PDA

View Full Version : *Из шарения свят на ShtrudeL*



ShtrudeL
07-30-2012, 20:22
съсипах я, ама карай ^___

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/561024_450634854958495_1597034458_n.jpg

DeviL_AsS
07-30-2012, 20:24
Ляво е по-добре.

horacio
07-30-2012, 20:29
Лявата е по-добре, ама може да оправиш дясната като пооплътниш фона... не да го правиш някакъв супер черен, просто да не изглежда като надраскан. Иначе е добре.

ShtrudeL
07-30-2012, 20:44
Може.
Мислех (мф, кво мислех, съвсем незамислено го надрасках) да му вкарам и боички, ама ще го съсипя още повече. ^^

ShtrudeL
07-31-2012, 16:06
и все пак реших да рискувам...
Главата му стана като пуканка...
и се чудя дали да не направя вътрешните линии по-видими, т.е. да има повече контраст..

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/405340_450937511594896_286210554_n.jpg

ShtrudeL
07-31-2012, 18:38
^__ ного артЪ настроено ми е, почвам друга ^__

а перата са прекрасни <3

ShtrudeL
07-31-2012, 20:15
meoww ето какво ще правя таЗ нощ <3
(като я качих във ФБ качеството стана ужасно)
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/311533_451003284921652_1030338184_n.jpg

kosder
07-31-2012, 20:16
Ако можех да рисувам хубаво, щях да си драскам някакви рисунки по цял ден...

ShtrudeL
07-31-2012, 20:21
аз не мога, ама т'ва не ми пречи :о
Всъщност много неща не мога (наистина), но обичам да ги правя и ми доставя удоволствие.
Докато рисувам например се чувствам като на осем, когато са ми хвърлили фулмастри и лист хартия на земята и са ме оставили да се занимавам. <3 Супер релаксиращото е и не мислиш за гадости.

ShtrudeL
07-31-2012, 22:43
^__
За пръв път правя нещо, което бих закачила на стената си с още малко пипване тук там.. <3
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/432129_451038638251450_1432383500_n.jpg

nqmaznacheniee
07-31-2012, 22:51
ного грозно пишеш

ShtrudeL
07-31-2012, 22:55
пиши ти по-красиво с боички :3

FasterBeach
07-31-2012, 22:58
М, тоО проcтак... кажи некой комплимент на момичето бе o.O

nqmaznacheniee
07-31-2012, 23:00
пиши ти по-красиво с боички :3

добре би ли ми превела написаното

nqmaznacheniee
07-31-2012, 23:02
какъв комплимент бе простак :О тя си знае, че е най-прекрасното голямо детенце

ShtrudeL
07-31-2012, 23:24
:3

Ако в небето слънце бих огряло,
бих за тебе само светило и сияло.
Не за земята, не за полята,
само за теб бих гряло.

Ако бях птиче малко, лекокрило,
бих за тебе песните свои извило.
Не за гората, не за реката,
само за теб бих пяло.

Ако в океана водата бих бил,
бих за тебе твоят образ изградил.
Не за света, не за мига,
само за теб бих творил.

Ако лъв царствен и красив бих бил,
бих денонощно пред твоя дом бдил.
Не за сърцето, не за душата,
само за теб бих победил.

Ако най-изкусния крадец бих се родил,
бих всичкото злато на теб подарил.
Не за храната, не за живота,
само на теб бих го дарил.

Ако в Създателя бих се въплътил,
бих само тебе от кал съградил.
Не за Любов, не за Човек,
само за теб бих бил.

nqmaznacheniee
07-31-2012, 23:26
тва е ного романтично, по-брутални такива стихчета не знаеш ли

ShtrudeL
07-31-2012, 23:36
Любимото ми от любимите:

Вината ми навярно е огромна,
но аз изпитвам гняв, а не вина.
За шапката ли питате? - не помня...
Щом казвате - червена е била.
Запомних й очите. Мили Боже,
каква ти шапка - нейните очи
танцуваха по вълчата ми кожа.
/А после...много дълго се мълчи./
Продумахме, едва когато здрачът
узря във сламената й коса.
Тя беше нежна. Да ми бе палача.
Да бях умрял от нейната ръка...
Но не умрях! строих си вълчи кули:
тя ще остане в моята гора.
Лицето на луната ще затулим.
/И след това ще ми роди деца.../
И тъкмо бях пронизан от човечност,
когато стана да се облече.
Отиваше си. Чух я как изрече:
Да знаеш, че си готино вълче!
Настигнах я. Способен бях на всичко.
Дори на смърт, за да остане тук.

Изядох я, защото я обичах.
не можех да я споделя със друг.

ShtrudeL
07-31-2012, 23:37
а това е МНОГО, МНОГО любимо <3

Чакалнята на гарата,
закъсал съм с цигарите
минутите оказват съпротива.
Картинката е старата -
два куфара, китарата .
Завръщам се,
но всъщност си отивам.

