
08-12-2012, 09:32
After all.. love is all about timing..If you don’t say the right thing at the right moment no matter how much fate was involved in the relationship, everything will be ruined. Even if you regret it, it’ll be too late.

False tears can only hurt others. False smiles can only hurt yourself.

От време на време хората правят крачка напред. Издигат се над възможностите си. Понякога те изненадват. Понякога те разочароват.

Ramona
08-14-2012, 10:16
Това е от една книга ----> Има много хора , които твърдят, че са лентяи.Нямат работа и ходят с ръце в джобовете.Но истинският лентяи е този, които има много работа, но не я върши.

Не съм сигурна, че беше точно така формулирано, но нещо от тоя сорт.

Иначе:
Хората са свикнали да се подиграват на неща, които не разбират. - Гьоте
Има две безкрайни неща - човешката глупост и вселената.За второто не ъм съвсем сигурен. - Айнщайн

Furious?
08-14-2012, 16:32
като ще е гарга , да е рошава

давай напред , пък квото стане

Amore-Mio*
08-16-2012, 17:38
"Това, което прави живота интерес, е възможността да осъществиш мечтата си."

"Когато се виждаме постоянно с едни и същи хора, те се превръщат в част от живота ни. А когато станат част от живота ни, започват да искат да го променят. И ако не сме такива, каквито те искат да бъдем, се сърдят. Защото всички смятат, че знаят как точно трябва да изживеем живота си."

"Независимо кой си и с какво се занимаваш, щом много силно желаеш нещо, това означава, че желанието ти се е родило в Душата на Вселената. То е твоята мисия на Земята."

"Когато силно искаш нещо, цялата Вселена ти съдейства, за да постигнеш желанието си."

"Никой не се страхува от неизвестността, защото всеки човек е способен да отвоюва това, което иска и от което се нуждае."

Всичките са от "Алхимикът" на Паулу Коелю.

Colouring
09-05-2012, 16:11
“Me, I'm dishonest, and you can always trust a dishonest man to be dishonest. Honestly, it's the honest ones you have to watch out for...'” Johnny Depp

"When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy’. They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life.” John Lennon

"When love is not madness, it is not love." Pedro Calderon de la Barca

"Life is a tragedy when see in close-up but a comedy in long-shot."

"Everyone is like a moon and has a dark side which he never shows to anybody."

И много още. Тия са съвсем random..

DisappointedDreamer
09-05-2012, 17:56
"Не ме е страх, защото може да ме доведат до лудост. Страх ме е, че докато си блъскам малкия мозък да разгадая нещо толкова абстрактно, ще пропусна много земни приятни неща. Обвинете ме, че съм малък човек с малки разбирания. Да, вероятно е така, но не страдам от стремежи да намеря отговори на толкова големи въпроси. Приела съм да приемам някои неща, че са така. Сигурно е възможно някой да ги оспори. Но не искам да бъда аз Това е и причината да не се считам за особено интересна. Напротив, съвсем обикновена съм си и да ти кажа, намерила съм своето спокойствие в това."

- LadyDi модератор у форона 8-)

"Сънищата са стихове на подсъзнанието" - Стивън Кинг, Сънят на Харви, Малко след залеза

"Виждам че не носите халка, господин Лестър. Ако някой ден се случи да носите вашата толкова дълго, колкото аз нося своята, ще разберете че в семействата винаги има нещо скрито."
- Стивън Кинг, Зъл мрак, угаснали звезди

"But so is yours. Eventual foreclosure awaits all of us. More likely than not, I'll receive my notice before you do, though yours,too, is in the mail. Nevertheless, until the postman comes, be happy. " - Dean Koontz, Seize the night

"Бегло ми мина през ум, че приличат повече на брат и сестра, отколкото на съпрузи - той беше наследил ума, тя красотата, но и двамата по нещо си приличаха, наследственост, от която не може да се избяга. По-късно, когато се прибрах вкъщи, разбрах, че изобщо не са си приличали - причината, поради която ми се бе сторило така, се криеше в последиците от стреса и скръбта, изписани по лицата им. Странно, как болката оставя отпечатъка си върху нас и ни кара да изглеждаме като едно семейство." - Стивън Кинг, Зеленият път

"В улегналите малки градчета рядко се среща добро. Най-често в тях царува безразличие, разнообразявано сегиз-тогиз от блудкава злоба или, още по-лошо, с умишлени злодеяния. Животът тук никога не е напомнял кипящ казан и ако изобщо е къкрил, то винаги е било на слаб огън. Животът ти в градчето е ежедневно интимно общуване - толкова всеотдайно, че в сравнение с него онова, което вършиш вечер с жена си в скърцащото легло, изглежда като безобидно ръкостискане. А по мръкнало градчето си е твое и ти си негов и заедно заспивате мъртвешки сън, както навярно спят камъните в северната ти нива. Всъщност тук няма друг живот освен бавната смърт на дните, така че когато над градчето приижда зло, идването му изглежда едва ли не предопределено, упойващо и приятно. Градчето познава мрака. Градчето си има тайни и го опазва добре. Градчето ги крие с безизразно лице на опитен картоиграч. Не го интерсуват ни Божиите, ни човешките, ни сатанинските дела. То познава мрака. И мракът му стига." - Стивън Кинг, Сейлъмс Лот

"А Кинг се чете лесно, но се разбира трудно. По- скоро се изживява".
- x7aZzy, потребителка във форума

“Най-силно се влюбват най-големите циници и най-големите песимисти, защото това е добре за тяхната същност. Моят цинизъм нямаше търпение да бъде опроверган. Хората, които говорят срещу любовта са онези, които най-силно се нуждаят от нея." - "Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде

Имам толкова много :Д