PDA

View Full Version : Как да бъда сдържана и спокойна ? ...



jiji_
07-30-2012, 18:13
Здравейте!Нека ви споделя и моята история.С приятеля ми бяхме заедно от 3 години,през което време се държеше много мило с мен... е,карахме се,но аз бях по-малка и детска и се сърдех сякаш по-често,но си давах сметка,колкото и да се обвинявам,че е имало защо.Тогава ми беше по-спокойно..той не спираше да ми казва,че наистина държи на мен,а и си личеше.От тези думи и като изключим поводите за ревност,не съм си и мислела за момичета,с които общува,по-точно бях по-сигурна в него и не съм ревнувала....докато се стигна до там че 2011г. скъсахме за половин година.....половин година,в която си скъсах нервите.Причината да скъсаме беше много детска,но явно ми е било писнало...правеше скандали за глупости,а аз нервната веднага се връзвах.Проблема е,че аз приемам нещата много лично и си слагам всичко на сърцето.Малко нещо е в състояние да развали настроението ми.За това време аз опитвах с нови момчета,но се държах много безотговорно към тях...затова не вървеше и всичко приключваше бързо.Той също имаше връзка,която именно ме направи още по-нервна.Момичето,с което беше непрестанно ми пишеше и безкористно споменаваше какво/къде/как правели и какво си говорели.Сърцето ми се късаше ,но се опитвах да не и обръщам внимание..но тя правеше всичко толкова явно,властно и безмилостно,че ме болеше още повече.Имаше период,в който с него се срещахме,а през същото време се е срещал и с нея(тогава не знаех за тях) и не даваше дума да се издума за НАС отново.В последствие разбрах,че преди да скъсаме той ми е изневерил и с гарнитура,че се е срещал и с мен и с нея ми идваше в повече.Беше ми изневерил с някакво друго момиче..всичко разбирах САМА... и тъй като не мога да си го трупам,му казах,а той вместо да се засрами започна да ми говори ,че е същото като да го зарежа (както бях направила и той с това се оправдаваше).Всичко това ме убиваше,а аз ставах все по-малко доверчива и мнооого нервна и несдържана.Не можех да го позная,сякаш някои му беше промил мозъка или беше друг човек.Между нас въпреки всичко има нещо много силно...не можем един без друг..отричаме се,караме се,а на другия ден умираме един за друг...Така и стана.След 6 месеца пак се събрахме.. той малко променен,а аз също.Молех се всеки Божи ден той да стане същия човек,по когото бях луда...странното беше,че го обичах още повече..а той ми го казваше все по-рядко...сега нещата с времето се пооправиха с моите нечовешки усилия да се сдържам за какво ли не и по малко да си затварям очите.За да го направя на мен ми трябват много усилия,а за нещата,за които смятам,че не е нужно да мълча ги казвам и следва "Стига си мрънкала"..сякаш не оценява,това което правя..Скандалите с него са...Ужасни... Аз започнах да го ревнувам и да се съмнявам,след като разбрах толкова неща сама..намирах снимки в лаптопа му на други момичета,а това ме копаеше отвътре,а той пак с един спокоен тон ми отговаря.Тъй като аз наистина съм му била и съм му вярна се дразня от факта,че аз мога,а той е "скрита лимонка"..Вярвам му,че ме обича,защото си личи все пак.Аз също го обичам страшно и не искам да оставя нещата така.Дайте ми някакъв съвет или трикове дори,за да не се показвам,че се дразня и горя отвътре,да се сдържам,да спра да ревнувам (дори малко),да го накарам малко той да се почувства така..да ме иска .Как да постъпя? .......

SisiStrange
07-30-2012, 18:17
За какво ти е да те иска човек, който не знае смисъла на думата връзка, изневерява, мота ви по 2 и прочие? Защо си мислиш, че те обича? Опорочавате я тая дума понякога. Любовта няма нищо, ама нищо общо с това. Спри с мазохизма и си намери нормално момче. Искала си да бъдеш сдържана... За какво? По право за кого? Ми ти, ако щеш да си си свила емоциите като сфинктер, докато ти върти тея грозни номера, няма как да си спокойна.

Amore-Mio*
07-30-2012, 18:20
Аз честно казано не виждам той да има някакви чувства към теб. Но ако е така, добре. Гадно е положението, но ще си изкажа мнението.

Стигнало се е до изневяра. Явно нещата не са вървели чудесно и се е стигнало до това, което не казва особени добри неща. Нормално е да му нямаш доверие в момента и подобни. А още повече, че сте скъсали веднъж. В много редки случаи, връзката остава същата при повторното тръгване.

