PDA

View Full Version : Какво да правя?



lucho13
07-28-2012, 20:57
Едно момиче ме харесваше през цялата учебна година.Писахме си доскоро и през лятото , но от седмица-две не ми е писала.Ония ден я питах какво прави , а тя каза: Живея си... .Та смятам ... добре де не смятам сигурен съм , че през втория срок е била влюбена в мен(както и аз), но СМЯТАМ , че тя вече не изпитва нищо към мен и съм friendzoned.Какво е уместно да направя?Мога ли да и се извиня за нещо?Или просто да поддържам приятелски контакт с нея?С нея много си пасваме.Просто не мога да го опиша.Разбираме се повече от чудесно.Нея не съм я виждал от края на годината - което ме навежда на мисълта , че наистина шансовете вече да не й пука за мен да са дооста големи.Уместно ли е да й се извиня?Попринцип не съм си говорил насериозно с нея.Мога ли да и кажа "Осъзнавам какво стана между нас,аз допуснах грешка,няма да мога да си го простя цял живот,извинявай за всичко?"?Вчера се замислих, защо не я питам по facebook от директно по-директно "Вярно ли е , че си ме харесвала?" Нарочно в минало време , но се замислих - ами ако ме пита от кой съм разбрал(реално сам го усетих), ами ако на никой не е споделяла.Имахме една обща приятелка която й беше казала , че я харесвам(по време на втория срок) , но момичето й нямаше много доверие и когато я питала какво мисли за мен казвала или нищо или не знам или се изплъзвала по друг начин.

Ще го кажа накратко: Какво мога да направя за момичето което ме харесваше като аз все още имам чувства към нея.Уместно ли е да се извиня за постъпката като не мисля , че имам вече шанс( чувствам се friendzoned - тя вече не ми пише )?Или да я питам дали наистина ме е харесвала... или каквото и да е?

smilelady
07-28-2012, 21:10
1.На колко си?
2.Ще й се извиняваш? Ще съжаляваш цял живот?Пич, яко си във филма.
3.Тия глупости с Frindzoned всеки втори ги дрънка.Вие всъщност близки приятели ли сте?
Виж сега, ти не си виновен за нищо, че да й се извиняваш.Това, че изпитваш чувства към нея не е престъпление.
Като тя не ти пише- пиши й ти.Ваканция сте, излезте някъде- кино, паркове а-у..
По въпроса с харесването..задай го тактично..първо й намекни, че си имал/имаш чувства към нея, но не само приятелски..
Ако те харесва-ще схване намека и честито :)
Ако не- може да се направи на ударена, да те отхвърли тактично или да ти се изсмее в лицето (не ти го пожелавам)
Айде няма страшно..нали знаеш:като толкова искаш да разбереш-питай :)

lucho13
07-28-2012, 21:44
1. 15
2. Виж сега.Това ми е първото влюбване.Познавам я от началото на учебната година(тази която свърши).Началото на 2-рия срок се оказа , че живее близо до нас.Започнахме да се прибираме заедно.От тогава си я харесвам.Сега като се замисля ,тя ми е правила хиляди намеци , но аз не съм ги разбрал... Още оттогава си и пишем всеки ден.Допреди 2-3 седмици продължаваше всичко така ,но спря да ми пише и т.н. Една седмица не съм и писал.
3.Сигурно си разбрал колко сме близки.Досега винаги е показвала интерес към мен.Вече не.Мисля , че си е казала: " Край ,няма смисъл, вече трябваше да е разбрал намеците ми за половин година , сигурно ме харесва само като приятелка...".
1 седмица не сме си писали.От класа сме най-добрите приятели - момче/момиче... т.е. заедно ходим/връщаме се от училище,говорим си за общи неща.Да се надяваме , че през следващата година ще е същото...
Пак казвам: Първо влюбване ми е нямам опит.Реално нея я нямаше първия месец в града и само си писахме.По принцип не си пишем такива сериозни неща , но тя ми каза , че и липсвам.Ден преди да се връща ми беше казала: Утре се връщам... .Бях решен да я поканя да излезем , но се разболях... Наскоро оздравях , но ....
Тя знае още от училище , че я харесвам.Много забъркано става, тя не е сигурна дали още я харесвам , аз не съм сигурен за нея.... тя си мисли , че вече не я харесвам , аз същото.Казах ви много си пасваме и сме почти еднакви ....

smilelady
07-29-2012, 07:07
А ти как може да си сигурен, че тя знае за чувствата ти?Казвал ли си й го открито?
Това, че си решил да я поканиш, после си се разболял и след като си оздравял си се разколебал са си само оправдания.Ако искаш резултати-действай.Недей да си мислиш, че вече всичко е ясно за нея.Като момиче мога да ти кажа, че на нейно място щях да се чувствам много объркана от действиятата ти.
Това, че не ти пише..ами много често и аз изпадам в такива ситуации.Обичам да си пиша с даден човек, но ако все аз започвам първа, скоро се чувствам досадна и чакам той да поеме инициативата.
Знам какъв е трепетът на първото влюбване и колко се стараеш да не оплескаш нещо, но ако не действаш-губиш със сигурност.Поеми риск и успех :)

lucho13
07-29-2012, 10:33
Една приятелка й каза през годината , че я харесвам.Аз не съм и го казал ,но тя го знае.До деня преди да се върне си писахме, ту аз и пиша , ту тя.Когато се върна тя очакваше да й се обадя примерно, но една седмица боледувах.През това време не ми е писала.Нито аз на нея.Всъщност във facebook показва , че винаги е offline , защото е през лаптоп или телефон и аз не знам кога е на линия.А тя винаги ме вижда и може да ме изненада... .Ония ден и писах на сляпо и ми отговори доста хладно - живея си живота.Иначе и тя ме обърква и аз я обърквам.Страхувам се , че е казала - край стига съм се занимавала.Може и ти да изпадаш в такива ситуации , но не си си писала с момче половин година почти всеки божи ден нали?Отделно - през целия втори срок в който сме по-близки на нея почти нищо не съм и отказвал.Не не съм лепка.Когато каже хайде да се прибираме заедно - окей.Естествено като каже нещо което не ми харесва си казвам мнението.Обаче когато аз кажа - хайде да се разходим , ааа не мързи ме и т.н. .

smilelady
07-29-2012, 11:10
Хмм.. вярно , че това ''живея си живота'' е малко хладно.Да не би да си направил нещо, което по някакъв начин да я е наранило? Замисли се..още от както сте спрели да си пишете толкова често.Дори и да е нещо незначително, малък коментар или нещо такова.Може да го е изтълкувала погрешно.Попитай я :) Дай тема на разговора, разкажи й нещо интересно, задавай й повечко въпроси свързани с лятото, ваканцията етц.

Linns
07-29-2012, 14:13
А ти защо спа през цялата година, а ?

lucho13
07-29-2012, 19:45
Днеска ми прописа... първа тя.Трябва да си направя някоя хубава подстрижка и съм на ход.

Amore-Mio*
07-30-2012, 01:39
Домързя ме да прочета цялата ти тема.

Та , иначе не тръгвай веднага да признаваш всичко и да се обвиняваш, за каквото и да е.
Пиши й, покани я на среща и виж тогава как ще се развият нещата.