Смениха се сезоните,
съблякоха се клоните
сега октомври слънчев е обаче.
Препълнени пероните,
очакват ни вагоните.
Аз смея се,
но всъщност плача.

В купето пак съседите,
дотягат със беседите.
Бюфета ми предлага топла бира
че весел съм не гледайте -
усмивката на кредит е.
Възкръсвам уж,
но всъщност днес умирам.

Запалиха фенерите,
с неонова феерия,
щом залезът помръкна неусетно.
Търсете - ще намерите,
аз търсих - друг намери я ...
Щастливец съм,
но всъщност съм несретник.

Защо ли огледалото
посърнало е цялото
и себе си не мога да позная?
От Черното и Бялото
е почнало началото.
Започвам уж,
но всъщност съм накрая

Звездите са угаснали
ех, май не сме пораснали ,
да плача за това не ми прилича.
Угаснали - пробляснали,
звездите са във нас, нали?
Аз мразя ги,
а всъщност ги обичам.

Тежко на повалените -
кръвта напуска вените,
животът и без туй е бързотечен.
Денят е на спасените -
приветстват ги арените.
Спасен съм,
ала всъщност съм обречен.

Пазете карамфилите
на розите от жилото.
Последната целувка ме подсеща -
Ти питаш ме: "Боли ли те
следата от червилото?"
Боли ме!
Всъщност не усещам . . .


Богдан Дичев

nqmaznacheniee
07-31-2012, 23:42
интересна личност си ти

ShtrudeL
08-01-2012, 16:13
http://i45.tinypic.com/2l9350p.jpg ^_

DeviL_AsS
08-01-2012, 16:18
Хубавичко е :)

granger
08-01-2012, 16:19
Нишичко не вдявам от рисуване,ама става,не е идеално,ама не е и зле.
Ако можех да рисувам,ама не мога и искрено се възхищавам на Horacio примерно,щото тя рисува върховно!

ShtrudeL
08-01-2012, 16:23
не схващам смисъла

а трябва ли да има адски философски смисъл винаги?
И какъв смисъл може да има в една рисунка на гола мацка?

ShtrudeL
08-01-2012, 16:28
Какъв е смисъла в един натюрморт?

granger
08-01-2012, 16:36
Натюрморта не е природна картина...?
В повечето случаи са съдове и плодове,ей така...(не че и тях мога да нарисувам)

granger
08-01-2012, 16:37
Пейзаж? :D

horacio
08-01-2012, 17:21
Пак ли трябва да се обяснява, че в една картина смисъл НЕ ТРЯБВА да има.
Последните две дето Щрудел постна мн ми харесаха, особено:
.........
Настигнах я. Способен бях на всичко.
Дори на смърт, за да остане тук.

Изядох я, защото я обичах.
не можех да я споделя със друг.

^^

ShtrudeL
08-01-2012, 18:07
в една картина смисъл НЕ ТРЯБВА да има.

е... не е задължително да няма, но не е и задължително да има. ^_

horacio
08-01-2012, 19:21
да де това имах в предвид
не трябва - не е задължително
ама верно че и по др начин звучи
както и да е

ShtrudeL
08-08-2012, 14:55
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/378311_453996937955620_803418357_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/562838_453997397955574_1697280174_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/488251_453997424622238_2050643172_n.jpg

ShtrudeL
08-08-2012, 14:59
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/432012_452086871479960_757007654_n.jpg

kosder
08-08-2012, 15:05
Кучето все едно аз съм го рисувал ;D

ShtrudeL
08-10-2012, 16:22
започнато*
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/189578_454789431209704_493601678_n.jpg

Mary_Jane_69
08-10-2012, 16:26
зайчето е хубаво, но хората не ми допадат особено... иначе имаш готини идеи, за разлика от мен.

Luidgie
08-10-2012, 16:36
В една картина ТРЯБВА да има смисъл, инак е посредствена простотия, като постнатите от Щрудел. Не че нещо, не го казвам от злоба, ама тези неща ми се забиват в зрението и дразнят ли дразнят. А фактът, че ги подписваш просто ме убива! Какво шубе те е някой да не ти открадне авторските права ли? На невероятните творби. Аз ако рисувах така щях да се завра в някой тъмен ъгъл и никога, ама никога, да не покажа на друго виждащо същество какво рисувам. Това, че драскаш някакви некадърни неща нито те прави много "артЪ" нито много интересна. Даже някои от великите художници не са си подписвали творбите, защото са се мислили за недостойни. Това, че имаш моливчета и боички и знаеш, че първо топкаш у водата и после у боята - определено не те прави никакъв художник. То ок да не можеш да рисуваш анатомично вярно, ама поне да имаш някакъв талант. А то тука не видях нищо талантливо. Освен некви неща дето наподобяват Михаел Хусар, ама единствената допирна точка е розовият цвят... баси майката. Т'ва като с фотографията. Всеки дебил с камера се има за фотограф... И аз имам клещи за зъби - сигурно съм бахти виртуозният зъболекар!

