PDA

View Full Version : При стерилитет възможно ли е изчезването на менструален цикъл.?



Al3ksandra
07-28-2012, 15:44
Здравейте, малко по-нестандартен въпрос от моя страна, но тъй като не можах да намеря нищо по темата в интернет, нека ако някой е намерил нещо, да пост-не. Благодаря предварително..

babity
07-28-2012, 15:49
Спряло е да ти идва ли, какъв точно е казусът?

пAteNцЕ
07-28-2012, 15:51
ми според мен не би трябвало да има,тъй като няма хормони да предизвикат цикъла о.О преди бях чела е така за жени,които пият хапчета за да имат цикъл,ама не че помня много -.- поразрови се още из нета,не може да не пише

Al3ksandra
07-28-2012, 16:08
Ами не. Искам да се стерилизирам и проучвам темата, но за съжаление не намерих нищо :(

Cloud9
07-28-2012, 16:49
По принцип знам,че ако не ти идва нормално може би имаш проблеми с яйчниците (като мен) и това да доведе до стерилизация.Но едва ли при хирургическа намеса може да се получи спиране на цикъла.

Al3ksandra
07-28-2012, 17:27
ох не се изразих правилно с този въпрос. Исках да попитам след като проблема с ячниците доведе до стерилизация, ще доведе ли и до спиране на менструацията?

kalpazanka
07-28-2012, 17:45
При изчерпан яйчников резерв- да.

Al3ksandra
07-28-2012, 17:54
При изчерпан яйчников резерв- да.

Долу горе те разбирам. А как може да се изчерпа този резерв? ( Дано не е тъп въпроса, искам пошечко обяснения.. ъм...

adoreher
07-28-2012, 17:56
човек ена жена има супер ного яйцеклетки..
не може да се изчерпат да 10тина години цикъл
ма деазнам, то някой влизат в менопаузата на 30
не е нормално принципно

Al3ksandra
07-28-2012, 18:02
А с медикаменти възможно ли е, да се спре менструацията. ПИсна ми от НЕЯ! Вече 2ри път ми идва за тоя месец и ме боли гърба, раменете, корема.. ГАДНО Е :( АДСКИТЕ БОЛКИ :( :( :( Заради това искам да го спра, ако има някакъв начин, било то оперативно или с медикаменти :(

adoreher
07-28-2012, 18:04
е земи си напраи напрао една хистеректомия
някой път големи глупости ръсите харабия
и на мен тоя месец ми закъсня с 2 седмици
и щях да припадна хиляда пъти от стрес да не напраа майка си баба
ама.. ми дойде. тоя месец цикъла на сички се прецака супер ного
земи си някви противозачатъчни поне да го регулира

Al3ksandra
07-28-2012, 18:10
ХаХ... Ами ще видиме кво да правим. Идеята за противозачатъчни е добра, незнам, кво да го правя, ама откачам. Идва ми на 3,4,5,6 и после изведнъж му става нещо и ми идва на 21,22,23,24. Еххх ***** майката, д****........... Има слушала съм за хапчета за спиране на цикъла, до 1 2 месеца. (поне момичето което ми ги даваше тогава ми каза, че спират цикъла за месец, после пиеш нови и го спираш пак и така не ти идва около 6 месеца, можеш да изкараш, но незнам и аз не съм много сигурна в това.)

adoreher
07-28-2012, 18:15
нда
сигурно са ного полезни тия хапченца
не мислиш ли

пAteNцЕ
07-28-2012, 18:15
е сега за едните болки ли ще спираш? взимай по-добре обезболяващи и се консултирай с лекар по въпроса
и оперативно може да се спре менструацията-вади се всичко и готово - няма яйчници и матка - няма проблем о.О
ама че глупости написах ....

granger
07-28-2012, 18:17
Първо иди и се консултирай с гинеколог. Той ще предприеме някакви действия! На приятелка и изписаха противозачатъчни за регулация на МЦ и сега няма проблеми идва си и на датата ,и си е предпазена.

xXxPETYAxXx
07-28-2012, 18:36
Първо иди и се консултирай с гинеколог. Той ще предприеме някакви действия! На приятелка и изписаха противозачатъчни за регулация на МЦ и сега няма проблеми идва си и на датата ,и си е предпазена.

