PDA

View Full Version : Мислите ли,



ShtrudeL
07-30-2012, 15:06
...че сте добри? И какво според вас е определението за 'добър човек'?

Също така... от форумните ви впечатления, кажете дали според вас човека писал преди вас е добър.

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 15:08
Да, аз съм страхотен. Държа се с всеки както си е заслужил, помагам на приятелите си, и освен това съм красив и умен.
Какво повече ?

ShtrudeL
07-30-2012, 15:10
Държа се с всеки както си е заслужил

ако някой не напсува и ти ли ще го напсуваш?

kosder
07-30-2012, 15:11
Мисля, че съм особено добър дори и към непознати. Въпреки, че добротата е понятие, което се тълкува от всеки човек по различен начин според мен.

nqmaznacheniee
07-30-2012, 15:13
Да си добър понякога означава да правиш неща, които не искаш, а аз не обичам да правя неща, които не искам. За мен съм си добър, за другите може и да не съм.

ShtrudeL
07-30-2012, 15:15
Мисля, че да си добър, означава да приемаш 'лошите' неща с положителна нагласа. (примерно)
Т.е.
ТИ можеш да постъпиш зле с мен, мога да се почувствам гадно, но въпреки това да не изпитам лоши чувства към теб и да не отвърна един вид на лошото с лошо. Това не означава, че трябва да се оставя да ме тъпчеш, а че няма да се обърна срещу теб.
Изключително много ме радва, когато злобата бива убивана и потъпквана с добро.

granger
07-30-2012, 15:18
"Добро" е много разтегливо понятие,както и "лошо". Не смятам ,че съм способна да ти дам такова определение...
Имам се за нелоша...тълкувай го ,както намериш за добре.

petetyyy
07-30-2012, 15:20
Понякога съзнателно или не се отнасям доста зле с хората, които по някаква причина ми досаждат с присъствието или с поведението си, но като цяло доста хора ме определят като "добър човек". Не мога да поставям такива определения на самата себе си, тъй като това е доста относително, а и все още характерът ми се изгражда, но мисля че самите ни постъпки ни определят и те са единствените неща, от които можем да си вадим каквито и да било изводи за чертите от характера ни :)

yakuza_
07-30-2012, 15:23
И аз в повечето пъти се държа както се държат с мен. Зависи какво се има под добър, ако ме накарат да изпълня нещо, което ми се вижда съмнително или не ми допада, се отказвам. Също така непознати да ми искат услуга, в 95% от случайте ги отрязвам моментално, а ако са настоятелни им казвам 2-3 лафа и се махат :D и не позволявам да ми се качват на главата.

Amore-Mio*
07-30-2012, 15:23
Всеки по различен начин си тълкува думите, както и тая. За някои то е нещо определено, за други коренно различно. Т.е. въпрос на ... мнение.

Иначе добра съм с тия, които го заслужават. Държа се с всеки така, както го е заслужил.

PainMonopoly
07-30-2012, 15:29
Не деля хората на лоши и добри, защото е толкова относително, че може да се каже, че такива категории не съществуват.


Мисля, че да си добър, означава да приемаш 'лошите' неща с положителна нагласа. (примерно)
Т.е.
ТИ можеш да постъпиш зле с мен, мога да се почувствам гадно, но въпреки това да не изпитам лоши чувства към теб и да не отвърна един вид на лошото с лошо. Това не означава, че трябва да се оставя да ме тъпчеш, а че няма да се обърна срещу теб.
Изключително много ме радва, когато злобата бива убивана и потъпквана с добро.

Хората, които се държат зле, ги избягвам. Реваншизма е загуба на време.

ShtrudeL
07-30-2012, 15:32
Не мисля, че да се държиш с някой така, както заслужава, те прави добър.

yakuza_
07-30-2012, 15:35
ами това което каза ти, означава точно хората да те тъпчат, защото не правиш нищо с/у тях

granger
07-30-2012, 15:37
Не те прави добър. Прави те нормален човек. Понякога да си добър не е хубаво. Прекаленото добруване излиза през носа. Аз се старая да се държа с хората около мен,така както и те с мен. Не обичам да се държа зле и да съм гадна,но ако се наложи правя го-не ме прави лош човек това.Прави ме човек,който си цени чувствата и нервите. Преди бях добричка със всички,до един момент,в който се чувстваш като боклук и нямаш какво повече емоционално да дадеш.
Добруването излиза през носа...затова си имам едно на ум.