Едит: Натюрморт в буквален превод е мъртва природа, което автоматически изключва пейзажи и хора... ма нали сте големи разбирачи.

ShtrudeL
08-10-2012, 16:42
Не че нещо, не го казвам от злоба

не думай хахахахах (честно ме разсмя)

Абсолютно никъде не претендирам, че мога да рисувам, че съм арт и всичко, което описа. Рисувам за удоволствие, някоИ неща ми харесва как се получават и това ми стига. Не твърдя, че имат смисъл, че са технически изпипани и какво ли още не и изобщо не ми пука кой ще нарисува същите неща, защото аз лично съм гледала и съм прерисувала повечето.
Имам чувството, че ся вживяваш прекалено много като съдник, което е адски смешно.
Дай като не умея всичко, което изля в поста си да не си драскам за кеф, щото разбираш ли ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всичко, което изтъкна да присъства в изкуството. Сега за да не си отвориш устата, че това моето не е изкуство - да, не е, но ми доставя удоволствие.
ХОди обяснявай по тая логика на малките деца и всички, които рисуват колко са зле.

yakuza_
08-10-2012, 16:44
На това ли му викате рисунки :lol:

Малко мой рисунки:
http://img38.imageshack.us/img38/7743/23455460.png
http://img690.imageshack.us/img690/9356/83744804.png

Mary_Jane_69
08-10-2012, 16:45
^ мн си добър хаха

Luidgie
08-10-2012, 16:48
Ти случайно малко дете ли си? Малките деца са художници - няма да ти обяснявам защо, така или иначе няма да го схванеш. А ти се водиш за възрастна и само обясняваш как се чувстваш "артЪ" и драскаш ли драскаш и нараняваш зрението на хората. И да ако някой над 15 рисува по тоя начин и се мисли за много велик, ще седна и ще му обясня да се преориентира. Защото рисуването не е за всеки. Да ти кажа предпочитам да гледам работи на Търнър пред това да гледам твоите. Просто не се сдържах да не се изкажа при положение, че ми нараняваш зрението с това. Казах, че не е задължително да си велик рисувач, за да имаш прекрасни работи. Много художници не са могли да рисуват анатомично вярно, но пак са били велики, защото са компенсирали с идеи и талант. Ти не знам с какво ще компенсираш всичко това. Както и да оставям те да се мислиш за художник...
След като си ги поставила в интернет пространството очевидно искаш мнение и да се похвалиш с нарисуваното. Така че не се цупи, че на някой не му харесва и те критикува. Доста глупаво е.

ShtrudeL
08-10-2012, 16:55
:lol:
Защо ли имам чувството, че си някоя бивша последователка на метъл културата с черно по очите и без усмивка, седящо в ъгъла и критикуващо всичко с такава сериозност, все едно си взела 5 висшета в различни сфери на изкуството.
Не се имам за велика, още повече за велик художник. Харесвам си работите, ще си ги поствам където си искам. На теб не ти харесват - въпрос на вкус.
И о боже, как може да ме сравняваш със известни художници? :о Ти наистина си много във филма.
До тук съм сигурна, че ставаш за писател във жълт вестник. Направо си перфектна. Мислиш се за много разбираща (нямала съм да го схвана, бреХ, че самочувствие и предубеденост).. Май се надценяваш в това си качество.
И ах, колко съм грешна, света девО от гладалупе, че се чувствам някак, най-вече артЪ, каква грешница съм и че го споменавам. = (
Обясни ми защо рисуването не е за всеки?! Да, така е, но ОБЯСНИ ми защо хора, които не могат да рисуват, не бива да рисуват за удоволствие?
Като ти нарушавам зрението, не ми влизай в темите бе душа. =-)

ShtrudeL
08-10-2012, 17:00
аз не мога, ама т'ва не ми пречи :о
Всъщност много неща не мога (наистина), но обичам да ги правя и ми доставя удоволствие.
Докато рисувам например се чувствам като на осем, когато са ми хвърлили фулмастри и лист хартия на земята и са ме оставили да се занимавам. <3 Супер релаксиращото е и не мислиш за гадости.

.

Luidgie
08-10-2012, 17:05
Ха-ха по някаква случайност съм разбирачка, повече от 10 години де занимавам с това професионално. И такива като тебе ми бъркат в здравето. И не всеки става, защото не всеки има талант. Както може да си кофти рисувач и да си супер талантлив, така може да си страшен рисувач и да не можеш една картина да изведеш като хората. Хайде не говори като не знаеш. Плюс, че както казах по-горе. След като си постнала тия неща очакваш някакъв коментар - е аз ти дадох моят коментар. Това, че се засягаш само показва как наистина си се взела на сериозно. Ти хубаво си рисувай ама не се прави на голямата работа. Щото и едно детенце в детската градина може да те закопа с някоя "драсканичка". В изкуството трябва да има ако не смисъл то поне чувство. При тебе и това липсва. Явно си мисли че е много лесно да си художник. Пък ти си мисли, че си артЪ, артЪ кифли колко щеш по улицата всичките са еднакви. Айде оставям те намира че с такива като тебе не ми се занимава вече, извинявам се, че се подадох на порива да ти дам коментар за "прекрасните" творби. Продължавай в същият дух.