Точно! И една моя позната имаше проблеми с цикъла и и предписаха противозачатъчни. Не помня колко време ги пи точно, но сега всичко й е на ред.
А тея, които спират цикъла не са бонбонки... не се пият ей така! Адски са вредни. Разбирам да имаш бал, нещо хипер важно и 1 път да ти се наложи наистина да ги пиеш, ама недей така да си играеш със здравето си.

П.П. И на мен веднъж ми дойде 2 пъти за 1 месец, беше от смяната на климата(местих се по него време) + стрес, а за болките си пия Спазмалгон-другите обезболяващи не ми действат.

ledenakrasota
07-28-2012, 18:54
Извинявай, но не си от нормалните. Заради едни болки искаш стерилност. След години ще си казваш колко си била глупава. Знаеш ли до какво води това?! Аз имам нередовен цикъл. При много момичета се случва вече. Искаш да си космата?! Нп. :lol: Да си спреш цикъла, да искаш да нямаш такъв... Тялото ти се подлага на един тормоз. Не си човек вече. Да спре да ти се чисти организма...

Аз съм на противозачатъчни. Изписват се на жени, които имат проблеми. Други, които ги пият, а са здрави, получават такива, защото влияят на хормоните. :)
За такова нещо най-добре се консултирай с лекари. Не е шега работа. В интернет е пълно със сайтове на лекари, към които можеш а си зададеш въпроса, учителката ти по биология и прочие.

kalpazanka
07-28-2012, 18:56
А с медикаменти възможно ли е, да се спре менструацията. ПИсна ми от НЕЯ! Вече 2ри път ми идва за тоя месец и ме боли гърба, раменете, корема.. ГАДНО Е :( АДСКИТЕ БОЛКИ :( :( :( Заради това искам да го спра, ако има някакъв начин, било то оперативно или с медикаменти :(

Колко ти е МЦ?
За болките може да пиеш Герикапс по схема.



Долу горе те разбирам. А как може да се изчерпа този резерв? ( Дано не е тъп въпроса, искам пошечко обяснения.. ъм...
Стимулации за донорство на яйцеклетки, IVF, електрофенестрация...

bloodyF
07-28-2012, 21:44
аулин , бусколизин, спазмалгон, ношпа, нурофен
правиш си един коктейл и те оправя набързо
кви са тия простотии изобщо, щяла да се ''стерилизира''
къде ти е акъла питам аз?!

Cloud9
07-28-2012, 22:22
Липсата на цикъл води до толкова много здравословни проблеми!Имам болезнена и често отсъстваща менструация и мога да ти кажа,че предпочитам да си се друсам с аулин и какво ли не ,но да имам цикъл до поне 45 години.

DragonLady
07-28-2012, 22:29
аулин , бусколизин, спазмалгон, ношпа, нурофен
правиш си един коктейл и те оправя набързо
кви са тия простотии изобщо, щяла да се ''стерилизира''
къде ти е акъла питам аз?!

+1
После ще срещтнеш МЪЖ ( подчертавам мъж, а не подобие с пенис между краката ), ще се влюбите, сгодите, ожените, ще поискате да имате деца и тогава какво ще му кажеш? " Ами скъпи аз си махнах матката и яйчниците преди години, защото ме болеше много при цикъл ". А да те видя тогава. Мисли малко с тая глава! Катот е боли и не ти е редовен има си гинеколози, който предписват противозачатъчни.

kalpazanka
07-29-2012, 07:07
Айде стига с тия контрацептиви! За нерегулиран цикъл и болезнена МЕНСТРУАЦИЯ има и други медикаменти!