nqmaznacheniee
07-30-2012, 15:43
А какво значи да се държиш с хората, както и те с теб, ако някой се държи добре с теб и въпреки това ти е неприятен кво правим ? Естествено, че ще го отбягвам..

malko_pisi
07-30-2012, 15:44
Добра към непознати- не мисля... държа се мило и ако човекът ми допадне се сближаваме... ако не ми хареса, не се заяждам и не го правя на 2 стотинки... просто ДИМ ДА МЕ НЯМА и да си нямам повече работа с него :))

ShtrudeL
07-30-2012, 15:44
ами това което каза ти, означава точно хората да те тъпчат, защото не правиш нищо с/у тях

Ами напротив. Ако си един отворен и разбран човек ще си над тея неща. Няма дори да се чувстваш тъпкан, дори този срещу теб да си мисли, че точно това прави. Просто ще го игнорираш и ще си помислиш, че не си заслужава да си нещастен заради него.

ShtrudeL
07-30-2012, 15:47
Не те прави добър. Прави те нормален човек. Понякога да си добър не е хубаво. Прекаленото добруване излиза през носа. Аз се старая да се държа с хората около мен,така както и те с мен. Не обичам да се държа зле и да съм гадна,но ако се наложи правя го-не ме прави лош човек това.Прави ме човек,който си цени чувствата и нервите. Преди бях добричка със всички,до един момент,в който се чувстваш като боклук и нямаш какво повече емоционално да дадеш.
Добруването излиза през носа...затова си имам едно на ум.

Съгласна съм с теб само в случаите, когато добрия човек е глуповат и добър от страх. Това граничи с наивност. Такива хора и аз не харесвам и въпреки това ги разбирам.

yakuza_
07-30-2012, 15:48
Ами напротив. Ако си един отворен и разбран човек ще си над тея неща. Няма дори да се чувстваш тъпкан, дори този срещу теб да си мисли, че точно това прави. Просто ще го игнорираш и ще си помислиш, че не си заслужава да си нещастен заради него.

аз например съм игнорирал някого, защото виждам, че е превъзбуден и изнервен, но постепено прекаляват и не може да игнорираш до безкрай... така, че игнорирането е до време и аз не съм нещастен, когато почна да отвръщам на някого, повечето пъти излизам винаги отгоре

ShtrudeL
07-30-2012, 15:51
Добра към непознати- не мисля... държа се мило

държиш се мило, защото ти идва от вътре, или се държиш мило, защото така е редно?
Защото ако е второто е доста тъпо. I mean.. Не обичам фалшиво мили хора.

yakuza_
07-30-2012, 15:53
Добре, майка с количка идва в магазина, няма ли да и задържиш вратата ?

ShtrudeL
07-30-2012, 15:56
аз например съм игнорирал някого, защото виждам, че е превъзбуден и изнервен, но постепено прекаляват и не може да игнорираш до безкрай... така, че игнорирането е до време и аз не съм нещастен, когато почна да отвръщам на някого, повечето пъти излизам винаги отгоре

окей
Съгласна съм и че не може да игнорираш вечно някого. Важно е какво чувстваш/изпитваш в тоя момент. Как реагираш най-вече.
Дали се ядосваш и повишаваш тон, или с думи прости се опитваш да го 'укротиш'..
Имам един познат, който когато е разгневен за някоя глупост и целия свят му е крив и най-малкото ядосва и хората около себе си. Някак си се радвам, че мога в такава ситуация да го погледна, да го изчакам да се накрещи и да го питам със спокоен тон 'и какво?' и да му обясня колко глупави са причините за настроението му.

ShtrudeL
07-30-2012, 15:58
Добре, майка с количка идва в магазина, няма ли да и задържиш вратата ?

Ще я задържа, това какво общо имаше?
Съвсем на скоро задържах/отворих вратата на човек с патерици.

C2H5OH
07-30-2012, 16:00
Не знам защо, ама ми се досра от тая тема.

DarkTemplar
07-30-2012, 16:01
Зависи от конкретната ситуация и настроението ми. Както и до човека насреща. "Добър" и "лош" са доста относителни и разтегливи понятия.