lovelywords
08-10-2012, 17:06
Момичето нито е споменавало някъде, че рисува хубаво, нито, че се мисли за художник. Ок, щом за теб това не е изкуство. Но това значи ли, че трябва тя да спре да рисува или да прави всички неща, които й се харесват, само и само, защото за някои хора те не са изкуство.
Ти случайно малко дете ли си? Малките деца са художници - няма да ти обяснявам защо, така или иначе няма да го схванеш. - Така. Да, децата са художници, защото по някакъв начин всяко малко детенце, когато рисува влага чувства. ВСЯКО НЕЩО, което човек твори със собствените си ръце, и с много любов Е някакъв ИЗКУСТВО. То не влиза в никакви норми.
И недей да обясняваш никъде, че не казваш всички тези неща със злоба, защото просто си личи. Ако толкова искаш да поучиш един човек и да му помогнеш по някакъв начин, няма да подходиш с този начин на говорене. По-скоро ти си тази, която се прави на много знаеща в момента. Просто спри да злобееш - глупаво е.

ShtrudeL
08-10-2012, 17:15
Ха-ха по някаква случайност съм разбирачка, повече от 10 години де занимавам с това професионално. И такива като тебе ми бъркат в здравето. И не всеки става, защото не всеки има талант.
***
Това, че се засягаш само показва как наистина си се взела на сериозно.

ех... не знам какво да ти кажа... "too much ego will kill your talent"
Само се надявам да не рисуваш толкова добре, колкото твърдиш, не от злоба, а защото ако наистина рисуваш хубаво и си с такъв ужасен и злобен характер - много лошо, много. Малко ми стана жал, сериозно.
Аз за пореден път казвам, че не смятам, че имам талант, но ти си го дъвчи колкото искаш.
И не се засягам заради деградивната ти критика, а защото не можеш да схванеш, че човек може и да рисува зле, но да му доставя удоволствие. Дори е жалко, ако не можеш да го разбереш, щом казваш, че се занимаваш с това от 10 години. Направо е жалко, че си човек на изкуството и си такава. Ей такива хора не обичам. Може и наистина да са добри, в това, което правят, но са пропити с толкова злоба, че чак зеленеят.
Не съм се взела на сериозно и както казах в много неща не ме бива, много неща са ми незавършени и изобщо съм адски неориентиран в пространството електрон, но ми доставя удоволствие.
Виж, хорацио също се включи в темата, но нейната 'критика' поне беше градивна, а не пропита със злоба.
Наистина ми е тъжно пак казвам, че се занимаваш толкова време с изкуство и си такава. Тъжно ми е, защото има доста като теб, а не бива. Жива и здрава.

Може би си от онзи тип хора, които са толкова добри в това, което правят (наистина), че именно те са се взели на сериозно и са забравили от къде са започнали, колко невзрачни са били и т.н. За това не заслужаваш уважение, колкото и добра да си. Бих ти казала 'евала' на картините, но не и на теб. Преди и аз като видех снимка на цветенца и пчелички си казвах "тоя пък за какъв се има? Има фотоапарат и се е взел за голям фотограф", а в следващия момент ми светва лампичката и си казвам: "Чакай малко и аз бях така. И аз снимах пчелички и цветенца.", с което се радвам, защото не съм си вирнала носа като теб. Жалко.

Luidgie
08-10-2012, 17:29
Ах и на мен ми е много тъжно и мъчно за теб. Че си такъв неестествен човек, който няма една конкретна позиция в живота и е като фурнаджийска лопата. Това, че към теб съм злобна не означава, че съм злобна към всички. И да всяка кифла на която не и изнася нещо, разправя как не може да си човек на изкуството и да си злобен. Е ако беше видяло толкова колкото и аз от този "живот на художника" изобщо нямаше да ми плямпаш подобни простотии и да правиш жалки опити да се почувствам зле, защото съм се издразнила на твоята личност. Хъммм да видим, ти ако си модел на бельо, аз бих ли ти давала квалификация? Не, защото не разбирам от такива неща. Хъмм била съм злобна. Еми мило мое наивно момиче, ако знаеше нещо повечко за света на изкуството, щеше да забележиш, че нравите на художниците са противоречиви и често налудничави. Вземи един Пикасо, той със сигурност не е бил Исус Христос. Вземи един Диего Ривера един Модиляни. Ей така само да видиш отношенията им един към друг. Така че скъпа моя "приятелко", преди да коментираш нещо, до което едвам едвам си се допряла, се замисли дали имаш достатъчно познания и опит, че да водиш спор с човек, който е врял и кипял в тази сфера. Също така ти ми казваш, че се надяваш да не рисувам добре. Е аз мога да ти кажа, че и цял живот да рисувам никога няма да е "добре" никога няма да е задоволително. В тази работа трябва да има градация, а стиловете и нещата, които трябва да знаеш и можеш, са толкова много, че два живота няма да ти стигнат да ги научиш.
Заключение: Много е тъжно че има такива като теб, които просто съществуват и не оставят никаква следа след себе си. Не бива да има такива хора. Но уви има ги бол.:)