Сама забелязваш, че нищо не е същото.
И осъзнаваш, може би, че няма да е. Струва ми се излишно всичкото това , което си причиняваш.

jiji_
07-30-2012, 18:27
Нещата наистина вървяха добре,разбирате ли , всеки правеше компромис ,а той попринцип не е скандален,когато се караме все гледа да си мълчи,а мен това ме дразни,защото искам да каже нещо...искам да съм непокист и да не се ядосвам..

afafafafafa
07-30-2012, 18:28
Кви съвети, кви трикове бе, момиче, ти сляпа ли си? Това е опропастена връзка и връщане назад - няма. Не трябва да се криеш, че се ядосваш, а трябва да не се ядосваш като цяло! Ще ти разбие психиката, ти не разбираш ли? Тва вашето е навик, а не любов. Ако се научиш сега да си траеш, той все ще си бяга по чуждо, а ти ще се скапваш и примиряваш все повече, ден след ден, докато не остане нищо от тебе. Вземи прочети какво си написала, като страничен наблюдател, все едно не си ти. Представи си, че това го е писала твоя приятелка! Какво би я посъветвала? Гледайте нещата от различни ъгли бе, хора, мислете извън кутията, както се казва.

jiji_
07-30-2012, 18:32
И аз съм се замисляла,но пак стигам до онези спомени.Не мисля ,че опорачавам думата,а казвам какво чувствам.Не се държи с мен лошо,но си давам сметка и за недостатъците му. НАЙ-ТЪПОТО е,че си мисля,че ме обича,защото мамка му понякога човек,който не обича няма да постъпва така( в определен случай) ... толкова е странно..

xXxPETYAxXx
07-30-2012, 18:32
Охх мацка...за пореден път се убеждавам, че предната ми връзка е събрала всяка една тема от тоя форум...То не бяха изневери, лъжи, връзки, ревеше ми по телефона, кълнеше се, дрънкаше разни глупости за това, че животът му нямал смисъл без мен и щял да го прекрати...абе най-гадната история, която знам си е. А аз бях толкова влюбена глупачка, че все вярвах, че може да се промени :D Ама изненада - тоя тип момчета не се променя, поне не за 6 месеца... може би след години ще се промени, но не и в близко бъдеще.
Не се занимавай с него, пак ще ти изневерява, просто ще намира нови начини да го прикрива! Още повече, вече не е "скрита лимонка", вече знаеш що за боклук е... Повярвай ми, няма да се промени скоро, колкото и да ти се иска и колкото и хора да ти казват, че може да се промени...Просто няма да стане, остави го!

jiji_
07-30-2012, 18:35
Не мисля,че трябва да ме нападаш все пак!Не съм сляпа,прочела съм го отстрани много пъти и не живея в кутия..нещата не опират до там само да го прочетеш и напишеш...

SisiStrange
07-30-2012, 18:35
Нещата наистина вървяха добре,разбирате ли , всеки правеше компромис ,а той попринцип не е скандален,когато се караме все гледа да си мълчи,а мен това ме дразни,защото искам да каже нещо...искам да съм непокист и да не се ядосвам..

Това ли ти е решението?

Няма да се ядосваш, когато си намериш човек, който няма да те ядосва. Толкова е очевидно.

Няма непукисти на тоя свят. Има хора, които умеят да го изживяват по-тихо и да таят вътре. Което е ужасно тъпо.

jiji_
07-30-2012, 18:39
Не,това не е решението в никакъв случай... не знам какво да кажа :)

afafafafafa
07-30-2012, 18:42
Не си сляпа, а си заслепена. Не те нападам, просто от коментара ми си проличава моментното ми възмущение. Това, което сам си го направиш, никой друг не може да ти го направи. Продължавай да го търпиш и се обичайте по този му начин и само гледай до къде ще стигнеш след време. Искрено ти пожелавам да греша и да ви се оправят нещата.

anonymous708973
07-30-2012, 18:48
Не съм чела темата, но ти отговарям на въпроса в заглавието - ако не ти е в природата да си сдържана, няма как да си. Личен опит.

jiji_
07-30-2012, 18:51
Аз не казвам нищо,съгласна съм,може и така да е.Точно затова писах тук.

Amore-Mio*
07-30-2012, 18:53
И аз съм се замисляла,но пак стигам до онези спомени.Не мисля ,че опорачавам думата,а казвам какво чувствам.Не се държи с мен лошо,но си давам сметка и за недостатъците му. НАЙ-ТЪПОТО е,че си мисля,че ме обича,защото мамка му понякога човек,който не обича няма да постъпва така( в определен случай) ... толкова е странно..

То ти самата си противоречиш. Не се измъчвай повече. Нали знаеш за "Вълкът козината си мени, но нрава - не. Надали приятеля ти се е променил и да е осъзнал какво е направил. А с тая сдържаност и скрита агресивност, още повече те съсипват. Тия неща изобщо не помагат за оправянето на връзката. А във вашия случай не смятам дори, че има нужда. Връзката ви е приключила още когато той ти е изневерил.

anonymous708973
07-30-2012, 18:56
Прочетох го. Не се сдържай, само тровене на нерви е това, което имате. Никаква връзка не е това.
А на тая новата за чий ти е обяснявала какво правят? Пълна комплексарка.