Ще я задържа, това какво общо имаше?
Съвсем на скоро задържах/отворих вратата на човек с патерици.
Това е въпрос по-скоро на добро възпитание.

yakuza_
07-30-2012, 16:02
окей
Съгласна съм и че не може да игнорираш вечно някого. Важно е какво чувстваш/изпитваш в тоя момент. Как реагираш най-вече.
Дали се ядосваш и повишаваш тон, или с думи прости се опитваш да го 'укротиш'..
Имам един познат, който когато е разгневен за някоя глупост и целия свят му е крив и най-малкото ядосва и хората около себе си. Някак си се радвам, че мога в такава ситуация да го погледна, да го изчакам да се накрещи и да го питам със спокоен тон 'и какво?' и да му обясня колко глупави са причините за настроението му.

Аз по принцип съм мн спокоен и не повишавам тон, дори говоря тихо. Но ако някой успее да ме ядоса, ме държи адски много, качва ми се и адреналина и почвам да говоря каквото ми дойде, без да ме инт. дали ще разрева тоя срещу мен или ще го обидя, мисля само как да му причиня болка. Виновен ли съм, че това е от характера ми ? Това прави ли ме зъл ?

Ами примерно не харесваш турци и виждаш мазен, дърт манаф с кашон в ръцете, ще му задържиш ли вратата ? (ти НЕ харесваш османци)

RagioL
07-30-2012, 16:03
- Сам да приемаш себе си като съдба, да не искаш нищо друго - в подобни състояния това е просто висш разум

- Съвременният човек страда от отслабване на личността

- Формулата ми за човешкото величие е "amor fati": Не можеш да искаш да бъдеш друг, нито преди, нито след, нито във вечността

- Не се страхувай от действията си! Не ги изоставяй - Угризенията на съвестта са порок

- Отровата, погубваща слабите натури, е храна за силния и той дори не я нарича отрова

Фридрих Ницше

PainMonopoly
07-30-2012, 16:17
Имам един познат, който когато е разгневен за някоя глупост и целия свят му е крив и най-малкото ядосва и хората около себе си. Някак си се радвам, че мога в такава ситуация да го погледна, да го изчакам да се накрещи и да го питам със спокоен тон 'и какво?' и да му обясня колко глупави са причините за настроението му.

Хората, които не могат да контролират гнева си и истерясват, са ми най-противните от всички противни хора на света.

ShtrudeL
07-30-2012, 16:18
Аз по принцип съм мн спокоен и не повишавам тон, дори говоря тихо. Но ако някой успее да ме ядоса, ме държи адски много, качва ми се и адреналина и почвам да говоря каквото ми дойде, без да ме инт. дали ще разрева тоя срещу мен или ще го обидя, мисля само как да му причиня болка. Виновен ли съм, че това е от характера ми ? Това прави ли ме зъл ?

Ами примерно не харесваш турци и виждаш мазен, дърт манаф с кашон в ръцете, ще му задържиш ли вратата ? (ти НЕ харесваш османци)

Понеже не мога да си го представя с турчин (защото нито ги обичам, нито ги мразя), ще си позволя да го заместя с някой като хмм БожияАгнец да кажем ^^ Ако я видя с патерици или количка, ще й задържа вратата, да.

А това, че не ти пука дали ще обидиш някой с думите си го одобрявам до някъде само, ако са искрени и нямаш лоши чувства, защото много хора в пристъпи на гняв говорят неща, които не мислят само и само, за да обидят нарочно човека срещу тях и да излязат прави.


Хората, които не могат да контролират гнева си и истерясват, са ми най-противните от всички противни хора на света.

me 2

adoreher
07-30-2012, 16:34
нда. защото не съм навредила на никого без причина.. деазнам, единствената ми наистина лоша черта е че съм отмъстителна.
и не мога да познавам някой от десет прочетени коментара

ShtrudeL
07-30-2012, 16:40
нда. защото не съм навредила на никого без причина.. деазнам, единствената ми наистина лоша черта е че съм отмъстителна.
и не мога да познавам някой от десет прочетени коментара

значи вредиш само с причина?
а отмъстителността наистина е филмарска черта.