Oy7ofCon7roL
08-10-2012, 17:33
Айдее, отиде шарения свят на ShtrudeL :(

BranwenTheBrave
08-10-2012, 17:35
Момичето нито е споменавало някъде, че рисува хубаво, нито, че се мисли за художник. Ок, щом за теб това не е изкуство. Но това значи ли, че трябва тя да спре да рисува или да прави всички неща, които й се харесват, само и само, защото за някои хора те не са изкуство.

И недей да обясняваш никъде, че не казваш всички тези неща със злоба, защото просто си личи. Ако толкова искаш да поучиш един човек и да му помогнеш по някакъв начин, няма да подходиш с този начин на говорене. По-скоро ти си тази, която се прави на много знаеща в момента. Просто спри да злобееш - глупаво е.

Добре, де, те щом на НЕЯ й харесват и ги прави за СЕБЕ СИ какъв е смисъла да ги споделя с нас?
Как става така, че хем самата тя не мисли, че рисува хубаво, хем си брани със зъби и нокти драсканиците пред човек, който явно разбира повече от нея и е професионалист?
Как става така, че хем го прави за собствен комфорт и с цялата скромност на света твърди, че не се мисли художник пък в следващият момент показва на стотици, даже хиляди хора 'произведенията' си, че даже ги и подписва?
Това говори, че явно търси някакво одобрение или мнение... А когато то не я задоволява и не може да си направи една хубава мазна чикия на егото с него значи е написано със злоба. Пхах!

И, моля ти се, на толкова самодоволен човек няма как да се помогне...Пък още по-малко има как да научиш някого да рисува през интернет. Трябва много практика, както и да вложиш целият си ум и душа.
И да Луиджи има право да се прави на знаеща, защото е такава. Представи си, ти да си сърдечен хирург от десет години и дойде някой, който може да прилага първа помощ и ти каже "Не, че се мисля за лекар, но смятам, че мога да спасявам животи не по-зле от теб, защото го искам....Какво да забраним на децата да си играят на Чичо Доктор ли?" Как би се почувствала?

ShtrudeL
08-10-2012, 17:43
Усещаш ли как се закопаваш?


Че си такъв неестествен човек, който няма една конкретна позиция в живота

За пореден път - радвам се, че ме познаваш, последния път като пихме кафе беше много готина, кога пак ще повторим?


Това, че към теб съм злобна не означава, че съм злобна към всички.

Ми то е достатъчно 'приятелко', дали съм аз, дали някой друг като мен.


Е ако беше видяло толкова колкото и аз от този "живот на художника" изобщо нямаше да ми плямпаш подобни простотии и да правиш жалки опити да се почувствам зле, защото съм се издразнила на твоята личност.

Какви простотии съм плямпала, я ми припомни? Ако бях изръсила някоя глупост срещу някой известен художник, или бях тръгнала да казвам как се рисува, тогава ми говори за 'живота на художник'. И изобщо не ми е цел да те карам да се чувстваш зле.


Еми мило мое наивно момиче, ако знаеше нещо повечко за света на изкуството, щеше да забележиш, че нравите на художниците са противоречиви и често налудничави.
***
Така че скъпа моя "приятелко", преди да коментираш нещо, до което едвам едвам си се допряла, се замисли дали имаш достатъчно познания и опит, че да водиш спор с човек, който е врял и кипял в тази сфера.

Ти четеш ли какво пиша, драга? Посочи ми къде съм казала, че имам опит, че знам за света на изкуството, че претендирам, че съм художник и че мога да рисувам? И аз мога да кажа сега, че се хвалиш каква си и колко си знаеща, нали? И сама каза, че колкото и да се занимаваш с това никога няма да е добро. Питам: Усещаш ли как се закопаваш!? Тогава коя си ти, че да ми правиш анализ на драсканиците, коолкото и професионално да се занимаваш?


Заключение: Много е тъжно че има такива като теб, които просто съществуват и не оставят никаква следа след себе си. Не бива да има такива хора. Но уви има ги бол.:)

Благодаряя, благодаря. Айде като идем на кафенце, ще си говорим за съществуването и следите. Ако до тогава не решиш да ме убиеш с камъни, защото съм грешница, че не мога да рисувам и въпреки това си показвам драсканиците. =-) *покланя се пред личността ти, издигната на пиедестал*

ShtrudeL
08-10-2012, 17:52
Добре, де, те щом на НЕЯ й харесват и ги прави за СЕБЕ СИ какъв е смисъла да ги споделя с нас?
Как става така, че хем самата тя не мисли, че рисува хубаво, хем си брани със зъби и нокти драсканиците пред човек, който явно разбира повече от нея и е професионалист?
Как става така, че хем го прави за собствен комфорт и с цялата скромност на света твърди, че не се мисли художник пък в следващият момент показва на стотици, даже хиляди хора 'произведенията' си, че даже ги и подписва?
Това говори, че явно търси някакво одобрение или мнение... А когато то не я задоволява и не може да си направи една хубава мазна чикия на егото с него значи е написано със злоба. Пхах!

