PDA

View Full Version : Гъбички



onlyforamoment
07-30-2012, 13:11
Моля за Компетентни мнения.

Днес ходих на лекар и се оказа, че имам вагинални гъбички. Казах на лекарката и за приятеля ми - и двамата трябва да пием Кандизол през седмица по 1 таблетка - 3 седмици, а после веднъж месечно - 3 месеца. Аз освен това трябва да си слагам и глобули (нещо, което чета като ''Гинопаверил''... знаете за лекарския почерк).
Идеята е, че ме досрамя да я питам някои неща.
Първо: дали, като сме заразени и двамата с приятеля ми с гъбички, може ли чрез орална любов да се предадат в устата?
Второ: секса сега трябва да е с презерватив, а може ли да се целуваме?? По време на лечението става въпрос?
Май това е... ако се сетя друго - ще питам, благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят сериозно. :)

sugargirl94
07-30-2012, 13:16
1 Не може. Поне не мисля, че е възможно.
2.Целуването няма нищо общо с вагиналите гъбички. Според мен, не е добре и секс да правите, докато се лекувате

kalpazanka
07-30-2012, 13:19
Първо- Гинопеварил. Почеркът не е оправдание, щом разполагаш с гугъл.
Целувайте си се на воля. Нали все пак пиете хапове.

AnarchyBoy
07-30-2012, 13:26
Не мисля , че секса е добра идея ;) но за целувките не трябва да се притеснявате :)

но секс - никакъв или поне сега отначало не , и ако ще правите поне слагайте кондом :)

onlyforamoment
07-30-2012, 13:29
Значи, ако имаме гъбички на половите органи, дори чрез орална любов не може да се предадат в устата?
Лекарката не е споменала да се въздържаме от секс, каза да го правим с презерватив? Иначе.. 4 месеца ли, бе О.О

Идеята беше, че ако все пак инфекцията се е предала и в устата, може би целувките биха провалили лечението. И ако това не е така, значи можем да продължим с оралния секс, стига самата инфекция да не ни прави проблем?

AnarchyBoy
07-30-2012, 13:45
4 месеца не са чак пък толкова много :) .. а пък и 2 да издържите поне докато се излекувате :)
пък другите 2 месеца 100 % са някакви профилактични .. след лечебни :) за подобряване на имунната система или нещо от сорта :)

кво му е сложното да разбереш

Целувки - ДА , Секс - НЕ! - comprende?!
А през тези 2-4 месеца :) се опознайте още по добре , дръжте се в напрежение , и когато вече може да се праскате отново .. ще са ви нужни 2-3 дни нон-стоп в леглото за да се наситите 8-) awww (почнах кат щрудела да се разтапям :D )

ПС. не се заяждам , просто констатирам ;)


peace out!

amnessia
07-30-2012, 13:46
От личен опит мога да ти кажа , че инфекцията може да се предаде в устата , но това е ако имаш дооооста гъбички .. каквито имах и аз :) Много са упорити , ако не внимавате е много вероятно да изникнат пак !!

onlyforamoment
07-30-2012, 13:55
Amnessia, как се лекуват тези в устата? Това, което ми е предписала моята лекарка се приема орално, следователно не би трябвало да е локално точно за вагиналните гъбички, нали?

onlyforamoment
07-30-2012, 13:58
Е много са си 4 месеца... визирайки, че от няма и 2 месеца водим полов живот заедно, а преди това сме били на сухо по година... О.о Евентуално логиката е, че първите 3 седмици са ''опасни'' а след това, почнат ли се месечните хапчета, всичко трябва да е нормално. Но, при положение, че предупредих лекарката, че ми трябват и хапчета за приятеля ми, не би ли ме предупредила, ако трябва да се въздържаме? Още повече, че деликатно я попитах и тя каза, че трябва да е с презерватив?

amnessia
07-30-2012, 14:05
Тези в устата ги имаше приятеля ми бяха малко и се махнаха много бързо , не знам с какъв препарат предполагам някаква вода за уста.Препоръчително е да го правите с презерватив така няма да има повторно излизане.Ако можете и се въздържайте , кой както иска.И много е важно да знаеш , че гъбичките обичат влажната среда.. т.е ако имаш бяло течение задължително си слагай всеки ден ежедневни превръзки , и всяка вечер подмиване задължително !! Долу трябва да е сухо ! Преди да правите орална любов си мийте ръцете , особенно приятеля ти.. Много ти е дълго лечението интересно защо.. Мойто беше само 1 месец 2 лечениея всъщност за 1 месец .

bloodyF
07-30-2012, 16:08
Първо: дали, като сме заразени и двамата с приятеля ми с гъбички, може ли чрез орална любов да се предадат в устата?-да,възможно е
както е възможно , ако той има херпес на устата и ти прави френска да получиш генитален херпес
Второ: секса сега трябва да е с презерватив, а може ли да се целуваме?? По време на лечението става въпрос?
как така да се целувате? по устата, тялото (не интимните части)-да

kalpazanka
07-30-2012, 17:01
Първо: дали, като сме заразени и двамата с приятеля ми с гъбички, може ли чрез орална любов да се предадат в устата?-да,възможно е
както е възможно , ако той има херпес на устата и ти прави френска да получиш генитален херпес
Второ: секса сега трябва да е с презерватив, а може ли да се целуваме?? По време на лечението става въпрос?
как така да се целувате? по устата, тялото (не интимните части)-да
Лабиалният и гениталният херпес се причиняват от различни вируси!

jghgh
07-30-2012, 17:05
За Бога, питайте лекарите си и не се срамувайте!
Ние тук нямаме образование да ви помогнем.

Ronnan
07-31-2012, 05:56
А имаше ли някакви оплаквания преди това?
течение, сърбеж, миризма?

Микробиологично изледване правено ли ти е?

Питам защото съм забелязал че гениколозите винаги изписват нещо, и то най често водени от носа си, без изследвания. Колкото до Кандизол, има толкова странични ефекти че не бих го пил пак. Мене няколко дни ме боля нон стоп главата, а пък мацката щеше да си издрайфа червата и то само от едно хапче.

По долу съм описал само много честите странични ефекти т.е. при един на десет случая:

• Нарушения на нервната система:
Много чести: главоболие, замаяност, гърчове

• Стомашно-чревни нарушения:
Много чести: коремни болки, диария, флатуленция, гадене, диспепсия, повръщане, промяна във вкуса

• Нарушения на кожата и подкожната тъкан:
Много чести: обрив, косопад, излющващи кожни промени, мехури по кожата, устата, очите и половите органи.


• Нарушения на кръвта и лимфната система:
Много чести: промени в кръвната картина включващи: намаляване броя на белите кръвни клетки, което увеличава вероятността от възникване на инфекция, намаляване броя на тромбоцититте, което повишава риска от кървене и образуване на синини

• Нарушения на имунната система:
Много чести: анафилаксия (в това число ангиоедем, оток на лицето, сърбеж, уртикария)

• Нарушения на метаболизма и храненето:
Много чести: увеличаване на холестерола или триглицеридемия, намаление нивото на калия

• Сърдечни и съдови нарушения:
Много чести: промяна в електрокардиограмата, нарушения на сърдечния ритъм


Така че имайте го в предвид, след като започнете приема