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 16:48
Да, ако някой ме напсува, и аз ще го напсувам.
Знаеш ли защо това ме прави добър човек ?
Защото ако обърна другата буза, това ме прави слаб. Слабите хора не са добри. Те са непълноценни.
За да си добър човек, трябва да си пълноценен. Трябва да не отмъщаваш, но да раздаваш на всекиго каквото е заслужил. Примерно, ако някой ме обиди по някакъв начин, няма да гледам да му върна със седмици или с години, просто ще му кажа - така и така, ти си ме обидил, това не е правилно. Според зависи от реакцията му, ще започна да се държа с него по нов начин.
Това за мен е да си добър човек - да се държиш правилно във всяка ситуация.
Също, помагам на много хора и без да са го заслужили. Това си е мой избор, разбира се. Никой не ме кара да го правя. Мога и да не го правя. Но тогава съм просто един от другите. Не е ли така ? За да си добър, освен че трябва да си пълноценен, трябва и да се отличаваш по нещо от "нормалните".

ShtrudeL
07-30-2012, 16:58
Да, ако някой ме напсува, и аз ще го напсувам.
Знаеш ли защо това ме прави добър човек ?
Защото ако обърна другата буза, това ме прави слаб. Слабите хора не са добри. Те са непълноценни.

Съжалявам, че го разкривам пред теб, но ако обърнеш бузата си по подходящ начин, този срещу теб никога няма да я удари отново, защото ще го хване шубето и ще се почувства гузен най-малко, ако не е с интелекта на табуретка. Или просто ще изгуби интерес. Както ако нямаш гъдел и се дадеш с разтворени обятия на някой, който много иска да те гъделичка и му доставя удоволствие да се гърчиш... много ясно, че ще му скапеш кефа.
Та постъпката ти ще те направи слаб само, ако ти се чувстваш така и по принцип си си слаб.

ShtrudeL
07-30-2012, 16:58
деазнам кфи са тия ралти
ного ;33

8-)

adoreher
07-30-2012, 16:58
нда. защото не съм навредила на никого без причина.. деазнам, единствената ми наистина лоша черта е че съм отмъстителна.
и не мога да познавам някой от десет прочетени коментара

аме за мен не е нормално като ме ударят да си дам и другата буза
а като секи нормален човек да ударя и аз
иначе виждам че ти ного разбираш от филмарщини и няма да споря с теб дали чертата ми е такава или не :)

yakuza_
07-30-2012, 16:59
Примерно преди 2 години се прибирам с колелото от работа и 4-5 метъла ме псуват (без причина), след което и аз пожелах да извърша посегателство над лелите им, това прави ли ме лош човек ?

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 17:02
Съжалявам, че го разкривам пред теб, но ако обърнеш бузата си по подходящ начин, този срещу теб никога няма да я удари отново, защото ще го хване шубето и ще се почувства гузен най-малко, ако не е с интелекта на табуретка. Или просто ще изгуби интерес. Както ако нямаш гъдел и се дадеш с разтворени обятия на някой, който много иска да те гъделичка и му доставя удоволствие да се гърчиш... много ясно, че ще му скапеш кефа.
Та постъпката ти ще те направи слаб само, ако ти се чувстваш така и по принцип си си слаб.

Добре, дай ми конкретен пример с това как някой е извършил нещо несправедливо над теб, ти си "обърнала бузата" и това го е отказало.
Обикновено хората, които правят такива неща безпричинно са тъпи, нахални, и това им доставя удоволствие.

ShtrudeL
07-30-2012, 17:05
аме за мен не е нормално като ме ударят да си дам и другата буза
а като секи нормален човек да ударя и аз
иначе виждам че ти ного разбираш от филмарщини и няма да споря с теб дали чертата ми е такава или не :)

Явно не разбираш това с даването на другата буза. Явно приемаш, че така те тъпчат. (което би било вярно, ако си страхлив и слаб)
И

""Нормален" е синоним на "обикновен" и "често срещан", но нормата не е непременно единственият начин да се живее..."

И нищо не виждаш душице. = )

adoreher
07-30-2012, 17:08
виж ся щруделценце
тва че не съм на твоето мнение
не значи че нямам собствен и (може би) правилен поглед над нещата
не е въпрос на слабост, а на гордост
така че не ми говори какво виждам, "душице"

а ного ли ти е готино че си "различна" и ъъ.. "рядко срещана" :lol: :lol:

nqmaznacheniee
07-30-2012, 17:13
Примерно преди 2 години се прибирам с колелото от работа и 4-5 метъла ме псуват (без причина), след което и аз пожелах да извърша посегателство над лелите им, това прави ли ме лош човек ?