И, моля ти се, на толкова самодоволен човек няма как да се помогне...Пък още по-малко има как да научиш някого да рисува през интернет. Трябва много практика, както и да вложиш целият си ум и душа.
И да Луиджи има право да се прави на знаеща, защото е такава. Представи си, ти да си сърдечен хирург от десет години и дойде някой, който може да прилага първа помощ и ти каже "Не, че се мисля за лекар, но смятам, че мога да спасявам животи не по-зле от теб, защото го искам....Какво да забраним на децата да си играят на Чичо Доктор ли?" Как би се почувствала?

Явно сте си от една порода. Боже, колко бързо се разпространявате, ужас.
Нека си поговорим за споделянето. Хората тук споделят ужасно много неща, които ги радват, които ги натъжават, които творят и т.н. Нямат правото ли? Ако един художник (какъвто не твърдя, че съм) рисува добре, рисува за удоволствие и все пак иска мнение за творбите си, това какъв го прави? Сигурно долен и ужасен.
И ти ли ще я пееш същата песен? Аз не мисля, че рисувам хубаво. Рисувам хубаво за пред себе си и това ми е достатъчно, колкото да се задоволя душевно. И аз не браня драсканиците си, опитвам се да ви покажа, че сте злобни коне с капаци.
Сещам се и за въпросите на даскалките, които те питат: "Какво е искал да каже автора?"
Сещаш ли се? Не ми се обяснявай с неща като: "това говори, че...", ехо, аз съм тук?
Също така нямам и намерение да ставам велик художник, че да ме учи някой.
И е адски абсурдно да сравняваш хирург с художник. х)

Luidgie
08-10-2012, 17:54
Ахаха на мен ми държиш сметка че те квалифицирам а в същият момент правиш същото с мен и после ми се цупиш че аз го правя? Това ми беше достатъчно да прочета от теб, за другото няма да си правя и труда. А злобата към теб е заслужена с много неща, които ти повтарям и повтарям, и съм ти казвала, че ми е такова впечатлението.
После айде препрочети колко си нападателна и разбираща и как ме нападаш и обвиняваш, че не разбирам. Хъм не ме засяга, че ме нападаш, просот отново плямпаш без да мислиш. Явно съдиш по себе си и за т'ва си мислиш, че всеки човек от злоба, бил казал всичко дори и хал хабер да си няма за к'о иде реч. Само първите няколко "отговора" ми бяха достатъчни, за да разбера, че с тебе на глава не се излиза. Ти си знаеш своето и не искаш да признаеш, че грешиш. Аз си признавам, че сгреших да се занимавам с твоята надменна нахална особа. Лицемерието ти ми идва доста в повечко. За това повече нямам намерения да се занимавам с човек, който мисли, че знае всичко за всичко и всеки. А последното ти изказване (пропуснала съм средата на фермана) е просто толкова жалък опит да се направиш на жертва, че ми става ясно от кой тип хора си, айде лекувай се и приятно.

BlueGirl
08-10-2012, 17:56
Какво лошо има човек да изразява себе си както му е кеф?
Дайте хората,които си пеят под душа за собствено удоволствие,да се гръмнат,защото не са гласовити като Павароти...
Те със сигурност са неориентирани в живота и не бива да съществуват понеже правят това,което ги кара да се чувстват добре...

yakuza_
08-10-2012, 17:58
ей затова си направи блог, хем да ни спестиш от драмите си, хем ще има къде разни филмари да ти се слагат

ShtrudeL
08-10-2012, 17:59
е просто толкова жалък опит да се направиш на жертва

Докато четях какво си писала, ми идваше да ти напиша точно това хахах, ако искаш ми вярвай, така че... прочети си пак мненийцето.

horacio
08-10-2012, 18:02
Абе вие да не полудяхте.

Oy7ofCon7roL
08-10-2012, 21:29
темата отече :(

StolenBliss
08-10-2012, 22:30
Страшни сте :Д

nqmaznacheniee
08-10-2012, 22:56
щруделчето много обича да спори :D

TaylorGang
08-11-2012, 00:18
Еми като е права в случея как да не спори.. тя си рисува ,защото това я кара да се чувства добре и е релаксиращо .. никъде не твърди ,че може да рисува перфектно и т.н и Luidgie почва да обясня пълните глупости .. какво като рисува повече от 10 години вече .. от коментарите и личи колко е във филма и колко е злобна .. щруделчето много добре я описа ;д .. 'Luidgie' взимаш всичко прекалено на сериозно .. момичето просто си рисува за кеф .. следователно к'во те бърка дали е хубаво или не ?!