Искаш да го накараш да ревнува ли? Начини - бол, ама наистина ли това искаш? Съветвам те да си намериш ново момче и да започнете една красива и истинска връзка.

jiji_
07-30-2012, 18:59
В момента в главата ми е такава каша,че искам да кажа нещо,а след секунда се сещам за друго.. и не мога да мисля.

jiji_
07-30-2012, 19:04
Ами за него(точно същия),оказа се че първоначално са били само приятели,но след това е станало нещо повече.А тя през цялото време ми говореше ,че били заедно, при което и казвах да спре да ме занимава.

fenkaaa
07-30-2012, 20:31
Прави са хората,какви съвети искаш,връзката ви няма да се оправи и бих ти казала да си ОТВАРЯШ очите,а не да ги затваряш.Човека си ги е въртял както си иска,а ти какво,тръгнала си да му прощаваш? След като вижда,че ти се връщаш при него,дори да сте разделени толкова време,той остава с убеждението,че си му сигурна.Раздели се с този човек,просто няма връщане назад.

embraceme
07-30-2012, 22:22
Аз мисля ,че връзката е да прави хората щастливи,след като не си щастлива,тровиш си нервите и повече се нервираш и дразниш отколкото да си радостна,че сте заедно най-добре е да скъсате.Лично аз смятам,че онова ,което е било и което желаеш няма да се върне.И двамата сте се променили малко или много.Животът си е твой все пак,ти си решаваш :)

ChuShki
08-01-2012, 20:55
'а той вместо да се засрами започна да ми говори ,че е същото като да го зарежа (както бях направила и той с това се оправдаваше).' Това кърти. 'В момента в главата ми е такава каша' Няма какво да ти е каша. Няма за какво да си още с него. Нещата са от ясни по-ясни.

magita
08-02-2012, 10:07
НЯМА КАК ДА СТАНЕ ПРОСТО. Не знам как си му простила изобщо. Едно е да ти изневери еднократно, но съвсем друго е да поддържа 2ра връзка паралелно с твоята. Мога да ти кажа, че те използва, за да не е сам, но като дойде някоя друга отново ще си "изритана"

Не мисля, че трябва да се сдържаш пред него и да си затваряш очите за всичко което прави, а точно обратното... Кажи му всичко, ама абсолютно всичко което мислиш и виж отговора му... най-вероятно пак ще е безразличен и ще започне да се оправдава с тойте грешки...

НЯМА СМИСЪЛ ОТ ТАЗИ ВРЪЗКА

PyCoKoCkA93
08-02-2012, 11:29
От личен опит ти казвам,че е ВЪЗМОЖНО да станеш сдържан.Но трябва сама да пожелаеш промяната,за да направиш живота си по-добър.Преди избухвах за най-малкото,но с течение на живота,а и на връзката си(човекът до мен също си пада малко сръдльо и огромен инат) разбрах,че да си хабя нервите за дреболии не си струва.Подминавам дребните неща и не задълбавам в тях,защото няма смисъл от мухата да правиш слон.Но някак си това го разбирам,как да кажа,вътрешно и по мое желание.Не съм си го налагала като фикс идея да стана еди-каква си,а просто времето и обстоятелствата ми помогнаха.Но съветът ми е,че първата крачка я правиш ти,а тя е вътрешно разбиране... :)

chushkopek
08-02-2012, 22:19
С 2 думи.....ако приемем, че всичко което казваш е така (силно ме съмнява, ти си сляпа), разделете се.

П.С Казвам това, защото си противоречиш по няколко пъти във всяко 2-ро изречение => и ти не знаеш какво всъщност става => нама как да кажеш точно.


П.С Русокоске намираш ли приликата?

jiji_
10-08-2012, 19:32
Направих всичко това,което всички вие казвате...просто не издържах от поредните глупости...видях,че глупостта му към мен е по-голяма от жалките му чувства,които се съмнявам да има.Това,което ме учудва е,че даже не изпитвам болка от раздялата..тя може да се появи някога,не отричам,но вече окончателно съм решила да не и позволявам тя да ме направлява.

Azoria
10-08-2012, 20:25
Молех се всеки Божи ден той да стане същия човек,по когото бях луда...


Не се надявай на това. Щом веднъж се е променил в една посока, не вярвам да се върне..



да го накарам малко той да се почувства така..да ме иска

Няма как да го накараш да те иска. :(

Според си се хванала за тази връзка като удавник за сламка. Изгубила си доверието в него и е имало защо, не ти си тази,която трябва да се старае да се променя. Той явно или не го осъзнава, или не му пука.

ThatsMe
10-08-2012, 22:39
Нямам думи..
Не си ли чувала хората да казват
"Промени се заради себе си, но никога заради някой друг" ???
Аз просто не разбирам + това толкова детински ми звучи тази история че нямам думи
все едно слушам някоя кифлясала съученичка " Ние си изневеряваме ама мноо се обичаме"
Тегли му майна... сбъркали сте ок.. но той повече (ако мога така да се израза) не те заслужава ако не те приема каквато си ! и какво е това стига си мрънкала.. леле ако някое момиче ми го каже ще и счупя ръчичките.

jiji_
10-09-2012, 19:06
Да,просто трябваше за пореден път да се уверя,че е така и да прекратя всичко!