PDA

View Full Version : Някой разбирач ?



Camarro
07-29-2012, 22:36
Здрасти , проблема ми е следния .. от скоро си пиша с едно момиче но тя не е от типа приказливи момичета и ми е мн трудно защото ако искате вярвайте за няколко дена съм изприказвал повече приказки отколкото бях за 1 година .Получава се следното - подхващам някоя тема и почвам да говоря но тя ми отвръща само с 1 изречение и така аз бавно но сигурно почвам да се изчерпвам и започнах да се притеснявам какво да и пиша вече ... идеи как да я накарам да се отпусне или нещо друго ? Момичета/Момчета приемам съвети от всички стига да ми помогне , Благодаря ви предварително :)

SuckIt
07-29-2012, 22:55
Остави я да започне тя темата....////

Luidgie
07-29-2012, 22:56
Що не я попиташ нея? Примерно "кажи някаква тема да си говорим, че нищо не ми иде на ум, а пък ми се обсъжда нещо"

Linns
07-30-2012, 00:08
Трябва да е непринудено, така не става. Нямате ли общи интереси?
Иначе щом отговаря така може просто да не се интересува.

Amore-Mio*
07-30-2012, 01:06
Що не я попиташ нея? Примерно "кажи някаква тема да си говорим, че нищо не ми иде на ум, а пък ми се обсъжда нещо"

Съгласна.

Или не е от особено приказливите, или просто не проявява някакъв интерес.
Но продължавай да се пробваш още определено време.

Chacho
07-30-2012, 03:23
Задавай й отворени въпроси, на които не се отговаря с една дума. "Какво ти е мнението за..", "защо...", "ако .. какво би..", т.н.

На твое място щях да я бъзикам за кратките й отговори и щях да я провокирам. Оспорвай й мнението понякога (не просто за спорта, разбира се), накарай я да се защити, да се обяснява. Това е интересна дискусия, не само да се мазните с "да, съгласничко съм".

И не я питай за тема. Ти имаш теми, които те интересуват - говори за тях. Ако тя иска да коментира нещо друго, нека сподели. Трябва да излезе малко от черупката си и директните подканвания не помагат за това. Трябва да я научиш да се престрашава да казва каквото мисли.

Sh@d0w
07-30-2012, 05:36
Не говори само за себе си. Преплитай разговора с много въпроси, може би темите за които говориш не са и силни. Искай мнението и, не оставяй само ти да приказваш.

Друго е вече, ако не си и интересен и и досаждаш.

пAteNцЕ
07-30-2012, 05:42
значи виж ся имам приятел който е така като тебе плямпа много(с тая разлика че и аз плямпам и ела да видиш кво става) :D задавай й въпроси, интересувай се от нейното мнение за нещо,или пък я предразположи да говори за самата нея
може просто да не се е отпуснала пред теб

Camarro
07-30-2012, 08:16
Остави я да започне тя темата....////
Ами тя просто не започва и разговора замира и почвам да се чувствам аз виновен :/


Що не я попиташ нея? Примерно "кажи някаква тема да си говорим, че нищо не ми иде на ум, а пък ми се обсъжда нещо"
Защото това ... абе и аз не знам ама ми се струва че не е редно , но тя го е казвала 2-3 пъти вече "не знам какво да кажа"


Не говори само за себе си. Преплитай разговора с много въпроси, може би темите за които говориш не са и силни. Искай мнението и, не оставяй само ти да приказваш.

Друго е вече, ако не си и интересен и и досаждаш.
Аз не обичам да говоря за себе си ( или поне рядко го правя) но тя не говори направо ... като чакам тя да почне някоя тема просто времето си минава и нищо. За силните теми почвал съм много теми така ли само 1-2 ще са били "силни" . А това за интереса като не съм и интересен защо тя ми пише всеки път не съм и писал първи нито един път !!