:D:D:D

щом са метАли, не

ShtrudeL
07-30-2012, 17:16
Добре, дай ми конкретен пример с това как някой е извършил нещо несправедливо над теб, ти си "обърнала бузата" и това го е отказало.
Обикновено хората, които правят такива неща безпричинно са тъпи, нахални, и това им доставя удоволствие.

окей
последно спорих с човек, който е болезнено/брутално искрен. С който имаме както много общи възгледи, така и той е супер циничен, а аз болна романтичка по свой начин. Та той ми каза в прав текст, че за нищо не ставам и вярвам, че наистина го е мислил, а не е било просто ей така, за да ме подразни. Аз разбира се знам, че не е така и тръгнах да споря. Като в целия ни 'спор' никой нямаше лоши чувства към другия. 'Нормалния' (според adoreher) човек, най-вероятно би тръгнал да говори неща като: "ами я се виж ти, какво става пък от теб?" и би изтъкнал всичките му отрицателни черти и постъпки, ДОРИ да го харесва по принцип. А аз го харесвам като човек, въпреки нещата, които не харесвам у него. И въпреки, че ме засипа с думички, които не бих искала да чувам, не се обърнах срещу него. Дори го накарах да ми обясни в подробности защо не ставам за нищо. Изреди ми някакви неща и ден след това каза: "Всички те мислят за една, а кой знае каква си.." (това го каза с добър и положителен тон). Всъщност не е най-точния пример, но всичко мина спокойно и интелигентно.
Докато бях на стаж пък, имаше мед. сестра, която поне 5 пъти щеше да ме изяде заради някви работи и нито веднъж не й повиших тон, както и не се почувствах зле от това, че ми дава зор за нещо, защото знаех, че си върша работата добре.

adoreher
07-30-2012, 17:20
омг ;d
човек който би тръгнал да плюе някой без причина
само защото не му изнася не е нормален.. само да ти кажа. нито според мен, нито по принцип. :D
и кво? пичът е изразил мнение. всеки има право и всеки го мисли. глупаво е да обиждаш хората, които са те обидили без да го искат. глупаво, не нормално.
знаеш ли къде е драмата
че когато някой те нарани наистина, наистина мнтого /говоря за човек, който не обичаш понеже тогава е "леко" по-сложно/ няма как да не искаш да отмъстиш. човешко е и да, не е някво извишено чувство, да, по-първичните хора му се отдават, но е естествено И в много от случаите ти прави услуга

ShtrudeL
07-30-2012, 17:21
виж ся щруделценце
тва че не съм на твоето мнение
не значи че нямам собствен и (може би) правилен поглед над нещата
не е въпрос на слабост, а на гордост
така че не ми говори какво виждам, "душице"

а ного ли ти е готино че си "различна" и ъъ.. "рядко срещана" :lol: :lol:

Виж сега пък ти. Ако бях някоя злобарка, щях да ти кажа, че те мисля за тъпичка, което не е далеч от истината, но няма да го използвам като нещо, с което да се защитя, защото няма смисъл.
Изобщо не те карам да си на моето мнение. И изобщо не твърдя, че ти за себе си не си права.
Гордостта също не е кой знае колко готино нещо, т.е. е нож с две остриета, но в някои случаи е съвсем, съвсееееем безполезна, че дори вредна.
И разбира се, че нищо не виждаш, дори сама каза, че не можеш да знаеш какъв е даден човек от 10 поста, нали? Какво те кара да мислиш тогава, че виждаш 'колко разбирам от филмарщина'?

и Обясни ми къде съм казала, че съм различна? Ако ти ме намираш за такава, благодаря.