Glamour92
08-11-2012, 00:35
Не схващам.
Километрични постове,а е ясно отдалеч,че нито един от спорещите няма да мръдне мнението си ни на йота.

*отделно,че всичко това можеше да го няма,ако щрудел просто беше игнорирала критиката на луиджи...обикновено така правят хората,на които не им пука кой знае колко за чуждото мнение,колкото и изразително да е поднесено то.

BranwenTheBrave
08-11-2012, 01:25
Писателите, режисьорите, музикантите, художниците и всички останали артисти (професионални или не) трябва да са душевните хирурзи на нашето общество. Трябва да изразяват себе си и да ни показват как виждат всичко около тях през своят мироглед. Трябва да ни карат да се замислим, да почувстваме, да усетим, да прозрем, да видим нещо различно. Трябва да ни въздействат, да ни променят, да ни помагат...Да ни вдъхновяват; да олицетворяват чувства, емоции, копнежи и фантазии; да материализират мнението си, животът (си), миналото и бъдещето (си). Те трябва да накарат аудиторията пред, която представят творбите си да изпитат нещо. Какъв иначе е смисълът да го правят (не да правят творбите си, а да ги показват!!!!)?
Това, което щрудел е нарисувала е празно. Това е чалгата на изобразителното изкуство. Заради подобно изкуство и начин на мислене обществото ни е мъртво духовно и не просперира.

И повярвайте ми, аз по никакъв начин не искам да спирам щрудел да рисува, пее, пише и като цяло да си изразява простата душичка и главичка по какъвто начин иска....Обаче не разбирам защо го показва. Замислете се - тя си прави кефа, идва тук и си печели нужните комплименти и драми. А вие какво печелите? Какво печелите вие от нейното 'изкуство'? Щом тя самата не го намира за достойно какъв е смисълът да го показва пред вас? Получава се много парадоксално...
Нямате ли малко уважение към сетивата си, че да търпите и подкрепяте подобно нещо сътворено от подобен човек?

OnlyGirl
08-11-2012, 01:44
Еми като е права в случея как да не спори.. тя си рисува ,защото това я кара да се чувства добре и е релаксиращо .. никъде не твърди ,че може да рисува перфектно и т.н и Luidgie почва да обясня пълните глупости .. какво като рисува повече от 10 години вече .. от коментарите и личи колко е във филма и колко е злобна .. щруделчето много добре я описа ;д .. 'Luidgie' взимаш всичко прекалено на сериозно .. момичето просто си рисува за кеф .. следователно к'во те бърка дали е хубаво или не ?!
Ти го каза. Защо толкова я нападате?

ShtrudeL
08-11-2012, 01:50
хахахах то да е да се обидя, ама ти чуваш ли се какви глупости говориш?

'как търпите и подкрепяте подобно нещо от подобен човек' ?! все едно имам ГМО етикет на себе си :О Излез от филма човекО. хахахах ебати забавното ^^

И как можа да изпишеш такива неща в първия абзац и да ми говориш за печелене на нещо във втория?!? х) То ако става на въпрос, в тоя раздел се печели толкова простотия, че представя си нямаш. А аз какво? Пускам си драсканиците, които не претендирам, че са нещо кой знае какво или пълни със смисъл и вече вредя на обществото. :о
Защо го показвам ли? Защото имам свобода на словото и изобщо свобода да споделям каквото си искам. С каква цел? Нямам представа. Разбираш ли, мен не ме обижда ако ми кажеш, че са ми грозни рисунките, че изобщо не ме бива и че са празни. Въпроса е там, че говориш (и не само ти) някакви абсурди неща, което си е смешно.


Всъщност наистина ми стана интересна темата за това какво печели човек от изкуството, а и като цяло от всичко, на което попада. Ти ако имаш акъл в главата, на каквото и да попаднеш, ще прецениш дали можеш да си отсееш от него, или да го подминеш. Така че нищо, на което попаднеш не можеш да обвиняваш и съдиш.
Има толкова много видове изкуство и толкова много, от което ТИ като отделна личност.. за себе си не можеш да спечелиш нещо, просто защото може би не те влече, че ИДЕЯ си нямаш. Значи ли това, че не е изкуство и че някой друг не би го оценил? И за кой път трябва да кажа, че не мисля моите неща за изкуство? Защо си правиш съчинение разсъждение на нещо несъществуващо?

И защо употреби думичката 'трябва' толкова много пъти? Къде пише, че един артист (от каквато и да е сфера) е длъжен да служи на някой друг и ТРЯБВА да прави нещо заради някой друг!? ТИ само на тях ли се уповаваш и очакваш да те изпълнят душевно?
А обмисли ли това, че смисъла, който е вложил даден художник в творбата си, може да е съвсеееем, съвсем различен за Гошо, Пешо или Иван и колкото и ясно да е представил това, което е искал да каже, или чувства, някой друг може да погледне през друго стъкло и да не види великия смисъл и това да няма никакво значение, защото именно това е изкуството - всеобширно и различно за всеки! Гнусно ми е, че изписа такива тъпизми.

