PDA

View Full Version : Любовни романи



proAss
07-31-2012, 14:16
Любовта е чувството, което вдъхновява писатели, поети, музиканти...и изобщо хората на изкуството, да я изобразят и изразят с перо, ноти, четка...
И така, темата: Обичате ли да четете любовни романи? За и Против романтичния жанр? Кой е любимият Ви автор или книга? Изобщо...да си поговорим по темата :)

За всички почитатели на жанра:

Любовен роман: Възникване и развитие: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8_%D1%80% D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8

Всичко за любовните романи: http://lubovniromani.start.bg/#b_85070

ledenakrasota
07-31-2012, 14:23
Това бяха първите книги, които изчетох, като малка. :D :oops: Любими са ми "Твоята магия", "Шана", "Брак за една година", "Лея". и др.

chrisy26
08-03-2012, 16:41
За

DeviL_AsS
08-04-2012, 11:50
Като бях по-малка четох такива :Д ама общо взето няма голямо развитие на действието и завършват по един и същ начин горе-долу,та ми станаха безинетересни :) Радвах се като попадна на любовен роман,в който има доста подробно описани секс сцени :D
Иначе сега се сещам само за Нора Робъртс.

Luidgie
08-04-2012, 23:22
Стават, но зависи каква е историята и как авторът е представил героите си. Повечето случаи тези романи са същинска лиготия и боза, създадена само да задоволява нуждите на момиченцата (т.е. да си представят, че те са главната героиня и да изживеят "перфектната" любов със всичките и драма и т.н.). Естествено според мен роман от този тип е чиста загуба на време и не те облагородява с нищо. Иначе има някои, които са много хубави и стойностни.

werii
08-05-2012, 05:33
Доста безинтересни романи. Чела съм няколко любовни романа.. нито един не успя да ме грабне..

Anichkaxxwee
08-05-2012, 06:11
Обичате ли да четете любовни романи? Мхм, като имам време
За и Против романтичния жанр? За
Кой е любимият Ви автор или книга? Може би, "Брак за една година". Сега само за него се сещам
...

harabadabarche
08-05-2012, 09:44
Само един любовен роман съм чела, по простата причина, че не си падам по такива, но този определено го наредих след това при любимите ми книги. Говоря за "Птиците умират сами" :)

Amore-Mio*
08-05-2012, 11:32
Много ми допада да чета любовни романи. Някак си са ми супер готини. Не знам и аз как да се изразя. Иначе книгите на Никълъс Спаркс: Писмо в бутилка, Моят път към теб, Незабравима разходка, Тетрадката, С дъх на канела и така нататък.

Colouring
08-05-2012, 19:37
"За" съм определено, макар че доста са бози. Падам си по класики като "Брулени хълмове" или "Джейн Еър", а най-най-най любима ми е "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин.
Оценявам творбите на Никълъс Спаркс, ама в един момент ти писва от сладникавост...

sofityoy
08-05-2012, 20:04
На 100 % съм ЗА любовните романи,защото когато ги четеш (ако романа не е от най-лигавите разбира се) ти дават много приятни емоции!
Най-любимият ми роман (въпреки,че не е точно роман :) ) е Ромео и Жулиета-класика в жанра...харесвам и Брулени хълмове,Незабравимо време и естествено- Птиците умират сами!
Обожавам и любовните песни-страхотни са...

YourWetDream
09-01-2012, 04:52
Определено съм за, обичам любовни романи, но определено предпочитам да ги чета в оригинал ако са на английски. Брулени Хълмове, Гордост и Предразсъдъци, Разум и чувства, Далече от подлудяващите талпи... но просто най-любимия ми на всички времена, и също така първия който прочетох е Сърцата на тримата- Джек Лондон.( ако го броим за любовен роман, за мен е )