Violenza
07-29-2012, 07:46
Момиче, стегни се. Ако само заради едните болки искаш стерилитет... това си е чисто безумие. Не си единствената с болки. На мен всеки месец като ми дойде 1 ден съм труп - цял ден повръщане, не мога да ям, не мога да ходя дори, колабирала съм няколко пъти от болка и никакви хапчета не ми помагат. Лежа си и си плача превита. Кошмар е, ама организъм - оправия няма, примирила съм се. Не се 'осакатявай' умишлено заради това. И все пак, ако твърдо си го решила, недей да пиеш нищо на своя глава. Отиваш при гинеколог и му обясняваш ситуацията, ще ти даде по-адекватно мнение.

3oPuTy
07-29-2012, 08:07
Искаш да станеш стерилна и не можеш да имаш деца само заради някакви си болки?!
Ти за гинеколог да си чувала?!За болкоуспокояващи?!Тия болки може да се дължат на някакви проблеми и няма да е зле да отидеш на преглед!
Ей ама хич не мислите ... :?

amnessia
07-29-2012, 09:18
Не знам дали при вас е така , но при мен от прекалена употреба на Спазмалгон и Ношпа вече не ми действат !! Ама изобщо и 3 да изпия резултат няма.. За това не ти препоръчвам да се тъпчеш като луда с тях , ще стигнеш до момент като мен в който нищо няма да ти подейства.Отиди на гинеколог и ще ти изпише каквото трябва. Иии.. предпочитам да имам цикъл 2 пъти в месеца отколкото изобщо да нямам! Случвало ми се е , такъв стрес е ,че не може да бъде!Не знам на колко години си , аз съм на 17 дори още не са навършени и пия противозачатъчни.. ей заради такива проблеми..

Al3ksandra
07-29-2012, 15:08
Не знам дали при вас е така , но при мен от прекалена употреба на Спазмалгон и Ношпа вече не ми действат !! Ама изобщо и 3 да изпия резултат няма.. За това не ти препоръчвам да се тъпчеш като луда с тях , ще стигнеш до момент като мен в който нищо няма да ти подейства.Отиди на гинеколог и ще ти изпише каквото трябва. Иии.. предпочитам да имам цикъл 2 пъти в месеца отколкото изобщо да нямам! Случвало ми се е , такъв стрес е ,че не може да бъде!Не знам на колко години си , аз съм на 17 дори още не са навършени и пия противозачатъчни.. ей заради такива проблеми..


Незнаеш на какъв стрес съм подложена днес. Рева тука не мога да се успокоя/ Сутринта се събуждам с адските болки долу и ми беше страшно лошо и главата ме болеше нерално много...направо съм скапана.. Не съм на себе си. :(

Знам, всички ме укорявате за тоя цикъл но от него не съм адекватна, всичко ме боли, направо съм като някакъв идиот, чак приятеля ми се стресна, и иска да си ходи и да ме остави сама.. Незнам, той казва че сега щяло пак да ми дойде, и само като чуя това и ............... :( и.... незнам.. още повече се притеснявам.. Днес ми беше лошо, сигурно защото от миналия цикъл ми изтече и много кръв, и... днеска щях да умра.. Ще ида на гинеколог да, но искам да ми махнат тъпите, ячници. Не искам деца, аз съм един голям малък идиот а и съм в чужбина , деца не ми трябват.

granger
07-29-2012, 15:11
Ти си глупава!
Иди на лекар и се посъветвай със специалист,нищо не трябва да ти махат.
Не е зле и нещо за успокояване да вземеш!

NomNomNom
07-29-2012, 15:15
:Д :Д :Д :Д :Д

Нямам думи :Д

Като си махнеш яйчниците, ще получиш брада, косми, гадна кожа, общо взето малко женски неща ще останат в теб.
А нещо родители нямаш ли, дето да те информират за каква става дума и т.н.

Al3ksandra
07-29-2012, 15:17
Не вярвам да е чак толкова гадно... ще се посъветвам с гинеколог и специялисти :(

Violenza
07-29-2012, 15:32
Хаххаха да, много лека операция е, какво е да ти махнат 2 яйчника, голяма работа :Д

И не ми се вярва някой доктор да се навие да вади здрави яйчници на здрава жена.