значи виж ся имам приятел който е така като тебе плямпа много(с тая разлика че и аз плямпам и ела да видиш кво става) :D задавай й въпроси, интересувай се от нейното мнение за нещо,или пък я предразположи да говори за самата нея
може просто да не се е отпуснала пред теб

Аз не плямпам много ..просто сега се налага или че чувствам виновен че разговора не потръгва... за мнение питам ама тя отговаря точно и ясно с 2 думи и тва ... А тва за предразполагането един от въпросите по темата беше такъв (явно не мога да го направя :/ ) като я питам да ми разкаже нещо за себе си тя казва "нз какво" като питам конкретно е с 2-3 думи и на мен въпросите ми привършват

пAteNцЕ
07-30-2012, 08:22
как отговаря сдържано или с досада? явно има нужда от време за да се отпусне или пък нещо в теб я възпира да ти се довери
едит: не се впрягай,не се чувствай виновен като разговора не потръгва - замълчи нарочно да видиш дали ще проговори и ако траа мълчете през цялото време докато нейната уста не се отвори първа :D

Camarro
07-30-2012, 08:53
как отговаря сдържано или с досада? явно има нужда от време за да се отпусне или пък нещо в теб я възпира да ти се довери
едит: не се впрягай,не се чувствай виновен като разговора не потръгва - замълчи нарочно да видиш дали ще проговори и ако траа мълчете през цялото време докато нейната уста не се отвори първа :D

Ами не съм сигурен... не мога да определя ама като съм и досаден защо ми пише първа при това всеки път като съм на линия :? а тва че нещо я възпира не е така едната вечер си говорихме даже за по лични неща ( може и наистина да не и лучвам темата ама как да знам за какво иска да говорим като само аз почвам ...)

пAteNцЕ
07-30-2012, 09:15
хм еми щом ти пише при това първа знам ли.....може да е срамежлива :oops: so cute

petetyyy
07-30-2012, 09:16
Може ли да те попитам каква зодия е , колкото и глупаво да звучи, защото аз например съм Рак и също ми е по-трудно да се отпусна да си говоря свободно с някого, поне докато не го опозная и не реша да го допусна повече до себе си. Ако можеш да ми отговориш, ще ти помогна да я предразположиш :)

пAteNцЕ
07-30-2012, 09:19
да верно и аз много се занимавам със зодии обаче ме е срам да питам,щото ще ме бият някъде от много питане :cool:

Camarro
07-30-2012, 09:27
Може ли да те попитам каква зодия е , колкото и глупаво да звучи, защото аз например съм Рак и също ми е по-трудно да се отпусна да си говоря свободно с някого, поне докато не го опозная и не реша да го допусна повече до себе си. Ако можеш да ми отговориш, ще ти помогна да я предразположиш :)
Телец е

petetyyy
07-30-2012, 09:30
Те са сложни като характери, не очаквай да я разбереш просто така. Само ще ти кажа, че усилията, които полагаш ще ти се отблагодарят, защото ако успееш да спечелиш вниманието й, след това ще ти е значително по-лесно. Можеш да я трогнеш с нещо неочаквано, затова просто се отпусни и говори за някакви забавни и интересни неща, към които ще й е трудно да остане безразлична. Предложи й да излезете, може да й е по-лесно да се отпусне, когато сте насаме и не комуникирате чрез чат. Така ще можеш да следиш и реакциите й , да доловиш притеснението или отегчението й. Пожелавам ти успех :)

пAteNцЕ
07-30-2012, 09:31
уха късмет брато,тия не са от най-гъвкавите,хвърли око тук(по надолу) http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=2922
а ти ква си :cool:

Chacho
07-30-2012, 09:39
Преследват ме астролози ;(

пAteNцЕ
07-30-2012, 09:45
чачо искаш ли да ти видя разположението на планетите :cool:

