PDA

View Full Version : Зависимост..



Juls
07-27-2012, 21:57
Абе хора,имам запитване към вас.Имам един приятел,с когото преди време имахме вземане-
даване,ама нещата не се получиха поради една или друга причина.Мислех си,че съм го
преодоляла.Еми да,ама не!Близки сме си,виждаме си се често и именно това е определящият
фактор,заради който не мога да го преодолея.Смисъл,не мисля за него постоянно или нещо такова.
Този етап го минах и Слава Богу!Нямам никаква идея защо съм толкова привързана към този човек.
И не искам повече да съм!Или по-точно казано,не искам да съм зависима от него.Принципно имам
един проблем,а именно-много се влияя от заобикалящата обстановка и най-малкото нещо може
да ми скапе деня.Ако хората около мен са мрачни,колкото и щастлива да съм,преди да се усетя
попивам от техния негативизъм.Колкото и заредена с усмивки да съм,ако някой ми каже нещо
накриво,правя от мухата-слон и си скапвам настроението за поне 1 час напред.Сама си се изнервям
за това колко много се самонавивам и преигравам!Вместо да подмина човека и да си кажа''Абе к'во
ще се занимавам с тъпаци''се почва едно анализиране на ситуацията,едно чудо...Много мисля.
Това ми е проблемът!Ама как да се справя с това не знам..Таа,малко се отплеснах.Като цяло другият
ми проблем е,че прекалено много ми зависи денят от това момче.Смисъл колкото и да ми е скапано,
като видя смс или позвъняване от него и веднага се оправям.Проблемът идва обаче
когато съм имала някакво предчувствие,че ще ми звънне,но не се е случило.През две минути си гледам
телефона, с надеждата,че ще ми звънне.И като това не се случи,много се скапвам :/ Ако съм се държала
леко хладно с него после ми е супер гадно.Знам,че никога няма да ми се разсърди или нещо от този род
ама ми става много съвестно.С никой друг не съм така.Даже с брат ми,който обичам повече от всичко на света!
Съмнява ме да съм влюбена,но дори и така да е...как да преодолея тази зависимост?!Имам някакви чувства към него,
не отричам,ама аз самата не мога да определя какви.Когато ми направи комплимент за нещо,направо се разтапям и
после само за това си мисля през деня.Ако пък не ме прегърне за чао,ми става много тегаво.. И като го споменах това,
да ви попитам-Каква е логиката да ми казва,че ме приема като сестра,а в същото време да ми прави комплименти за задника :Д Наистина е леко объркващо.Бях чела една тема в този форум,ако не се лъжа,за комплиментите.И повечето
момчета казаха,че никога не биха направили комплимент на момиче,ако нямат нещо към нея.Е,кажете ми как ще имате
нещо към някого,когото уж приемате за сестра?!Пак стана много дълго,ама не мога да пиша сбито.Та доста станаха въпросите.Отговаряйте на които можете :Д

Amore-Mio*
07-28-2012, 08:00
> Как да няма нищо към теб?
Нали сам ти е казал, че те има за сестра - т.е. изпитва приятелски чувства. А тия комплименти не ги обръщай като за какво ли не. Моят най - добър приятел също ми е правил комплименти, аз на него - също , ама и двамата сме изпитвали приятелски чувства, като брат и сестра. <

*

Не си зависима. Влюбена си, според мен.

И престани да премисляш и осмисляш всеки малък детайл, това ти играе много лоша шега както, забелязваш.

justasmile
07-28-2012, 11:21
Oo.. тези комплименти.. не им обръщай внимание.. моя най-добър приятел ми се ебава, че преди да умра иска да му пратя голи снимки ;ддд
Наистина може да си влюбена.. защо на разбереш кои качества на това момче те карат да се чувстваш по този начин.. и евентуално да ги превърнеш в качествата, които харесваш в момчето само като приятел.. надявам се, че ме разбра ;дд

xXxPETYAxXx
07-28-2012, 13:06
Влюбила си се в него. Защо пък не се пробвате пак, може да се получи този път.
Пък, ако останете приятели и след време го гледаш как си има приятелка и т.н. ще ти е много по-кофти.

Juls
07-29-2012, 13:54
Към xXxPETYAxXx-сигурна съм напълно,че той вече не гледа на мен като на нещо повече от приятел.
Следователно нещата няма как да се получат.Аз самата не се виждам във връзка с него.А относно
коментара,че ще ми е много гадно ако го видя с приятелка..Сигурна съм,че няма да ми стане много
приятно,обаче не мога да го зарежа като приятел заради евентуалната болка,която ще изпитам,
видейки го с друга.

