PDA

View Full Version : Ще пораснат ли стъпалата ми? :(



mghjkghk
07-30-2012, 19:01
Оказа се, че организма ми не произвежда достатъчно хормон на растежа...и трябва да си купя такъв медикамент. Спрях да раста още в 4-5 клас. Нямам представа на какво се дължи, може би на затлъстяване(бях ДОСТА дебела), а може и да е до ген, майка ми е 155, баща ми 170. Нямам дори 150, на 19 съм. Почти всички казват, че ако изоставаш в растежа, можеш да взимаш някакви стимуланти, но в пубертета. На мен пък ми казаха, че точно на тая възраст, в която съм сега е добре да взимам растежен хормон :?. Честно казано не знам какво да правя. Ниският ми ръст ми е най-големия комплекс, но това, което ме разколеба е, че някъде бях чела, че като започнеш лечението с този медикамент и стъпалата ти порастват, НОСЪТ също, както и главата :xxxx само това ми липсва. Не стига, че главата ми е продълговата ми на къде повече? А за носа да не говорим...колко повече ще порасне? Не искам да стана като пинокио :(. Страх ме е, че стъпалата ми ще пораснат и няма да мога да нося обувките си :(((((((((( само дето съм купувала през всичките тея години...може да ви се стори тъпо и смешно, това което пиша, но ако ми се случи това направо не знам... Хем не искам да съм толкова ниска, хем не знам дали съм готова за подобна саможертва. Разбира се, на всеки действа по различен начин. Може и въобще да не дръпна...страх ме е, че ще погрознея или че тазът ми ще стане твърде широк 0_o ОМГ хора, ако сте взимали такова нещо, моля светнете ме малко по въпроса, успокойте ме. Сигурно ли е, че ако взимам този медикамент ще дръпна на височина? Колко време трае лечението? Задължително ли е да ти пораснат стъпалата, носа, главата и какво ли още не?? Не може ли просто да дръпнеш на височина без да ставаш като пинокио? :D :(

mimsssssss
07-30-2012, 20:44
Не виждам смисъл да искаш да порастнеш... освен от чиста суета.

klu4odarjatel
07-30-2012, 22:34
Причината да спреш да растеш преди пубертета не е генетична или в това, че си била дебела. При момичетата растежа, окосмението под мишниците и в областта на симфизата се дължи на надбъбречни андрогени. Според мен проблема сигурно е в регулаторните соматотропин-освобождаващия хормон или соматостатинът, за нарушената секреция на соматотропин (растежния хормон) от предния дял на хипофизатa, но това може да го каже само ендокринолог, извършил нужните изследвания, когато си спряла да растеш . Друг вариант е ако си започнала диети в пубертета и не си доставяла достатъчно пластичен материал за изграждане на нови структури и клетки и съответно хормоните на основата на холестерол, ако не ядеш липиди (мазнини). Но по всяка вероятност спроед мен е хормонален дисбаланс. Тези препарати, за които говориш са изключително опасни и се прилагат само на деца под строг медицински контрол. Аз ти ЗАБРАНЯВАМ да вземаш подобни хормони и т.н, защото ще застрашиш живота си . До края на пубертета в епифизната част на дългите кости се намират епифизни хрущялни плочки, които растат и се заместват с костна тъкан. Естрогените са отговорни за "затварянето" на тези плочки при жените и тестостерона при мъжете. След като всичката хрущялна тъкан се замести с костна (затваряне на плочките) е невъзможно ти да порастнеш на дължина. На твоята възраст вероятно са се затворили вече (може да се провери на снимка дали епифизните плочки са активни). Преодолей си комплекса, ти си еднакво прекрасна като другите красавици и чаровници. Бъди благодарна, че всичко ти е наред, на този свят има толкова много болести и страдание, а теб ще те спрат няколко сантиметра?! Сериозно вземи линийката и измери колко искаш да порастнеш и си помисли дали това разстояние ще те спира да се изкачваш в живота. Достатъчно информация ти дадох, за да си направиш и собствено проучване. Тъжното е, че с теб сме на абсолютно една и съща възраст, а ти си мислиш, че като пиеш хормони и магически ще порастнеш и те притеснява дали ще ти порастнат ходилата и таза. :(
едит: Отново очевидният отговор да се набие: НЯМА ДА ПОРАСТНЕШ ОТ РАЗЛИЧНИ ПРЕПАРАТИ, ЩЕ СИ НАВРЕДИШ И МОЖЕ ДА УМРЕШ.

druzilla
07-31-2012, 00:20
И аз съм доста ниска.Имам чувството,че от 5-ти клас насам не съм мръднала и със сантиметър.Така че разбирам как се чувстваш,но това си си ти и не виждам смисъл а се опитваш да се промениш.Честно казано не вярвам някакви хапчета или препарати да помогнат.Пък и да си нисък не е толкова лошо.Излишно е просто да си жертваш здравето (а и парите) , за да дръпнеш с няколко сантиметра..

Leticcia
07-31-2012, 15:57
Аз съм 154 и се харесвам..просто се приеми такава, каквато си, а и повечето момчета си падат по миньончета ;)

mghjkghk
08-01-2012, 00:04
154 е добре. Аз бих се радвала да съм толкова. Но съм далеч съм от 150 аз. 147 съм...'висока' ... не мисля, че мъжете си падат баш по толкова ниски момичета...как може да харесват такива дребни тела? Освен педофили, други не мисля, че биха ме харесали. Сега ще кажете, че спокойно мога да нося високи обувки за да не се депресирам толкова...да, обаче късите крака си личат ако щеш и 20см обувки да обуеш, + това всеки човек, който зърне изключително ниско момиче с високи обувки, започва да му се присмива...защото на повечето ниски момичета им стои супер зле високо токче...все едно момиченце в 3-4клас на високи обувки, само че нагримирано, напудрено... смешно си е. Бих се радвала да се издължа поне с 5см...даже много бих се радвала :].

Leticcia
08-02-2012, 10:11
Не експериментирай със здравето си! Аз дори искам да съм по-ниска...и все пак всичко опира до ген...Просто си такава и не се чуди как да се прoмениш, а се приеми такава, каквато си...! ;)