Camarro
07-30-2012, 10:05
Те са сложни като характери, не очаквай да я разбереш просто така. Само ще ти кажа, че усилията, които полагаш ще ти се отблагодарят, защото ако успееш да спечелиш вниманието й, след това ще ти е значително по-лесно. Можеш да я трогнеш с нещо неочаквано, затова просто се отпусни и говори за някакви забавни и интересни неща, към които ще й е трудно да остане безразлична. Предложи й да излезете, може да й е по-лесно да се отпусне, когато сте насаме и не комуникирате чрез чат. Така ще можеш да следиш и реакциите й , да доловиш притеснението или отегчението й. Пожелавам ти успех :)

И какво разбираш под забавни и интересни неща (нямам си и на представа какво ще и хареса )


уха късмет брато,тия не са от най-гъвкавите,хвърли око тук(по надолу) http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=2922
а ти ква си :cool:

Аз съм везни

fenastz
07-30-2012, 10:14
Не си ѝ интересен или пък тя е скучен човек. И в двата случая няма да се получи.

пAteNцЕ
07-30-2012, 10:27
погледни си съобщенията,да попишем на лс,стана ми интересен случая ти ;p

justasmile
07-30-2012, 11:14
Защо не й кажеш, че би искал да разбереш повече неща за нея и така да я накараш да започне някоя тема. Или я питаш въпрос.. на пример: кой е любимият ти цвят. Тя казва, че е зелено. Ти питаш: защо точно зелено? С какво нещо повече ти харесва от синьото.
И така.. смис.. показвай интерес в нея.. в в темата на разговора ви. След 1-2 такива диалога 100про ще се отпусне ;)

Camarro
07-30-2012, 12:44
Защо не й кажеш, че би искал да разбереш повече неща за нея и така да я накараш да започне някоя тема. Или я питаш въпрос.. на пример: кой е любимият ти цвят. Тя казва, че е зелено. Ти питаш: защо точно зелено? С какво нещо повече ти харесва от синьото.
И така.. смис.. показвай интерес в нея.. в в темата на разговора ви. След 1-2 такива диалога 100про ще се отпусне ;)

Точно тоя разговор е воден само че цветовете бяха наобратно ... ще се постарая да измисля нещо :)

PullMeCloser
07-30-2012, 12:53
Това за зодиите беше голяма тъпотия :Д До мацката, която каза, че е рак: аз също съм, но хич не съм срамежлива и говоря...доста :Д Авторе, хич не се връзвай на това.
Някои хора просто мълчат и трябва да им вадиш думите една по една. Гадно е и досадно. Питай я за мнението и за някои теми, определени ситуации и тн. Намирайте си неща за обсъждане, ако продължава да мълчи- не се занимавай.
Едит: Сега видях, че не знаела какво да каже. Ми, може пък да има ниска обща култура и наистина да не може да води нормален разговор и да изрази мнение.

petetyyy
07-30-2012, 15:09
[QUOTE=PullMeCloser;10303800]Това за зодиите беше голяма тъпотия :Д До мацката, която каза, че е рак: аз също съм, но хич не съм срамежлива и говоря...доста :Д
Не ме разбирай погрешно, аз също съм доста приказлива натура, просто не се отпускам веднага пред непознати, иначе с приятелите си говоря постоянно :D

malko_pisi
07-30-2012, 15:26
Ако много я харесваш й кажи и също така, че си човек, който държи на разговорите и ако и двамата искате да сте заедно кажи че трябват ОБЩИ усилия и стискам палци.... мисля че това с отворените въпроси може и да не стане, тъй като въпрос от рода на: какво е мнението ти за.... може да получи отговор: харесва ми...
... но все пак опитай всичко :))

mags991
08-15-2012, 15:36
Уауу,аз в началото и аз не съм много приказлива.Но т,ако по скайп отговаря с по едно,какво ще е на живо?Изобщо няма да ти отговаря май!Продължавай,може да свикне,знам ли.Тя може би си е такава,има и такива хора.