ShtrudeL
07-30-2012, 17:27
знаеш ли къде е драмата
че когато някой те нарани наистина, наистина мнтого /говоря за човек, който не обичаш понеже тогава е "леко" по-сложно/ няма как да не искаш да отмъстиш. човешко е и да, не е някво извишено чувство, да, по-първичните хора му се отдават, но е естествено И в много от случаите ти прави услуга

Първо искам да кажа, че ми е леко трудно да те прочитам, предвид подредбата на текста ти, ама май схванах до колкото е възможно.
Второ... защо по дяволите ще се обиждаш от някой, който не обичаш?! О.О Заслужава ли този Никой, да се тормозиш заради него?! Как изобщо ще позволиш на себе си да страдаш и да те наранява?
И каква услуга ти прави това? Ако ти също го нараниш значи, че се радваш, че той ще е нещастен така, както си бил ти, което в никакъв случай не те прави добър, а излиза, че си същия като него.

adoreher
07-30-2012, 17:29
к
наистина не разбирам дали ти е някво много скучно
или наистина не разбираш кво се опитвам да кажа
тва за филмарщината беше ирония, защото всяка черта се проявява при всеки различно, ти не познаваш характера ми и реакциите ми, следователно не знаеш как би се проявила отмъстителността при мен. разбра ли защо използвах ирония или да изпиша още десет реда?
тъпичка едва ли.. по скоро ти нямаш право да изказваш подобно мнение. ;3
няма двама човека с еднакво мнение, въпросът е че докато ти лепиш етикети на хората според индивидуалните им качества и недостатъци, а не според съвкупността от характер, черти и поведение няма как да излезеш права пред когото и да е. от това че не съм сметнала за нужно да изпиша половин страница за да съм ясна на всички, не означава че не разсъждавам над нещата и не виждам смисъла им.
за гордост на мен не ми говори. знам че е нож с две остриета, патила съм си от нея повече отколкото от всичко друго, но я имам и не мога да я пренебрегна в името на това да съм "по-добра" според някой.


за втория ти пост-
обидата е нещо което контролираме, защото с думи може да те засегне само човек, на когото държиш. не ти говоря за обиждане, а за нараняване.

ShtrudeL
07-30-2012, 17:36
:smt012

Ех, явно не ти се получава да си иронична.
И не знам защо се опитваш да насочиш вниманието си върху личността ми, а не върху това, което казах, ама айде...
И хубаво.. нараняване да е.. (макар, че ми е почти едно и също, ама щом искаш да си играем на думички..)
Как ще те нарани някой, който ти е никакъв и се предполага, че не значи нищо за теб, че да искаш да му отмъщаваш? Може да се почувстваш кофти, но чак пък толкова трайно да е...
В какво се състои отмъщението ти? И отмъщението равно ли е на справедливост? (но преди това ми отговори на другото, защото имам съмнения, че ще се хванеш само за тоя въпрос)

yakuza_
07-30-2012, 17:40
Ти като обиждаш някой, страдаш ли ? Аз ако вземах по 1 лев всеки път, когато обидя, някой ...

adoreher
07-30-2012, 17:50
не се занимавай с нейните ралти
дезнам ного е тъпа ;33
НОГО съм тъпа, НОГО.
Щруделке, нещата, които те нараняват много всъщност са тези, които нараняват близките ти. Поне при мен е така.Не е игра на думички, има огромна разлика.Едно е да си засегнат, унижен-тва е обида.Пример-нараняват безпричинно най-скъпия ти човек.Няма ли да искаш да отмъстиш? Далеч съм от мисълта че отмъщението е равно на справедливост, защото когато човек е афектиран не мисли трезво, но лично според мен всичко ТРЯБВА да се върне.. и не мога да чакам някой отгоре да го направи вместо мен. Отмъщението може да е всичко. В случая-както казах-най-много боли когато засегнат твоите близки.. каквото повикало такова се обадило.
И да, явно не ми се получава да съм иронична, много, много жалко. :(

yakuza_
07-30-2012, 17:52
Добре, теб обижда ли те нещо от рода на - Майка ти да еба в тесния гъз, курво мизерна ?

adoreher
07-30-2012, 17:53
кой ти говори за обиди?
точно тва е, думите са едно
действията-друго.

nqmaznacheniee
07-30-2012, 17:53
Наистина много зависи и каква точно е обидата :D Например, ако някой обиди мен съм склонен и да си замълча и да чакам да го направи отново, за да направя нещо, но обиди ли майка ми съм способен дори да го убия, ако ще и най-големия изрод да ме изкарат.

