PDA

View Full Version : Проблем с флашката



dolly
07-28-2012, 13:02
Значи флашката си ми е чисто нова.На нея бях качила само снимки,музика и 2 презентации/трябваха ми за училище/.След като ги представих ги изтрих,обаче от тогава каквито и фаблове да кача се повреждат и нито мога да ги отворя,нито да ги изтрия.По-късно ми казаха,че компютъра,на който съм била представила презентациите,бил заразен.Като се опитам да отворя даден файл ми изписва : The filename,directory name or volume label syntax is uncorrect.А когато се опитам да изтрия нещо ми изписва : Не може да се изтрие файл:Не може да се чете от файла или диска източник.

Искам да си изчистя флашката и да изтрия всичко,но не мога.

Някой да помогне с нещо ?

npp
07-28-2012, 13:52
запиши една cd-бланка с това: http://www.freedrweb.com/livecd/

после трябва да boot-неш(стартираш) компютъра от cd/dvd-устройството с това cd и да сканираш компютъра за вируси

dolly
07-29-2012, 10:45
Малко по-подробно може ли да обясниш как става записването?.Питам защото не съм правила това до сега. /Съжалявам за тъпия въпрос.. /

npp
07-29-2012, 13:13
трябва да разполгаш с компютър с инсталирано на него cd/dvd-устройство, също така трябва да имаш и инсталиран софтуер за правене на записи с него, например "nero", ако нямаш, тогава можеш да използваш тази програма: http://cdburnerxp.se/en/download

след като я инсталираш и поставиш cd-бланка в устройството, трябва от програмата да избереш опцията "burn iso image", след което да избереш изтегленият файл "drweb-livecd-600.iso", след което да настроиш скоростта на записване да бъде не по-голяма от 8х, а също и да зададеш да провери диска за грешки след изпичането от опция "verify data after burning", след което да натиснеш бутон "burn disc" и да изчакаш докато процеса на записване и проверка приключи но без да създаваш вибрации на компютъра/cd-устройството иначе може да възникне грешка по време на записа, след като приключи, рестартираш компютъра с cd-то в него, и при старта когато излезе екрана на bios-а трябва веднага да щракнеш клавишът за boot-менюто, който в засвисимост от bios-а е или f8, или f12, или някой друг от функционалните клавиши, оттам трябва да избереш опцията за стартиране от cd/dvd-устройството и т.н.