PDA

View Full Version : Домашни рецепти САМО за МАЗНА кожа и Мазна коса!



eve_angel
07-31-2012, 16:22
Понеже имаше много други теми за домашни рецепти,но бяха толкова много и то за различни типове кожа..някой дори не бяха упоменати типовете кожа..Затова реших да направя тема за мазна кожа и мазна коса..

Ето и моите предложения(личен опит):

Пилинг маска за мазна кожа :

2 суп лъжици кафе(няма зн дали варено,или не),
3 суп лъжици пяна за бръснене,
1ч.лъжичка сода
половин лимон
1/4 аспирин

Слага се содата и се добавя лимона,бърка се докато се махне пяната.Добавя се пяната за бръснене и се бърка докато не стане еднородна смес..след това се добавя кафето и аспирина..кожата се навляжнява с вода и се нанася малка част от маската с въртеливи движения..След това се измива обилно с вода.Ако имате чуствителна кожа не слагайте аспирина и нанесете крем след това..маската премахва излишната мазнина,черните точки и пъпките.Прави се веднъж в седмицата..(аз лично я правя през ден,но на мен нищо не ми изсушава кожата,тъй че не ми е проблем..вие си преценете сами)

Който има да публикува нещо,или да пита-тук :)

mimsSss96
08-01-2012, 07:20
Една проста и лесна рецепта, извадена от арсенала за красота на нашите баби, е да изплакнете косата с хладка вода, към която сте прибавили ябълков оцет (на 1 л вода – 1 с.л. оцет). Това възвръща естествения й блясък и намалява омазняването

eve_angel
08-01-2012, 10:28
майка ми го правеше това като бях малка..като се къпя ще пробвам

xpuct0wa
08-01-2012, 13:08
Една проста и лесна рецепта, извадена от арсенала за красота на нашите баби, е да изплакнете косата с хладка вода, към която сте прибавили ябълков оцет (на 1 л вода – 1 с.л. оцет). Това възвръща естествения й блясък и намалява омазняването

Пробвала съм го, при мен нямаше ефект.

mimsSss96
08-20-2012, 18:03
Трябва постоянство

brutaLxxbunny
08-20-2012, 18:50
Хумата е магичната съставка и за мазна кожа, и за мазна коса.

*Смесват се морска сол и мед в еднородна смес. Размазва се по лицето с кръговидни движения и се стои около 10-20 минути, след което се измива.* - много е добро, но не помня от къде съм го взела.