yakuza_
07-30-2012, 17:55
Ето, че всеки мисли по различен начин, аз лично не бих се засегнал от това примерно.

adoreher
07-30-2012, 17:56
и от обида до обида има разлика
едно е да ти кажат -еби си майката, боклук
друго е да ти кажат -майка ти е по голям боклук от теб, всички са я минали, пълен парцал е
и сякви други прекрасни неща
нали?
да, пак зависи от теб дали ще допуснеш тези думи да те засегнат
но второто е доста по-грубичко

yakuza_
07-30-2012, 17:59
Ами пак няма да го отразя, ще му кажа нещо, но ще е от сорта на:
Много си креативен, ваще сиг. са горди с теб
Жалко, че си импотентен
Баща ти сиг. съжалява, че не даде 30 ст за презерватив

ShtrudeL
07-30-2012, 18:02
НОГО съм тъпа, НОГО.
Щруделке, нещата, които те нараняват много всъщност са тези, които нараняват близките ти. Поне при мен е така.Не е игра на думички, има огромна разлика.Едно е да си засегнат, унижен-тва е обида.Пример-нараняват безпричинно най-скъпия ти човек.Няма ли да искаш да отмъстиш? Далеч съм от мисълта че отмъщението е равно на справедливост, защото когато човек е афектиран не мисли трезво, но лично според мен всичко ТРЯБВА да се върне.. и не мога да чакам някой отгоре да го направи вместо мен. Отмъщението може да е всичко. В случая-както казах-най-много боли когато засегнат твоите близки.. каквото повикало такова се обадило.
И да, явно не ми се получава да съм иронична, много, много жалко. :(

Не говорехме за близки бе слънцее
Защо тогава се хабих да ти обяснявам толкова за това как стоят нещата с нараняването от човек, който обичаш и такъв, който ти е никакъв. = (
И ако наранят (душевно) човек, който ми е скъп, няма да искам да отмъщавам, най-малкото защото той не е бебе и да се изявявам като ангел пазител няма да е много яко. Ще съм до него в този момент и ще го подкрепям и успокоявам, защото ще го обичам и няма да искам да се чувства зле, но толкова. Всичко останало е като в сапунен сериал - "Хуанита ме нарани, ще направя живота й черен и ще гори в шестия кръг на ада и дори девата от Гладалупе няма да й помогне.."
И пак се връщам на онова, което казах по-горе... Казваш, че всичко трябва да се върне... Ок.. да приемем, че е така. Но ако ти си човека, който искаш да играе ролята на карма, не те ли прави същия парцал като човека, който те е наранил теб, или твоя близък?!

adoreher
07-30-2012, 18:03
не е въпроса в тва да го отразиш
или да покажеш че не са ти приятни тия думи
въпросът е в тва че няколко думи казани със спокоен тон
могат да те ядосат повече от едно изкрещяно -да ти еба майката

kosder
07-30-2012, 18:05
^ Девата от Гуадалупе винаги помага -.-

adoreher
07-30-2012, 18:06
Не говорехме за близки бе слънцее
Защо тогава се хабих да ти обяснявам толкова за това как стоят нещата с нараняването от човек, който обичаш и такъв, който ти е никакъв. = (
И ако наранят (душевно) човек, който ми е скъп, няма да искам да отмъщавам, най-малкото защото той не е бебе и да се изявявам като ангел пазител няма да е много яко. Ще съм до него в този момент и ще го подкрепям и успокоявам, защото ще го обичам и няма да искам да се чувства зле, но толкова. Всичко останало е като в сапунен сериал - "Хуанита ме нарани, ще направя живота й черен и ще гори в шестия кръг на ада и дори девата от Гладалупе няма да й помогне.."
И пак се връщам на онова, което казах по-горе... Казваш, че всичко трябва да се върне... Ок.. да приемем, че е така. Но ако ти си човека, който искаш да играе ролята на карма, не те ли прави същия парцал като човека, който те е наранил теб, или твоя близък?!
Аз казах-да, отмъстителността е първична черта на характера.Но или я имаш, или я нямаш.Това какво ти би направила е твой личен избор, но тва не значи че хората, които биха постъпили по различен начин са задължително в грешка.Може да ме направи същия парцал, може да ме направи и по-голям парцал, но ако не ти идва отвътре да отмъстиш на някого няма как да разбереш.Ако не говорим за близките ми-не, не може да ме нарани човек, който не ме засяга и следователно нямам повод за отмъщение.И стига с тва слънце вече

ShtrudeL
07-30-2012, 18:07
Добре, теб обижда ли те нещо от рода на - Майка ти да еба в тесния гъз, курво мизерна ?

