PDA

View Full Version : проблеми с потта



marcho
07-31-2012, 11:08
проблема ми е,че потта ми мирише много силно и натрапчиво не е от лична хигиена защото знам,че повечето ще кажат това къпя се постоянно ползвам дезодоранти,но изпотя ли се съвсем малко...и миризмата е ужасна искам да попитам ако някой има същия проблем да сподели !! Възможно ли е да проблем с организма?

mkio
07-31-2012, 17:35
Възможно е да имаш проблеми с ендокринната система и е хубаво да се прегледаш.

nelina77
08-01-2012, 08:30
здр да може да си за ендокринолог аз съм в същото положение и съм жена което е още по кофти. та по темата за съжаление освен някоя скрита болест тези неща се дължат на наднормено тегло ако има такова употреба на бира и алкохол никаква не трябва и консумация на много вода и мед също и употреба на много повече плодове и зеленчуци това мога да кажа проблема може да идва и от бъбреци иили сърдечни проблеми ако си с повече килограми намали ги възможно повече и много вода пии

batkodoki
08-01-2012, 09:11
проблема ми е,че потта ми мирише много силно и натрапчиво не е от лична хигиена защото знам,че повечето ще кажат това къпя се постоянно ползвам дезодоранти,но изпотя ли се съвсем малко...и миризмата е ужасна искам да попитам ако някой има същия проблем да сподели !! Възможно ли е да проблем с организма?

ВЪЗРАСТ§ПОЛ?!

Сама по себе си потта не мирише на нищо!

„Миризмата“ идва от разпадните продукти на нормалната бактериална флора живееща по/във тялото на човека, която в идеални условия – тъмна, много влажна и много топла среда се развива експлозивно.

„Личната хигиена“ е важна но не е решаваща.
„Космите“ нямат отношение към „миризмата“.

Решение:
в началото през ден-два ползвай прост не скъп антибактериален сапун примерно „сейфгард“. (2-3лева)
ползвай „Одорекс-Део“ според упътването, но по-често от написаното в него (към 10 лв)
след всяко къпане ползвай „Balea Deo Kristal“ (от ДМ магазините, струва към 4лв и се ползва около една година)
До тук вече няма да миришеш на НИЩО :)
За да миришеш на „нещо“ си избери – аромат на гел/стик/дезодорант (първото е най-добро) и го апликирай по себе си. Ще се изненадаш.
Това е! :)

p.s. Горенаписаното е валидно и безобидно за МОМЧЕТА!

marcho
08-01-2012, 12:23
да и аз съм жена много е кофти нямам наднормено тегло даже съм слабичка..според мен определено не е нормално ти ходила ли си на ендокринолог?

klu4odarjatel
08-02-2012, 01:46
Малко пояснение на по-горния коментар. Чрез потта се отделят протейни, които се използват за храна на микроорганизми по кожата и техните метаболити миришат на тази неприятна миризма. Използвай продукти, потискащи потоотделянето в области като подмишниците, има много рол-он-и и т.н.

nelina77
08-09-2012, 19:20
здр аз съм в същото положение и трябва да изследваме щитовидната жлеза тат и мат изследване и да се видят стойностите и радиокативния инсулин

Narkomancencety
09-03-2012, 21:34
В пубертета повечето са така, просто ще ти трябва повече време за личната хигиена и големи запаси дезодоранти. В училище си носи мокри кърпички и се бърши всяко междучасие. А можеш и да си купиш от аптеката специални "подложки" за блузи, няма да си личи, че си изпотен и няма да миришеш толкова :) Забравих да кажа, че има и специални минерали, разрови се в нета, дано да намериш нещо.