Linns
07-29-2012, 13:58
Да, влюбена си, и да, преодолимо е.
Срещай се с нови хора. Избягвай тези които ти скапват настроението щом се влияеш толкова много. Бъди позитивна и гледай да мислиш най-вече за себе си и за това което те кара да се чувстваш добре. Занимавай се с друго вместо да обмисляш всичко. Намери си занимавка.

xXxPETYAxXx
07-29-2012, 14:01
"Най-много ти липсва този, който е до теб, но ти знаеш, че не е твой!"
Или с две думи, вашите приятелски отношения за теб са "чист мазохизъм".
Вероятно ще срещнеш друг, който да стане важен за теб, така че тоя период ще отмине скоро. Като не искаш да опиташ да си с него, нито да го оставиш, ще трябва да изтърпиш още малко в това положение. Само ще отшуми.

Juls
07-29-2012, 15:02
Това с ангажирането на времето,за да не премислям нещата не работи много.Колкото и
да ти е запълнен графика винаги ти остават поне едни 5 минути от деня,през които няма
какво да правиш.Най-малкото когато пътуваш за някъде..Колко от вас не мислят за нищо
докато пътуват с кола или автобус?Мисля,че почти няма такива.Но иначе работя по въпроса
с прекалено многото анализиране.

Auriss
07-29-2012, 17:16
По принцип избягвам да се включвам в темите в този раздел, но ти си забавен случай. Ще опитам да съм максимално кратък.

Имам един приятел,с когото преди време имахме вземане-
даване,ама нещата не се получиха поради една или друга причина
Спестяваш ни най-важната информация. Вероятно я спестяваш и на себе си, или най-малкото - омаловажаваш причините, поради които сте се разделили. Да правя някакви догадки вероятно е излишно, но дали ще съм прав ако си помисля, че гледаш само добрите му качества и пренебрегваш негативните ?
Вероятно е и да си останала разочарована.

'се почва едно анализиране на ситуацията,едно чудо...Много мисля.
Това ми е проблемът!Ама как да се справя с това не знам..
И аз съм така. Затова и рядко се намират хора, който да мога да кажа, че са ми приятни. Анализирам поведението и действията на хората до дупка и рядко ми се харесват изводите, до които стигам. Много бих се радвал да ти дам съвет как да се справиш с този навик, но за жалост нямам такъв.


Казано просто - мисля си, че непрекъснато оставаш разочарована от действията на този човек или от това, което си мислиш че показват тези действия. В крайна сметка се стига да един затворен кръг на надежди-оправдаването им от негова страна-разочарования-оправдаването им от твоя страна. И така до безкрай.
Доста вероятно е колкото харесваш дадени негови постъпки, точно толкова да те дразнят и други такива.
Докато не намериш човек, у когото позитивните черти, които те привличат у въпросното момче Х, са преобладаващи, а негативните, които те отблъскват от Х, са поне отчасти отсъстващи, ще си се въртиш като глупак около въпросния индивид.


Впрочем мнението ми се базира изцяло на факта, че вече сте пробвали и сте се разделили. Ако хвърлиш малко светлина върху връзката ви и причините да скъсате, може и да не ни се налага да гадаем какво ти е в главата.
Не че не е важно ти що за човек си - поклон че поне си си направила труда да представиш собствената си личност обективно, но е важно и да ни драснеш на бързо мнението си за въпросното момче. Не обективно такова, а това какъв е в твоите очи.

Лек ден =)

Juls
08-05-2012, 14:58
Ох,вече съвсем се обърках!Вчера бяхме на рождения ден на едно момиче.През почти цялото време
танцувахме заедно.По някое време се отдръпвах от него и отивах да си взема нещо за пиене и след
няма и 2 минути той пак се присламчваше към мен.Ту ме хващаше за кръста и ме придърпваше близко към себе си
,ту си преплиташе пръстите с моите..Наистина съм супер объркана!Един път се държи супер приятелски,друг път
тотално различно.Може и от алкохола да е..знам ли.Макар,че той ми е казвал,че алкохолът не е оправдание за
нищо.Та какво ви е мнението?Вие държите ли се по подобен начин с вашите близки приятели,от
срещуположния пол ?

Anichkaxxwee
08-05-2012, 22:38
Влюбила си се в него.
Но щом ти е казал, че има само приятелски чувства
Останете си на тази вълна.
Ако му признаеш за чувствата си, може да си развалите приятелството
Така че срещай се с други хора, излизай
Опитвай се да не мислиш толкова много за него (:

Juls
08-06-2012, 08:07
Прочети предния ми коментар..това аз не го възприемам много като приятелско държание.
Може да не гледам много обективно на нещата обаче и затова моля вас за мнение.

Amore-Mio*
08-06-2012, 08:10
^ Ако те възприема като най - добра приятелка - възможно е и заради това да е. Ако ли пък не, не знам. Възможно е и да изпитва някакви чувства. Само той си знае, а ти си го познаваш най - добре.

scandalousLady
08-06-2012, 08:40
Поговорете, вместо да се чудите. Въможно е и той да има чувства, възможно е и да няма.