SexWithKillers
08-11-2012, 03:04
ЩрудеЛ леко че много пръцкаш и ше земеш да се наакаш. Гнусотиите ги пишеш ти. Очевидно не разбираш нищо, спри да пръцкаш че диария може да те хване.

Oy7ofCon7roL
08-11-2012, 06:40
http://wiki.urbandead.com/images/9/98/Popcorn.gif

machoka
08-11-2012, 08:48
мхм тука нещо много артЪ критикари се събрахте, дали е време да се намеся и аз ))

C2H5OH
08-11-2012, 08:51
http://i50.tinypic.com/2w6rtlj.jpg

Изпитвам душевен оргазъм като гледам толкова много букви, може и да ги прочета някой ден.

ShtrudeL
08-11-2012, 10:11
ЩрудеЛ леко че много пръцкаш и ше земеш да се наакаш. Гнусотиите ги пишеш ти. Очевидно не разбираш нищо, спри да пръцкаш че диария може да те хване.

брех колко добре си запознат/а със здравословното ми състояние
заобиколена съм от толкова прекрасни хора, които ме разбират *плаче от щастие*
при това все Уригинални

SexWithKillers
08-11-2012, 12:56
брех колко добре си запознат/а със здравословното ми състояние
заобиколена съм от толкова прекрасни хора, които ме разбират *плаче от щастие*
при това все Уригинални

http://www.abload.de/img/bruce_lee_lol_gifzxk9m.gif

ShtrudeL
08-11-2012, 13:00
удивително е как успяваш да събереш цялото си мнение, което не се съмнявам, че е многопластово и с дълбок смисъл в картинка

SexWithKillers
08-11-2012, 13:03
удивително е как успяваш да събереш цялото си мнение, което не се съмнявам, че е многопластово и с дълбок смисъл в картинка

Удивително е как се заяждаш за една картинка. И да мнението ми за теб е точно показано в картинката. И точно ти не ми говори за "многопластие"

ShtrudeL
08-11-2012, 13:13
жалко, че го приемаш като заяждане

SexWithKillers
08-11-2012, 13:15
жалко, че го приемаш като заяждане
Жалко че се хващаш за всяка дума, сричка и изречение, което показва как хората не те харесват. (сега ще ми кажеш че съм злобен и тъп и че ти завиждам, както на другите казваш)

vankovvv
08-11-2012, 13:24
Даже не сте интересни :/

ShtrudeL
08-11-2012, 13:26
ок

Furious?
08-11-2012, 13:28
сякви изроди има на тоя свят вече

SexWithKillers
08-11-2012, 13:32
Дай да легаме и да умираме по тоя повод, а?

kalpazanka
08-11-2012, 14:10
И тая тема наакахте...

ShtrudeL
08-11-2012, 15:03
И тая тема наакахте...

не сме бе, тея дни мога да пусна пак някое грозно 'произведение на изкуството' ^^

kalpazanka
08-11-2012, 15:15
Премести си я в нови гащи :) Животът продължава ;)

horacio
08-11-2012, 22:40
Аве вие луди ли сте ве? :lol:

prosto_chovek
08-11-2012, 23:37
не се карайте. Аз сгъвам жерави :)

TheBobqk
08-16-2012, 10:30
:lol:
Защо ли имам чувството, че си някоя бивша последователка на метъл културата с черно по очите и без усмивка, седящо в ъгъла и критикуващо всичко с такава сериозност, все едно си взела 5 висшета в различни сфери на изкуството.


Оп. Тук вече засягаш хората. Като цяло съм съгласна с теб, драскай си, всеки си драска и ако иска може да сподели нарисуваното в интернет пространството ии абе като цяло съм сигласна с теб. Само, че да тръгнеш да обиждаш хора по тоя начин, тц. Явно си останала с грешно впечатление за хората от метъл културата. Аз лично слушам метъл, рок и т.н., но не съм "последователка" на култури, стилове и т.н. Но познавам хора, които са "последователи" и не са такива каквито ти ги описваш. Та само исках да си изкажа мнението, защото тук не съм съгласна с теб.

ShtrudeL
08-21-2012, 22:46
*мрън*

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/582688_458742307481083_1339459383_n.jpg

FasterBeach
08-21-2012, 22:52
*мрън-мрън*
Яко се е получило !

FunkyPie
08-22-2012, 12:49
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/378311_453996937955620_803418357_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/562838_453997397955574_1697280174_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/488251_453997424622238_2050643172_n.jpg

лол,това е.. :0

ShtrudeL
08-26-2012, 17:39
^
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/185088_460483710640276_1453785058_n.jpg

bilqnavod
08-26-2012, 21:00
Luidgie не сме съгласни с теб. Мога да ти кажа, че рисунките на момичето са много добри.