Al3ksandra
07-29-2012, 15:34
Имах предвид за последиците.. операцията е тежка , да... знам.. :(

Cloud9
07-29-2012, 16:38
Последиците не са само такива.много по-тежки могат да бъдат! Болките са нормални, много жени ги имат. Свиквай,че като тръгнеш да раждаш не знам как ще е !

3oPuTy
07-29-2012, 18:35
Поведение на безотговорен човек ... :?
Тия болки може да са в следствие на някакъв проблем ама тя,шматката,чака положението да излезе извън контрол за да отиде на преглед :?
И с к'ва лекота казва,че иска подобна операция о.О

Violenza
07-29-2012, 19:34
Тия болки може да са в следствие на някакъв проблем ама тя,шматката,чака положението да излезе извън контрол за да отиде на преглед :?

Едва ли. До организъм си е. И лекарите с нищо не могат да й помогнат.

٭ ₪ c
07-29-2012, 22:28
Нещо друго освен яйчниците ти пречи ли ти? Мозъка например? Мисля че там ти е проблема.

3oPuTy
07-30-2012, 07:29
Едва ли. До организъм си е. И лекарите с нищо не могат да й помогнат.

Глупости :? Ти от къде знаеш,че проблема наистина е болезнената менструация?!Може тя да е в следствие от друг проблем ... А и дори само тя да е проблема лекарите могат да й помогнат много - най-малкото с компетентно мнение и някакви лекарства,които при всички случаи ще са по-добрия вариант пред премахването на яйчниците :?

kalpazanka
07-30-2012, 07:33
Едва ли. До организъм си е. И лекарите с нищо не могат да й помогнат.
За мен панацеята е Герикапс и точно лекар ми го предписа.

Не знам защо масово момичетата не вземат мерки при болезнена менструация, при положение че "лечението" може да е толкова евтино и не на последно място безвредно.

Al3ksandra
07-31-2012, 19:51
:( само как сте ме нападнали.. ще посетя лекар, това е ясно.. а натам вече какво ще ми махнат и какво не, аз ще го преценя. Благодаря за мненията, и за информацията по-горе за стерилитета.

Med_pharm
08-01-2012, 11:44
Ами не. Искам да се стерилизирам и проучвам темата, но за съжаление не намерих нищо :(
Можеш ли да обясниш според теб какво означава да се "стерелизираш"? Защото явно изобщо не си наясно с това нещо. Ако имаш проблеми с менструалния цикъл, трябва да се прегледаш при гинеколог и ако той сметне за необходимо, ще ти предпише нужните медикаменти. Стерилитет при жените, не означава задължително липса на менструация. Това е състояние, причинено от някакво предходно заболяване, например възпаление на половите органи, ендометриоза, миома и др. Стерилитет може да бъде налице и при непроходимост на Фалопиевите тръби. Иначе само при раждали жени, по тяхно желание и преценка на лекар съществува т. нар. "Връзване" на тръбите, представлява прекъсване на Фалопиевите тръби, като по този начин се прекъсва връзката на яйчниците с матката. Предполагам, че чула нещо такова. НО НЯМА нормален лекар, който да се съгласи да направи такова нещо на младо момиче, просто защото тя така иска, тази интервенция е необратима.

Violenza
08-01-2012, 19:06
За мен панацеята е Герикапс и точно лекар ми го предписа.

Не знам защо масово момичетата не вземат мерки при болезнена менструация, при положение че "лечението" може да е толкова евтино и не на последно място безвредно.
Калпазанка, не споря теб, може наистина да има проблем, просто показвам различен случай.
Обиколила съм всички специалисти в града, правени са ми абсолютно всякакви изследвания и нищо не излиза, всичко ми е наред, в норма. Болките са непоносими обаче. И хапчета съм пила - ефект нулев. Всеки месец едно и също. Здравословен проблем нямам, болките си ги имам, и то какви...
При нея може да е съвсем различно, аз още в първия си пост казах, че само лекар може да й даде компетентно мнение.

ЗоРиТу, ти освен "глупости" друго не знаеш, няма да си играя да ти отговарям.