Ще си помисля: "О, с колко прост човек си имам работа!" ^_ От такива не си заслужава ама грам да се обиждаш, дори ще се почувствам АЗ тъпа, ако общувам с такива хора.


не е въпроса в тва да го отразиш
или да покажеш че не са ти приятни тия думи
въпросът е в тва че няколко думи казани със спокоен тон
могат да те ядосат повече от едно изкрещяно -да ти еба майката

и в двата случая не е хубаво да се ядосваш ^^
Но поне в първия ще знаеш, че говориш с готин човек ^^


но ако не ти идва отвътре да отмъстиш на някого няма как да разбереш

Това, че ти идва от вътре е лошо.
А на мен не ми е нужно да ми идва от никъде, че да го разбера.
И именно това, че ти идва да отмъстиш, ме навежда на мисълта, че не мислиш трезво, защото никой разумен човек не би искал да отмъщава.

adoreher
07-30-2012, 18:14
и така да е.
за това няма как да споря с непознати
няма и смисъл :)

ShtrudeL
07-30-2012, 18:16
Добрем. Радвам се, че се разбрахме. *гуш* ^_

yakuza_
07-30-2012, 18:24
важното е да ви идва в точната седмица

Snik4er
07-30-2012, 18:46
Като добър човек трябва да те определят околните, не самият ти.

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 19:09
Щруделке, ама твоите примери не са на това... Първия пример е с човек, на който му пука за теб, 100%, така че дори не влиза в тая графа... Втория пример е някой, от когото малко или много зависиш, и отново не е същото...
А за мен няма ли гуш ? ;(

mrazqkindergarten
07-30-2012, 19:09
Ми... не се смятам нито за много добра, нито за лоша.По принцип на доста хора съм помагала/правила услуги, но определено не всички заслужават да се държа добре с тях.

C2H5OH
07-30-2012, 19:17
http://i50.tinypic.com/2w6rtlj.jpg
Fascinating.

ShtrudeL
07-30-2012, 19:19
важното е да ви идва в точната седмица

ВЕрно е!
На мен ми закъснява с ден :3

r19
07-30-2012, 19:24
смятам, че съм прекалено добър с хората, въпреки че откачам ако някой ме засегне прекалено... ;3
А ти смяташ ли се за добра щтруди? :>

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 19:25
ВЕрно е!
На мен ми закъснява с ден :3


Опасно ! Викай отряда с щъркелите :/

И пак питам, няма ли гушка за мен http://static2.cs-bg.net/forum/images/smilies/oops.gif

crowberry
07-30-2012, 19:25
Добра съм, ама само привидно..

horacio
07-30-2012, 19:26
Казват ми, че съм много добра ддз... Никога не изпадам в крайности, опитвам се да разбера гледната точка на другия, гледам винаги да помогна, да дам някакъв съвет. Наранявал ме е човек, който обичаХ, но с лошо не съм се обръщала никога или поне не с това лошо, което заслужава. Както и към "храната" от други хора не съм се обръщала с лошо. Знам, че смисъл няма да обиждам, да псувам и да си "отмъщавам", най-малкото, че е много грозно. Тоя човек както е дошъл в живота ми, така и ще си отиде, така че няма за какво да се похабявам прекалено много. ^^ Вярвам в това, че всичко се връща, колкото и изтъркано да е... дори да не му го върна аз, знам че друг ще го направи.

ShtrudeL
07-30-2012, 19:27

Опасно ! Викай отряда с щъркелите :/

И пак питам, няма ли гушка за мен http://static2.cs-bg.net/forum/images/smilies/oops.gif

*гуш* дее :3

r19, старая се..
Но безотговорността/несериозността ми пречат..

IcameHereToFuckBitches
07-30-2012, 19:33
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/50563_211465195614467_777507994_n.jpg

embraceme
07-30-2012, 22:09
Мисля,че съм добър,дааа,но зависи от ситуацията все пак.